Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2014., 20:42   #61
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pa nedaj Sjevernjacima izlaz na Irsko more, onda imaš i opravdanje za napad na Gale (povezivanje Saksonaca). Iako je to veliki komad i osvajanje
Ajd, da vidimo nastavak
Ali da ti omdah kažem zamislio sam da poslije bitke Winter i Uther putuju dok Northumbrije, zato mi treba taj komad zemlje, a objasni bi i zašto nije ona sudjelovala u Cornwallu.

Bitka je inače pisana bez potpitanja od Cobba, dakle Winter će pripovjedati, nadam se da će biti OK
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.07.2014., 21:39   #62
nastavak, strana 4.

Cobb: Pričajte mi o bitci za Dartmoore?

Winter: Ujutro smo se pokupili iz logora i krenuli...
Ne za istok, nego na zapad...
Mogao sam čuti obične vojnike, mnogi su rogoborili, ali poneki su i potiho bili oduševljeni što odlazimo...
Većina je vjerovala da se vraćamo u Exeter, sjedište kuće Devon, ili barem da se susrećemo s njima.
Tu bi zapravo i bili u pravu, jer je Uther još jučer poslao glasnike, i ako Oliver Devon nije bio krajnji idiot, trebao nas je čekati na obroncima Dartmoorea.

Nakon što se već smračilo, vidjeli smo dim iz našeg napuštenog tabora, Gali su znali da odlazimo.
Sada je trebalo vidjeti, hoće li nas slijediti i pokušati napasti s leđa ili samo se odati oduševljenju što smo im otišli sa zemlje.
Sada valjda misle da će moći opet nekažnjeno upadati i harati po Devonu...

Prenoćili smo te smo hitro nastavili ujutro, ljudi su bili sve umorniji ali nas je Uther hitao dalje.

Kada smo nakon par dana napokon došli do Dartmoorea, tamo nas je čekala vojska vojvode Devona.
Nekoliko dana smo se odmarali i čekali da se vrate izvidnici sa vijestima, nije bilo ni traga ni glasa od njih...

Trećeg dana pred novi tabor dojahao je Gal, i bacio je dvije glave naših izvidnika pred naše stražare.
Onda je sišao sa svog konja, s mačem u koricama i tražio da ga odvedu pred vođu Saksonaca...
Nekoliko stražara se bacilo na njega i gotovo su ga već zatukli kada ih je Lennox, Utherov tjelohranitelj,i Richard Blackwood kojem je Uther namjenio zapovjedništvo nad stražom u taboru, primirio, i nakon što su ga osvijestili i oprali, odvučen je pred Uthera.
Predstavio se kao Rhian, bio je ratnik iz jednog od klanova i poslan je od samog Cynana, brutalnog vođe Gala, koje je saksonski pohod ujedinio nakon toliko godina.

Iako je bio mlad, bio je poznat, ne samo po Devonu nego i po drugim Saksonskim zemlajma kao strašan ratnik i brutalni ubojica.
Neki su predagali da ga se ni ne sasluša, nego da ga odmah ubiju tu gdje stoji, drugi da ga se muči i ispita.

Uther je naredio da mu se dovede prevoitelj, ali im Rhian odgovori "da dobro zna jezik saskih pasa".
Na to su mu Lennox i par stražara dali ponovo divljačko premlaćivanje, ali ih Uther riječima zaustavi i naredi Rhianu da počne govoriti što ima, ali da pazi ton, jer se čovjeka može ubiti i brzo ali i sporo.

Rhian je zatim rekao da nosi ponudu od samog Cyana i da imaju dan da se povuku natrag u svoje zemlje, a od Devona da mu daju Exeter.

Uther potom naredi Richardu da se Rhiana pusti,a ovome da poruči Cyanu da ga čeka sutra pred taborom.

(nastavlja se)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.07.2014., 21:53   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali da ti omdah kažem zamislio sam da poslije bitke Winter i Uther putuju dok Northumbrije, zato mi treba taj komad zemlje, a objasni bi i zašto nije ona sudjelovala u Cornwallu.
Bitka je inače pisana bez potpitanja od Cobba, dakle Winter će pripovjedati, nadam se da će biti OK
Zvuči dobro
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 12.07.2014., 22:13   #64
strana 5

Winter: Ujutro sam bio sa svojom postrojbom konjanika iz Kenta.
Uz nas su bili konjanici iz Warwicka i Devona.
Ostali su već bili poslani pred Gale, dok smo mi čekali na doista u najmanju ruku pristojnoj udalejnosti.
Kombinacija manje elitnih pješaka i vojnika našla se pred silom Gala i junački se borila, ali je počela posustajati.
Tada su bili poslani konjanici iz Chesterhisrea, naši najbolji i najjači borci, dok se očekivalo da mi krenemo za njima.
No ja sam imao svoje zapovjedi.
Chestershire je vodio Robertov prijatelj Jonh Hangcock, i očekivalo se da će i oni otići sa Dorsetom, ali su, kao i Warwick, ipak odlučili ostati i boriti se.
Na njihovu žalost, Uther im nije vjerovao i ja sam naredio vojnici da čekaju...

Iako su Hangcock i njegovi ljudi napravili strašan metež i pokolj, Gali su ih počeli nadvladavati i nakon nekog vremena su shvatili kakvu su im izdaju namijenili...
Hangcock je uskoro pao pokošen a preživjeli vojnici, i njegovi i ranije poslani, počeli su paničan bijeg prena našim stranama.
Za njima su Gali počeli juriti i kositi ih...

Tada je u Utherovim redovima otvorena sredina, predviđena za ovakav razvoj događaja, a Gali su polako upadali u tu zamku.

Tada je došao red i na nas, i s boka smo se u punom trku spustili prema njima, dok su ih s drugog boka, isto na uzvisini, čekali naši strijelci.
Uther im se junački supostavio na sredini, sa najvećim dijelom naših snaga.

Nisu nikada ni imali šanse, Gali su bili već iscrpjeni borbom i uhvaćeni sa svih strana, većina ih je počela bježati prema jedinom slobodnom prolazu, no za većinu je bilo kasno.

Upao sam među njih sa svojim ljudima i mnogo sam ih posjekao toga dana, a nastavili smo ih goniti sve daje i dalje od bojišta...

Iako smo obavili veliki posao, naši strijelci sa obronaka Dartmoorea su obavili najveći dio.
Trajalo je kratko, sada je bilo važnije naći Cyana, nego ubijati preostale borce.

Satima nakon bitke pronašli smo ga, prepoznao ga je jedan od Devonovih ljudi, ne kao osobu, jer mu je glava odvojena od tijela, nego po ukrasima koji su označavali poglavicu toga ranga.
Rhiana nismo našli, a bio sam osobno zainteresiran da mu odvojim tijelo od glave, kako je on našoj dvojici izvidnika.

(nastavlja se)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.07.2014., 22:48   #65

Sviđaju mi se spletke
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 12.07.2014., 22:55   #66
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Sviđaju mi se spletke
Što misliš o samoj zamci, mislim da nije nerealno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.07.2014., 12:51   #67
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što misliš o samoj zamci, mislim da nije nerealno
Jako dobro. Sviđa mi se
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.07.2014., 14:58   #68
Inče, sada sam shvatio zašto nas i Martin i ostali jebu sa tolikim opisima krajolika, odjeće, čak i jela.

Pa mogao sam ovih 6 stranica razvući na 60 da sam recimo opisivao prvo Uhtera, pa starog Wintera pa mladog Wintera, pa gozbu prije vijećanja, pa tabor

Možda jednog dana kada skupim 100 postova sa romanom (za sada imam 6), razvčem ih na 500 stranica
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.07.2014., 21:09   #69
A gle, lagano je to sve razvuć
Poanta je samo da ima smisla i da čitaoci kupe magle
A nekad i gluposti imaju smisla. Stvaraju napetost pred onim što je bitno..
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.07.2014., 21:52   #70
strana 7.

Cobb: Jeste li ga našli na kraju?

Winter: Ne, nakon nekog vremena sam odustao.
Nisam bio zainteresiran za skupljanje trofeja kao moji suborci i nakon što je stanje bilo posve stabilno, ostavio sam zapovjedništvo starom Bernardu i odjahao do Utherova stožera.
Odmorili smo se nekoliko dana i onda krenuli natrag u Devon.

Cobb: Kakva je bila atmosfera kada ste se vratili u Exeter?

Winter: Najlijepše razdoblje mog života.
Ovo mi je bilo prvo zapovjedništvo, prva pobjeda i vojvode od Devona nisu štedjeli - dvorske dame, žongleri, pjevači, patuljci, gozba.
Viđao sam naravno to i prije u Kentu, ali sada smo mi bili u središtu pažnje.
Potrajalo je danima, i činilo se kao da će život biti blag...
Naravno, nakon par dana polako je došlo triježnjenje.
Zemlja je i dalje bila pod napadom Danaca, nismo imali nikakve vijesti sa zapada, a izgubili smo masu vojnika, premda ne koliko i Gali, na obroncima Dartmoorea.

Neki vojvode su već polako počeli pripremati svoje trupe i slali vijesti svojim posjedima.
Drugi su se još oporavljali od rana dok su neki već napustili grad, ne želeći dočekati vijesti i riskirati gubitak posjeda.
Uther je održao vijeće, i atmosfera je postala malo usmornija od gozbi na kojima smo se dotada susretali.
Uther je poslao glasnike i izvidnike na zapad, ali na kraju se pokazalo da je to bilo nebitno, vijesti će doći vrlo brzo...


Cobb: Vijesti s zapada? Vorigenov glasnik ili?

Winter: Ne. Skupina ratnika. Svi iz Kenta.
Izgledali su odrpano,umorno i kao da su izašli iz nekog pakla.
Vodio ih je Modred...

Cobb: Utherov mlađi brat?

Winter: Da, mlađi Vorginenov sin, negdje mojih godina, i mnogo manje poznat od Uthera, koji je već i prije svega ovoga stekao kakvu-takvu reputaciju.
Voringen je poveo njega u boj s Dancima a ne Uther, jer nije želio oba sina dovesti u smrtu opasnost.
Jako sam se iznenadio kada i je Richard uveo unutar zidina.

Odmah smo ga odveli Utheru i čuli strašne vijesti...

(nastavlja se)
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 14.07.2014. at 21:59.
Michael Collins is offline  
Old 14.07.2014., 21:57   #71
Zanimljivo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.07.2014., 22:03   #72
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zanimljivo
malo sam nabrazaka još editirao

Imam nekoliko ideja što nakon ovoga, jedan put vodi na krajni jug, drugi na krajnji sjever
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.07.2014., 23:08   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
malo sam nabrazaka još editirao
Imam nekoliko ideja što nakon ovoga, jedan put vodi na krajni jug, drugi na krajnji sjever
Teoretski mogu biti i oba, samo kronološki, jedan po jedan?
Krajnji jug je Franačka?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.07.2014., 23:15   #74
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Teoretski mogu biti i oba, samo kronološki, jedan po jedan?
Krajnji jug je Franačka?
Ne za početak, ili povratak u Kent i recimo razbijanje opsade, ili da se ide na sjever, po pomoć iz Northumbrije, koja mi je važna za priču od kada sam smislio roman...

Opet, malo sam usrao situaciju Saksoncima, pa bi možda i morao u Franačku, vijdet ću još nakon sljedećeg poglavlja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.07.2014., 23:31   #75
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne za početak, ili povratak u Kent i recimo razbijanje opsade, ili da se ide na sjever, po pomoć iz Northumbrije, koja mi je važna za priču od kada sam smislio roman...
Opet, malo sam usrao situaciju Saksoncima, pa bi možda i morao u Franačku, vijdet ću još nakon sljedećeg poglavlja
A gle, moja ti je preporuka da se služiš formulom iz LOTR.
Imaš slične krugove, a svaki krug je teži.
Dakle, prvi krug bi mogao biti lokalni, drugi bi mogao biti nacionalni (dakle pomoć iz Northumbrije), a treći "globalniji".
Imaš lokalni problem, pa veći problem sa Sjevernjacima, pa njihovu odmazdu (nakon što dobe po nosu, recimo nova vojska iz Skandinavije koja je planirala turističku posjetu Londonu, pa Parizu ).
Probaj si složiti neki nacrt što bi htio. Kasnije ga lako promijeniš.
Znaš onu priču od njemačkog generala o planiranju ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.07.2014., 23:54   #76
strana 8.

Cobb: Tko je sve bio okupljen kada je Modred rekao vijesti, i drugi velikaši ili smao Uther?

Winter: Uther je pozvao svog brata nasamo u manju sobu, bili smo još samo ja, Richard Blackwell,stari Bernard i Robin Locksley, vođa plaćeničkih strijelaca koje je Vortigen ostavio Utheru.

Uther i Robin su bili sured razgovora kada je doveden Modred, i pristojno je zamolio vođu plaćenika za razgovor nasamo s bratom.

Vani je stajao Utherov tjelohranitelj Lennox, ostali stražari su poslani u druge hodnike i imali zapovjed da nikoga ne puštaju.

Onda je Modred počeo svoju priču...

Vortigen je na čelu velike Saksonske vojske napravio u kratko vrijeme velike uspijehe protiv lokalnih danskih velikaša, i u bitkama kod Doncastera i par dana kasnije kod Huddersfielda slomili smo njihove vojske.

Onda smo od zarobljenih Danaca shvatili zašto su se usudili napasti saksonska vojvodstva.
Naime, sam kralj Knut II., kralj Danske i samozvani kralj Saksonije, se sa velikom vojskom iskrcao u Norfolk, i sada je utaboren kod lokalnog danskog vladara u Norwichu.

Iako su mnogi u saksonskom taboru bili osokoljeni pobjedama nad Dancima, sada je zavladala strava. Lokalni danski velikaši su jedno, ali sam kralj jedne od najmoćnijih sila, značio je posve nova pravila igre.

Cobb: Nije li se očekivalo da će Danci dobiti pomoć iz matične zemlje?

Winter: Zapravo nije. Nekoć su Danski kraljevi bili jaki, dovoljno da i nama otmu pola zemlje, ali već dugo su se velikaši i u staroj Danskoj i u zemlji Saksonaca međusobno borili i međusobno, jednako kao i Saksonci ili Pikti.
Knut je očito uveo reda u staru Dansku, a sada je odlučio iskoristiti priliku da to učini i u Saksoniji.

Cobb: Da li je Utherva vojska napala Dance ili je dočekala njihov napad.

Winter: Oboje zapravo...
Danci koje smo zarobili nisu nam lagali...
Problem je što se njima samima lagalo i uvjerilo ih u tu priču.

Danski kralj je već neko vrijeme napustio Norwich i obalom putovao preka sjeveru, dok su Vortigenovi Saksonci, onaj dio koji se nije razbježao na spomen Knuta, putovali prema jugu.

Zamka ih je dočekala kod Nottinghama, najveća danska vojska od doba Osvajanja.
Napadnuti sa svih strana, od ionako brojnije i bolje naoružane vojske, pružili su neočekivano žilav otpor, ali na kraju, samo su odgađali neizbježno.
Saksonska vojska je bila razbijena, ono malo sretnika se uspijelo probiti i pobjeći.
Modred je tvrdio da je pobjegao tek kada je vidio oca pokošenog kišom strelica.

Cobb: Kako je Uther reagirao na vijest o očevoj smrti?

Winter: Podivljao je i optužio je Modreda da je izdao oca i pobjegao kao kukavica.
Jedva smo ga zadržali da ne isuče svoj mač i počini strašan grijeh.

Kada se Uther smirio, pitao ga je što je s Kentom, na što mu je odgovorio da je druga, manja snaga danaca provalila na jug i da je Dover, naše glavno uporište i obiteljski dom Kuće Pendragon, pod opsadom.
Kako je on sam spao na samo sedmoricu vojnika i jednog vodiča iz Bekrshirea, krenuo je u Devon moliti Saksonske vođe za pomoć i potražiti brata.
Uther ga je, sada smiren, saslušao za još niz pitanja, i onda poslao Blackwooda da pošalje obavjesti svim saksonskim velikašima u dvorcu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.07.2014., 00:21   #77
Not bad, samo sad moraš Sjevernjake zamjeniti Dancima.
Knjiga ti se dosta brzo odvija, ako ovako nastaviš, stići ćeš do kraja kroz par stranica...
Za Dansku će ti sigurno trebati Franačka. Iako se i Northumbriju ne bi smjelo izostaviti. Napad Danske na "razlomljene" saske kneževine bi isto trebao imati nekog većeg smisla?
S obzirom da si rekao da neće biti Norvežana, a da si Danskog kralja imenovao Knutom https://en.wikipedia.org/wiki/Canute , ovo miriše poprilično loše za Saksonce
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 15.07.2014., 12:48   #78
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Not bad, samo sad moraš Sjevernjake zamjeniti Dancima.
Knjiga ti se dosta brzo odvija, ako ovako nastaviš, stići ćeš do kraja kroz par stranica...
Za Dansku će ti sigurno trebati Franačka. Iako se i Northumbriju ne bi smjelo izostaviti. Napad Danske na "razlomljene" saske kneževine bi isto trebao imati nekog većeg smisla?
S obzirom da si rekao da neće biti Norvežana, a da si Danskog kralja imenovao Knutom https://en.wikipedia.org/wiki/Canute , ovo miriše poprilično loše za Saksonce
Hehe, podsječaš me na prijatelja koji je očekiva invaziju Dohtrakija do kraja sezone

Šalim se naravno, ali evo odat ću ti tajnu...

Namjerno je Utherov otac ubijen pod kišom strelica a ne recimo doveden pred Knuta i smaknut.

Ovo nije osobni sukob Knuta i Uthera.

Knut se može vratiti zbog pobune u Danskoj ili se mogu neki danski plemići u Saksoniji pobuniti, ili ga može ugrist zmija dok piša u šumi

Naravno, mogu se i oni obračunati, bilo intervencijom Franačke ili nekim gerilskim ratom.

Ali kažem, Knut nije glavni negativac i Uther je mlad kao i Winter i tek su počeli karijeru
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 15.07.2014. at 13:18.
Michael Collins is offline  
Old 15.07.2014., 18:14   #79
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hehe, podsječaš me na prijatelja koji je očekiva invaziju Dohtrakija do kraja sezone
Šalim se naravno, ali evo odat ću ti tajnu...
Namjerno je Utherov otac ubijen pod kišom strelica a ne recimo doveden pred Knuta i smaknut.
Ovo nije osobni sukob Knuta i Uthera.
Knut se može vratiti zbog pobune u Danskoj ili se mogu neki danski plemići u Saksoniji pobuniti, ili ga može ugrist zmija dok piša u šumi
Naravno, mogu se i oni obračunati, bilo intervencijom Franačke ili nekim gerilskim ratom.
Ali kažem, Knut nije glavni negativac i Uther je mlad kao i Winter i tek su počeli karijeru
Dobro, to mi se sviđa
Fora i je navest čitatelja na krivi trag
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 15.07.2014., 18:28   #80
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dobro, to mi se sviđa
Fora i je navest čitatelja na krivi trag
Inače, imam cijeli život za roman.

Imam jednog prijetelja koji je studirao hrvatski, možda jednog dana, napišem pravi roman u klasičnijem obliku, onda može recimo i samo ovih 8 stranica postati 40, a da mi netko pomogne sa gramtikom i to malo sredi.

Planiram imati inače 100 do 200 postova u ovom obliku, to kasnije može postati možda i više romana
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.