Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 09:39   #201
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tehnički Pikte, ali da.
Jedan od glavnih likova će biti krivo optužen za izdaju i tamo će otići kao plaćenik, a dio radnje će biti u Irskoj, možda neki rat koji vodio Uther kako bi instalirao Boru-a.
Robert Locksley je inače u Walesu, a bit će zanimljivo kada sazna da su Uther i koalicija uspijeli, a bez njega, jer on polaže pravo na Nottinham.
Malo spojlam, ali za par godina vodit će nekakvu kvazi seljačku bunu protiv tadašnjeg vladara, kada mu pravo na Nottingham odbiju jer im nije htio pomoći
Nice
Ćeš biti vjeran granicama (Irci i u Škotskoj, Northumbrija i galski Cumberland na jugu škotske), ili ćeš to pojednostaviti, Piktlandom od Mora do Berwicka?
Piktland od mora do Berwicka (s time da bi i Berwick po nekom povijesnom pravu trebao biti škotski) nije loša ideja, osobno bi čak i neko more/tjesnac tu stavio da makne Škote od Engleza....
Šteta kaj im referendum nije uspio
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:39   #202
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nice
Ćeš biti vjeran granicama (Irci i u Škotskoj, Northumbrija i galski Cumberland na jugu škotske), ili ćeš to pojednostaviti, Piktlandom od Mora do Berwicka?
Piktland od mora do Berwicka (s time da bi i Berwick po nekom povijesnom pravu trebao biti škotski) nije loša ideja, osobno bi čak i neko more/tjesnac tu stavio da makne Škote od Engleza....
Šteta kaj im referendum nije uspio
Cumbrija će biti pod Piktima i to će biti mjesto sukoba Saksonaca, bolje reći Northumbrije potpomognute Utherom i Pikta.

Ali Pikti neće imati kralja, kao što će imati Hibernija, nego će biti klansko društvo, čak manje razvijeno nego su bili stvarno, ali brojni i ratoborni.

Više me zanima što ću sa Vikinzima u Irskoj.
PS
Ali jedna stvar se pomakla, dobit će "devo max" (pretvaranje Britanije u Federaciju) do 2016., vlada u Londonu je već u siječnju zakazala početak tih procesa ali nećemo tu o tome
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:06   #203
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Cumbrija će biti pod Piktima i to će biti mjesto sukoba Saksonaca, bolje reći Northumbrije potpomognute Utherom i Pikta.
Ali Pikti neće imati kralja, kao što će imati Hibernija, nego će biti klansko društvo, čak manje razvijeno nego su bili stvarno, ali brojni i ratoborni.
Škotski ratnici su fora
Ma pitam zapravo koje će biti granice sakskonskih kraljevstava, možda je malo glupo da one obuhvaćaju i Edinburgh?
https://en.wikipedia.org/wiki/Picts
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Strathclyde
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Northumbria
Će biti McWilliama ili McWallacea ?
U principu, pitanje je
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Više me zanima što ću sa Vikinzima u Irskoj.
Oni su u principu držali gradove.
Ne mora ih bit (ili mogu biti neki lokalni). To lagano riješiš nakon što završiš glavni sukob. Iako mislim da bi bila loša ideja vikinških gradova pod Englezima u Irskoj....
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
PS
Ali jedna stvar se pomakla, dobit će "devo max" (pretvaranje Britanije u Federaciju) do 2016., vlada u Londonu je već u siječnju zakazala početak tih procesa ali nećemo tu o tome
To su dobre vijesti
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:06   #204
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Škotski ratnici su fora
Ma pitam zapravo koje će biti granice sakskonskih kraljevstava, možda je malo glupo da one obuhvaćaju i Edinburgh?
https://en.wikipedia.org/wiki/Picts
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Strathclyde
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Northumbria
Će biti McWilliama ili McWallacea ?
U principu, pitanje je
Mislio sam si ovako, imam ovu kartu i držat ću se nje kao da su to granice malih kneževina (mislim na sjeverne ne na Lowland, kojih neće biti u mom svijetu).
Naravno neće biti svi klanovi, Campbell neće, oni su kod mene Saksonci, ili barem Saksonizirani Kelti (dao sam neki hint oko Lyanine boje kose, ili oko keltskog oružja knezova Devon) ali ću probati da ne izmišljam nove klanove.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...h_clan_map.png

A Uther će pokušati bare jedan pohod na Škotsku, vidjet ćeo kako će mu ići, ne mislim na Cumbriu, tu će još biti sivo-siva situacija, nego će možda napraviti baš jedan pohod preuboko i presjeverno, ali to će biti kasnije, mnogo kasnije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:47   #205
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mislio sam si ovako, imam ovu kartu i držat ću se nje kao da su to granice malih kneževina (mislim na sjeverne ne na Lowland, kojih neće biti u mom svijetu).
Naravno neće biti svi klanovi, Campbell neće, oni su kod mene Saksonci, ili barem Saksonizirani Kelti (dao sam neki hint oko Lyanine boje kose, ili oko keltskog oružja knezova Devon) ali ću probati da ne izmišljam nove klanove.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...h_clan_map.png
A Uther će pokušati bare jedan pohod na Škotsku, vidjet ćeo kako će mu ići, ne mislim na Cumbriu, tu će još biti sivo-siva situacija, nego će možda napraviti baš jedan pohod preuboko i presjeverno, ali to će biti kasnije, mnogo kasnije
Ne zvuči loše
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:33   #206
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
London, 27.srpanj 1398.

(nastavlja se)
(treći nastavak)

Napokon je došao i svečani obred vjenčanja, koji je ovaj puta kratko trajao, jer to nije bio glavni obred te večeri.
Njegova mlada je bila lijepa u svečanoj haljini, ali nije sada imao puno vremena za nju, i ona je to znala, te se nakon obreda odmakla i sada sluge počnu donositi kovčeg s krunom i polože ga pred njegove noge.
Po saksonskom običaju, Uther će je sam sebi staviti.
Blago se pozdravio s njome kada se odmicala i krenuo u ceremoniju krunidbe.

No, kada je otvrio škrinjicu, gotovo je stao od šoka, kada je vidio da to nije nova kruna koju je ored smao koji dan izradio draguljar iz Londona, nego starija, manje svečana ali itekako lijepa kruna koju nikada nije vidio.
Može li to biti kruna zadnjeg Kralja svih Saksonaca?

No Uther se primirio i pred pogledima cijelog puk i plemstva uzme krunu i vikne „Ja sam zaštitnik Saksonaca! Ja sam zakoniti vlada cijele zemlje. Svi koji ste vrijedni, kleknite pred svoga vladara i zaštitnika!“
Kada je to izrečeno, krenula je gozba po nizu šatora s pivom i vinom, a plemići se povuku u gradsku palaču.

Uther je bio istodobno uzbuđen ali i bijesan, i kada su se svi koji su nešto značili uveli u svečanu dvoranu, on vikne:
„Čija je ovo kruna? I zašto ja nisam bio obavješten?!“

„Poseban dar moj kralju“ odvrati mu Hagar od Londona.
„Poslana je od mojeg prijatelja iz Yorka, uz svečani podzrav i poštovanje“

Cijela dvorana je poskočila, a Blackwood, posramljen kao organizator ceremonije vikne „zašto nisam bio obavješten?!“
„Bez uvrede kneže Richard, ali nisam mogao riskirati da itko sazna, dok kruna ne bude na Utherovoj glavi. Sada se možemo prestati natjecati tko je više uvrijeđen i početi planirati kako da izbacimo Knuta iz našeg novog kraljevstva“.

„Zar ćemo na ovoj svečanoj prigodi govoriti o ratnim planovima“ upita Rick Hunt, vojvoda Sussexa?
„Nažalost hoćemo, mladi moj vojvodo“ odvrati otac njegove supruge, „jer Knutova vojska je već jučer krenula prema Londonu, a prate je Kelti, plaćenici i postrojbe Danelawa, kao i ono što je ostalo od Mercije“.

Tada je na Blackwooda bio red da posrami Hagara
„Od plaćenika neće biti ništa. Winter, dovedite zarobljenika!“
Premlaćivanje nije oduzelo podrugljiv smiješak sa lica Erica Storma, i on, ruku i nogi zavezan lancima, uđe u dvoranu.
„Ovo je onaj streličar?“ upita sada već šokirani Uther. „Što učiniste nesretnom čovjeku?“.
„Moj kralju“ odvrati Blackwood „ovo je legenarni Eric Storm, vođa Knutovih plaćnenika“.
Uther se sada primirio, i po svom običaju odmah prešao na stvar:
„Kako si došao ovamo i dao se zarobiti, vjerujem da imaš neki prijedlog za mene?“
„Želim Nottingham i okolicu, i da mi se prizna plemićki status“ reče odjednom ozbiljni Eric, zadivljen britkošću novog kralja, koju nije baš očekivao.
„Dogovoreno. Ali povuci sa sobom i Kelte, ponudi onom barbaru da psotane vojvoda Cornwalla u moje ime“.
Jamesu Winter je zastao dah, ali je uspio da se to ne pokaže.
Politika mu se nikada nije sviđala, sada mu se počela i gaditi…

Tada im Uther svima dobaci "ostatak raspravite sami, ja idem ka svojoj supruzi. Popodne bolje da me čeka neki dobar plan!"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:53   #207
Nicely done
p.s. očisti inbox
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:09   #208
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nicely done
p.s. očisti inbox
Jesam

PS
Što misliš o ovom Hagaru, on bi trebao biti ono što bi inače vojvoda od Warwick bio, a tu je i vojvoda od Northumbrije, kao i Lancasteri, Utheru će biti zanimljivo, a etko gluplji ili slabiji bi rano najebao
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:16   #209
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jesam
PS
Što misliš o ovom Hagaru, on bi trebao biti ono što bi inače vojvoda od Warwick bio, a tu je i vojvoda od Northumbrije, kao i Lancasteri, Utheru će biti zanimljivo, a etko gluplji ili slabiji bi rano najebao
Jako dobar touch
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:48   #210
Utvrda Seagate, ušće Temze, 1.kolovoz 1398.

Dva su važna razloga zašto je mladi Rick Hunt postavljen za upravitelja ove utvrde .
Prvi je, što je bio jedan od rijetkih koji je dobio instrukcije od Aristotesa, istočnjaka koji je napravio Vatreni stroj, i koji je prije par sati, preruše i u pratnji oklopnljenih konjanika, opet vraćen u London.
Drugi je, što ga Uther nije želio slati u bitku, a u Londonu nije imao ulogu, jer će grad braniti samo mali broj ljudi dovoljno dugo da se Utherov plan ostvari.

Zašto ga nije slao u bitku?
Zato što je Inga, njegova supruga, objavila da je trudna, i saksonski običaj je nalagao da dok se dijete ne rodi, da se suprug brine o njoj kada je najranjivija.

Brzo je premještena mnogo južnije, na sigurno u Brighton, glavni grad vojvodstva Sussex, gdje će biti pod zaštitom njegova brata Lancea.
Uther je inzistirao da i on ode južnije, a da Winter preuzme zapovjedništvo, na što je Rick odgovorio da je Winter mnogo potrebniji njegovoj konjici a da sasvim je dobro proučio rukovanje oružjem.
Osim toga, s njime je bio i stari Bernard i nekoliko stručnjaka za opsadno oružje.

Utvrda nije obnavljana godinama, nije ni bilo potrebno, jer je Temza do sada bila sva u vikinškim rukuama.
Kada je pao London pod Uthera i malena posada u ovoj zapuštenoj tvrđavi se predala, posredovanjem Hagara od Londona.
Stavljena je mala posada i nitko se nije zamarao hoće li uopće zadržati to od napada dok se Richard Blackwood nije sjetio jednostavnog ali jako riskantnog plana.

Već su znali da će Knut svoje elitne snage iz Danske pokušati poslati Temzom do samog Londona, kao i rastavljene opsadne strojeve.
S time da je taj plan čuo iz treće ruke, jer se netko od stručnjaka za opsadno oružje hvalisao time pred nekolicinom njegovih plaćenika.
Plan je bio jednostavan, cijela Utherova vojska krenut će do tvrđave Seagate, obnoviti je koliko je mogu, postaviti oružje i posadu, te čekati brodove.

Ostatak Utherova vojske onda jaše za Norwich, kako bi uništila Knutova pojačanja, dok će London jednostavno morati stisnuti zube i izdržati opsadu.
Winterovim brzim konjanicima je pak predviđen najopasniji zadatak, na približavanje Knutove vojske, zapalit će utvrdu Tottenham, koja bi bila uporište Knutu u slučaju dugotrajne opsade, a koju saksonci trenutno nemaju snage braniti.

Rick je tako gledao veliku saksonsku vojsku kako sada napušta njegovu utvrdu, i osjetio je divljenje što je dio svega ovoga, i što će jednog dana svome djetetu moći prepričavati kako je pomogao spasiti Saksonce od zlih Vikinga.
Samo treba preživjeti dovoljno dugo da to zapravo i može ostvariti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 16:04   #211
Nice
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 16:38   #212
Nadam se da nisam imenom tvrđave otkrio previše radnju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:17   #213
Nisi, to su detalji koji obično promaknu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:45   #214
Utvrda Tottenham, 4.kolovoza 1398.

Veličanstvena vojska približavala se utvrdi koja će im biti ključ u osvajanju Londona.
Znali su da se utvrda neće moći dugo braniti i planirali su je osvojiti na juriš, jer je vrijeme bilo presudno u ovakvim situacijama.
No nešto nije bilo kako treba, osjetio je Olaf.
Plaćenici Erica Storma sve su više i više zaostajali za njima, a i Kelti su se počeli čudno ponašati u kretanju svoje vojske, ali to je pripisano njihovom barbarstvu i nedisciplini.

Kada su već bili blizu tvrđave, vidjeli su prizor kakav će se dugo prepričavati.
Nekolicina konjanika je izletjelo iz tvrđave, a sama tvrđava, očito dobro natopljena, planila je u trenu.
Olaf je gledao utvrdu kako gori i mislio da će to biti najgora vijest koju će Knut i njegova vojska dobiti tog dana.

Onda je došao glasnik koji im je donijeo najstrašniju vijest zamislivu.
Cijela je Knutova flota, zajedno sa elitom njegove vojske, izgorjela kod utvrde Seagate, a glasine o stravičnom saksonskom oružju su se pokazale istinitim.

Po prvi puta je čuo Knuta kako urla od bijesa, a onda je vidio prizor kakav će dugo pamtiti.
Kelti, Mercijanci , plaćenici onog gada Storma pa i većina postrojbi grofova Danelawa, počeše bježati sa bojnog polja, a da se nisu ni približili Londonu.
Olaf je naredio svim svojim vitezovima da umire ljude i da ne bježe, u strahu da Knut ne krene u potjeru za njima.

No to se nije dogodilo, Knut je primirio svoje trupe, i pozvao preostale zapovjednike i plemiće na sastanak, koji su sada vodili pod vedrim nebom.
Knut je bio kratak, naredio je svojoj desnoj ruci Magnusu da pohita prema Norwichu i prikupi svoje preostale dvije brigade pojačanja a Crvenom Vitezu da pohita prema Yorku, vodeći sa sobom samo najbrže konjanike.
Svi ostali jurišaju na Seagate, da zarobe to strašno oružje, i riješe ne samo ovaj mali blatnjavi otočić, nego i sve koji se usude suprotstaviti Dancima.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:59   #215
Ovdje se Knut nažalost ne pokazuje prepametnim.
Gubljenje jezgre vojske ga je barem trebalo natjerati na razmišljanje. Očito je da mu protivnik nije budala. A on hita u akciju? Da li pleše po tuđim notama?
Kuži se da je poslao po pojačanja, ali to možda treba dodatno naglasiti...

Strašno oružje je možda prejednostavan opis?
Kao i zarobe. Sorry kaj te davim s pojedinim riječima, ali ovdje možda neke druge riječi mogu bolje sjest
Daj više detalja... To oružje je nešto što bi bilo zgodno preuzeti. Nešto što bi im jamčilo uspjeh u svim budućim bitkama... A opet dvostuka oštrica.

Protiv koga se bore?
Protiv nekog genijalnog vođe koji predvodi pobunu, ali čiji su vojnici vjerojatno nikakvi u usporedbi s vojnicima svjetske velesile...
Knut treba neke stvari i dobiti, nešto treba i poć po zlu (na prvi pogled), inače će sve bit prelagano

Čitam Princa ničega, pa sam pun spletki
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:38   #216
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ovdje se Knut nažalost ne pokazuje prepametnim.
Gubljenje jezgre vojske ga je barem trebalo natjerati na razmišljanje. Očito je da mu protivnik nije budala. A on hita u akciju? Da li pleše po tuđim notama?
Kuži se da je poslao po pojačanja, ali to možda treba dodatno naglasiti...

Strašno oružje je možda prejednostavan opis?
Kao i zarobe. Sorry kaj te davim s pojedinim riječima, ali ovdje možda neke druge riječi mogu bolje sjest
Daj više detalja... To oružje je nešto što bi bilo zgodno preuzeti. Nešto što bi im jamčilo uspjeh u svim budućim bitkama... A opet dvostuka oštrica.

Protiv koga se bore?
Protiv nekog genijalnog vođe koji predvodi pobunu, ali čiji su vojnici vjerojatno nikakvi u usporedbi s vojnicima svjetske velesile...
Knut treba neke stvari i dobiti, nešto treba i poć po zlu (na prvi pogled), inače će sve bit prelagano

Čitam Princa ničega, pa sam pun spletki
Knut još treba pokazati svoje, ali i Uther.

Iako slažem se da sam ga premalo stavio, on ipak jest slomio Utherova oca kod Nottinghama i kasnije Warwick i Lancastere kod Birminghama, dakle sposoban jeste.

Plan s napadom preko Temze mu je bio dobar, a nitko osim građana Londona nije vidio grčku vatru.

Osim toga, ostavio je svoje dvije brigade u pozadini, dakle ne vjeruje ostalima, a sada ide učvrstiti Norwich i York.

Nije ni krenuo u potjeru za ovima što su pobjegli niti će sam jurišati na London iz neke časti, ide preuzeti oružje.

Saksonci su po meni glupi što su ga ostavili tamo

Što se tiče "zarobe", ne zna, nekako mi je djelovalo bolje nego "preuzmu"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:27   #217
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Knut još treba pokazati svoje, ali i Uther.
Iako slažem se da sam ga premalo stavio, on ipak jest slomio Utherova oca kod Nottinghama i kasnije Warwick i Lancastere kod Birminghama, dakle sposoban jeste.
Je, ali to je kratko i daleko, a prosječan čitač zaboravlja.
Ovdje ispada... plitak. Popušio je i to poprilično, a to se "čuje" u samo jednoj rečenici.
Ističe žurbu, a gubitak glavnog djela vojske poziva i na oprez, dodatne informacije. Uther mu je složio zamku koja je očita, a on juriša na nju. Veliki vođa straši, a i navlači protivnika na svoj teren...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Plan s napadom preko Temze mu je bio dobar, a nitko osim građana Londona nije vidio grčku vatru.
Ma je ok, ali Knut bi trebao biti Knut.
Ili bi trebao imati petstošezdeset i pet rezervnih planova i zamki (kao dobar vojskovađa i car/kralj svjetske sile) ili bi trebao nešto napraviti.
Ovo je opis janjeta kojeg stružu
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Osim toga, ostavio je svoje dvije brigade u pozadini, dakle ne vjeruje ostalima, a sada ide učvrstiti Norwich i York.
To je ok.
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije ni krenuo u potjeru za ovima što su pobjegli niti će sam jurišati na London iz neke časti, ide preuzeti oružje.
Saksonci su po meni glupi što su ga ostavili tamo
Iskreno, iz ovog opisa kojeg sam pročitao, nisam skužio da je o tome riječ. Zar nije riječ o grčkoj vatri, odnosno receptu za nju/čovjeku kojeg ga zna spremiti?
Je li utvrda pod opsadom ili mogu još uvijek zbrisati iz nje?
Možda dodat više infa oko toga?
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što se tiče "zarobe", ne zna, nekako mi je djelovalo bolje nego "preuzmu"
Ma dobro ok, meni je fokus prvenstveno bio na ovom gubitku i olafovim spletkama...
A Olaf je sitan, iako bi ovo trebale biti velike vijesti.

Što je knutu ostalo nakon što je nestalo jezgre njegove vojske ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:32   #218
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Iskreno, iz ovog opisa kojeg sam pročitao, nisam skužio da je o tome riječ. Zar nije riječ o grčkoj vatri, odnosno receptu za nju/čovjeku kojeg ga zna spremiti?
Je li utvrda pod opsadom ili mogu još uvijek zbrisati iz nje?
Možda dodat više infa oko toga?
Možda sam lošpe objasnio u Winterovu poglavlju u Seagateu, moj bed.

Ovo sam stavio
"Dva su važna razloga zašto je mladi Rick Hunt postavljen za upravitelja ove utvrde .
Prvi je, što je bio jedan od rijetkih koji je dobio instrukcije od Aristotesa, istočnjaka koji je napravio Vatreni stroj, i koji je prije par sati, prerušen i u pratnji oklopnljenih konjanika, opet vraćen u London.
Drugi je, što ga Uther nije želio slati u bitku, a u Londonu nije imao ulogu, jer će grad braniti samo mali broj ljudi dovoljno dugo da se Utherov plan ostvari."

Seaget je ušće Temze

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Što je knutu ostalo nakon što je nestalo jezgre njegove vojske ?
Njegova glavnina je netaknuta.

Izgubio je ljude na brodovima, i ima dvije brigade uiza sebe, ali i dalje ima vojsku, i dalje nije izgubio nijednu bitku od kada je stupio na britanski otok, doduše spominju se smao dvije velike.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:50   #219
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Možda sam lošpe objasnio u Winterovu poglavlju u Seagateu, moj bed.
Ovo sam stavio
"Dva su važna razloga zašto je mladi Rick Hunt postavljen za upravitelja ove utvrde .
Prvi je, što je bio jedan od rijetkih koji je dobio instrukcije od Aristotesa, istočnjaka koji je napravio Vatreni stroj, i koji je prije par sati, prerušen i u pratnji oklopnljenih konjanika, opet vraćen u London.
Drugi je, što ga Uther nije želio slati u bitku, a u Londonu nije imao ulogu, jer će grad braniti samo mali broj ljudi dovoljno dugo da se Utherov plan ostvari."
Ma sve ok, ali prosječan čitatelj ti to zaboravi.
Ne moraš ponavljati break a feast kao Martin, ali
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Seaget je ušće Temze
Njegova glavnina je netaknuta.
Izgubio je ljude na brodovima, i ima dvije brigade uiza sebe, ali i dalje ima vojsku, i dalje nije izgubio nijednu bitku od kada je stupio na britanski otok, doduše spominju se smao dvije velike.
Ok, to se ne kuži iz napisanog
Elita njegove vojske je obično udarna jezgra.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:52   #220
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ma sve ok, ali prosječan čitatelj ti to zaboravi.
Ne moraš ponavljati break a feast kao Martin, ali

Ok, to se ne kuži iz napisanog
Elita njegove vojske je obično udarna jezgra.
Imaš pravo.

Ali zapravo sam zamislio da su Saksonci napravili kretensku pogrešku ostavljanjem oružja u utvrdi Seagate, kad ani Tottenzham nisu mogli braniti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.