Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 19:15   #21
Quote:
građevinar kaže: Pogledaj post
Može se nać u vikendicama ljudi koji su zaduženi za rekonstrukcije
tak sam si nešto i mislila...al reko valjda su si već pokockali pa je možda ostalo 100tinjak kvadrata za mene
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:25   #22
a kako se postavljaju one kocke sa rupama za travu, travne rešetke?


hvala na odgovoru
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 09:21   #23
Otprilike kao i one bez rupa. Najbolje je pridržavati se uputstva proizvođača.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 08:45   #24
zanima me da li staviti sloj zemlje odmah ispod kocki, da se trava lakše zakorjeni, al opet mislim da to baš ne bi bilo dobro jer bi kocke mogle "klizat" kad bude mokro,

a upute proizvođača nemamo, jer ćemo sami pravit kocke, naručili smo kalupe pa možda dođu upute sa njima, al ne vjerujem

pozdrav
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:04   #25
Ne. Zemlja se nasipava kada su kocke postavljene.
Proguglaj "travna rešetka" i naći ćeš detaljna uputstva koja važe i za travnu betonsku galanteriju.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:13   #26
Na više mjesta sam vidio da kocke nakon nekog vremena slijegaju neravnomjerno, pogotovo ako se svakodnevno prelazi autom!
Da li je to posljedica nedovoljno pripremljene površine ili?
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:47   #27
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Na više mjesta sam vidio da kocke nakon nekog vremena slijegaju neravnomjerno, pogotovo ako se svakodnevno prelazi autom!
Da li je to posljedica nedovoljno pripremljene površine ili?

da, nedovoljno pripremljene površine su uzrok tome. Treba to i valjat jedan dan a ne samo na podlogu stavljati
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 15:08   #28
Okućnica: tlakavci,mramor,pločice, bunja ..?

Planiramo uređenje okućnice i nemamo ideju što upotrijebiti tlakavce, kulir ploče, bunja kamen, lomljeni mramor ili nešto potpuno peto? Koje su prednosti i nedostaci pojeidnih? Dio dvorišta je obložen lomljenim mramorom i to mi se osobno baš i ne sviđa,ali ga imamo još dosta,no razmišljam da ga prodam pa da za novi dio odaberemo nešto drugo. Što predlažete?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 18:05   #29
Napiši nam tajnu- Gdje?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 21:05   #30
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Napiši nam tajnu- Gdje?
Zaleđe Rijeke.

Vidim da je post prebačen u sam svoj majstor,pa samo da napomenem da ja ne planiram biti sam svoj majstor već uzeti firmu/obrtnika tko bi to napravio,samo sam u dubiozi što.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 23:27   #31
Da, ima nešto peto: možda i šesto:
- Splitska riva je opločena pločama "tehno beton"koje su glatke, sjajne i protuklizne
- slične elemente proizvode Kinezi, od betona koji je sastavni agregat sitna mramorna zrnca
- u Hrvatskoj postoji obrt " Ekobeton" iz Dubrave Zabočke koji proizvode slične ploče debljine 5 ili više cm ljevane u metalnim kalupima
stvar je načiniti dobar projekt , naručiti ploče, i ugraditi ploče prema projektu i imat ćeš jedinstveno riješenu okućnicu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 07:10   #32
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Da, ima nešto peto: možda i šesto:
- Splitska riva je opločena pločama "tehno beton"koje su glatke, sjajne i protuklizne
- slične elemente proizvode Kinezi, od betona koji je sastavni agregat sitna mramorna zrnca
- u Hrvatskoj postoji obrt " Ekobeton" iz Dubrave Zabočke koji proizvode slične ploče debljine 5 ili više cm ljevane u metalnim kalupima
stvar je načiniti dobar projekt , naručiti ploče, i ugraditi ploče prema projektu i imat ćeš jedinstveno riješenu okućnicu
Obzirom da je okućnica poprilična kako se kreću cijene samih ploča i ugradnje? ?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 07:22   #33
https://m.youtube.com/watch?v=2Iaoqh9FNgI

Meni se ovo cini kao ok jeftino rjesenje za nekoga ko zeli betonske staze ili skale oko kuce ali da izbjegne keramicara ili kamenoklesara. Ima i nekakvu dekorativnu vrijednost, nije bas samo beton. S tim da vjerovatno izgleda beton bolje sa betonara koje imaju frakciju iz rijeka, nego iz kamenoloma. Mogu se dodavat i razni pigmenti.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 10:42   #34
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
https://m.youtube.com/watch?v=2Iaoqh9FNgI

Meni se ovo cini kao ok jeftino rjesenje za nekoga ko zeli betonske staze ili skale oko kuce ali da izbjegne keramicara ili kamenoklesara. Ima i nekakvu dekorativnu vrijednost, nije bas samo beton. S tim da vjerovatno izgleda beton bolje sa betonara koje imaju frakciju iz rijeka, nego iz kamenoloma. Mogu se dodavat i razni pigmenti.
Iskreno nije mi baš nešto,a i ne znam tko bi to u RH radio ?

Meni osobno najljepši je porfido, viđala sam ga puno na sjeveru IT, ne kliže se ne puca od smrzle, ne sivi kao npr lomljeni mramor kojega sada imamo. No ne znam koliko cca je cijena samog matrijala+postavljanje.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 11:20   #35
postavljali smo ga na Gornjem Prekrižju (Dolomitni kamen iz Sjeverne Italije zelene boje). Izuzetno tvrdi i postojan kamen. Što se tiče cijena nije skupo ali ponašam se u skladu sa politikom moderatora- nema cijene. Možda ćeš dobiti odgovor na PDF Vrt
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 12:13   #36
Možeš koristit i opločenje (pod br 6 ) , opločenje prirodnim škriljavcem koji se proizvodi i prodaje u Portugalu. Cijena je znatno manja nego u Hrvatskoj. Nekad mi je pričao pok.Hrvoje Šarinić da je plaćao 25 € po m2 za pokrivanje kuće u Samoboru, in situ.
Nešto:https://revista.zapimoveis.com.br/sa...s-na-sua-casa/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 14:04   #37
ili :http://www.archiexpo.com/pt/prod/akr...9-1585620.html
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 15:50   #38
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Iskreno nije mi baš nešto,a i ne znam tko bi to u RH radio ?.
Svaki malo ozbiljniji gradjevinar. ovo je malo vise od klasicne betonaze. imas dosta klipova di ljudi sami izvode radove.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 20:30   #39
Zanima me da li je tko koristio plastične modle i sam lijevao kocke.....
Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Obako nešto:
https://www.ebay.com/itm/Concrete-Di...Q9oGRqPAKaQ_kQ
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 21:15   #40
Bijh u tvornici tlakavaca u SB-u. On ni su dvoslojni: dolje grublji nosivi beton, a gore je važni finiji sloj, s bojom i aditivima protiv soli i poroznosti. Teško bi to bilo doma postići.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.