Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 12:02   #21
Vojska

Zanime me rad u vojsci. Plaće, radno vrijeme, opis posla i slicno, mogucnost napredovanja, sa koliko se ide u penziju i kolika je...
Dinko17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 18:00   #22
Quote:
Dinko17 kaže: Pogledaj post
Zanime me rad u vojsci. Plaće, radno vrijeme, opis posla i slicno, mogucnost napredovanja, sa koliko se ide u penziju i kolika je...
Tek bi trebao početi raditi, a već misliš o penziji.
Ako kreneš kao skupnik to ti je najniži čin, mislim da ti je plaća oko 3300 kn.
Jedino ako imas neki adekvatan faks onda bi mogao krenuti od natporučnika gdje bi ti ja mislim bila preko 5000 kn.No po onome što sam ti ja vidio radni uvjeti su teški, a to se najviše odnosi na lizanje šupka nadređenima kako bi mogao napredovati.Po meni bolje uzmi lopatu pa kopaj na njivi nego to...
stankec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 18:30   #23
Quote:
stankec01 kaže: Pogledaj post
lizanje šupka nadređenima kako bi mogao napredovati.
Kako izgleda, to jedino i spada u opis posla u vojsci u mirnodopsko vrijeme. Placa je mala, ali sigurna (s obzirom na to o kakvom se poslu radi).
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 18:47   #24
Plaća običnog vojnika sigurno nije ispod 3500 kn.Negdje je oko 3800 bez dodataka.
Uvjet za penziju se ispuni nakon 20 godina službe.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:42   #25
Radim u vojsci i kao vojnik dobijem mjesecno placu cca 4200 kn. Znaci tu ne ubrajam straze i ostale stvari.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:48   #26
Pozdrav. Zanima me dali su počeli ponovno primati zaposlenike u vojsku? Zadnji put kad sam se raspitivao u MORH-u (mislim da je to bilo 99.) su prestali primati nove ljude.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:18   #27
Quote:
Dinko17 kaže: Pogledaj post
Zanime me rad u vojsci. Plaće, radno vrijeme, opis posla i slicno, mogucnost napredovanja, sa koliko se ide u penziju i kolika je...
pa ne bi u vojsci radil ni za 15000 kn.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:26   #28
Quote:
SunBlade kaže: Pogledaj post
Radim u vojsci i kao vojnik dobijem mjesecno placu cca 4200 kn. Znaci tu ne ubrajam straze i ostale stvari.
Smrade
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 01:16   #29
Stalno se primaju ljudi u vojsku imaš otvoren natjecaj i možeš se prijaviti u svom uredu za obranu.

Evo ti uvjeti:

- državljanin RH
- starosna dob do 27 godina (s danom stupanja u službu)
- odsluženje vojnog roka (uspješno završena specijalistička vojna obuka)
- nekažnjavanje
- zdravstvena sposobnost

Prije tri godine su počeli redovni natječaji i po mojoj procjeni nastavit ce se još neke 3 godine.

Kad prođeš ljecnicki ideš mjesec dana na ubuku koje ce sada biti u Senju.
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 01:39   #30
ah, sht. Premator sam thnx enivej.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:11   #31
Quote:
stankec01 kaže: Pogledaj post
Tek bi trebao početi raditi, a već misliš o penziji.
Ako kreneš kao skupnik to ti je najniži čin, mislim da ti je plaća oko 3300 kn.
Jedino ako imas neki adekvatan faks onda bi mogao krenuti od natporučnika gdje bi ti ja mislim bila preko 5000 kn.No po onome što sam ti ja vidio radni uvjeti su teški, a to se najviše odnosi na lizanje šupka nadređenima kako bi mogao napredovati.Po meni bolje uzmi lopatu pa kopaj na njivi nego to...
ne kužim zakaj ekipa koja nema veze s postavljenim pitanjem ide odgovarati na pitanje.... i naravno tako počnu kolati dezinformacije i sranja koja je gotovo nemoguće demantirati

ti čovječe ni činove ne znaš, a pričaš dečku o radu u vojsci

to je ko da ja pričam kako izotop plutonija bolji vodič topline od izotopa antimona, a znam o tome ---- pa skoro koliko i ti o vojsci

tebi je stvarno bolje da uzmeš lopatu i kopaš na njivi


on topic - početna plaća u vojsci .- bilo kao vojnika ili dočasnika - je 3900 kuna, što ti se kasnije, ukoliko napreduješ, množi s koeficijentom tvoga čina

ukoliko si završio faks i htio bi raditi u vojsci - možeš proći časničku školu i nakon toga dobiti čin poručnika, koji ti ima koeficijent 1,3... pa ti ssad računaj koliko je to pomnoženo s 3900kn.... ne računajući nikakve dodatke, kojih se u vojsci zna skupiti

ak te neš više zanima, slobodno pošalji na PM
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:21   #32
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post

ak te neš više zanima, slobodno pošalji na PM
Možda bi bilo bolje da se napiše ovde za ubuduće.
Btw, kako su u HKoV/HRM/HRZiPZO rješene prekomande?
Nije baš zgodno preseliti iz Splita u Delnice, kao što je zadnji slučaj.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:29   #33
Quote:
sandro.m kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo bolje da se napiše ovde za ubuduće.
Btw, kako su u HKoV/HRM/HRZiPZO rješene prekomande?
Nije baš zgodno preseliti iz Splita u Delnice, kao što je zadnji slučaj.
pa pitaj što te zanima

što se tiče prekomande, dobivaš dodatke za put i ukoliko si oženjen ili uzdržavaš nekoga imaš dodatke za odvojeni život....

ne znam što drugo misliš pod "kako su riješene"...
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 01:36   #34
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
ne znam što drugo misliš pod "kako su riješene"...
Dakle, postoji li u ugovoru stavka/uvjeti pod kojima se može odbiti prekomanda?
Je li rješenje o prekomandi zabetonirano ili se ipak može dogovoriti trajno naseljenje u nekom mjestu?
Koliko znam, u JNA se nekoliko zadnjih godina pred mirovinu mogao tražiti premještaj u željeno mjesto trajnog naseljavanja nakon mirovine. Ima li nečeg tomu sličnog u OSRH?
Ukratko, funkcionira li sustav na način "Ovo je tvoja prekomanda, javi se tu i tu tad i tad..." ili ipak postoji mogućnost dogovora, itd.

Inače, ja osobno nisam zainteresiran za posao u oružanim snagama (makar sam prije fakulteta razmišljao o ratnoj mornarici, po obiteljskoj tradiciji).
Mislim da bi bilo zgodno da ovi koji razmišljaju u vojsci steknu uvid i u onu ružniju stranu tog poziva (NB: koristim izraz poziv, ne posao). Ja sam imao priliku razgovarati s brojnim DVO-ima od visokih časnika pa do običnih vojnika i te su mi informacije znatno koristile.
Tada, doduše, nisam razmišljao o prekomandama jer je HRM stacionirana u Splitu, odakle sam ja.
Pozdrav,
M.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:31   #35
Quote:
sandro.m kaže: Pogledaj post
Dakle, postoji li u ugovoru stavka/uvjeti pod kojima se može odbiti prekomanda?
Je li rješenje o prekomandi zabetonirano ili se ipak može dogovoriti trajno naseljenje u nekom mjestu?
Koliko znam, u JNA se nekoliko zadnjih godina pred mirovinu mogao tražiti premještaj u željeno mjesto trajnog naseljavanja nakon mirovine. Ima li nečeg tomu sličnog u OSRH?
Ukratko, funkcionira li sustav na način "Ovo je tvoja prekomanda, javi se tu i tu tad i tad..." ili ipak postoji mogućnost dogovora, itd.

Inače, ja osobno nisam zainteresiran za posao u oružanim snagama (makar sam prije fakulteta razmišljao o ratnoj mornarici, po obiteljskoj tradiciji).
Mislim da bi bilo zgodno da ovi koji razmišljaju u vojsci steknu uvid i u onu ružniju stranu tog poziva (NB: koristim izraz poziv, ne posao). Ja sam imao priliku razgovarati s brojnim DVO-ima od visokih časnika pa do običnih vojnika i te su mi informacije znatno koristile.
Tada, doduše, nisam razmišljao o prekomandama jer je HRM stacionirana u Splitu, odakle sam ja.
Pozdrav,
M.
što se tiče takovih detalja, u ovom slučaju odbijanja prekomande, sve se može saznati u Zakonu o oružanim snagama...
ja sam ga sam nekoliko puta pročitao, jer sam morao, i sjećam se da je bilo riječi o "odbijanju" prekomande, no ne bih htio krivo interpretirati zakon te tako dati nepotpun ili pogrešan odgovor, tako da sugeriram da ako nekoga stvarno to zanima, može ga bez problema naći i dobiti detaljniji uvid...

prekomanda se kao takva može i sama zatražiti od strane DVO-e

pozz
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:15   #36
Eto vidim da se ovdje skvadra puno raspitiva o radu u vojsci i vidim da ima puno netocnih odgovora pa da vam ja (djelatna vojna osoba ) objasnim par stvari.

Ako ste zainteresirani u ulazak u OSRH otidjete u svoj lokalni ured za obranu i tamo vam kazu sta sve morate donjeti da bi se prijavili na selekcijsko testiranje koje se trenutno provodi u Koprivnici. Kad ste skupili svu tu papirologiju i popunili odgovarajuce formulare cekate lijecnicki pregled koji ce uslijediti jedno mjesec dana.Kada ste i ako ste prosli lijecnicki cekate selekcijsku obuku koja vam traje mjesec dana i tamo vas uce osnovne vojne stvari koje ste vjerojatno prosli i u rocnoj vojsci (inace jedan od uvjeta za ulazak u OSRH je i odsluzeni vojni rok). Nakon tih mjesec dana znoja,krvi i lomljenja kostiju (salim se, nije tako strasno, samo treba biti uporan) rasporedjuje vas se po raznim postrojbama unutar RH i u ovom trenutku mozete zavrsiti bilo gdje.Ako upadnete u gardijsku brigadu onda bash i niste dobro prosli (vecinom se i rasporedjuje po gard.brigadama),ali sta je tu je.Cekat ce te 2 godine da bi mogli traziti premjestaj u neku drugu postrojbu koja vam vise odgovara ili koja vam je bliza mjestu prebivanja. Pocetna placa u gardijskoj brigadi vam je 3500 kn + putni troskovi za 2 putovanja doma.Ako ste mladji imate vecu mogucnost napredovanja i preporucio bi onima preko 23-34.g. da ne ulaze u sustav ako nisu spremni cijelu vojnu karijeru provesti kao obicni vojnici.Za svaki cin vam se povisuje koeficijent + vas zapovijedni dodatak.Ugovor sklapate na 3.g. i nakon toga na 5.g., ako u tom vremenskom razdoblju niste napredovali iz vojnika u dočasnika ili u časnika vise niste perspektivni i izlazite iz sustava, ali vam MORH mora osigurati drugo radno mjesto u civilstvu s tim da nemate pravo biranja gdje,kako i za koliko.U trenutku kada napredujete u časnika ili dočasnika automatski potpisujete ugovor za stalno i prakticki ste osigurali svoju vojnu karijeru.Potrebno vrijeme za mirovinu vam je 20g. s tim da ce se vjerojatno spustiti na 15.g.Imate benificirani radni staz (4mj na godinu) i dopunsko zdrav. osiguranje. Osiguran vam je smjestaj unutar vojarne i 3 obroka dnevno + razni dodaci (marenda,D-4...).

Evo ja sam u sustavu vec 2 godine i u 11. mjesecu krecem na temeljni tecaj za 1. docasnicki cin i nadam se da cu josh ove godine biti promaknut u docasnika. Ako imate neka detaljna pitanja mozete me kontaktirati na PM.
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 18:00   #37
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
Eto vidim da se ovdje skvadra puno raspitiva o radu u vojsci i vidim da ima puno netocnih odgovora pa da vam ja (djelatna vojna osoba ) objasnim par stvari.

Ako ste zainteresirani u ulazak u OSRH otidjete u svoj lokalni ured za obranu i tamo vam kazu sta sve morate donjeti da bi se prijavili na selekcijsko testiranje koje se trenutno provodi u Koprivnici. Kad ste skupili svu tu papirologiju i popunili odgovarajuce formulare cekate lijecnicki pregled koji ce uslijediti jedno mjesec dana.Kada ste i ako ste prosli lijecnicki cekate selekcijsku obuku koja vam traje mjesec dana i tamo vas uce osnovne vojne stvari koje ste vjerojatno prosli i u rocnoj vojsci (inace jedan od uvjeta za ulazak u OSRH je i odsluzeni vojni rok). Nakon tih mjesec dana znoja,krvi i lomljenja kostiju (salim se, nije tako strasno, samo treba biti uporan) rasporedjuje vas se po raznim postrojbama unutar RH i u ovom trenutku mozete zavrsiti bilo gdje.Ako upadnete u gardijsku brigadu onda bash i niste dobro prosli (vecinom se i rasporedjuje po gard.brigadama),ali sta je tu je.Cekat ce te 2 godine da bi mogli traziti premjestaj u neku drugu postrojbu koja vam vise odgovara ili koja vam je bliza mjestu prebivanja. Pocetna placa u gardijskoj brigadi vam je 3500 kn + putni troskovi za 2 putovanja doma.Ako ste mladji imate vecu mogucnost napredovanja i preporucio bi onima preko 23-34.g. da ne ulaze u sustav ako nisu spremni cijelu vojnu karijeru provesti kao obicni vojnici.Za svaki cin vam se povisuje koeficijent + vas zapovijedni dodatak.Ugovor sklapate na 3.g. i nakon toga na 5.g., ako u tom vremenskom razdoblju niste napredovali iz vojnika u dočasnika ili u časnika vise niste perspektivni i izlazite iz sustava, ali vam MORH mora osigurati drugo radno mjesto u civilstvu s tim da nemate pravo biranja gdje,kako i za koliko.U trenutku kada napredujete u časnika ili dočasnika automatski potpisujete ugovor za stalno i prakticki ste osigurali svoju vojnu karijeru.Potrebno vrijeme za mirovinu vam je 20g. s tim da ce se vjerojatno spustiti na 15.g.Imate benificirani radni staz (4mj na godinu) i dopunsko zdrav. osiguranje. Osiguran vam je smjestaj unutar vojarne i 3 obroka dnevno + razni dodaci (marenda,D-4...).

Evo ja sam u sustavu vec 2 godine i u 11. mjesecu krecem na temeljni tecaj za 1. docasnicki cin i nadam se da cu josh ove godine biti promaknut u docasnika. Ako imate neka detaljna pitanja mozete me kontaktirati na PM.

Koja si grana vojske?
temeljni tečaj-TTSV?
Ove godine nećeš biti promaknut u dočasnika,budi siguran.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:48   #38
Trenutno sam oklopništvo ali prelazim u 350. i u 11. mj idem na ttsv...vjerojatno necu ove godine ali pocetkom sljedece hocu.
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:31   #39
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam oklopništvo ali prelazim u 350. i u 11. mj idem na ttsv...vjerojatno necu ove godine ali pocetkom sljedece hocu.
prelaziš u 350. VoB?
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:33   #40
Posao u oružanim snagama sa SSS?

Imam 22 godine,zavrsio sam sss i htio bi se prijaviti da radim u vojnoj službi,
molim sve koji znaju da mi odgovore KOJI UVIJETI SU POTREBNI?

Hvala
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.