Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2012., 04:33   #3261
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
da vam je stroj napravio mjerenje ispalo bi da vam je delta bolja. ..kvalitetnija je pjena i sigurno je pritisak na njemu manji.
Delta je mekši madrac od Galaxy madraca i trebali ste usporediti Tau i Galaxy koji su sličniji po spec. i gustoći.
I to nas opet vraća na to da je bolje slušati svoj osjećaj nego stroj.

to s povratom madraca bi bilo lijepo, ali jeste li se ikad zapitali što ti trgovci rade s madracima koje im nezadovoljni kupci vrate?
Po svoj logici taj madrac je korišten i više ne može u prodaju, ali gdje onda završi taj madrac?
Budite sigurni da ne završi u otpadu.

Da li bi vi kupili "novi" madrac da znate da je netko već na njemu spavao?
Bilo bi bolje kad bi trgovci u vlastitim dućanima imali jedan probni madrac, kojeg bi ljudi mogli isprobavati kod sebe doma. To bi bilo idealno, ali na žalost onda bi gubili maržu na taj probni madrac, pa im to ne bi odgovaralo... Ali kad bi postojali takvi veliki centri s ogromnim brdom madraca kojima to ne bi bilo problem imati bi bilo idealno.

Osim toga navjerojatnije bi osoba koja je probala doma neki madrac i kupila u tom dućanu neki madrac. Ovako ima za birati mali milijun dućana od kojih svi nude isto
Perica79 is offline  
Old 14.06.2012., 09:56   #3262
planiramo uzeti Madrac Memory 2+12 Silver Plus od Dormea..
dali ima neko..i kakav je..?? muz navalio..oce taj i tocka
probala sam ali to je ono na par minuta..skoro nista..
quanna is offline  
Old 14.06.2012., 12:17   #3263
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Može i meni malo pomoći (ovo je više tehničkog tipa pitanje):

trebala bih madrac dimenzija 190x110 , na moru za spavanje otprilike 3 tjedna godišnje. Zaista nam nije bitno da bude najviše kvalitete, jer em se spava kratko, em da znate na čemu sad spavamo, vjerujte mi da će nam svaki novi madrac biti premija jel ima netko ideju koga pitati (a koga ne, kad smo već kod toga) rade li madrace te, prilično vanstandardne dimenzije?

i, da, imaju li naši proizvođači i prodavači madraca običaj kupcima ponuditi dostavu svog proizvoda i izvan ovih najvećih gradova? ja bih rado da mi netko od njih dopela taj madrac na naš južni otok, ne mora dostava biti besplatna (naravno da nije), samo da se mi ne moramo zajebavati s furanjem tog madraca
više-manje svi proizvođači rade i vanstandardne dimenzije, ali to uglavnom naplate 20-30% na cijenu najbliže standard dimenzije. Neki (oni koji su realniji) koji rade pjene, uglavnom naplate prvu veću standardnu (120x190). S federima je to malo teže.

Što se tiče dostave, postoje kurirske službe koje voze veće pakete. intereuropa, lagermax i sl, pa lijepo njima uvalite madrac i to vas košta 80-160kn ovisno o lokaciji.
afoj is offline  
Old 14.06.2012., 12:47   #3264
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Bilo bi bolje kad bi trgovci u vlastitim dućanima imali jedan probni madrac, kojeg bi ljudi mogli isprobavati kod sebe doma. To bi bilo idealno, ali na žalost onda bi gubili maržu na taj probni madrac, pa im to ne bi odgovaralo... Ali kad bi postojali takvi veliki centri s ogromnim brdom madraca kojima to ne bi bilo problem imati bi bilo idealno.

Osim toga navjerojatnije bi osoba koja je probala doma neki madrac i kupila u tom dućanu neki madrac. Ovako ima za birati mali milijun dućana od kojih svi nude isto
Kao trgovac madracima razmisljao sam i o ovoj mogucnosti , posudbe madracas na tjedan dana. U praksi je to na zalost neprovedivo iz vise razloga, redom
1. Ako Vam mi vozimo i odvozimo madrac morali bi platiti dostavu, bi li ju platili recimo 150 kuna
2 ako imam 10 modela morao bi imati bar od svakoga 3-4 komada da bi se mogli isprobati, i to samo u jednoj velicini, a sto je sa drugim dimenzijama,ili to bi bilo oko 60 tak madraca samo za probu,
3.morali bi ostaviti polog u vrijednosti madraca, bi liga ostavili
4.sto ako ga zaprljate, kava, krv ili bilo sto, i ja racunam pranje ili zamjenu navlake, bi li to platili.
5.ako vam ne pase taj uzeli bi drugi i ja bi mjesecima nanasao madrace kod i od vas, bi li vi to radili da ste na mom mjestu
6.ako je na tom probnom spavalo vec 10 ljudi, nebi vas smetalo sto je ista navlaka ili ocekujete da je mjenjam- perem nakon svake probe.
Ako su vasi odgovori na sve pozitivni, sto mislite koliko bi to poskupilo i tako vec skupe madrace.

I radi toga, radi tih problema je izmisljen Xsensor ili Ergo-check , da bi odredio ono sto vi u par minuta ne mozete.
No mnogi neznaju sto u biti treba traziti od madraca, sto je vazno i kakav madrac mora biti da bi na njemu dobro spavali.

Madrac mora tako podupirati vase tijelo da ne bude niti pretvrd niti premekan, treba biti odgovarajuci vasoj tezini, nacinu spavanja i rasporedu tezine vaseg tijela, tezinu treba rasporediti i podupirati tako da pritisak na vase tijelo ne prelazi pritisak koji ce smanjiti ili prekinuti opskrbu krvi dijelovima tijela koji su na madracu, a klinicki je dokazano da pritisci iznad 45 mmHG su ti koji smanjuju cirkulaciju krvi krvotokom i dovode do utrnuca i boli a mozak na to reagira naredbom misicima da vas oslobode-okrenu iz tog polozaja, i upravo to okretanje-rad misica je razlog umoru nakon budjenja, to i bol u ramenu ako je madrac pretvrd u ramenom dijelu i ako je jastuk neodgovarajuca podrska, prenizak ili previsok.

Garantiram vam da ove pritiske sami ne mozete definirati niti osjetiti u par minuta lezanja, a tvrdnje tipa da ce ova pjena biti bolja jer je meksa ili slicno su neozbiljne jer smo svi jedinstveni u rasporedu tezine, visini i obliku tijela i pored godina rada sa Xsensorom i sam se ponekad iznenadim rezultatima mjerenja.
Kolege koj su u ovoj bransi bi puno vise pomogle i sebi i svojim kupcima da
investiraju u svoj posao nabavom onoga sto je postalo skoro pa osnovno sredstvo rada u mnogim ozbiljnim trgovinama madraca u Americi, Kanadi i Europskim zemljama nego da dizu maglu tvrdnjama da to nema smisla i ne vrijedi, jer je najlakse pljuvati a tesko je uzeti lovu iz dzepa i investirati u svoj posao.
Zaboravite neostvarive snove o testiranju madraca doma, okrenite se onome sto je dostupno i probajte upitima i sugestijama navesti vase trgovce madracima da izadju iz XIX stoljeca i udju u XXI i pruze vam informaciju koju trazite
KOJI JE MADRAC ZA MENE NAJBOLJI , NE ZELIM KUPITI MACKA U VRECI
madraci is offline  
Old 14.06.2012., 12:54   #3265
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Bilo bi bolje kad bi trgovci u vlastitim dućanima imali jedan probni madrac, kojeg bi ljudi mogli isprobavati kod sebe doma. To bi bilo idealno, ali na žalost onda bi gubili maržu na taj probni madrac, pa im to ne bi odgovaralo... Ali kad bi postojali takvi veliki centri s ogromnim brdom madraca kojima to ne bi bilo problem imati bi bilo idealno.

Osim toga navjerojatnije bi osoba koja je probala doma neki madrac i kupila u tom dućanu neki madrac. Ovako ima za birati mali milijun dućana od kojih svi nude isto
Radio sam u prodaji madraca, pa evo par razloga zašto to ne funcionira:
- Taj probni madrac treba dostaviti i kad probni rok završi, treba ga opet preuzeti. To košta, a većina ljudi to ne želi platiti.
- Trgovac nije u mogućnosti dobiti probni madrac nazad, ako mu ga kupac ne želi vratiti. (osim silom ili sudom)
- Ovo prethodno traži polaganje kapare, a kupci to uglavnom ne žele.
- Većina kupaca ne želi uzeti madrac na kojem je netko već spavao. ( ne bi ni ja uzeo potkušulju koju je netko već nosio - kroz madrac prolaze ogromne količine znoja)
- Da bi stvarno znali kakav vam je neki madrac, na njemu morate spavati barem 30 dana.
- Kad bi se madraci mogli dobiti na probu od 30 dana, ja bi svake godine imao na vikendici novi madrac, a nikad ga ne bih kupio.

Zakon za zaštitu potrošača i zokon o trgovini kažu ka kupac u određenom roku može vratiti bilo koji proizvod bez obrazloženja u slučaju da je taj proizvod kupljen preko web-a , tv prodaje, direktne prodaje (prezentacije) ili kataloga.

Ne znam kako to u praksi funkcionira? Da li se stvarno novci dobiju natrag ? ipak je ovo Hrvatska

Ostaje pitanje što se radi s madracima koje ljudi vrate? Meni su u dormeu rekli da se ti madraci vrate u tvornicu na ispitivanje da bi se vidjelo zašto meni taj madrac ne odgovara i da ga zatim unište. ...rekli su mi i da je HR pjena zastarjela tehnologija u odnosu na "visoko-elastičnu PU pjenu" i da je njihova visco pjena 58kg/m3 i još svašta nešto.

Zadnje uređivanje afoj : 14.06.2012. at 13:03.
afoj is offline  
Old 14.06.2012., 12:58   #3266
Quote:
quanna kaže: Pogledaj post
planiramo uzeti Madrac Memory 2+12 Silver Plus od Dormea..
dali ima neko..i kakav je..?? muz navalio..oce taj i tocka
probala sam ali to je ono na par minuta..skoro nista..
Pitajte muža zašto želi kupiti madrac od PU pjene s najšugavijom navlakom na tržištu kad za tu cijenu može kupiti normalan HR madrac?
afoj is offline  
Old 14.06.2012., 13:03   #3267
Quote:
Kao trgovac madracima razmisljao sam i o ovoj mogucnosti , posudbe madracas na tjedan dana. U praksi je to na zalost neprovedivo iz vise razloga, redom
1. Ako Vam mi vozimo i odvozimo madrac morali bi platiti dostavu, bi li ju platili recimo 150 kuna
2 ako imam 10 modela morao bi imati bar od svakoga 3-4 komada da bi se mogli isprobati, i to samo u jednoj velicini, a sto je sa drugim dimenzijama,ili to bi bilo oko 60 tak madraca samo za probu,
3.morali bi ostaviti polog u vrijednosti madraca, bi liga ostavili
4.sto ako ga zaprljate, kava, krv ili bilo sto, i ja racunam pranje ili zamjenu navlake, bi li to platili.
5.ako vam ne pase taj uzeli bi drugi i ja bi mjesecima nanasao madrace kod i od vas, bi li vi to radili da ste na mom mjestu
6.ako je na tom probnom spavalo vec 10 ljudi, nebi vas smetalo sto je ista navlaka ili ocekujete da je mjenjam- perem nakon svake probe.
Ako su vasi odgovori na sve pozitivni, sto mislite koliko bi to poskupilo i tako vec skupe madrace.
nopokon sam i ja zadovoljan odgovorom od "madraci"

Quote:
I radi toga, radi tih problema je izmisljen Xsensor ili Ergo-check ,
nisi mogao izdržati, a ja sam se taman ponadao da će pasti jedan konstruktivan post bez reklame i xsensora
čestitam na dosljednosti i forumu na tolerancji
afoj is offline  
Old 14.06.2012., 16:32   #3268
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
nopokon sam i ja zadovoljan odgovorom od "madraci"



nisi mogao izdržati, a ja sam se taman ponadao da će pasti jedan konstruktivan post bez reklame i xsensora
čestitam na dosljednosti i forumu na tolerancji
Eto vidis, u necemu se slazemo u necemu ne, u prici o povratu imamo identicno misljenje, a ti opet mislis da ja pricajuci o Xsensoru guram sebe.
Ako na to gledas tako , sto je onda tvoje ali 90% guranje samo optimo i kako se zove, Er...madraca.
Samo njihove tehnicke karakteristike usporedjujes u 95% natpisa?
Mene pak zanima i makar to mozda i ne izgleda na prvu tako , je da sto vise trgovaca krene naprijed, da se maknu iz pogadjanja i prepustanja kupcima da kupuju bilo sto.
Ako su mehanicari nabavili kompjutore za ne samo aute koje servisiraju nego za vecinu modela na trzistu, i ako ti prvi neces otici kod onoga tko ti nema komp i da dijagnosticira kvar na " limenom ljubimcu" tocno i nepogresivo, a slazes se s tim da su pritisci kod madraca krucijalni za pravilan odabir- u cemu je onda problem sto ja nastojim preko kupaca doprijeti do svijesti trgovaca da nabave takav uredjaj.

Nemoj mi samo poceti o kraljeznici, jer i ovo sto Xsensor radi a ti koliko znas ili neznas je puno vise nego " osjecaj" jer je to toliko passe tvrdnja da na osjecaj mozes reci sto ti pase ili ne, samo nasa glupa hrvatska prepotencija i misljenje da smo najpametnija nacija na svijetu to moze podrzati, a do tada glupi ameri, europljani to mjere i pouzdaju se u dijagnostiku.

Tvoji Afoj, savjeti tj usporedbe materijala koji su unutar madraca vrijede utoliko da kupac ne pomijesa loncice pri kupovini, no kao savjet vrijede istovijetno kao moje " ne znam , nisam to mjerio te ne mogu preporuciti"
vjerujem da se slazes s mojim misljenjem.

No volio bih vidjeti s kolikom tocnoscu ces ti , kad kupac stane ispred tebe odrediti koji je madrac za njega najbolji s obzirom na saznanja o tome iz kojih je pjena slozen i onda bi to volio usporediti sa dijagnostikom Xsensora da vidim da li si u pravu. Stojim ti na raspolaganju gdje god hoces u kojem salonu da to obavimo, i ako ti s obzirom na tehnicke podatke o sastavu jezgre madraca budes to definirao istovrijedno kao i komp, ja necu vise nikada reci rijec o Xsensoru nego cu od tebe probati nauciti sve sto znas a njega cu zaboraviti, ...dakle..pucaj..gdje i kad..ili budi kuco sto se tice dijagnostike
madraci is offline  
Old 14.06.2012., 23:12   #3269
ima li netko iskustva sa hespo vitasan madracem?

nekako smo se nabrijali baš na taj, ali me zanimaju druga iskustva? da li se isplati za taj madrac dati toliko love (u lesnini 5-6 000, ovisno koju dimenziju na kraju odaberemo)
i da li se možda može dobiti isto neto dobro od hespa za možda malo manje love?

odnosno- vrijedi li vitasan ovih para? prodavač nam ga je nahvalio na sva zvona, činio se udobnim, sve djeluje super- spremni smo dati toliku cifru ako zbilja vrijedi..
extreme is offline  
Old 15.06.2012., 00:30   #3270
Pozdrav,
Totalni sam laik u vezi madraca,pa molim pomoć u odabiru madrac 160x200 neke srednje tvrdoće u cjenovnom rangu od 2500-3000kn.
Zahvaljujem se unaprijed i LP
LexTheBoxer is offline  
Old 15.06.2012., 09:53   #3271
Quote:
a ti opet mislis da ja pricajuci o Xsensoru guram sebe.
ma znam, ti si borac za opće dobro
Quote:
Ako na to gledas tako , sto je onda tvoje ali 90% guranje samo optimo i kako se zove, Er...madraca. Samo njihove tehnicke karakteristike usporedjujes u 95% natpisa?
bojim se da je ovo tvoj subjektivan doživljaj. Vidiš ono što želiš vidjeti, ako malo bolje pogledaš vidjeti ćeš da sam pisao o skoro svim brendovima zastupljenim kod nas. Po pitanju optima i ergoactiva, moj stav je jasan. Kod njih sve piše i ništa se ne skriva, a to je za mene veliki plus. Optimo je skup, Ergoactiv nije, ali nema tako široku ponudu. Isto sam napomenuo i za wollbett, a sada je i hespo krenuo u tom smjeru i Perfecta je uvijek bila korektna. Ostali uglavnom prodaju muda pod bubrege.
Mislim da i ti moraš priznati da Ergoactiv ima odlične cijene u odnosu na konkurenciju, pa iskreno ne vidim kako i zašto bi ih izostavio kad ljudi traže savijet.
Tvoja spika da možeš pisati samo o svojim madracima, jer druge ne poznaješ je po meni totalna bedastoća i nepotreban izgovor, jer ne vidim koja korist od tebe na forumu osim da u svakom trećem postu napišeš "navali narode! xsensor! xsensor! samo danas u vašem malom gradu!!!"
Quote:
slazes s mojim misljenjem.
uglavnom se ne slažem
Quote:
No volio bih vidjeti s kolikom tocnoscu ces ti , kad kupac stane ispred tebe odrediti koji je madrac za njega najbolji s obzirom na saznanja o tome iz kojih je pjena slozen i onda bi to volio usporediti sa dijagnostikom Xsensora da vidim da li si u pravu.
Ti nikako da shvatiš da ja uopće ne pokušavam ljudima reći koji je madrac za njih najbolji, jer sam za razliku od tebe svjestan da je to nemoguće i sa i bez exsensora. Opet ti ponavljam da ja ne mislim da je to loš stroj, ali sam svjestan njegovih nedostataka, a ti nisi i to ti je najveći problem.
90% pitanja ljudi na ovom topicu je vezano za cijenu i vrijednost pojedinog proizvoda, jer su skužili da se prodaje sve i svašta i upravo to je ono gdje im ja mogu pomoći, a ti možeš i dalje prodavati muda pod bubrege.
Ti ni jednu moju tvrdnju nisi argumentirano pobio, a razlog tomu je opće nepoznavanje materijala s kojima radiš. Pa ti do prije par dana nisi znao razliku između tvrdoće i gustoće pjena!?
Ovo je forum i ti slobodno pobijaj moje tvrdnje.
Quote:
Stojim ti na raspolaganju gdje god hoces u kojem salonu da to obavimo, i ako ti s obzirom na tehnicke podatke o sastavu jezgre madraca budes to definirao istovrijedno kao i komp, ja necu vise nikada reci rijec o Xsensoru nego cu od tebe probati nauciti sve sto znas a njega cu zaboraviti, ...dakle..pucaj..gdje i kad..ili budi kuco sto se tice dijagnostike
Čuj ,ako odmah krenemo s pretpostavkom da je stroj u pravu, ovakav "obračun" bi bio besmislen. Za ovako nešto bi trebao imati treću referencu.
U svakom slučaju opet ti moram ponoviti da. ...ma ne moram, već je svima sve jasno.
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 10:01   #3272
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva sa hespo vitasan madracem?

nekako smo se nabrijali baš na taj, ali me zanimaju druga iskustva? da li se isplati za taj madrac dati toliko love (u lesnini 5-6 000, ovisno koju dimenziju na kraju odaberemo)
i da li se možda može dobiti isto neto dobro od hespa za možda malo manje love?

odnosno- vrijedi li vitasan ovih para? prodavač nam ga je nahvalio na sva zvona, činio se udobnim, sve djeluje super- spremni smo dati toliku cifru ako zbilja vrijedi..
Mislim da se za tu lovu može kupiti vrlo dobar madrac koji je kompletan od HR pjene i to neke veće gustoće. 40+kg/m3
Nisam ljubitelj opruga.
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 10:03   #3273
Quote:
LexTheBoxer kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Totalni sam laik u vezi madraca,pa molim pomoć u odabiru madrac 160x200 neke srednje tvrdoće u cjenovnom rangu od 2500-3000kn.
Zahvaljujem se unaprijed i LP
Morate prvo malo isprobati koji vam od materijala odgovara, jer bi ovako mogli nabrajati .................
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 11:17   #3274
Afoj, razumijem se ja dobro u gustoće i " tvrdoće" pjena, no kupcima je lakse i jednostavnije razumijeti neke pojmove izrecene u obicnim izrazima, nego tlačne i ine mjere medju njima i pojam gustoće i odnos tog pojma prema " tvrdoci"
Problem je sto se ti ne razumijes u modernu tehnologiju i iz tebi znanih razloga si protiv nje, no krivu Drinu nitko ne ispravi pa tako ni tvoje misljenje nema smisla ispravljati.
Cinjenica jest i to vrlo jednostavno vidljiva, da od tvojih savjeta se moze pomoci u smislu ,ponovljenom sto puta, da kupac ne kupi skupi nadrac slozen od jeftinih materijala, no i to samo u onome o cemu imas podatke iz tehnickih karakteristika, i to je sasvim ok i to cijenim, no kako ti i kazes ti savjet ne mozes dati jer ga nemas cime poduprijeti.
Oni koji misle da ce im dijagnostika pomoci ti dodju kod mene i ocito su zadovoljni odabirom, tvoje zlocesto misljenje o tome da je moj cilj da ih ima vise necu komentirati.
Istina ja ih zastupam i zaradjujem od prodaje, no svi zivimo od love, a da ih nisam prodao brdo i da nemam povoljne feedbackove od kupaca nebi to ni preporucio da se ima u trgovini. Na kraju i meni ce opasti promet kad ih bude u Solidumu jos 3-4, no to me ne dira jer ce tek onda kvaliteta doci na svoje.
Moje povremene natpise mogu staviti u isti kos sa tvojima, mislis da je umjetnost procitati teh.karakteristike i to ponavljati a da nista ne kazes kao sto i ti time nista ne kazes.
Mozda ljudima treba reci istinu, paziter da se pere na toliko , ne kupujte te podnice jer ne valjaju ,prema lovi se rasirite od PU do Memorya, islicno.
A da je Ergoactiv povoljan, bas i nije, u istoj i boljoj kvaliteti materijala ih sisame i te koliko, samo je tebi on mio pa eto
Uzivaj ti u sv ojim tehnikalijama a nek te ne dira spomen Xsensora jer i tako tvrdis da imq nedostataka te ce oni koji tako misle i onako zaobici mjerenje a oni drugi ce mozda i odluciti poslusati tvoj savjet, provjeriti koje pjene su u mjerenom madracu i onda vidjeti odnos love i kvalitete.
A Ergoactiv ce biti jeftin kad bude imao npr. 11 cm 45kgHR , 9cm 85kg memorya te 2 cm50kg memoria usivenog u navlaku i jos preko svega jednu stepdeku iz cooper materijala u dim.90x200 za 4200 kuna, onda ce biti jeftin, a do tada....Hasta la vista baby,
madraci is offline  
Old 15.06.2012., 12:23   #3275
Quote:
A Ergoactiv ce biti jeftin kad bude imao npr. 11 cm 45kgHR , 9cm 85kg memorya te 2 cm50kg memoria usivenog u navlaku i jos preko svega jednu stepdeku iz cooper materijala u dim.90x200 za 4200 kuna, onda ce biti jeftin, a do tada
12cm HR 50kg/m3
8cm Visco 85 kg/m3
3D coolmax navlaka
http://ergoactiv.net/memo-sens-alfa.html

nije baš da ih šijete s 298kn ali nije ni bitno. U jeftinijem segmentu su uvjerljiviji.

što se pak ove kombinacije gore kombinacije tiče, stvarno ne znam čemu štepdeka na memory maracu, ali siguran sam da xsensor zna.
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 13:36   #3276
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
12cm HR 50kg/m3
8cm Visco 85 kg/m3
3D coolmax navlaka
http://ergoactiv.net/memo-sens-alfa.html

nije baš da ih šijete s 298kn ali nije ni bitno. U jeftinijem segmentu su uvjerljiviji.

što se pak ove kombinacije gore kombinacije tiče, stvarno ne znam čemu štepdeka na memory maracu, ali siguran sam da xsensor zna.
Afoj, nauci se vec jednom citati sto i kako pise, a ne kako tebi odgovara. Dakle pise, da je u navlaci usivena memory pjena 50kg/m3 u visini 2 cm, a ti bi trebao dobro znati kolika je to razlika u cijeni, i jos plus 1 cm 85kg/m3 pjene za koliko je visa jezgra.
A kako je u navlaci usivena pjena, to ju je teze prati pa se radi toga uz taj model, Curem 3000 dobiva gratis step deka iz istog materijala kao sto je i navlaka, a to sve skupa dize cijenu za bar 700 kuna , a sto se tice i jeftinijih madraca , sumnjam u jeftinocu, a da si pozorno citao shvatio bi da je step deka tu radi lakseg odrzavanja cistoce madraca jer se navlaka teze pere zbog ustepane memory pjene u njoj.
Xsensor tu nema veze, makar tvoj zloba ne moze da ga mine, no to je oznaka karaktera, zloba mislim
A ova kombinacija koju si naveo od Ergoactiva je identicna modelu Curem 2000 koji ce biti tokom mjeseca u nasoj ponudi za 3250 kuna, pa mi reci sad sto je jeftina cijena, i to sa 7 godisnjim jamstvom na besplatnu zamjenu ako se jezgra udubi za vise od 10% svoje visine, ima mozda i to netko od tvojih omiljenih marki madraca.


Recimo Revital, lumbalni valjak, glupost da ne moze biti veca, kako jedna uniforirana visina u lumbalnom dijelu ( a sto ako spavam bocno) moze biti jednaka za sve osobe, razlicitih konstitucija, anatomski formirana jezgra, ma daj, vec smo pricali o zamagljivanjima tipa izrezi pjene da bi dobila drugu " tvrdocu", to je k...od ovce, a to na zalost i Hilding radi, dakle taj madrac za 1723 kuna, a HR pjena gustoće 35kg/m3 s druge strane Bio pjena 40kgm3 , u dijelu ramena ubacen sloj od 4cm 50kgm3 memorya kao i kod koljena i to sa obje strane, navlaka 350kg prostep pes vate i bamboo vlakna u 90x200 1600 kuna.

Zadnje uređivanje madraci : 15.06.2012. at 13:43.
madraci is offline  
Old 15.06.2012., 16:04   #3277
Quote:
A kako je u navlaci usivena pjena, to ju je teze prati pa se radi toga uz taj model, Curem 3000 dobiva gratis step deka iz istog materijala kao sto je i navlaka, a to sve skupa dize cijenu za bar 700 kuna , a sto se tice i jeftinijih madraca , sumnjam u jeftinocu, a da si pozorno citao shvatio bi da je step deka tu radi lakseg odrzavanja cistoce madraca jer se navlaka teze pere zbog ustepane memory pjene u njoj.
ovo namjerno nisam komentirao do kraja, a sad si sam napisao koliko je to glupo.
Zašto ta 2cm pjene nisu jednostavno stavljeni na jezgru, već su štepani u navlaku? Što se dobilo osim otežanog pranja i potrebe za štep dekom koja je na memori pjeni totalni promašaj. ..ne očekujem da se složiš.

Quote:
Xsensor tu nema veze, makar tvoj zloba ne moze da ga mine, no to je oznaka karaktera, zloba mislim
Xsensor nema veze s 99% postova, pa ga ti svaki put spomeneš.

Quote:
A ova kombinacija koju si naveo od Ergoactiva je identicna modelu Curem 2000 koji ce biti tokom mjeseca u nasoj ponudi za 3250 kuna, pa mi reci sad sto je jeftina cijena,
To je jeftina cijena

Quote:
Recimo Revital, lumbalni valjak, glupost da ne moze biti veca, kako jedna uniforirana visina u lumbalnom dijelu ( a sto ako spavam bocno) moze biti jednaka za sve osobe, razlicitih konstitucija, anatomski formirana jezgra, ma daj, vec smo pricali o zamagljivanjima tipa izrezi pjene da bi dobila drugu " tvrdocu", to je k...od ovce, a to na zalost i Hilding radi,
Zanimljiv stav ako se uzme u obzir da isti presjek jezgre rabi optimo, a falomo ima cijeli program madraca napravljen na tom presjeku.
Tu jezgru je dizajnirao EIM, ali ti valjda znaš bolje od njih.

Quote:
dakle taj madrac za 1723 kuna, a HR pjena gustoće 35kg/m3 s druge strane Bio pjena 40kgm3 , u dijelu ramena ubacen sloj od 4cm 50kgm3 memorya kao i kod koljena i to sa obje strane, navlaka 350kg prostep pes vate i bamboo vlakna u 90x200 1600 kuna.
Sve stoji, ali opet krivo. Revital nije 35kg pjena već 40.
http://www.ergoactiv.net/hr-revital.html

bio pjena je isti k*** kao i obična pjena samo nije sintetsko ulje. marketinška navlakuša koju rabe svi i falomo i ergoactiv i ti.
ono što je bitno je da bude HR bio pjena, a ne samo bio pjena.

ov sad već liči na onu " moj tata je jači od tvojeg tate", a meni ergoactiv nije tata, pa mi je to bzvz.
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 16:55   #3278
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ovo namjerno nisam komentirao do kraja, a sad si sam napisao koliko je to glupo.
Zašto ta 2cm pjene nisu jednostavno stavljeni na jezgru, već su štepani u navlaku? Što se dobilo osim otežanog pranja i potrebe za štep dekom koja je na memori pjeni totalni promašaj. ..ne očekujem da se složiš.

Xsensor nema veze s 99% postova, pa ga ti svaki put spomeneš.

Zanimljiv stav ako se uzme u obzir da isti presjek jezgre rabi optimo, a falomo ima cijeli program madraca napravljen na tom presjeku.
Tu jezgru je dizajnirao EIM, ali ti valjda znaš bolje od njih.

Sve stoji, ali opet krivo. Revital nije 35kg pjena već 40.
http://www.ergoactiv.net/hr-revital.html



bio pjena je isti k*** kao i obična pjena samo nije sintetsko ulje. marketinška navlakuša koju rabe svi i falomo i ergoactiv i ti.
ono što je bitno je da bude HR bio pjena, a ne samo bio pjena.


ov sad već liči na onu " moj tata je jači od tvojeg tate", a meni ergoactiv nije tata, pa mi je to bzvz.
slazem se ja s tobom, da nije trebalo stepati memory u navlaku,no ja ne odlucujem o tome, a step deka je prostepana sa 100gr Pes-a te ne mijenja nikakva svojstva memoryu ispod sebe, nisi vidio pa zato to krivo shvacas, to je ok.
Xsensor je jedino sto sa najvecom sigurnoscu moze definirati madrac na kojem ce se dobro spavati, slozio se s tim ili ne, kao sto ti rece, lumbalni dio je napravio taj i taj, ma neka je ali je meni to glupo i vjerujem da ne daje osjecaj ugode ako lezim na boku, na stomaku ili ako sam anoreksican pa cak i predebeo jer ga ne osjetim, to je marketing i nista vise, a Xsensor je mjerac pritiska i nista vise, ali taj pritisak koji ti on izmjeri je pritisak koji ti moze stvarati neugodu i bolove kad spavas i nista vise, no ti u to ne vjerujes i nista vise


opet ti ne citas, ja sam rekao da moj madrac ima 35 a ne revital, dakle CITAJ kako te Vuk Karadžić ucio da se cita, slovo po slovo

ne, nego samo da si se premalo raspitao, da skupljas podatke iz udobnosti fotelje i onda vrtis istu strofu ko panta pitu, prosetaj ako si rad davati savjete i po ostalim trgovinama, ovako je lako biti lumen iz dnevne sobe

i ne ljuti se, steti tlaku a ovo je sve i tako samo zeka-peka, mislim da ni tebe ni mene bas ne uzimaju za previse ozbiljno, jer kad se neka zaljepi za ljepu navlaku na madracu ili dobru tv promidžbu mos ti pilit kolko hoces, ona hoce to ..a on nema prava glasa,
madraci is offline  
Old 15.06.2012., 17:31   #3279
Quote:
opet ti ne citas, ja sam rekao da moj madrac ima 35 a ne revital, dakle CITAJ kako te Vuk Karadžić ucio da se cita, slovo po slovo
skužil sam pa sam se ispravil, ali forum to nije prožvakao.

u svakom slučaju dva spomenuta madraca su cijenom i vrijednosti materijala jako blizu.

Quote:
ne, nego samo da si se premalo raspitao, da skupljas podatke iz udobnosti fotelje i onda vrtis istu strofu ko panta pitu, prosetaj ako si rad davati savjete i po ostalim trgovinama, ovako je lako biti lumen iz dnevne sobe
Puno mi znači kad mi to kaže netko čiji postovi su pisani po obrascu: dvije tri o nečemu i litanija o ergochecku i tako već u nedogled. ....još kad taj sam za sebe kaže da ne poznaje drugu robu osim svoje, pa ne može komentirati
Quote:
i ne ljuti se, steti tlaku a ovo je sve i tako samo zeka-peka,
nema kod mene ljutnje , a i tlak mi je sasvim ok.
afoj is offline  
Old 15.06.2012., 18:16   #3280
Moze li mi netko reci nesto o ovom madracu:

http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3328257/a/catalog

Vrsta madraca: madrac sa pjenom
Veličina: Širina: 140 cm, Duljina: 200 cm, Visina: 17 cm
Tvrdnoća: srednje tvrdoće
Jezgra: Memory pjena + polieterska pjena
Kvaliteta jezgre: 50+28 kg/m³
Visina jezgre: 4+11 cm
Zone udobnosti: 7
Profilirano: 2 strane
Prošivanje: 300 g poliesterska vlakna
Materijal: Rasteziva navlaka
Materijal presvlake: 60% polipropilensko vlakno/40% poliestersko vlakno
Boja: Bijelo
Pranje: 60°C
Okolišni i zdravstveni certifikati: ISO 9001
Značajke: Tencel
Jamstvo: 25 godina jamstva na madrac

Isprobao sam ga u trgovini i cini mi se OK. Postoji li neka alternativa (dakle da je od pjene).
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.