Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 00:07   #1
Kako biti siguran da je pc dovoljno zaštičen?

Imam par pitanja za vas, imam t-comov zyxel 600 router, kad upalim pc lampice mi trepte, znači da se nešto skida, kad odem u opciju mreže vidim da se stalno po 1 bajt skida, ne znam čega jer mi netlimiter i nod32 firewall ništa ne pokazuju, sada me zanima je li pc zaražen? imama i na routeru firewall uključen i preko netlimitera i nod32-a, je li to dosta? kako da provjerim jesam li se "zarazio" šta mi preporučavate? i koji su optimalni programi za zaštiti se? Molim vaše savjete? I je li bi mi bilo pametno staviti zone alarm? Hvala.
Snejk01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 00:50   #2
Daj mi samo jos kazi , kad neko baci petardu, jer je prva misja rupa tvoja rupa.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 01:23   #3
?
Snejk01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:12   #4
Cilim izgleda zeli da kaze da se previse cimas oko zastite, pa pomalo izgleda kao paranoja. Ako se toliko brines oko virusa, nabavi neki sistem (poput linuxa, freebsd, mac osx) gde su oni slabo rasprostranjeni ili ih gotovo ih nema.
djura1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:16   #5
Ne brini zbog tog jednog bajta, router mora odrzavati vezu s internetom. Ako se hoces bolje zastiti mozes staviti i Zone alarm.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:25   #6
100% ne mozes biti siguran nikada. Cak ni s Linuxom, BSD-om ili Solarisom.
Na windowsima bi AV, Firewall + antispyware trebala biti razumna zastita. AV su vise manje svi OK, a NOD je jedan od najboljih. Firewall ti je dovoljan jedan, ne moras ih imati 15. AV u svakom slucaju nemoj imati vise od jednog, a antispyware i sl. pokreci tu i tamo.
Inace najbolja zastita je da pazis na kakve stranice ides i koje mailove otvaras. Takoder uputno je ne koristiti internet explorer, puno bolje alternative su recimo Firefox, Opera ili Mozilla.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:08   #7
ZA Pro daje vrhunsku zaštitu, al' ne i savršenu!
__________________
99.9% članova na Forumu je glupo. Ako pročitaš ovo i ti si!
Moby Master is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.