Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Pogledaj rezultate ankete: Imate li problema s kosom tijekom sezonskih promjena?
DA 15 83.33%
NE 3 16.67%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 18:40   #1
Sezonske promjene i utjecaj vremena na kosu

Mislim da još nema ove teme, pa me zanima ima li još tko problema sa promjenama vremena, vezano uz kosu, naravno.

Meni je ove godine na promjenu vremena kosa počela jako opadati, a prije s tim nisam imala problema.

Zanima me zna li tko koliko dugo bi to trebalo trajati.

I da, je li to uopće normalno?

Molim pomoć........
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:56   #2
hmm nemogu ti pomoci (ni sebi) jer odgovore (jos) neznam, ali ako te imalo tjesi i meni se to pocelo dogadjati ove godine i to dosta jako.. vjerohatno se i prije dogadjalo ali ne u tolikoj mjeri pa se ni nesjecam. ali ovo me zabrinulo jer mi je kosa sve tanja i tanja, grozno e sad, ja sam to pripisala promjeni vremena jer sam cula od drugih da im se to dogadja... i u biti se nadam da je to jer to znaci i da -kako doslo tako oslo , valjda :S
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:21   #3
meni svaku jesen kosa stravično opada. uvijek se šokiram kad ju perem, a ono puna kada kose. traje to po mjesec, dva, a onda počne rast mlade kose koja me još više živcira od ove koja ispadne jer mi strši na tjemenu. to je normalan proces na mojoj glavi.
__________________
quod in corde sobrii, id in lingua ebrii.
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:51   #4
cudno...meni nikako ne otpada...samo kod pranja par dlaka
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:53   #5
Meni se ovo sada malo smirila situacija, pa sada jedva nađem neku vlas.
Stvarno ne znam što je to bilo!
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 00:31   #6
Problem s kosom

Ovako kao što u naslovu teme kaže, imam doista veliki problem. Naime kod svakog ovakog vremena (kiša, snijeg, vlaga i sl.) kosa je totalno u neredu -.-'

Postane čudna, nekako se ružno frčka, "nabuja" i sve što pokušam uraditi s njom ne valja, jedino što pomaže je izvlačenje fenom ili peglanje, no zbog njega moram šišat vrhove svakih mj. dana, no voljela bi da malo poraste.

Koristim šampon, regenerator i kristale za kosu.

Stoga me zanima, postoji li neki preparat koji bi očuvao njen izgled, neki normalan za vrijeme kiše i sl. a da se koristi samo na osušenoj (obično osušenoj) kosi?
iva128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 02:27   #7
to je i moj problem godinama....kad god ima imalo vlage u zraku, kosa mi se sva napuše, jer je užasno lagana...ista stvar, bila peglana ili isfenirana ili imala tone cimenta ili nectara na sebi, ništa ne pomaže protiv vlage....u to vrijeme je vežem u rep...kad je lijepo, suho vrijeme, nema nikakvih problema...bude danima ravna nakon sušenja, bez peglanja i feniranja...a izgleda kao peglana...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 03:26   #8
i meni se prejadno sfrcka na vlazno vrijeme. cak i kad su u startu lijepe kovrce nakon pranja i susenja, bude dovoljno par minuta na vlaznom zraku da se kosa s*ebe. isto se s*ebe ako sam je ravnala. k'o da nisam nista radila. i to bude nekako jadno frckava, strsi gdje ne treba, a istovremeno je volumen ubijen i nema one lijepe elasticnosti i sjaja. inace mi je kosa prirodno valovita do kovrcava i relativno suha. volim valovito, nikad je ne volim ravnati do kraja, ali brate mili, ta magla i para pri pranju sudja bi se stvarno mogle malo humanije odnositi prema meni. ono, divim se kako mi je ispalo k'o kod monice belucci u onoj reklami, onda odem bacit' smece i vratim se doma k'o drek.

ono sto sam nedavno probala i cini mi se da donekle pomaze je malo arganovog ulja na vlaznu kosu prije susenja. stavim na vlazne dlanove dvije-tri kapljice (cetiri su mi vec previse), protrljam, nanesem na kosu naopacke okrenute glave (prvo ovlas dodirnem kosu na vise mjesta, a onda dlanovima radim po kosi nesto sto je izmedju zagladjivanja i samaranja ), jos malo posusim rucnikom da mi ne ostanu masni rezanci i isfeniram. nije idealno, ali ta frckava skvrcenost je mnogo manja, vise se odnosi na mlade kosice, sto mi ne smeta pretjerano. kosa je nakon par kapljica arganovog opcenito elasticnija i svilenkastija.

moj bob je prekratak za vezanje repa, ali zna pomoci pamucna kapuljaca.

jedino me sad muce siske koje su mjestimicno debele pa na vlazi neki dijelovi padnu, a neki se vole ufrkati bas na onu stranu na koju ne volim.

drzat cu se jos neko vrijeme tog arganovog. prije toga sam koristila macadamia natural oil sprej i njihovu kremu za kovrce i to mi zapravo nist' ne valja, pogotovo kad usporedim s cistim arganom. ne znam talozi li se on na kosi, ali nema veze, ionako uvijek dvaput samponiram. ne volim klasicne proizvode za stajling, uvijek se s tim osjecam nekako prljavo, ma koliko malo stavila, i zna me svrbjeti koza ako mi dodje oko usiju i na vrat.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 04.03.2014. at 03:34.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.