Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 11:18   #9241
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
Komplikacije su sjele u PBZ-u To se valjda iskupljuju za ono kašnjenje prošli mjesec.
Baš sam krenula prijaviti Isto PBZ.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Old 19.04.2016., 13:05   #9242
Sjele i u zabi.

Poslano sa mog X6 koristeći Tapatalk
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Old 19.04.2016., 15:25   #9243
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Mm je koristio roditeljski dopust od 6 mjeseca do godine dana. Sta te zanima?
eh, a mene zanima situacija od 70 -tog dana djeteta, dakle to je cca 2,5 mj od rodjenja negdje ajmo reć, tada otac moze preuzeti na sebe do 6 mj starosti djeteta porodiljni....
saznala sam da cu imati crkavicu od 1600kn za naknadu, jer sam imala prekid radnog odnosa i fali mi par dana za ukupni staz od 18mj unazad 24mj,tak da ono...
ali, otac moze otvoriti taj porodiljni s ful placom navodno.....rekli u hzzo, ali bila guzva pa rekla nazovite-a nema sanse da se itko javi iliti zauzeto je non stop
a kako je tih drugih 6mj za tate, koliku naknadu dobivaju, onu max 2600kn??
Kobila Suzy is offline  
Old 19.04.2016., 15:37   #9244
Jesi vec bila na bolovanju u tijeku ove trudnoce, ili radis cijelo vrijeme?
Crtičica is offline  
Old 19.04.2016., 15:44   #9245
Aaaa kuzim situaciju. Tu ti ne mogu pomoci. Bilo bi logicno da tata dobije punu placu do 6 mjeseca djeteta. Inace drufih 6 mjeseci tate imaju istu naknadu od 2660 kn.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Old 19.04.2016., 15:58   #9246
Radim cijelo vrijeme, nisam bila ni na komplikacijama ni "obicnom" bolovanju....ali da, i meni je nekak izgledno da otac onda isto ima punu placu do tog 6 mjeseca....
i thx na info za ovih drugih 6mj, dakle max naknada 2600kn
Kobila Suzy is offline  
Old 20.04.2016., 21:07   #9247
Drage ženice,
imam jedno pitanje ako mi netko zna odgovoriti.

Radila sam na ugovor za poslodavca koji mi je rekao da nema namjeru produžiti mi ugovor čim je saznao za trudnoću.

Počela sam radit u 11. mjesecu prošle godine i imala sam ugovor do 4. mjeseca ove godine. Znači nisam bila zaposlena 9 mjeseci u komadu i nemam pravo na punu naknadu.

Ok... dr mi je komplikacije otvorio u ožujku (dok sam još bila pod ugovorom o radu), ali HZZO mi je svejedno isplatio minimalnu naknadu.

Moje pitanje je sljedeće: Kako je moguće da za ožujak nisam imala pravo na svoju punu plaću mada sam bila zaposlena kod poslodavca, s ugovorom o radu?

Hvala!
__________________
Ne sudi onima koji su zbog ljubavi izgubili ponos, nego onima koji su zbog ponosa izgubili ljubav.
svejesuper is offline  
Old 20.04.2016., 22:08   #9248
Pa sama si si odgovorila na pitanje.
Quote:
Počela sam radit u 11. mjesecu prošle godine i imala sam ugovor do 4. mjeseca ove godine. Znači nisam bila zaposlena 9 mjeseci u komadu i nemam pravo na punu naknadu.
Kad nemaš pravo na punu naknadu, to znači da imaš pravo samo na minimalnu naknadu. Da si bila nezaposlena, ne bi dobivala niti to.
I odmah da te upozorim ako te već nisu, dobivat ćeš te komplikacije do 45 dana prije termina. Nakon toga ćeš do poroda biti bez ikakve naknade jer za nezaposlene rodiljni počinje tek kada se beba rodi.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Old 21.04.2016., 20:54   #9249
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Radim cijelo vrijeme, nisam bila ni na komplikacijama ni "obicnom" bolovanju....ali da, i meni je nekak izgledno da otac onda isto ima punu placu do tog 6 mjeseca....
i thx na info za ovih drugih 6mj, dakle max naknada 2600kn
ne znam da li ste vec uspjeli saznati u hzzo-u, ali ako tata preuzima prvih 6 mj., ima punu placu (ako ima staza).

Moze preuzeti nakon 70. dana te koristiti i prvih i drugih 6 mj.
Takoder, vi mozete prepustiti njemu prvih 6, a vratiti se na drugih 6.

Sve kombinacije su moguce.
dragicak is offline  
Old 21.04.2016., 21:52   #9250
Quote:
dragicak kaže: Pogledaj post
ne znam da li ste vec uspjeli saznati u hzzo-u, ali ako tata preuzima prvih 6 mj., ima punu placu (ako ima staza).

Moze preuzeti nakon 70. dana te koristiti i prvih i drugih 6 mj.
Takoder, vi mozete prepustiti njemu prvih 6, a vratiti se na drugih 6.

Sve kombinacije su moguce.
HVALA!!!
Kobila Suzy is offline  
Old 24.04.2016., 10:42   #9251
Curke, zanima me koje simptome ste imali zbog kojih vas je ginekolog poslao na komplikacije.
Ja sam trudna 6 tjedana i na poslu mi je katastrofa i stvarno bih htjela na komplikacije jer ne zelim da mi se zakomplicira ista sa bebom zbog kretena na poslu.
Koja je procedura sa komplikacijama?
Hvala na svakom odgovoru
maramce is offline  
Old 25.04.2016., 15:50   #9252
Nekako mi se čini da to ovisi o vašem ginekologu..nekome daju kad žele, a neki gledaju kako se razvija vaša rudnoća i na kakvom poslu radite. Npr.mojoj kolegici koja je zaštitarka, tj.čuvar nije dao odmah jer je ok trudnoća, ne napreže se, ne diže teško, nije ugrožena..osima što radi noćne :/, a kolegici koja je putovala na svoj posao 60km svaki dan, dao odmah..Znači, ovisi kako se vi osjećate, kakva vam je trudnoća i na kakvom poslu radite
astra1 is offline  
Old 25.04.2016., 19:48   #9253
da, i kod mene je ovisilo o ginekologu. socijalnom. mislim da bi mi privatni napisao preporuku za komplikacije. ali bila sam jako zadovoljna kod svoje soc.ginekologice i nisam se pokajala. nazalost uspjele smo se dogovoriti da mi otvori komplikacije sa cca. 5 mj. trudnoce. do tada sam koristila stari godisnji, bolovanje za klinku i tako...
koliko sam shvatila raspitujuci se ima doktorica koje imaju puno trudnica u ambulanti i ako otvore previse komplikacija "iskacu" na hhzo-ovoj listi i salju im kontrole.

sve mi je to zapravo veliko sr jer sam u redovnom r.odnosu godinama, to je moje pravo i na zadnjem poslu sam radila u trgovini i zaista mi je bilo tesko.
bokafalsa is offline  
Old 25.04.2016., 21:03   #9254
Molim Vas za pomoć!
Možda ste već o tomr pisali, ali stvarno ne mogu tražiti u nazad postove i stoga se ispričavam.
Znači ja sam u radnom odnosu sa ugovorom o radu na neodređeno.
Budući da sam produljila porodiljni nakon što mi je dijete navršilo godinu za njegu dijeteta još 6.mjeseci i trebala bih početi raditi u 7.mjesec. Medjutim saznala sam da sam trudna i sad me zanima, koliko mi treba isplata plaći da bi imala punu naknadu na komplikacijama i kasnije porodiljnu naknadu u iznosu plaće prvih 6.mjeseci?
Šećer is offline  
Old 26.04.2016., 00:06   #9255
2 isplate u ti potrebne da ostvaris prava. Mozda mozes koristiti go nekako ga prelomiti da ulazi u dva mjeseca.


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Old 26.04.2016., 16:26   #9256
dvije isplate al tri mjeseca rada tako da ako pocinjes radit u srpnju komplikacije mozes otvorit u listopadu pa ces imat max iznos na komplikacijama i placu na porodiljnom.
vedrana84 is offline  
Old 26.04.2016., 20:03   #9257
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Pocetnica, ne mogu quotati preko moba, pa evo ovako odg:

Evo mog iskustva, obzirom da sam u toj situaciji. Radim srv radi njege djeteta. Godisnji imas puni, kao da radis punu satnicu. Takoder ides normalno na bolovanje radi sebe ili djeteta sa istim izracunom place kao da radis puno radno vrijeme. Obracun ti se vrsi tako da ti pola place isplacujr firma, platnu listu salje u hzzo te oni isplacuju drugu polovicu.

Kako sam trenutno trudna raspitala sam se o naknadi za komplikacije/porodiljnu naknadu. Ukoliko imas dvije isplate prije otvaranja komplikacija/porodiljnog racuna se prosjek satnice (znaci dijeli se iznos place sa 4 sata ne 8) tako da dobivas opet isti iznos kao da si radila puno radno vrijeme. Konkretno od otvaranja porodiljnog i prvih 6 mjeseci djetetova zivota punu placu (bez troškova prijevoza i prehrane), a na komolikacijama takoder ali do max 4257 kn. Kao da radis normalno. Nadam se da sam pomogla.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Hvala ti puno! Pretpostavljala sam da je to sve tako, jer mi jedino to ima smisla, ali sigurno je sigurno, tako da si puno pomogla! To će biti drugo dijete? Nadam se da se dijetetom za koji koristiš srv nemate jako ozbiljne probleme i da će sve doći na svoje
početnica is offline  
Old 26.04.2016., 21:11   #9258
Da, cekamo drugu bebu hvala Bogu najgore razdoblje sa malim je iza nas, sada je puuuuno bolje. Za sve informacije se moras sam snaci, nitko te u nista ne uputi. Ako ti bude trebala kakva info oko srv/njege slobodno pitaj rado cu pomoci

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Old 18.05.2016., 00:35   #9259
Pozdrav drage mame,

imam puno pitanja i ista ne kuzim ako mi ikako mozete pomoc ili ako je netko imao sličnu situaciju pliz spasite…

Ovako trenuto sam zaposlena u školi kao zamjena i nedavno sam doznala da sam trudna( jeeej). Osoba koju mjenjam trebala bi se vratiti 10.6. te tada meni istjeće ugovor. U protekle dvije godine imam toćno 17 mjeseci i 3 dana staža sta znaci da mi jako malo fali da ostvaim uvjet staža. U hzmo kažu da ako otvorim komplikacije dok sam u radnom odnosu bez obzira na istek ugovora primam punu plaću dok sam na komplikacijama no kad otvorim porodiljni prelazim na 1600.
Sad mene zamima :
Koji je uvjet za primati naknadu od 100 % place za vrijeme komplikacija (negdje piše da trebam imat 12 mjeseci u dvije godine ili 9 u kontinuitetu a negdje 12 u kontinuitetu i 18 u dvi godine?
Ako se ja prijavim kod nekog drugog poslodavca da skupim tih dvadesetak dana hoce li mi se to priznat i koliko dugo bi kod tog poslodavca trebala biti prijavljena da ostvarim pravo?
Da li kod tog poslodavca moram ostat prijavljena cijelo vrijeme dok primam naknadu?
Što ukoliko imam uvjet staža a tijekom komplikacija mi istekne ugovor koliko onda primam za vrijeme porodiljnog?

Nadam se da ste me razumili Dajte savjet sta mi je najbolje radit s obzirom na situaciju….

Hvala unaprije!
gruvalica is offline  
Old 18.05.2016., 13:21   #9260
http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...eme-bolovanja/

Pod naslovom Prethodna osiguranja, stoji uvjet od 12 mjeseci s prekidima u zadnje dvije godine. Dakle, kad otvaras bolovanje/rodiljni potreban ti je ovaj staz i to da se nalazis u radnom odnosu. Ove druge verzije koje spominjes su bile.na snazi prije ulaska u EU (tako su meni rekli prije tri godine u Jukicevoj, i kad sam kod otvaranja bolovanja bila na 831kn iako sam bila u radnom odnosu).

Ispod tog naslova mozes dalje citati o ostalim iznosima te na ciji teret ide sta. Ako si na rodiljnom ili komplikacijama sve ide na teret HZZOa, a tebi tece staz sve dok si u radnom odnosu.

Naravno, najbolje ti se naoruzati informacijama i sve jos jednom provjeriti kod sluzbenika u HZZOu
kaj kaj kaj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.