Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 15:58   #201
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ak smijem pitat kako ste zato tako uvjereni?
8 godina je s njim u vezi. ljubomora nije ljubav, ljubomora je bolest (tj dio neke bolesti). bolesna ljubomora nema nikakve veze s ponašanjem partnera, ima s osobom koja pati od te ljubomore.

ako on nakon 8 god veze nema povjerenja, kad će imati?

mnoge cure bolesnu ljubomoru dečka smatraju posebnim dokazom ljubavi. ok, ako njima to odgovara. ja ne bi htjela biti u vezi di mi on ne dopušta da izlazim sama, provjerava svaki moj tel poziv, prigovara na način oblačenja i izbor frendica...ako nekom paše, sve 5

no pokretačica teme je napisala da njoj postaje nepodnošljivo. evo, mogu napamet: tužna, da li tvom dečku smeta kad ideš doma na kavu kod frendice (bez njega)?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 15:59   #202
Pitanje je vilenici upućeno... Rekla je da dečka nećete promijeniti u pogledu ljubomore, pa sam pitao samo kako je tako uvjerena.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:08   #203
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
8 godina je s njim u vezi. ljubomora nije ljubav, ljubomora je bolest (tj dio neke bolesti). bolesna ljubomora nema nikakve veze s ponašanjem partnera, ima s osobom koja pati od te ljubomore.

ako on nakon 8 god veze nema povjerenja, kad će imati?

mnoge cure bolesnu ljubomoru dečka smatraju posebnim dokazom ljubavi. ok, ako njima to odgovara. ja ne bi htjela biti u vezi di mi on ne dopušta da izlazim sama, provjerava svaki moj tel poziv, prigovara na način oblačenja i izbor frendica...ako nekom paše, sve 5

no pokretačica teme je napisala da njoj postaje nepodnošljivo. evo, mogu napamet: tužna, da li tvom dečku smeta kad ideš doma na kavu kod frendice (bez njega)?
Tužna kaže da je ponašanje postalo nepodnošljivo iz čeg zaključujem da nije uvijek bio u toj mjeri ljubomoran te da je možda prije bio ljubomoran u granicama normale. - eto samo na temelju toga sam to pitao, jer ako si bio nešta prije, puno je vjerovatnije da ćeš biti opet, puno više nego u slučaju kada je netko od početka veze bolesno ljubomoran, a mislim da i u tim slučajevima ima iznimka di se ljudi ipak promijene u tom vidu, taman da je jedan promil tih ljudi, nitko ne veli da ta osoba tu ne ulazi.

Normalno da je stvar dotične koliko će to htjet probati riješiti, uopće ne ležim reć da to treba trpiti, tu stvarno ne ulazim niti me se ne tiče.

Ljudi sazrijevaju i ljudi se mijenjaju, zato veze i pucaju uglavnom ako se je krenulo u vezu dok partneri nisu definirane ličnosti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:13   #204
ne smeta mu ako odem kod prijateljice na kavu,npr ali mu smeta da izlazim vikendom sama,zapravo ni ne izlazim,u ovih 8 godina samo možda bila 10 puta s legicama u večernjim izlascima,ma ni toliko. jendostavno počela sam i to izbjegavati jer ne mogu podnijeti objašnjavanje i dokazivanje da nije bilo ništa.ako pričam s nekim tu su sto pitanja i pod pitanja,kada se sredim,našminkam,lijepo obučem onda mi govori da nema potrebe jer sam ja njemu lijepa i bez toga,da sam ja kao željna da me drugi gledaju i tako.sada je još gora situacija,inače imam 23 godine i nedavno sam se zaposlila i sada je još gore jer sam okružena s 99 posto muškaraca,ali šta ja tu mogu,nisam ja kriva,ako želim negdje otići sama s legicama,poludi kao da ga ja ne volim i da mi je dosadio i da želi ići samnom svuda,ja sve to razumijem ali ne mogu mu dokazati neke stvari,pa žensko sam,željna sam čavrljanja s legicama,malo izlaziti,ništa loše,nije mi u planu varati....
__________________
Pralina
tužna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:47   #205
a što bi ti mi sad trebali reći? ja znam tipa koji svojoj ženi ne dopušta da radi koliko je ljubomoran. imala je mobitel pa joj je i to oduzeo. ne može otić na kavu s frendicom duže od pola sata a da on ne podivlja od ljubomore.

no ona se za njega takvog udala, i rodila dijete. znači, njoj ne smeta toliko. ja u takvoj vezi ne bi bila i točka.

no tužna, možda taj tvoj dečko ima neke druge iznimne kvalitete, pa se ti radi njega možeš odreći i izlazaka i frendica i posla.

jesi li razgovarala s njim?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:00   #206
razgovarala sam s njim milion puta,i kad god mu pokušavam objasniti da ga volim,i to da ako izađem s legicama ili popričam s nekima ne znači da ga ne volim,a on meni: bojim se da ću te izgubiti,da će ti se netko drugi svidjeti....inače stvarno je dobra osoba,ali ako ovako nastavi uništit će i mene i sebe.jednostavno se boji da ću se zaljubiti u drugoga,a ja to ni ne želim niti namjeravam ali ne mogu mu nikako objasniti.otkako sam se zaposlila jako,jako puno ljudi sam upoznala,i to još pogoršava,a ja nemogu tako funkcionirati,da svaki dan objašnjavam da li sam pričala s muškima,da li mi se neko upucavao,da li mi je neko lijep od tih osoba.smetaju mu sitnice,npr nemože podnijeti da tražim od nekog uslugu,sve što mi treba to on mora napraviti za mene.svaki dan se svađamo,pod stresom sam,ne mogu funkcionirati kako treba,počela sam zaboravljati stvari,sve si pišem,živčana sam,svaki dan proklete svađe od jutra do naveče,zaokupljena sam poslom i onda još to,mlada sam i ne želim takav život,želim biti sretna ali ovako ne mogu,volim ga ne mogu to više izdržati
__________________
Pralina
tužna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:33   #207
Quote:
tužna kaže: Pogledaj post
razgovarala sam s njim milion puta,i kad god mu pokušavam objasniti da ga volim,i to da ako izađem s legicama ili popričam s nekima ne znači da ga ne volim,a on meni: bojim se da ću te izgubiti,da će ti se netko drugi svidjeti....inače stvarno je dobra osoba,ali ako ovako nastavi uništit će i mene i sebe.jednostavno se boji da ću se zaljubiti u drugoga,a ja to ni ne želim niti namjeravam ali ne mogu mu nikako objasniti.otkako sam se zaposlila jako,jako puno ljudi sam upoznala,i to još pogoršava,a ja nemogu tako funkcionirati,da svaki dan objašnjavam da li sam pričala s muškima,da li mi se neko upucavao,da li mi je neko lijep od tih osoba.smetaju mu sitnice,npr nemože podnijeti da tražim od nekog uslugu,sve što mi treba to on mora napraviti za mene.svaki dan se svađamo,pod stresom sam,ne mogu funkcionirati kako treba,počela sam zaboravljati stvari,sve si pišem,živčana sam,svaki dan proklete svađe od jutra do naveče,zaokupljena sam poslom i onda još to,mlada sam i ne želim takav život,želim biti sretna ali ovako ne mogu,volim ga ne mogu to više izdržati

Razgovor sam po sebi ne vrijedi ništa, bitno je koliko je produktivan. Ako je cilj razgovora rješiti nešta, a ostane se na istom bez ikakvog pomaka bolje da ga nije ni bilo.

Mislim da razgovor nije urodio plodom zato šta vašem partneru nije dovoljno ukazano to šta pričate, odnosno da on nije shvatio cijenu problema ljubomore suštinski (šta ne znači nikako da vi niste dobro predstavili sebe). Možda misli da bi veza mogla puknut zbog toga, no vjerovatno ne zna kako bi to izgledalo na koži, u biti uvjeren sam u to.

No nemojte ovo krivo shvatit, upoznao sam najmanje onih ljudi koji su znali razgovarat u vezi i konstruktivnim razgovorom rješavat stvari.
Osobno bih mu direktno iskreno rekao te sve probleme što ste u postu naveli vrlo biranim riječima, ako se želi promijenit ponudio izlaz u susret i nakon toga mu ostavio koji dan na razmišljanje bez ikakvih kontakata, a ovo bez kontakata koji dan mislim da je ključno. Ako volite nekoga i ako ste svjesni da ta osoba nije svjesna posljedica svojih postupaka za vezu tada jedino sukladno toj ljubavi jest probati pomoći toj osobi, jer to je ono za čim ta osoba u sebi vapi, a sve ostalo je daleko od ljubavi do toga momenta, no ne i nakon njega. I ne zaboravite da je to problem za vas i vašu vezu, a za nekoga drugoga možda i neće biti, kako je vilenica već dala primjer.

Ako nakon toga nema pomaka normalno jest da se raziđete, i vjerujte mi da u tome nema ničega lošega.

Eto, to je moje mišljenje, ništa više.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:42   #208
ne znam više šta da radim,izludit ću,teško je to kad se morate pravdati za svaku riječ koju ste razmjenili sa drugom osobom,i kad ešto pokušam objasniti,tvrdi da sam željna drugih muškaraca i šta mu ja smetam toliko ako želim izaći npr s legicama,nije da mi smeta,ali jebiga žensko društvo je žensko društvo,kao i samo muško. to je tako komlicirano i ludo da se jednostavno ne mogu riješiti toga,ali sam glupa ili imam toliko živaca da sve ovo trpim
__________________
Pralina
tužna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:50   #209
Quote:
tužna kaže: Pogledaj post
ne znam više šta da radim,izludit ću,teško je to kad se morate pravdati za svaku riječ koju ste razmjenili sa drugom osobom,i kad ešto pokušam objasniti,tvrdi da sam željna drugih muškaraca i šta mu ja smetam toliko ako želim izaći npr s legicama,nije da mi smeta,ali jebiga žensko društvo je žensko društvo,kao i samo muško. to je tako komlicirano i ludo da se jednostavno ne mogu riješiti toga,ali sam glupa ili imam toliko živaca da sve ovo trpim
I sam da nadopunim, srž vašeg problema jest u ljubomori, a sve ostalo su proizvodi toga, za vas i vezu definitivno neugodni proizvodi. Riba smrdi od glave, tema problema bi to trebalo bit u relaciji s mojim postom od prije. Jer nema smisla ove detalje riješavat šta ovdje spominjete, kad riješite srž onda će nestati i sve ovo o čemu pričate.

Eto za danas sam i previše aktivan ovdje, previše riječi za mene. Sa srećom tužna.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:53   #210
hvala na svemu
__________________
Pralina
tužna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 18:16   #211
Quote:
tužna kaže: Pogledaj post
.svaki dan se svađamo,pod stresom sam,ne mogu funkcionirati kako treba,počela sam zaboravljati stvari,sve si pišem,živčana sam,svaki dan proklete svađe od jutra do naveče,zaokupljena sam poslom i onda još to,mlada sam i ne želim takav život,želim biti sretna ali ovako ne mogu,volim ga ne mogu to više izdržati

tužna, ti sve znaš. ali ti treba još vremena da se posložiš

Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 18:33   #212
Di sam ja rekao da to treba trpiti, ili bilo tko u kojem kontekstu?

Tužna je iznijela problem koji želi riješiti nekako, ja sam samo dao svoje mišljenje šta bih ja napravio unutar toga problema, znači opciju kako možda probati riješiti podproblem odnosno problem njih dvoje i njihove veze i dao sam mišljenje ako bi bilo neuspješno da se raziđu.

Znači u istom smjeru sam dao savjet kao vi, dao sam dva rješenja, jedno je riješavanje problema veze i time rješavanje problema same tužne, a drugo rješavanje problema same tužne izlaženjem iz te veze.


Eh vilenice, rekao sam vam već da teže uđete u nečije misli kroz riječi pa malo naprečac krivo protumačite i to baš moje riječi.

Morate se malo odmorit od ovoga foruma i ljudi koji su ovdje....posebno pacijenta poput mene..

P.S. I niste uopće fora prepravljanjem posta...još ću si umisliti da sam skrenuo..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 19:00   #213
Smile

Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
a što bi ti mi sad trebali reći? ja znam tipa koji svojoj ženi ne dopušta da radi koliko je ljubomoran. imala je mobitel pa joj je i to oduzeo. ne može otić na kavu s frendicom duže od pola sata a da on ne podivlja od ljubomore.

no ona se za njega takvog udala, i rodila dijete. znači, njoj ne smeta toliko. ja u takvoj vezi ne bi bila i točka.

no tužna, možda taj tvoj dečko ima neke druge iznimne kvalitete, pa se ti radi njega možeš odreći i izlazaka i frendica i posla.

jesi li razgovarala s njim?
razovaraj sa njim!
leon001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 19:16   #214
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
P.S. I niste uopće fora prepravljanjem posta...još ću si umisliti da sam skrenuo..
sori, ispalo je zbilja glupo, nenamjerno. izbrisala sam naknadno veci dio posta namijenjen tebi, samting- jer sam odgovarala na prvi neprocitani post, a tek kad sam odgovorila, vidila sam druge tvoje postove

da sam prvo procitala sve, a tek onda odgovarala, ne bi bilo nesporazuma. izbrisala sam kad sam shvatila da- pisemo isto



(obracam ti se sa ti, jer je tako na forumu uobicajeno, nadam se da ti ne smeta)
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 20:47   #215
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
sori, ispalo je zbilja glupo, nenamjerno. izbrisala sam naknadno veci dio posta namijenjen tebi, samting- jer sam odgovarala na prvi neprocitani post, a tek kad sam odgovorila, vidila sam druge tvoje postove

da sam prvo procitala sve, a tek onda odgovarala, ne bi bilo nesporazuma. izbrisala sam kad sam shvatila da- pisemo isto



(obracam ti se sa ti, jer je tako na forumu uobicajeno, nadam se da ti ne smeta)
Da, pretpostavio sam...sram te bilo...

Ma sve štima...


(idem sa Vi zbog drugih, ne zbog sebe, ima svakakvih ljudi danas...)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 21:10   #216
Quote:
tužna kaže: Pogledaj post
ne znam više šta da radim,izludit ću,teško je to kad se morate pravdati za svaku riječ koju ste razmjenili sa drugom osobom,i kad ešto pokušam objasniti,tvrdi da sam željna drugih muškaraca i šta mu ja smetam toliko ako želim izaći npr s legicama,nije da mi smeta,ali jebiga žensko društvo je žensko društvo,kao i samo muško. to je tako komlicirano i ludo da se jednostavno ne mogu riješiti toga,ali sam glupa ili imam toliko živaca da sve ovo trpim
zapetljala si se, eto već 8 godina pa se ne znaš izvući, a nisi ni sigurna želiš li ...

čovjek je bolestan

za ljubomoru ne treba treći, sve je to u njegovoj glavi i neće se promjeniti ako to sam ne poželi. S time što ga trpiš ti doprinosiš njegovom ne-liječenju.

osim toga ljubomoru uvijek prati posesivnost, a to znači da se odnosi prema tebi kao prema svom VLASNIŠTVU. Time narušava tvoj integritet kao osobe i prije ili kasnije (ako ti se to već nije i desilo) i ti ćeš se rastrojiti.

jedna moja susjeda ima patološki ljubomornog muža. Sjedi zatvorena u kući i šmugne tu i tamo kod susjede popiti rakijicu. Opija se i tone sve dublje u depresiju.

Ne daj se ... ili ga šokiraj i prisili da se liječi i promjeni ili noga u dupe ....Bolje da on sam pati nego da ti patiš zajedno s njim.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 21:24   #217
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
zapetljala si se,

Ne daj se ... ili ga šokiraj i prisili da se liječi i promjeni ili noga u dupe ....Bolje da on sam pati nego da ti patiš zajedno s njim.
Savjet odlican! Cekala sam samo da neko to napise da se ja ne mucim
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 17:50   #218
Quote:
tužna kaže: Pogledaj post
ne znam više šta da radim,izludit ću,teško je to kad se morate pravdati za svaku riječ koju ste razmjenili sa drugom osobom,i kad ešto pokušam objasniti,tvrdi da sam željna drugih muškaraca i šta mu ja smetam toliko ako želim izaći npr s legicama,nije da mi smeta,ali jebiga žensko društvo je žensko društvo,kao i samo muško. to je tako komlicirano i ludo da se jednostavno ne mogu riješiti toga,ali sam glupa ili imam toliko živaca da sve ovo trpim
Moras? Ne, shvati da NE MORAS i kad to shvatis to je tvoje oslobodjenje.

Ja se uvijek pitam kako i kakvi ljudi prihvate takvu igru - ispitivaca i ispitivanog i postuju pobozno svoje uloge?

Sto te tjera na ta objasnjavanja, opravdavanja i sve to, a cak i nisi nista kriva?
Ljubav? Strah? Nedostatak samopouzdanja?

On tebe lomi, ljudi se takvim ispitivanjima obicno lome. Lomi te zato jer (sta je, je) jedino psihicki slomljena individua i ona koju je strah vlastite sjene nece biti sposobna za prevaru. A to cini zato jer bi uz druge "metode" sasvim sigurno zavrsio na sudu, a ovo sto ti radi je jos uvijek legalno, (jer ti prihvacas, ne drzi te zavezanu, jel tako?)

On trazi apsolutnu sigurnost, kakva je nemoguca, nitko mu ne moze pruziti garanciju da se ti zaista jednog dana, za godinu, dvije, trideset, neces zaljubiti u drugoga. Normalni ljudi to prihvate.
On ne, zato te psihicki "lomi", kako bi u to postao siguran. Na njegovu zalost, a tvoju srecu, zakonski je kaznjivo vezanje cure za radijator.

No, kao sto vec rekoh, sto te tjera na prihvacanje takve "igre"?
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:21   #219
Bježi od takve osobe jer nije zavrijedila tvoju ljubav a ti da provedeš život sa takvim. To nije ljubav nego posesivnost a to nema nikakove veze sa ljubavi. Ovako, morat ću pitati svoju najbolju prijateljicu da Vam mogu opisati posljedice bolesne ljubomore i uzrok.Vjerute, bježite od takvih osoba, prebolite sve što imate prema njoj jer ako uđete u brak sve će biti kasno . Vjerute mi na riječ jer moja prijateljica je zbog posljedica bolesne ljuboore završila na psihijatorkom liječenju i nije lijepo gledati kako relativno mlada osba mora ispaštati zbog nečijih gluposti. Razlozi ljubomore su u stečenoj traumi, nesiurnosti koja je uvjetovana iz nemam pojma kojeg razloga
onandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:48   #220
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Pitanje je vilenici upućeno... Rekla je da dečka nećete promijeniti u pogledu ljubomore, pa sam pitao samo kako je tako uvjerena.
Nisam vilenica, ali... Zato što je to nepisano pravilo. Empirija je pokazala! Nitko pametan neće savjetovati mijenjanje i čekanje, i ne znam što...

To treba prekinut', moje mišljenje, i to 8 godina "prekasno".
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.