Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori parlamentarni 2007

Izbori parlamentarni 2007 Sanader vs. Milanović

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2007., 21:15   #41
sagi
Registrirani korisnik
 
sagi Avatar
 
Registracija: Jul 2006.
Postova: 5,475
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Tema je tko glasa za HDZ i ja niti jednom riječju nisam spomenuo SDP ili HNS. Htio sam relativizirati taj pojam intelektualca kojim se svi nabacuju pa i određeni samoproglašeni inžinjeri prava iz HDZ-a. I nije istina da su stranke i sabor slični društvu. Upravo zbog balkanskih kompleksa u saboru i strankama glavnu riječ vode tzv. intelektualci tj. ljudi sa diplomama dok recimo radnici nemaju svog predstavnika. Sabor je od 1991 pun lječnika, pravnika i ekonomista jer su oni veliki intelektualci za koje ljudi glasaju, pa čak i seljake predstavlja veliki intelektualac Friščić sa diplomom agronomije. Ono što ja smatram intelektom je donositi nove ideje, imati jasno artikulirano mišljenje o društvenim fenomenima i djelovati po savjesti, vođen razumom. Uprvo zbog toga je jedan Lech Walesa neusporedivo veći intelektualac od "mislilaca" poput Letice, Sanadera ili Jace Kosor.

PS
mj23 Supek je komunistički disident koji je jednako mrzak bio i komunističkom i HDZ-ovom režimu. Humanisti poput njega su iznad podjele na lijevo i desno. Ali jedino desničari imaju obraza osporavati takvog čovjeka koji je svojim znanstvenim, filozofskim i književnim radovima postigao više od čitave te plejade "intelektualaca" koja je prošla kroz hrvatski sabor.
potpisujem..

da se vise slusalo Supeka i takve,prave intelektualce,a ne one koji smatraju da su pravo na taj naziv stekli dobivanjem diplome na fakultetu,svijet bi nam bio puno bolji..ali,sta je,tu je..
sagi is offline  
Old 07.12.2007., 00:45   #42
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
tko glasuje? oni koji su 90-ih zgrnuli lovu koju im je HDZ dao na pladnju i najveca sirotinja Hrvatske......

i naravno...veliki katolici - bog i hdz i te sheme
little_devil is offline  
Old 07.12.2007., 00:53   #43
amareda
Registrirani korisnik
 
amareda Avatar
 
Registracija: Nov 2007.
Lokacija: zagreb
Postova: 2,789
Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
potpisujem..

da se vise slusalo Supeka i takve,prave intelektualce,a ne one koji smatraju da su pravo na taj naziv stekli dobivanjem diplome na fakultetu,svijet bi nam bio puno bolji..ali,sta je,tu je..
Zaboravio si druga Zokija,drugaricu Antunović,druga Pančića...sve intelektualac do intelektualca!
amareda is offline  
Old 07.12.2007., 00:57   #44
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
koje intelektualce, pa nitko pametan ne ide u politiku....
little_devil is offline  
Old 07.12.2007., 15:42   #45
Bare
Registrirani korisnik
 
Registracija: Feb 2005.
Lokacija: Zagreb, Hr
Postova: 316
Quote:
tajni agent kaže: Pogledaj post
Inače, možda bi HDZ ostvario bolji rezultat da je na svoju listu za Zagreb stavio nekog iz Zagreba, a ne kako je bilo za 1 izbornu jedinicu, prvih četiri na listi 4 Sanaderova prijatelja iz Dalmacije.
Istina. Kak je SDP bio pametan i sad je lepe gradonačelnik pravi purger od glave do pete. Ne buju se oni valjda z Hercegovcima zafrkavali, nego purgerčinu za kandidata....

BTW Zagrepčanec Milan mi je stvarno drag...
Bare is offline  
Old 07.12.2007., 15:45   #46
Bare
Registrirani korisnik
 
Registracija: Feb 2005.
Lokacija: Zagreb, Hr
Postova: 316
Quote:
mj23 kaže: Pogledaj post
Tipičan balkanski nazovi intelektualac. Prvi put kad je čuo za lijevo i desno netko mu je rekao da je lijevo dobro i napredno, a desno loše i nazadno. A onda je čuo za HDZ i SDP, a netko mu je rekao da je SDP ono prvo, a HDZ ono drugo. I onda su za HDZ seljačine koje su zadrti nacionalisti i rasisti, dok su za SDP "pravi" intelektualci i kozmopoliti. A njihov je rasizam prihvatljiv, jer je kozmopolitski.

Da, i imaju svoje idole, nazovi veličine poput Supeka, koji svoju veličinu, naravno, ne mogu dokazati ničim mjerljivim, ali njima to nije ni potrebno. Dovoljno je da su komunisti.

I da, HDZ-ov birač ne odabire HDZ razmišljanjem, jer nema mozga. Nije mi samo jasno kako onda svi ti bez mozga odaberu HDZ, pa u tom bi slučaju sve stranke imale iste šanse. Ili postoji neko suvislo obrazloženje čime se to još može odabrati osim razmišljanjem?

Inače, u mojoj su obitelji oni slabije obrazovani skloniji SDP-u, a oni nešto bolje obrazovani HDZ-u. I nisam završio upravno pravo u Požegi, nego fakultet koji me čini vrlo konkurentnim na tržištu rada. Koje, hvala bogu, postoji, jer ipak svijetom ne vladaju ideje poput Supekovih.
Bare is offline  
Old 07.12.2007., 15:49   #47
Bare
Registrirani korisnik
 
Registracija: Feb 2005.
Lokacija: Zagreb, Hr
Postova: 316
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
tko glasuje? oni koji su 90-ih zgrnuli lovu koju im je HDZ dao na pladnju i najveca sirotinja Hrvatske......
Ovo je apsolutno točno. Jedino si pomiješao protagoniste i vrijeme radnje.

Ispravak školske zadaće: Umjesto 'HDZ' piši 'SKJ', umjesto '90-ih' piši 'do 90-te'

I imat ćeš izvrstan iz poznavanja moderne nacionalne povijesti ;-)

Ili kako bi rekli učitelji: u krivu ali sviđa mi se tvoj način razmišljanja
Bare is offline  
Old 07.12.2007., 16:00   #48
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
Quote:
Bare kaže: Pogledaj post
Ovo je apsolutno točno. Jedino si pomiješao protagoniste i vrijeme radnje.

Ispravak školske zadaće: Umjesto 'HDZ' piši 'SKJ', umjesto '90-ih' piši 'do 90-te'

I imat ćeš izvrstan iz poznavanja moderne nacionalne povijesti ;-)

Ili kako bi rekli učitelji: u krivu ali sviđa mi se tvoj način razmišljanja
90-ih znaci od 90-te nadalje....

i znam o cemu pricam

bivsi decko mi je hercegovac, tata mu je bio u HDZ-u pa sam upucena u sve....
little_devil is offline  
Old 07.12.2007., 16:18   #49
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
Quote:
mj23 kaže: Pogledaj post
Tipičan balkanski nazovi intelektualac. Prvi put kad je čuo za lijevo i desno netko mu je rekao da je lijevo dobro i napredno, a desno loše i nazadno. A onda je čuo za HDZ i SDP, a netko mu je rekao da je SDP ono prvo, a HDZ ono drugo. I onda su za HDZ seljačine koje su zadrti nacionalisti i rasisti, dok su za SDP "pravi" intelektualci i kozmopoliti. A njihov je rasizam prihvatljiv, jer je kozmopolitski.

Da, i imaju svoje idole, nazovi veličine poput Supeka, koji svoju veličinu, naravno, ne mogu dokazati ničim mjerljivim, ali njima to nije ni potrebno. Dovoljno je da su komunisti.

I da, HDZ-ov birač ne odabire HDZ razmišljanjem, jer nema mozga. Nije mi samo jasno kako onda svi ti bez mozga odaberu HDZ, pa u tom bi slučaju sve stranke imale iste šanse. Ili postoji neko suvislo obrazloženje čime se to još može odabrati osim razmišljanjem?


Inače, u mojoj su obitelji oni slabije obrazovani skloniji SDP-u, a oni nešto bolje obrazovani HDZ-u. I nisam završio upravno pravo u Požegi, nego fakultet koji me čini vrlo konkurentnim na tržištu rada. Koje, hvala bogu, postoji, jer ipak svijetom ne vladaju ideje poput Supekovih.

joj daj molim te...za HDZ glasaju zadrti crkvenjaci koji imaju provale poput mojih frendica iz Osijeka - sto cu ja zivjeti s deckom prije braka, sto da shvatimo da to ne funkcionira, bolje se potruditi u braku... itd..

zasto bi glasala za HDZ? svecenici su lopovi koji ljudima ispiru mozak, apsolutno sam za abortus i pravo zene, to su mozda neki manji razlozi ali i tako bi bili dovoljni da ne ulazim u dubinu...

a skup HDZ-a u Zagrebu itekako je pokazano tko su glasaci, ja nisam nikad na jednom mjestu vidjela toliko prljavijih, siromasnijih ljudi......

znaci ljudi s kojima se moze manipulirati a HDZ je toliko manipulirao prije izbora da sam smatrala da ce im se ove godine to obiti o glavu al ne ljudi nisu nit zamijetili...ovce...

ovo je totalno nevezano za temu ali sto uopce reci o Hrvatima kad je dokazano da vecina njih kad procita članak na kojem je naznaceno da je to placeni oglas i nacrtan logo ne zakljuci da je to oglas iliti reklama...

i koji je postotak visoko obrazovanih Hrvata pored besplatnog skolovanja?
little_devil is offline   Received Warning
Old 07.12.2007., 16:32   #50
sagi
Registrirani korisnik
 
sagi Avatar
 
Registracija: Jul 2006.
Postova: 5,475
Quote:
amareda kaže: Pogledaj post
Zaboravio si druga Zokija,drugaricu Antunović,druga Pančića...sve intelektualac do intelektualca!
kakve sad oni veze imaju sa Supekom?
procitaj postove prije nego odgovoris na njih..
sagi is offline  
Old 07.12.2007., 21:59   #51
Mammi
Registrirani korisnik
 
Mammi Avatar
 
Registracija: Sep 2007.
Postova: 1,529
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post

a skup HDZ-a u Zagrebu itekako je pokazano tko su glasaci, ja nisam nikad na jednom mjestu vidjela toliko prljavijih, siromasnijih ljudi......


i koji je postotak visoko obrazovanih Hrvata pored besplatnog skolovanja?
Oprosti!
Glasala sam za HDZ.A nisam niti prljava,niti siromašna!
I molila bih te da ne vrijeđaš!

Drugo : zar su svi SDP-ovci izlazili na skupove u kravatama,uredni,počešljani....?I nije bilo niti jednog siromaha?
Blago takvoj stranci!
Mammi is offline  
Old 07.12.2007., 22:46   #52
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Oprosti!
Glasala sam za HDZ.A nisam niti prljava,niti siromašna!
I molila bih te da ne vrijeđaš!

Drugo : zar su svi SDP-ovci izlazili na skupove u kravatama,uredni,počešljani....?I nije bilo niti jednog siromaha?
Blago takvoj stranci!
ok, nisi al vjerojatno onda spadas u onu skupinu bog i crkva...lol
little_devil is offline   Received Infraction
Old 07.12.2007., 23:20   #53
busca
Okajava grijehe
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: Hrvatska
Postova: 1,620
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ok, nisi al vjerojatno onda
Pa zar vi sdp-ovci niste napredni ,zar ne izbjegavate predrasude ,stereotipe...?

Iz tvoji par zadnjih upisa ,vidim da i ti patiš od klasičnih malograđanskih boljki...
busca is offline  
Old 08.12.2007., 00:27   #54
ItalianStallion
Aboriđini iz Amazone
 
ItalianStallion Avatar
 
Registracija: Jan 2007.
Lokacija: U HDZrvatskoj
Postova: 36
Quote:
Pošteno, i ti imaš pravo izraziti svoju sumnju u autentičnost pisma. I zapravo se 100% slažem s tobom da bi to bila prljava jeftina propaganda, čista laž, kad bi bilo namješteno.

No osobno poznajem te ljude, i jamčim da je pismo autentično.
Pa sa kojom namjerom onda otvaraš ovaj topic? Prema ishodu prva dva pokušaja, a i tvojim nepristrano - desničarskim stavovima mislim da je to svima jasno.

Quote:
Upravo to. Jedna od biti demokracije je poštivanje mišljenja drugog, a ne etiketiranje i proglašavanje bilo koga zaostalim/primitivnim i inim jer je glasovao za legitimnu političku stranku.

Stranke se bore za naklonost građana, tko dobije više - upravlja državom 4 godine, ni više ni manje. Mada stanke imaju neke pretežite profile ljudi koji glasaju za njih - oni su kod velikih stranaka tipa HDZ-a ili SDP-a dosta zamagljeni. Stoga, pjenjenju i etiketiranju nema mjesta.

Kome je draža ljevica - može se angažirati i obijasniti građanima da je za četiri godine podrže. Isto vrijedi i za desnicu. I za centar. Problem ljevice, tj. SDP-a je u tome što se za svog mandata nije pokazao kao ljevica (smanjivanje radničkih prava, kršenje kolektivnih ugovora, neprocesuiranje pretvorbenog kriminala za koji nije nastupila zastara) i time je izgubio jednu bitnu odrednicu svog programa.

I, da znam i stručnjake i intelektualce koji glasaju za HDZ. Čak i neke koji su od početka u toj stranci... A znam i neke koji ih ne mogu smislit. To se zove demokracija.
Pametan čovjek koji nastupa s jedinim načinom na koji bi se razgovori u politici trebali voditi - pravo na različitost i potvrđene činjenice, a ne čulo - reklo - kazalo, moj dida partizan i moj brat Robert također.

Quote:
Da, i imaju svoje idole, nazovi veličine poput Supeka, koji svoju veličinu, naravno, ne mogu dokazati ničim mjerljivim, ali njima to nije ni potrebno. Dovoljno je da su komunisti.
Mislim da Supek nije trebao biti tu uopće spominjan, a pogotovo ne na ovaj ¨moj tata kaže da je on obični komunjara i ljenčina koji tu nešto filozofira dok mi drugi radimo¨ način. Sa takvim riječima ti pada diploma bilo kojeg faksa u vodu.
__________________
Chillin with da beetchaz!
ItalianStallion is offline  
Old 08.12.2007., 01:50   #55
ssh
luiz
 
ssh Avatar
 
Registracija: Jan 2007.
Lokacija: goli otok
Postova: 114
tamo di asfalt prestaje, tamo hdz pocinje
ssh is offline  
Old 08.12.2007., 17:59   #56
little_devil
Lijepa bez duše
 
little_devil Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 8,949
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Pa zar vi sdp-ovci niste napredni ,zar ne izbjegavate predrasude ,stereotipe...?

Iz tvoji par zadnjih upisa ,vidim da i ti patiš od klasičnih malograđanskih boljki...
nisu to predrasude nego statistike....
little_devil is offline  
Old 08.12.2007., 18:06   #57
busca
Okajava grijehe
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: Hrvatska
Postova: 1,620
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
nisu to predrasude nego statistike....
Kakve statistike?
busca is offline  
Old 09.12.2007., 09:02   #58
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znamo u kojim dijelovima RH ljudi glasuju za HDZ, znamo za koga glasuju najrazvijenije sredine, znamo svi sto statistike pokazuju i koji je odnos ruralno/urbano znamo sve al ljudi ponovno pitaju i prave se glupima...

kad sam pitala kolege s faxa za koga su glasovali njih 30 je rekao hns ili sdp, njih 2 hdz i to dalmatinac i slavonka

nije neki pokazatelj priznajem ali znamo sve, cemu se praviti
Kod mene na fakultetu isto nije baš bilo ljudi koji bi glasali za HDZ. Doduše, nisam baš puno pričao o izborima u stvarnom životu, ali sam naletio na nekoliko SDPovaca.

HDZovce je vjerovatno bilo sram reći koga podupiru.

Dok, s druge strane, mali gradić iz kojeg dolazim je bio pun ljudi sa onim HDZovim jaknama. Čak je jedna od strane susjeda bila ponuđena mom bratu, ali ju je on pristojno odbio.
Sinbad is offline  
Old 09.12.2007., 09:48   #59
busca
Okajava grijehe
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: Hrvatska
Postova: 1,620
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znamo u kojim dijelovima RH ljudi glasuju za HDZ, znamo za koga glasuju najrazvijenije sredine, znamo svi sto statistike pokazuju i koji je odnos ruralno/urbano znamo sve al ljudi ponovno pitaju i prave se glupima...
Po meni Split ,Osijek ,Zadar ,Dubrovnik ,Karlovac... i nisu baš ruralne sredine...

I da ,znamo gdje je sdp jači ,a gdje hdz. A mogli bi to tumačiti i ovako : sdp je jači od hdz u krajevima gdje nije bilo rata i gdje se lakše može "progutati" :"drugovi i drugarice" ,"Tito je bolji od Tuđmana" i "Oluja - zločinački pothvat"...

Sa tvojim stavovima ,genereliziranjem i stereotipima tipa : crkvenjaci - lopovi ,hdz manipulira narodom ,glasaći hdz-a - prljava sirotinja - ne bi te se posramila ni Špičkovina Donja. Samo što se kod naših kvazi - liberala prihvaća i tolerira ovakva vrsta bahatosti ,gledanja s visoka i malograđanstva...

Samo mi reci ,zašto je čovjek glup i nazadan ako glas za hdz ,a pametan ako glasa za sdp?

Zadnje uređivanje busca : 09.12.2007. at 11:39.
busca is offline  
Old 09.12.2007., 10:20   #60
ivana123456789
Registrirani korisnik
 
ivana123456789 Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Postova: 365
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znamo u kojim dijelovima RH ljudi glasuju za HDZ, znamo za koga glasuju najrazvijenije sredine, znamo svi sto statistike pokazuju i koji je odnos ruralno/urbano znamo sve al ljudi ponovno pitaju i prave se glupima...

kad sam pitala kolege s faxa za koga su glasovali njih 30 je rekao hns ili sdp, njih 2 hdz i to dalmatinac i slavonka
ja sam se isto malo raspitao. ispostavilo se da je većina onih koje poiznajem kao pametne, racionalne i osvještene osobe glasalo za sdp, dok za hdz dvoje ljudi. jedna cura iz petrinje i jedna iz dubravice
ivana123456789 is offline  
 



Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger