Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2004., 09:33   #41
Beatrice, jest, tako je!

I jos dodajem da nema bolje pure od one koja je od brasna bijelog kukuruza. Ne pomjesanog sa brasnom nekog zutog, nego samo bijelo brasno.

I naravno, dugo kuhanje 'na pari' kako moja mama zove.

Ja bas i ne volim puru sa teskim kombinacijama, zapravo volim puru ali ne volim te rastopljene maslace, vrhnja i preprzene komadice speka pa mi je totalni zakon vruca pura sa hladnim mlijekom.

Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 09:39   #42
hvala na receptima i samo sibajte jos sto god znate. Nekima sa celijakiom zganci su jedan od rijetkih ugljkohidrata koje smiju jest.

a ovi koji se kuhaju 1sat pa ko ce stajat tako dugo nad tecom? I to treba cijeli sat mijesat inace ode kvragu.

zivila instant pura
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 17:19   #43
Quote:
uvik se preracunamo kolko ce bit dosta pa ostane i za veceru, to se izmrvi na tavu i podgrije sa maslom
zvuci poznato
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 22:52   #44
Quote:
Lilly kaže:
Beatrice, jest, tako je!

I jos dodajem da nema bolje pure od one koja je od brasna bijelog kukuruza. Ne pomjesanog sa brasnom nekog zutog, nego samo bijelo brasno.
a kakvi ti je to bijeli kukuruz??? ak misliš na bijele žgance, oni se rade od običnog pšeničnog brašna
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 22:58   #45
Quote:
Roko kaže:
a ovi koji se kuhaju 1sat pa ko ce stajat tako dugo nad tecom? I to treba cijeli sat mijesat inace ode kvragu.

zivila instant pura

jebiga, meni Junior kazhe da mu je ko puding


Ali zato onu 'pravu' obozhava.


Jedan od nachina kako ju pripremam _skuham tvrdju, ohladim, razrezhem na fete, polijem salsom, naribanim sirom, pokapam maslinovim, pospem origanom i malo zapechem pod grilom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 23:05   #46
Quote:
magic kaže:
I moji doma vole, kako se kod nas naziva, palentu kumpiricu
e da.
na dijalektu je malo drukčiji naziv.
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 09:35   #47
Quote:
Roko kaže:
a ovi koji se kuhaju 1sat pa ko ce stajat tako dugo nad tecom? I to treba cijeli sat mijesat inace ode kvragu.

zivila instant pura


Nije bas tako. Brasno se sipa u kljucalu vodu ali ne odmah u sred serpe pa da potone na dno nego uz 'zidove' tako da se prave brdasca od brasna koja plutaju na povrsini. To se onda ne mjesa nikako sve dok ti osjecaj ne kaze da je dosta. Recimo da je poanta da para prode kroz cijele te hrpice i tako skuha brasno. E, kad je proslo pola sata ili vise uzmes mjesati. I mjesati je onda potrebno mozda 10 minuta. Tako da uopce nije strasno.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 09:42   #48
Quote:
x-type kaže:
a kakvi ti je to bijeli kukuruz??? ak misliš na bijele žgance, oni se rade od običnog pšeničnog brašna

Ne, te bijele zgance ni ne znam.

Bijeli kukuruz je fakat bijeli kukuruz. Klip je manji nego kod zutog iz reklama za BC hibrid (jesen dode ja se ne ozeni... ) i zrna nisu onako pravilno rasporedena nego su vise ovaj rad:

Moja mama tvrdi da se takav kukuruz uzgaja jos samo u Bosni, ali ja ne znam da li da vjerujem. U svakom slucaju, relativno je ekskluzivan.

Pura od njega je puno puno ukusnija, 'ostrija', 'jaca',... ne znam kako bih opisala.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 19:34   #49
Bijelog kukuruza ima u zabačenim zagorskmi selima. Ljudi (mahom svi stari, što je šteta) još čuvaju tu sortu od izumiranja.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:35   #50
Talking S cime jedete palentu/puru

Ma jutros sam za dorucak jela palentu, pa se nisam mogla odlucit sa cime bi jela: vrhnjem, mlijekom.... Pa napisite sata je najbolje!!!
__________________
Glumim nedodirljivu, a tako volim sto si tu! Nek ovaj tren traje zauvijek....
Neirich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 17:22   #51
Quote:
Neirich kaže: Pogledaj post
Ma jutros sam za dorucak jela palentu, pa se nisam mogla odlucit sa cime bi jela: vrhnjem, mlijekom.... Pa napisite sata je najbolje!!!
Ja volim sa vrhnjem ili sa kiselim mlijekom.

Ako je za ručak, fina je sa dinstanim graškom. Možeš je i dok je topla izliti u nekakav ravni kalup, kad se stegne izrezati na kockice i poslužiti sa nekim povrćem, mesom u umaku itd. To radim kad imam vremena da se zezam.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:11   #52
žgance. sa svime. najviše s jogurtom, mlijekom, vrhnjem (ali onako pomiješanim s uljem i zagrijanim), odlično ide s dinstanim jetricama, grahom i zeljem...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:18   #53
Fino je kao prilog gulašu od junetine ili kao žganci s bijelom kavom.
Ostatak,ako se sve ne pojede,narezati na tanje šnite,soliti i popržiti na maslacu.
kavica133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:55   #54
Brudetom, gljivama, mlijekom...
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:24   #55
S brudetom i jogurtom. Ne volim s mlijekom. Mlijeko mi je nekako... prerijetko.
Vidim da netko jede s bijelom kavom. Probat ću Iako, opet je nešto rijetko u igri
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:57   #56
sa kiselim vrhnjem.........obožavam onu kombinaciju vruće-hladno.
I još gore pospem vegete....totalni sam frik za vegetom.

a volim i palenticu papat sa junećim gulašom.......mljac.....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:26   #57
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
žgance.
zašto "žganci"? pa nije da je u množini. mislim, amorfna žuta masa. a "pura", tako zovu tuke. PALENTA je to, e.

ja ju sa brudetom, ili kad nema brudeta (), onda vruću sa ladnin mlikom.
ali triba probat odavde neke dobre stvari
Quote:
extremexx kaže:
sa kiselim vrhnjem.........
I još gore pospem vegete....
Quote:
Denys kaže:
gljivama
Quote:
kavica133 kaže:
Fino je kao prilog gulašu od junetine ili kao žganci s bijelom kavom.
Ostatak,ako se sve ne pojede,narezati na tanje šnite,soliti i popržiti na maslacu.
Quote:
ditta kaže:
Ako je za ručak, fina je sa dinstanim graškom.
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:30   #58
sa začinom (dobro to kad mama skuha pravu, pa skuha i začinu, nemojte me pitat šta je to jer ne znam al je fino ), mlijekom, jogurtom.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:33   #59
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
sa začinom (dobro to kad mama skuha pravu, pa skuha i začinu, nemojte me pitat šta je to jer ne znam al je fino )
to je ono sa putrom/margarinom kad se onak ispece, pa se zasmedji i polije po palenti, jelda?

ak je, aj pitaj mamu, ja pokusavam vec godinama saznat kak se to TOCNO radi i nitko mi ne zna rec
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:49   #60
Quote:
areveola kaže: Pogledaj post
zašto "žganci"? pa nije da je u množini.
zato kaj su to sve kod mene žganci. nema razlike između gušće i rjeđe zakuhanog - sve je to kukuruzna krupica s vodom
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.