Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 11:45   #3301
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
ne nisam pomiješao...ako je netko nešto pomiješao onda su to ti sotonisti, lavejanci il kako ih hoćete zvat...
Tko je Sotona? Sotonu je kršćanstvo uzdiglo na razinu božanstva. SOTONizam samim imenom ukazuje na štovanje tog, određenog božanstva. Da su istinski ateisti, zvali bi se tako...u svakom slučaju, radi se o grupici priglupih balavaca kojima je jedna druga grupica lukavo isprala mozak....
...ja uopće ne govorim o tome na koji se način i o čemu deklariraju sotonisti, ja govorm o tome kako s teološke strane izgleda sotonistička religijska praksa...
Stvarno nemaš pojma o čemu pričaš.

Ima nekoliko Sotonističkih redova neki su teistički neki nisu. COS-ovci ne štuju bogove, JOS-ovci štuju bogove, TOS-ovci su nešto između...itd.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:01   #3302
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Stvarno nemaš pojma o čemu pričaš.

Ima nekoliko Sotonističkih redova neki su teistički neki nisu. COS-ovci ne štuju bogove, JOS-ovci štuju bogove, TOS-ovci su nešto između...itd.
ti uopće ne razumiješ o čemu ja pričam...izraz "ateistički sotonizam je oksimoron"...Sotona je negativni pandan bogu, Jahvi...sotonisti štuju Sotonu, a samim tim ukazuju na vjerovanje i u Jahvu...kaj ja mogu kaj su sotonisti teološki i filozofski neobrazovani
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 19:14   #3303
Ma kakav jahve.On je ionako smao Egregor.Spirtualni Sotonizam kao religija je postojao prije Judaizma i kršćanstva.A Lavejevci su ateistički Satanisti za koje je Satan simbol - bunta protiv uglavnom abarhamskih religija, nekih zabarna itd.
HolyDemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 19:30   #3304
jasam ja latentni sotonist?

mislim žrtvoval bi pol svjeta za bilo kakvu korist....
i tak to....
__________________
out of fucks to give...
Macbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:18   #3305
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
ti uopće ne razumiješ o čemu ja pričam...izraz "ateistički sotonizam je oksimoron"...Sotona je negativni pandan bogu, Jahvi...sotonisti štuju Sotonu, a samim tim ukazuju na vjerovanje i u Jahvu...kaj ja mogu kaj su sotonisti teološki i filozofski neobrazovani
možeš se informirati. Sam Lavey kao i Gillmore nakon njega su rekli da je naziv sotonizam uzet zbog simbolike sotone i šok efekta. Cijeli Laveyan sotonizam je self religija ako se upće religijom može nazvati.
Pročitaj LAveyeve knjige. A to što ignoriraš moje postove i dalje ponavljaš ista prazne argumente koji ne drže vodu je tvoja sramota.
Laveyan sotonizam je ateistički, zajebancija na krščanska vjerovanja i rituale. Obrazuj se za promjenu a ne da neznanje pokazuješ kao ''znanje''
__________________
I break away from all conventions that do not lead to my earthly success and happiness.
LordBane is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.02.2014., 09:24   #3306
Quote:
hunt & Innocent kaže: Pogledaj post
Sotonisti ne vjeruju u Boga židova, kršćana i muslimana. Ne vjerujemo da je Sotona stvoren od nekog boga. (tako da riješimo pitanja zašto štujemo negativca). Ni da je pali anđeo koji se odmetnuo od dobra.
Nama je pojam Sotona puno širi i kompliciraniji.
Nadalje, Sotonizam nije izvrtanje kršćanstva, nije inat društvu i roditeljima, nije za maloljetne.
Molim vas da ne povezujete mlade buntovnike koji okreću križeve na groblju sa sotonizmom. To nema veze s religijom.
Sotonizam je odvojena religija, u nekim granama modernija (ateistički sotonizam) a u nekim granama starija od današnjih religija (tradicionalni sotonizam).

*Ovdje je bitno spomenuti Gnostički Luciferijanizam-
utemeljenog na drevnom 'zmijskom' gnosticizmu, koji kombiniraju sa zapadnom okultnom praksom.
Lucifera doživljavaju kao donositelja prosvjetljenja i individualne slobode.
Luciferijanci se uglavnom ograđuju od toga da ih se naziva Sotonistima, jer rade oštru distinkciju između entiteta Lucifera i Sotone.

Postoji i grupa koja bi se mogla nazvati duoteističkim kršćanstvom, ili obrnutim Kršćanstvom, koja je u svojim temeljima kršćanske prirode, sa 2 točke neslaganja:
1. vjeruje se u mogućnost da Sotona pobijedi Stvoritelja;
2. ta pobjeda je poželjna, jer se Sotonu doživljava kao borca za slobodu ljudi.
U ovoj grupi je najviše bivših kršćana, a također se većinu sotonista poistovjećuje sa ovom grupom od strane ugl. neinformiranih ne-sotonista.
Ovo je također često i samo prelazna faza u druge oblike Sotonizma.


*prevedno sa sitea Diane Vera-e
Negdje sam pročitala da je sam osnivač sotonističke crkve, onaj La Vey ili kako god, na samrti prestravljen rekao kako je učinio veliku pogrešku za života, hmmm...Možda se ponadao da će dobiti višlju poziciju u paklu, hahahaha glupi Ameri
dreamblonde1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:50   #3307
Izgleda da nema čovjeka koji je imao određeni utjecaj na religiju i duhovnost a da nije u nekon trenutku svojeg života posumnjao u svoj put.

Počevši od Isusa koji je na križu zavapio "Bože moj zašto si me napustio?"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 13:45   #3308
Quote:
dreamblonde1011 kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da je sam osnivač sotonističke crkve, onaj La Vey ili kako god, na samrti prestravljen rekao kako je učinio veliku pogrešku za života, hmmm...
Dam se kladit da je vidio demone koji su došli po njega.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:06   #3309
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Dam se kladit da je vidio demone koji su došli po njega.
Tad ne dolaze demoni... po dušu dolaze oni koje je Bog odredio za taj posao. Vjerovatno se desilo nešto poput ovoga: A da ti je vidjeti nevjernike u smrtnim mukama, kada meleki (anđeli) budu ispružili ruke svoje prema njima: "Spasite se ako možete! Od sada ćete neizdržljivom kaznom biti kažnjavani zato što ste na Boga ono što nije istina iznosili i što ste se prema dokazima Njegovim oholo ponašali." Kur'an, Stoka 6:93 Opširnije...

Hvala Bogu koji nas je poštedio od onoga čime pojedine iskuša.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:10   #3310
Pa i demoni su anđeli. Samo što oni služe Sotoni a ovi drugi anđeli Bogu.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:17   #3311
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Pa i demoni su anđeli. Samo što oni služe Sotoni a ovi drugi anđeli Bogu.
Ah, zavisi koga pitaš
Anđeli i demoni su u potpunosti (po građi) različita bića. O tome se ja mislim slažu sve (tri) religije. No u islamu, anđeli su zasebna bića (po stvaranju, prirodi, ulozi i građi) a demoni (džini) zasebna.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 18:46   #3312
La Veyu je to bio poseban tretman, mora da je vidio samo ognjeno jezero
dreamblonde1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:01   #3313
Quote:
Master Leonard kaže: Pogledaj post
Stav tradicionalnog sotonizma je da je ovaj kozmos kreacija demijurga (YHWH/Allah/ubaci druga božanstva ostalih religija)
Ja mislim da ni Jehova ni Allah nisu nikakvi demijurzi a kamoli isti entitet.Prema bibliji Jehova je stvoreni bog od strane El Elyona tako da ne može nikako biti stvoritelj.Danas svatko može provjeriti ovu informaciju dovoljno da pošalje ovo pitanje nekoj od Hebrejskih stranica.On Jehova je jedan od mnogih "Feničanskih bogova"- prema mojem vjerovanje Egregor stvoren preko astrala.
Iluminati i oni na vrhu elite ne vjeruju u Lucifera već je njihov bog Jahbulon - mješavina Jehove, Ozirisa i Baala.Oni koji vjerujete da je Lucifer Jehovina kreacija nemaju dovoljno znanja o osnovama Hebrejske teologije.Lucifer je starorimsko božanstvo čije su ime naknadno biblijski pisci ubacili u knjigu proroka Izaje.
I još nešto , dok još bogovi Abrahamskih religija nisu bili ni u pelenama Sumerani su svojim bogovima prinosili žrtv
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 19:19   #3314
Quote:
Mag999 kaže: Pogledaj post
Lucifer je starorimsko božanstvo čije su ime naknadno biblijski pisci ubacili u knjigu proroka Izaje.
Na osnovi čega tvrdiš da je Lucifer starorimsko božanstvo?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 20:35   #3315
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na osnovi čega tvrdiš da je Lucifer starorimsko božanstvo?
Ja da tvrdim?Samo njegovo ime je Latinsko.Neću valjda vjerovati lažnoj biblijsko doktrini.Svatko može provjeriti te podatke na internetu, Grčki- Phospheros. Osim što su rani Kršćani sve ukrali od pagana i same drevne bogove su demonizrali osmislili lažnu doktrinu u kojoj su drevni bogovi etiketirani kao nekakvi odmetnuti anđeli.
Ima podosta Luciferijanskih portala koji tvrde da Lucifer nije nikakav pali anđeo.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:03   #3316
Da, prijevod Lucifera na grčki je Phosphorus....no nigdje ne vidim da je napisano koja je njegova uloga? Koja je njegova priča u starorimskom panteonu?

Jedino što sam pročitao je da se naziv odnosi na Veneru.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 23:37   #3317
(Vidim da sam imao tehničkih grešaka u komentaru iz 22.06.2014., 14:01 -zbog rada tastature a pošaljem komentar prije nego ga provjerim.)
Nisam ni ja uspio pronaći ništa više osim onih navoda iz wikipedie o Luciferu ili od Blavatsky iz njezine tajne doktrine >Čitava filozofija dogmatske umješnosti u građena je u obrazloženje zašto se prvi Arhandeo,koji je iznikao iz dubina Haosa,zvao
Lux(Lucifer),"Sjajni sin Zore",ili man vantaričke Zore.Njega je cr­
kva pretvorila u Lucifera ili Satanu,zato što je viši i stariji od Jehove te je morao da bude žrtvovan novoj dogmi( Knjiga II)< . 119-str tajna doktrina.
Možemo predpostavit da je o tom entitetu bilo napisano puno toga ali je dolaskom kršćanstva to uništeno, kao i ono što je bilo napisano o Slavenskim bogovima.Od Slavenskih bogova u nekoj pismenoj ostavštini nije ostalo puno niti tajanstvena knjiga o Volohu - Velesu.-našem domaćem demonu.Ime Luciferovo i njegova osmišljena lažna "Izaja biografija" im je morala poslužiti kao "kičma" o tome što tobože čeka svakog tko se uzvisi i ne želi biti pod kontrolom.Ali to iz Izaje bit će da se odnosi i na kneza Babilonskog- čovjeka.
Ne kažem da nema nekih bogatih i moćnih ljudi u eliti koji su Satanisti ali takvi su rijetki.
Masonske i Iluminatske elite imaju puno uglavnom Feničanskih-Kanaanitskih bogova, Molech (čije "značke"simbole Rothschildi nose oko vrata) i Baal-Hadad ,Jehova, pa onda mix bogova Jahbulon...itd.I nije tim elitama cilj uništiti svijet kao što su neki ovdje iznosili (jer bi onda uništili i sebe) već živjeti kao gospodar i parazit.I sebe reproducirat u tijelu svog potomka -svojevrsna besmrtnost.-da se ponovno rodi u bogatstvu zapravo, planirana reinkarnacija.Nešto slićno se može vidjeti u filmu, Eyes Wide Shut.Posebno ona scena; Magic Ritual Eyes Wide Shut...

Zadnje uređivanje Mag999 : 25.06.2014. at 23:47.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 00:17   #3318
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da, prijevod Lucifera na grčki je Phosphorus....no nigdje ne vidim da je napisano koja je njegova uloga? Koja je njegova priča u starorimskom panteonu?

Jedino što sam pročitao je da se naziv odnosi na Veneru.
Počnimo od najednostavnijeg. Lucifer sin zore. Zora je božica Aurora, njezin sin je Venera kad sjaji na nebu u zoru. Kod Rimljanja se nalazi u klasičnoj poeziji.
Kod grka su to dva zasebna lika Eosphorus (zvijezda u zoru) i Hesperus (zvijezda u sumrak). Kasnije se spajaju.

Tko želi znati više i razumije engleski, sve je odlično razrađeno sa pravim izvorima na ovoj stranici. http://www.theoi.com/Titan/AsterEosphoros.html
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 19:44   #3319
Quote:
LordBane kaže: Pogledaj post
možeš se informirati. Sam Lavey kao i Gillmore nakon njega su rekli da je naziv sotonizam uzet zbog simbolike sotone i šok efekta. Cijeli Laveyan sotonizam je self religija ako se upće religijom može nazvati.
Pročitaj LAveyeve knjige. A to što ignoriraš moje postove i dalje ponavljaš ista prazne argumente koji ne drže vodu je tvoja sramota.
Laveyan sotonizam je ateistički, zajebancija na krščanska vjerovanja i rituale. Obrazuj se za promjenu a ne da neznanje pokazuješ kao ''znanje''
Ovo je točno. U osnovi se radi o ritualizaciji ("psiho-drama") kojekakvih svjetonazorskih elemenata zasnovanih na etičkom nihilizmu/egoizmu. Tu se eventualno zna potkrast neka kvazi-new age pričica o energijama itd. ali u osnovi se ne radi o sustavu vjerovanja u neko određeno božanstvo.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:31   #3320
Moram reći da blesavijeg teksta o Sotonizmu od ovoga s dnevno.hr http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocan...sotonista.html nisam u životu pročitao...pazi ovo "Anton LaVay bivši orguljaš jedne protestantske zajednice"....
Fuseli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.