Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 07:07   #201
Quote:
kaili kaže: Pogledaj post
Evo jedan noviji domaći blog.
zara sandale
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:35   #202
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
zara sandale
cura je super,<3,,, sandale zelim ,zna li tko gdje ih ima koliko su sve me zanima
__________________
prodaja http://public.fotki.com/okica/
okica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:01   #203
Modni Tutorijali i Male Styling Ideje na Youtube-u

Lijep pozdrav svima!
Nova sam na ovom forumu i ovo je moj prvi post!
Htjela sam se ukratko predstaviti:
Moje ime je Sonja, rodjena i odrasla u Rijeci, ali vec vise godina zivim u Italiji.
Bavim se modom i kozmetikom, to su moje strasti i moji najveci hobbiji!
Zbog toga i jesam ovdje na ovom forumu
Vec duze se bavim svojim blogom i youtube kanalima, na kojima radim male modne i make-up tutorijale, recenzije i sl.
Zeljela bih upoznati i potaknuti nase forumasice da naprave svoj blog, ili youtube kanal pa da nasa mala hrvatska "beauty & fashion" zajednica na youtube-u raste
Ako imate svoj blog, javite mi se, rado cu vas pratiti
Evo par linkova gdje me mozete pronaci:
Blog:
http://www.misstrendykitty.blogspot.com/
Youtube:
http://www.youtube.com/user/eipysgudps

Zapocela sam ovu novu temu, ne kako bih se samo ja predstavila, vec zbog toga sto mislim da bi bilo zgodno imati mjesto na kojem bi mogle dijeliti linkove zanimljivih modnih blogova, ili modnih videa, nasih omiljenih bloggerica i vloggerica!
Ja sam osobno stalno u potrazi za novim zanimljivim blogovima pa bih voljela cuti moji su vasi favoriti.
Ukoliko posijetite moj blog, ili kanal, ostavite mi komentar, biti ce mi jako drago
Citamo se jos uskoro i na drugim temama!
Pusa CMOK!
misstrendykitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:15   #204
Evo jedna simpa cura iz Oregona koju sam daaaavno upoznala, sviđa mi se njen stil

http://www.bloglovin.com/m/2142613/288784470/fb
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 10:56   #205
Quote:
petrushkaa kaže: Pogledaj post
lite ne skidam sa nogu, i jasno mi je da se u sredini poput ove ljudima neće sviđati... svakodnevno proživljavam buljenja i neugodne komentare jer se oblačim drugačije, bože moj... ovo ti je u mom dvorištu stara stolarija, al i u stanu imam ciglani zid...
malakabanica... meni je smiješno da uopće stavljaš ovako obične kombinacije ovdje... majica s printom+ trapke+ starke sve u bejbi boji mi izgledaju ko kombinacija za spavanje ili osnovnu školu.... sorry )
ovo da se 'drugačije 'oblačiš je .... pa jako relativno jer izgledaš kao i svaka druga 'fešn' blogerica i pristup modi i stilu ti je ...pa dosadan, već viđen, blogerski korektan
zapravo sličan kao i onaj malekabanice (koju sama kritiziraš), samo s ponešto drugačijim kontekstom. tvoj se može na prvu učiniti zanimljivijim jer imamo zgodnu curu sa dobrim fotografom, al na kraju si nekome ko redovito prati tu blogersku kvaziscenu (koja se tako jebeno preozbiljno shvaća) ... pa još blaziranija na kraju ću se prije zadržat na kombinaciji malekabanice

ne znam gdje živiš, možda te ljudi gledaju drugačije jer hrvatski prosjek još uvijek doista njeguje tu jednu ... tranzicijsku modu (zapravo moda je čak i preteška riječ u puno slučajeva ), al ak pogledaš styletonezagreb, streetstyleseconds ... pa stvari se kreću nabolje i na ulici se zapravo stvarno nađe iznenađujuća količina zanimljivo odjevenih ljudi koji ne nose lite i ostale it komade i izgledaju jebeno zanimljivo i neopterećeno
zato me malo zasmetao tvoj stav kako se oblačiš drugačije i maltene svi u tebe šokirano gledaju, a nosiš kombinacije koje sam u manje više istoj/sličnoj izvedbi vidjela već milijun puta, nešto na čemu ne bi zadržala pogled dulje od sekunde

sori što sam tvoj post iskoristila da sve ovo napišem , zapravo si mi više poslužila kao inspiracija za napisat nešto nakon što sam vidjela da se hvali i malu sa thepileofstyle .... bože šteta novaca da imam toliku hrpetinu para i vodim MODNI blog, potrudila bi se svojom odjećom i stilom izazivat puno više pažnje i koliko je smiješno štu su modne blogerice u početku stvarno bile originalne i drugačije, a sada jedna drugu recikliraju i na kraju su u svojoj 'originalnosti' postale ... pa ono što vjerojatno zadnje žele čuti, ali - iste
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 11:22   #206
Quote:
anabell_lee kaže: Pogledaj post
ne bih ulazila u priču o originalnosti modnih blogerica (jer je to jako relativno, drago mi je da nekog veseli njegov blog),
ne bih ni ja, al vidim da se petrushkaa na nju poziva
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:32   #207
Quote:
raymond kaže: Pogledaj post
ovo da se 'drugačije 'oblačiš je .... pa jako relativno jer izgledaš kao i svaka druga 'fešn' blogerica i pristup modi i stilu ti je ...pa dosadan, već viđen, blogerski korektan
zapravo sličan kao i onaj malekabanice (koju sama kritiziraš), samo s ponešto drugačijim kontekstom. tvoj se može na prvu učiniti zanimljivijim jer imamo zgodnu curu sa dobrim fotografom, al na kraju si nekome ko redovito prati tu blogersku kvaziscenu (koja se tako jebeno preozbiljno shvaća) ... pa još blaziranija na kraju ću se prije zadržat na kombinaciji malekabanice

ne znam gdje živiš, možda te ljudi gledaju drugačije jer hrvatski prosjek još uvijek doista njeguje tu jednu ... tranzicijsku modu (zapravo moda je čak i preteška riječ u puno slučajeva ), al ak pogledaš styletonezagreb, streetstyleseconds ... pa stvari se kreću nabolje i na ulici se zapravo stvarno nađe iznenađujuća količina zanimljivo odjevenih ljudi koji ne nose lite i ostale it komade i izgledaju jebeno zanimljivo i neopterećeno
zato me malo zasmetao tvoj stav kako se oblačiš drugačije i maltene svi u tebe šokirano gledaju, a nosiš kombinacije koje sam u manje više istoj/sličnoj izvedbi vidjela već milijun puta, nešto na čemu ne bi zadržala pogled dulje od sekunde

sori što sam tvoj post iskoristila da sve ovo napišem , zapravo si mi više poslužila kao inspiracija za napisat nešto nakon što sam vidjela da se hvali i malu sa thepileofstyle .... bože šteta novaca da imam toliku hrpetinu para i vodim MODNI blog, potrudila bi se svojom odjećom i stilom izazivat puno više pažnje i koliko je smiješno štu su modne blogerice u početku stvarno bile originalne i drugačije, a sada jedna drugu recikliraju i na kraju su u svojoj 'originalnosti' postale ... pa ono što vjerojatno zadnje žele čuti, ali - iste

Potpisujem.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:36   #208
Quote:
raymond kaže: Pogledaj post
ovo da se 'drugačije 'oblačiš je .... pa jako relativno jer izgledaš kao i svaka druga 'fešn' blogerica i pristup modi i stilu ti je ...pa dosadan, već viđen, blogerski korektan
zapravo sličan kao i onaj malekabanice (koju sama kritiziraš), samo s ponešto drugačijim kontekstom. tvoj se može na prvu učiniti zanimljivijim jer imamo zgodnu curu sa dobrim fotografom, al na kraju si nekome ko redovito prati tu blogersku kvaziscenu (koja se tako jebeno preozbiljno shvaća) ... pa još blaziranija na kraju ću se prije zadržat na kombinaciji malekabanice

ne znam gdje živiš, možda te ljudi gledaju drugačije jer hrvatski prosjek još uvijek doista njeguje tu jednu ... tranzicijsku modu (zapravo moda je čak i preteška riječ u puno slučajeva ), al ak pogledaš styletonezagreb, streetstyleseconds ... pa stvari se kreću nabolje i na ulici se zapravo stvarno nađe iznenađujuća količina zanimljivo odjevenih ljudi koji ne nose lite i ostale it komade i izgledaju jebeno zanimljivo i neopterećeno
zato me malo zasmetao tvoj stav kako se oblačiš drugačije i maltene svi u tebe šokirano gledaju, a nosiš kombinacije koje sam u manje više istoj/sličnoj izvedbi vidjela već milijun puta, nešto na čemu ne bi zadržala pogled dulje od sekunde

sori što sam tvoj post iskoristila da sve ovo napišem , zapravo si mi više poslužila kao inspiracija za napisat nešto nakon što sam vidjela da se hvali i malu sa thepileofstyle .... bože šteta novaca da imam toliku hrpetinu para i vodim MODNI blog, potrudila bi se svojom odjećom i stilom izazivat puno više pažnje i koliko je smiješno štu su modne blogerice u početku stvarno bile originalne i drugačije, a sada jedna drugu recikliraju i na kraju su u svojoj 'originalnosti' postale ... pa ono što vjerojatno zadnje žele čuti, ali - iste
baš prije nego što sam izašla van, sam rekla frendu 'nakon ovog mog posta će me ziher neka popljuvati i mislit si vidi ovu umišljenu glupačicu'.... upravo sam došla doma i naslušala se komentara poput 'vidi ovu kaj je zavezala čarapu na glavu.... ova luđakinja fura čizme po ljeti... kakvu je to pticu očerupala...itd..itd' nikako ne tvrdim da se jedina dobro i najbolje oblačim...i mislim da je zagreb po pitanju mode i stila daleko dogurao od kad su se pootvarali zara, h&m...znam jaaaakoooo puno cura sa puno stila i jako me veseli što se to kod nas počelo razvijati... ali u hrvatskoj još uvijek 90% hrvata smatra aleksandru grdić manekenku, isto kao što smatraju da su hoyka i lupino dobri forografi, a za mladena šarića i marka grubišića nisu čuli..... a ovo što pričaš za blogerice mi zvuči kao čista ljubomora... ne znam niti jednu curu, al sve imaju stila... npr sad pony guerrila girl ima totalno drugačiji stil od mene i ne bi to ja obukla... al ona to super isfurava i odlično joj stoji... pile of style mi ima stila na bacanje... sve je to stvar ukusa.... al cure super kombiniraju i super im stoji ono što navuku na sebe...ja svoje kombinacije volim doraditi time što nešto odrežem, dodam, naljepim, napišem... ja sam upravo požalila što sam prvi put od kad sam na forumu išta komentirala, i sada se vraćam svojem životu promatrača u tišini...
petrushkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:00   #209
Ja sam davno izgubila i volju i želju i za komentiranjem tuđih i postanjem svojih kombinacija upravo iz razloga što kad kažeš da ti se nešto ne sviđa na nekoj od cura koju većina favorizira, razapnu te kao Isusa na križu.
Ne sviđa mi se taj tvoj stav; ne razumijem, ako se nekome ne sviđaju tvoje cipele odmah je seljak i malograđanin? Come on.....

Da ne budem skroz off, ova tvoja kombinacija mi je korektna; traperice su interesantne i fora (tim više što si ih sama radila ), dobro ti to sve skupa stoji, cipele su mi isto ružnjikave, ali u kontekstu kombinacije mogu proć. Drukčija jesi od cura koje ovdje postaju, to u svakom slučaju, no smatram da fantastičnom dojmu tvog looka najviše doprinose dobar ambijent i fotograf. Pljesak za to.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:02   #210
Ma je da,sad je kritika koju je Raymond dala odraz ljubomore.
Ja njen post uopće nisam tako shvatila i slažem se s njom.
Što se tiče naše blogerice koju si spomenula,ona je klasa za sebe,kao i npr. Aristocat (koja je meni omiljena ).
Ti furaš svoj stil,ali nije baš sad tako poseban,već viđen je i to,ako otvoriš lookbook,100 puta viđen.
Tebi u prilog ide što si zgodna i što imaš dobrog fotografa i to sve skupa izgleda atraktivno i "drugačije".
Ja bih htjela da nastaviš postat i da te ne pokolebaju kritike.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:14   #211
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ma je da,sad je kritika koju je Raymond dala odraz ljubomore.
Ja njen post uopće nisam tako shvatila i slažem se s njom.
Što se tiče naše blogerice koju si spomenula,ona je klasa za sebe,kao i npr. Aristocat (koja je meni omiljena ).
Ti furaš svoj stil,ali nije baš sad tako poseban,već viđen je i to,ako otvoriš lookbook,100 puta viđen.
Tebi u prilog ide što si zgodna i što imaš dobrog fotografa i to sve skupa izgleda atraktivno i "drugačije".
Ja bih htjela da nastaviš postat i da te ne pokolebaju kritike.
Isto se na slici jako malo vidi od same odjevne kombinacije, lakse bi cigle izbrojala, ali kakva je majica, to se ne vidi. Mozda je sama fotka nesretno odabrana kao reprezentativna.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:15   #212
ma postat ću ja još slike... pa i prije ste me pljuvali, samo nisam ništa pisala... ne uzimam takve stvari k srcu... i očito da čim nešto napišem krivo je shvaćeno, zbog čega sam se i bojala prije pisati... bilo bi to sve od mene
petrushkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:17   #213
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Isto se na slici jako malo vidi od same odjevne kombinacije, lakse bi cigle izbrojala, ali kakva je majica, to se ne vidi. Mozda je sama fotka nesretno odabrana kao reprezentativna.
http://2.bp.blogspot.com/-WKziLn-41_...0/_MG_7685.jpg a ne da mi se sve slike stavljat sliku možeš uvećat da mi vidiš i prišteve... eto da proučiš..
petrushkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:18   #214
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ja sam davno izgubila i volju i želju i za komentiranjem tuđih i postanjem svojih kombinacija upravo iz razloga što kad kažeš da ti se nešto ne sviđa na nekoj od cura koju većina favorizira, razapnu te kao Isusa na križu.
Ne sviđa mi se taj tvoj stav; ne razumijem, ako se nekome ne sviđaju tvoje cipele odmah je seljak i malograđanin? Come on.....
za ovo zadnje sam i ja pomislila, al nisam htjela reć naglas

i da, Hell Blonde, nemoj prestat s postanjem kombinacija priti pliiiz voljela sam ih gledati
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:22   #215
kao prvo, ni u jednom trenutku nisam implicirala da si umišljena glupačica (kriste isuse jel ti to misliš automatski za svakog s kim se ne slažeš u nečemu? ja recimo ne), nego sam ti samo htjela ukazati na to da si zauzela taj neki donkihotovski stav 'u obrani originalnosti', ali da eto ja, po svom skromnom i sasvim nevažnom mišljenju dakako , tu veliku originalnost ne vidim
kažem, nisi obučena ko klasična curka sa špice sa uggsicama il što već one nose, al izgledaš ko još jedna bezimena fešn blogerica i od tog 'miljea', ne odskačeš ništa pretjerano
dapače savršeno se u njemu utapaš i po tome mi se to ne čini ništa inovativnijim od ovog spomenutog hrvatskog prosjeka sa uggsicama (stvarno nemam ništa protiv uggsica iako nisu my cup of tea), izuzev što je (eto meni) stilski prihvatljiviji i više mi se sviđa

stvarno ne znam gdje si se točno mogla naslušati takvih komentara; gotovo mi je nevjerojatno da su ti to ljudi dobacivali na cesti (?!) a ako se radi o ljudima s kojima se družiš ... well, ne znam, promijeni prijatelje
i sama se oblačim ponešto nekonvencionalnije od tog po ičemu nerelevantnog hrvatskog prosjeka i nikada nisam zbog toga imala nikakvih problema; dapače ljudi uglavnom pozitivno na to reagiraju. a pošto imam otprilike predodžbu u kojim se granicama sa svojom inovativnošću krećeš, stvarno ne vidim baš razlog niti povod da bi te itko išao maltretirati na takav način

i nikako ne kužim taj argument sa ljubomorom kad god se pokuša diskutirati o nečemu uopće ne mislim ulaziti u analizu oblačenja pojedinih blogerica nit sam govorila o tome da NEMAJU STILA, nego o toj originalnosti na koju si se baš TI pozvala (a ne one. jer ne pozivaju se svi na nju niti svi moraju biti originalni i što to uopće jest blabla) i koja je upravo zbog toga što je kao pojam tako relativna, a baš u tvom primjeru tako eklatantno nepostojeća, natjerala i mene da prestanem biti promatračem u tišini

nadam se samo da nećeš nakon ovoga pričati svojim prijateljima da su te i s foruma prognali zbog tvoje originalnosti i revolucionarnih pogleda na modu (dakle šikaniranje se prebacuje iz RL i ovdje, nije ti lako!) al možeš im slobodno reć da sam ljubomorna, debela i ružna, to je univerzalni argument i sigurno će upaliti
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:05   #216
Quote:
raymond kaže: Pogledaj post
ovo da se 'drugačije 'oblačiš je .... pa jako relativno jer izgledaš kao i svaka druga 'fešn' blogerica i pristup modi i stilu ti je ...pa dosadan, već viđen, blogerski korektan
zapravo sličan kao i onaj malekabanice (koju sama kritiziraš), samo s ponešto drugačijim kontekstom. tvoj se može na prvu učiniti zanimljivijim jer imamo zgodnu curu sa dobrim fotografom, al na kraju si nekome ko redovito prati tu blogersku kvaziscenu (koja se tako jebeno preozbiljno shvaća) ... pa još blaziranija na kraju ću se prije zadržat na kombinaciji malekabanice

ne znam gdje živiš, možda te ljudi gledaju drugačije jer hrvatski prosjek još uvijek doista njeguje tu jednu ... tranzicijsku modu (zapravo moda je čak i preteška riječ u puno slučajeva ), al ak pogledaš styletonezagreb, streetstyleseconds ... pa stvari se kreću nabolje i na ulici se zapravo stvarno nađe iznenađujuća količina zanimljivo odjevenih ljudi koji ne nose lite i ostale it komade i izgledaju jebeno zanimljivo i neopterećeno
zato me malo zasmetao tvoj stav kako se oblačiš drugačije i maltene svi u tebe šokirano gledaju, a nosiš kombinacije koje sam u manje više istoj/sličnoj izvedbi vidjela već milijun puta, nešto na čemu ne bi zadržala pogled dulje od sekunde

sori što sam tvoj post iskoristila da sve ovo napišem , zapravo si mi više poslužila kao inspiracija za napisat nešto nakon što sam vidjela da se hvali i malu sa thepileofstyle .... bože šteta novaca da imam toliku hrpetinu para i vodim MODNI blog, potrudila bi se svojom odjećom i stilom izazivat puno više pažnje i koliko je smiješno štu su modne blogerice u početku stvarno bile originalne i drugačije, a sada jedna drugu recikliraju i na kraju su u svojoj 'originalnosti' postale ... pa ono što vjerojatno zadnje žele čuti, ali - iste
Jako lijepo napisan post.

Ne komentiram uopće ali redovito pratim blogove, kao i ovaj podforum uglavnom zato što uživam gledat djevojke koje su u stanju od nečeg običnog i svakodnevnog kao što je odijevanje napravit igru i umjetnost.

No nažalost, sve što je u startu drukčije i posebno s vremenom postaje mainstream okrilje pod koje se sakriju i oni koji se originalnošću i inventivnošću ne mogu baš pohvalit. Mnoge blogerice spadaju u tu skupinu. Možda doista jesu drugačije kada ih promatramo iz perspektive prosjeka, no promatrane iz perspektive okruženja kojem pripadaju, one su jednako dosadnjikave i nezanimljive kao i netko tko obuče t-shirt, traperice i balerinke.
Što nije neki bed samo po sebi no postaje problematično onda kada iste te cvile kako su kritike upućene na račun njihova odijevanja produkt malogađanštine i ograničena uma koji ne može shvatit nečiju drukčijost.

Moraju li mi doista masthev cipele 90 posto blogerica bit lijepe i jesam li nužno zavidna i tulava ako mi to, eto, nisu?

Ja zaista iskreno volim vidjet lijepu ženu. Još kad je lijepa žena obučena lijepo i sa stilom, uz dozu originalnosti i uz unošenje vlastite osobnosti, meni praznik za oči

Al jebatga, nije za to dovoljno stavit blejzer, uske traperice i lite.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:17   #217
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Možda doista jesu drugačije kada ih promatramo iz perspektive prosjeka, no promatrane iz perspektive okruženja kojem pripadaju, one su jednako dosadnjikave i nezanimljive kao i netko tko obuče t-shirt, traperice i balerinke.
Što nije neki bed samo po sebi no postaje problematično onda kada iste te cvile kako su kritike upućene na račun njihova odijevanja produkt malogađanštine i ograničena uma koji ne može shvatit nečiju drukčijost.

Moraju li mi doista masthev cipele 90 posto blogerica bit lijepe i jesam li nužno zavidna i tulava ako mi to, eto, nisu?

Ja zaista iskreno volim vidjet lijepu ženu. Još kad je lijepa žena obučena lijepo i sa stilom, uz dozu originalnosti i uz unošenje vlastite osobnosti, meni praznik za oči

Al jebatga, nije za to dovoljno stavit blejzer, uske traperice i lite.
evo, ovo cijelo vrijeme pokušavam reći
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:12   #218
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Možda doista jesu drugačije kada ih promatramo iz perspektive prosjeka, no promatrane iz perspektive okruženja kojem pripadaju, one su jednako dosadnjikave i nezanimljive kao i netko tko obuče t-shirt, traperice i balerinke.
Što nije neki bed samo po sebi no postaje problematično onda kada iste te cvile kako su kritike upućene na račun njihova odijevanja produkt malogađanštine i ograničena uma koji ne može shvatit nečiju drukčijost.

Moraju li mi doista masthev cipele 90 posto blogerica bit lijepe i jesam li nužno zavidna i tulava ako mi to, eto, nisu?

Ja zaista iskreno volim vidjet lijepu ženu. Još kad je lijepa žena obučena lijepo i sa stilom, uz dozu originalnosti i uz unošenje vlastite osobnosti, meni praznik za oči



slažem se i ja s ovim...ja nisam niti u jednom trenutku rekla da radim nešto ludo, divlje i inovativno niti sam ijednom spomenula ikakvu originalnost!!! ja sebe niti ne smatram blogericom... primarno ja sam studentica molekularne biologije koja samo prati modu... ovo na blog postam 2 puta mjesečno... ako....
petrushkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:25   #219
Prije par godina sam otkrila Betty i Carlu, preko njih i ostale modne blogove i to mi je bila potpuna novost. Pratila sam ih, ne baš redovito i vjerno, ali njih nekoliko bi s vremena na vrijeme posjetila. Odjednom ih je nastalo stotine, tisuće. U izboru svega i svačega, i dan danas najviše cijenim Betty, Carlu, Rumi, Pandoru i Jane (pa čak i Chiaru koju nikako da prožvačem) i tu "staru ekipu". Bar meni staru. Nisu se promijenile u smislu da svaki trendy komad imaju na sebi, uspijevaju uklopiti nove trendove u neki svoj stil i to genijalno rade.
U međuvremenu... kao i sve, raširio se taj trend. Trend egoizma, ako se mene pita. Došlo je do toga da svaka druga cura misli da ima stila jer je nakupovala dovoljno odjeće i obuće da se svako treći/četvrti dan drugačije odjene i slika (nisam ni ja iznimka jer sam svojevremeno ovdje stavljala kombinacije, dakle mislila sam da su vrijedne gledanja, posebne i dobre). Ja stvarno ne vidim čemu sve to? Mislim, netko će reći da preozbiljno shvaćam to sve, ipak su to blogovi. Ali to egotripanje bez neke ambicije i pokrića mi nije baš jasno. Isuse, pa kod nas svaki dan niču modni blogovi, a te cure ne znaju dvije suvisle o modi napisati. Ako se nečim baviš, ja uvijek idem od one da trebaš imati neku misao ili ideju vodilju. Valjda te zanima moda, voliš je, moda ti je stil života i eventualno, kad već misliš da je tvoj stil toliko interesantan i kad ga prezentiraš svijetu, namjeravaš nešto postići na tom planu.
Od mora i mora blogova, ali evo zadržat ću se na našima, dolazim do zaključka (čast iznimkama, iako mi samo vanchaa pada na pamet, koja mi je opet totalno van kategorije modnih blogova) da se tu radi o a) egotripanju; b) dosadi i velikoj količini slobodnog vremena, c) grebanju za karte za modne događaje, otvaranja, besplatne sitnice i slično, d) vođenju nekog, nazovimototako, dnevnika gdje objavljuju što su kupile, što žele kupiti i što su odjenule, s tim da se sve svodi na slike sa dvije rečenice
Nisam nikakav ekspert i ne dajem si pravo da s**em po nečemu što mi nije poznato, niti mi znamo ičije motive blablabla ali kao jedan laik i svakodenvni promatrač iznosim svoje mišljenje.
Dio mene umre svaki put kada vidim kako blogerice troše novce na dslr-ove i onda ga namjeste na zeleni kvadratić gdje će se sve automatski namjestiti, da bi se slikale u ogledalu ili jedna drugu fotkale po ulici. Ne znam, meni je to suludo.

Keljenje slika sa zarine stranice, slikavanje odjeće na krevetu koja je upravo izvađena iz vrećice, rasprave o tome tko je koga kada i zašto, navlačenje i svlačenje odjeće samo za snimanje, brujanje o velikoj originalnosti i stilu koji je jednak većini slika s naslovnice lookbook-a... nekako se sve na to svodi.

Ne znam, mislim da je ovaj post odvratno napisan, ali me već mjesecima nenormalno iritiraju modni blogovi, količina pažnje koju mlade cure posvećuju odjeći, opterećenost trendovima i markama, suludo trošenje na apsolutno nepotrebne stvari i slično. A vidim da je to opasno zavladalo među Hrvaticama.


Zato i ne postam kombinacije na hrabre, zato sam i nekidan napunila šest velikih vreća za smeće odjećom koju sam nakupovala a nisam ih više od par mjeseci odjenula, zato i mogu na prste jedne ruke nabrojati komade koje sam kupila zadnja četiri mjeseca. Jednostavno zasićenje i onaj osjećaj "koji k**** mi sve to treba?"
Moda je igra, barem meni. I volim se još uvijek igrati s njom, ali gledanje modnih blogova, skupljanje odjeće jer je glupo imati 5 puta istu majicu u 15 zadnjih postova je dovelo do toga da sam i ja počela previše kupovati. I odjenem taj komad dva puta i već mi dosadi.

Malo sam se makla od blogova, ali moje mišljenje je ovakvo: žao mi je cure, ali 99% vas nije drugačije, nije talentirano niti ima više stila od cure koja sjedi do vas u busu ili na predavanju. Jednostavno znate pokupiti trendove, kupiti 5 komada u H&M-a i spariti ih ili da izgledaju korektno ili čudno pa to ide u prilog domišljatost i kreativnosti Niste iznimke, kraj vas dnevno prolaze deseci cura koje izgledaju isto ili bolje, ili cura koje bi s vašim ormarom čuda napravile. Ako nemate viziju za blog, ako zablokirate kad nemate novih fotografija pa ne znate napisati suvisli tekst o nekoj temi (a da nije plaćena reklama nekog našeg dizajnera) možda modni blog nije za vas. Ako se niste spremne tome predati i ako stvarno ne volite modu ili nemate nešto svijetu poručiti svojim stilom i razmišljanjima, poštedite web prostor svojih slika i "danas sam kupila" / "wishlista za jesen" popisa.






---
Opusti se. Ako ti smeta zašto ih pratiš? Odakle tebi pravo da sudiš o drugima i njihovom stilu? A tko je tebe učinio stručnjakom? Kako te nije sram izigravati tko zna koga?! Ljubomorna kravo! Odakle ti pravo da određuješ tko bi smio imati blog ili fotoaparat? Live and let live!! Ma daj, ti ćeš braniti ljudima da otvaraju blog na besplatim blog servisima...


Sve znam, svjedno sam morala napisati nešto. Možda zato što me pere mamurluk i ne da mi se pospremiti sobu, a možda i zato što mi je baš došlo da nešto napišem
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:28   #220
Quote:
petrushkaa kaže: Pogledaj post
ja sebe niti ne smatram blogericom... primarno ja sam studentica molekularne biologije koja samo prati modu... ovo na blog postam 2 puta mjesečno... ako....
imaš blog, blogerica si

zašto si blog otvarala ako na njemu postaš dva puta mjesečno? zbog komentara?

zašto si na lookbook-u? zbog hype-ova?

ako ne zbog toga, onda možeš pratiti modu i bez svojih slika na tim stranicama. a i dalje fotografirati svoje kombinacije ako se voliš prisjetiti svog stila od prije par godina. ali onda ih staviš na folder na kompu a ne svako dva mjeseca na blog. eto, samo to mi nikako nije jasno

ovo me samo tvoj post podsjetio, nije nikakav napad. nego viđam stalno blogove s postovima jednom u mjesec dana, nije mi jasno.
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.