Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 20:15   #81
Quote:
category kaže:
Koliko te to sveukupno došlo i koliko je teško naći pojedina pića?
Dosta toga sam već imao doma tako da sam kupio u vrijednosti od 800Kn.


koliko je meni poznato, sva ta pića se mogu nabaviti
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 08:16   #82
hahahaha...
ajd reci, di naci u hrvackoj Midori i Khalua-u?
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 11:11   #83
za Midori ne znam; Khale ima.

i di ima Kontroa ispod 200ćuna?
jebo, 15 orja u italiji. :2up:
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:47   #84
Od cuge ti treba: votka, gin, burbon, svijetli i tamni rum, slatki i suhi vermut, coca cola ... i nist vise

Da, znam, malo sam konzervativan po tom pitanju ali meni su kokteli martini, votka-martini, manhattan, cuba libre i tak to...
Ove dzidze midze u veselim bojama su zabava za djecu a ne ozbiljna cuga
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:29   #85
Ajd ljudi ako netko zna od čega se pravi LONG ISLAND....
taj mi je koktel super , ali par puta sam ga pila na nekim žblj mjestima i baš je bio bezveze..
pa ako netko zna nek me prosvijetli molim lijepo!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:34   #86
mannhattan je za pedere... i pichke iz Sex&Grad serije
ozbiljno. svaki peder ce narucit manhattan u klubu ili Perrier vodu

uglavnom, fali jedna stvar, ali mislim da se Stroch80 moze nabavit u Hr.
Inace pravim sa Bacardi 151 ovaj koktel (151 je najaci legalni alko u ameriki 78% alc.)

Uglavnom

1oz Bacardi 151 *obicni je kuratz za ovaj
1oz Southern Confort
0.5oz Lime
0.5oz Gum syrup
Shake

mrak u par shotova

a od koktela, najaci je definitivno Long Island Ice Tea, fin je, pitak, ali kosta >oprema< vise neg 10 drugih...

0.5 Gin+Vodka+Rum+Tequilla
0.3 cointreau
Lime syrup, Gum syrup, Coke up

Najbolji koji sam ikada napravio je sa:
6anos Havana Club rum
Smirnoff 50
Hose Cuervo GOLD tequilla
Bombay Saphire gin

da okus da nemos prestat pit, a najaci je izdrzao 4 dobre case
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...

Zadnje uređivanje THE dzubre : 06.12.2006. at 15:26.
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:35   #87
Quote:
Hanna 01 kaže:
Ajd ljudi ako netko zna od čega se pravi LONG ISLAND....
taj mi je koktel super , ali par puta sam ga pila na nekim žblj mjestima i baš je bio bezveze..
pa ako netko zna nek me prosvijetli molim lijepo!
lol, evo bas sam stavia
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:40   #88
kupila sam kahluu.
koje koktele mogu radit od nje, a da ne ne kupujem neke extra stvari, nego koristim ono kaj imam doma (razne domace zestice, sok i sl)??
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:10   #89
Najjednostavnije ti je - Khalua Milk...
samo stavis 1oz khalue i dodas mljeko
od ostalih, znam Black Russian, Khalua i Vodka 1oz od svakog
i White Russian, di u Vodku, Khaluu dodas Cream liquer ili cak mozes cream za kahvu...

Nego najbolje ti je nabaviti Baileys i ako moguce super liker, ali fakat skup
Grand Marnier, ali ako nemos to, onda cointreau, iako mu je okus suva kita naspram GM, ali jeftiniji je 3x...
Uglavnom ako mozes Baileys, Khalua i Grand Marnier, onda mozes napraviti najbolji moguci B52 shot, jednostavno fenomenalan okus.
jednostavno, samo stavis Khaluu na dno, pazljivo dodas Baileys, da napravis layer na khalui, i onda dodas mozda milimetar sloj Grand Marniera...
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:22   #90
Quote:
THE dzubre kaže:
lol, evo bas sam stavia
Šta je cointroau...i coke up?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:25   #91
cointreau - liker od narancine kore, ali nema ga puno u LIIT
Coke up, je da ostatak case koji je prazan napunis Coca Colom
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:32   #92
Quote:
THE dzubre kaže:
cointreau - liker od narancine kore, ali nema ga puno u LIIT
Coke up, je da ostatak case koji je prazan napunis Coca Colom
Hehe, ok ovaj dio sam shvatila....!
a gdje da nadjem taj liker onda?
i šta je GUM sirup?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:39   #93
cointreau mozes naci u duty free shopovima i izvan hr koliko znam, iako neki kazu da ima u hr i da je boca oko 200kn... sto je glupo izrigat za dio cuge kojeg ces najmanje staviti... Tako da... mozda mozes zaobici, spomenuo sam kao u baru di je to pod "mora bit" za dobar LIIT
Gum syrup ti je tehnicki secer u sirupu, tako da mozes staviti onaj natren sirup kao to...
Uglavnom fino uzmi dobru visoku casu, i stavi 4 kockice leda unutra, to ti je najbolje mjerilo, naspi gin, tekilu, rum i vodku cca. 1 u visini kocke leda svako, ako imas cointreau dodaj toga malo i onda podjednako gum i lime sirupa, svorit ces time fini slatko-kiseli okus, i onda dodas Colu do vrha i dobro promjesas...
Ako si bas fanatik, onda sve ovo smjesas u shakeru, fakat dobro prodrmas, ispes u casu i onda dodas colu...
Bolje dere
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:45   #94
Quote:
Endimion17 kaže:
gemišt/bevanda

sastojci:
1) vino
2) voda
koje vino
koja voda
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:31   #95
Quote:
THE dzubre kaže:
cointreau mozes naci u duty free shopovima i izvan hr koliko znam, iako neki kazu da ima u hr i da je boca oko 200kn... sto je glupo izrigat za dio cuge kojeg ces najmanje staviti... Tako da... mozda mozes zaobici, spomenuo sam kao u baru di je to pod "mora bit" za dobar LIIT
Gum syrup ti je tehnicki secer u sirupu, tako da mozes staviti onaj natren sirup kao to...
Uglavnom fino uzmi dobru visoku casu, i stavi 4 kockice leda unutra, to ti je najbolje mjerilo, naspi gin, tekilu, rum i vodku cca. 1 u visini kocke leda svako, ako imas cointreau dodaj toga malo i onda podjednako gum i lime sirupa, svorit ces time fini slatko-kiseli okus, i onda dodas Colu do vrha i dobro promjesas...
Ako si bas fanatik, onda sve ovo smjesas u shakeru, fakat dobro prodrmas, ispes u casu i onda dodas colu...
Bolje dere
Ok, bit će isprobano vrlo skoro!
javim ti kako dere!!!!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 18:45   #96
mene zanima sto je midori...
nadalje, od kokotela je relativno jeftino napravit Mojito, i meni je jedan od drazih...treba ti bacardi rum, mineralna, limeta, drvce mente i smeđi secer...pis of kejk...

mislim da ni pina coladu nije problem napravit al ne s onim smecem od premixa, nego sve sam...hm...bas se idem podsjetit kak to ide...
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 20:39   #97
Ja sam malo izmijenila recept za mojito, pa umjesto mineralne stavim tonik - puno je bolje...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 06:55   #98
Quote:
la-di-da kaže:
mene zanima sto je midori...
melon liquer

dakle liker od dinja...
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 06:58   #99
Midori je japanski liker od lubenice (jap. Midori = zeleno)

da, Pina Coladu je fakat jedostavno napraviti, ali da bude dobra moras pazljivo izmjesati...

daklem, stavis Bacardi bijeli rum, ili jos bolje Havana Club rum, onda Malibu, bijeli rum od kokosa, stavis malo gum syrupa, cream za kahvu, i pola-pola mlijeko i sok od ananasa. stavis u shaker, dobro smiksas i voila....
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:31   #100
Quote:
la-di-da kaže:
mene zanima sto je midori...
nadalje, od kokotela je relativno jeftino napravit Mojito, i meni je jedan od drazih...treba ti bacardi rum, mineralna, limeta, drvce mente i smeđi secer...pis of kejk...
joj nije fini s mineralnom, mora bit soda (ona iz one flaše pod pritiskom). i ja volim s bijelim šećerom jer sam uvijek uvjeren da se smeđi prebrzo rastopi, a u mojitu je gušt krckati šećer pod zubima. inače, cijelo ovo ljeto tamanim samo mojitače, a najbolji sam pio u istoimenom salsa klubu u barceloni, joj kad bi takav netko znao ovdje napravit!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.