Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 11:45   #1
Prehranom i alternativom protiv bolesti

Mislim da sve više ljudi pokušavaju prehranom i alternativnim metodama lječenja spriječiti i izliječiti se od mnogih bolesti.
Djelom je to i zbog reklama,gdje prehrambena industrija želi puno namirnica povezati sa prirodno,zdravo...i te riječi odzvanjaju sve više u ovom suvremenom svijetu,pa ljudi stvarno s razlogom počinju tražiti sve prirodnije i manje štetne namirnice,te čak prirodnije metode liječenja.
Osobno nemam neka posebna iskustva,ali bi bilo lijepo i korisno čuti mišljenja i iskustva što više ljudi na tu temu.

Naletio sam na neki članak koji je bio osporavan,a govori o detoksikaciji organizma gladovanjem.Ljudi koji su isprobali u puno većem broju su se pozitivno izrazili.
CITATI:
''Moja supruga i ja vec par godina unazad upraznjavamo jednu vrstu gladovanja (vec pomenutu Neera dijetu) u trajanju od po 15-tak dana. To nam omogucava da naruseni metabolizam vratimo u normalu, da iz organizma izbacimo razne toksine i da se oslobodimo nepotrebnih i stetnih naslaga uzrokovanih danasnjim, urbanim, nacinom zivota. Obavezno radimo kontrolne preglede pre i posle gladovanja (dijete) i mogu vam reci da su rezultati FASCINANTNI! Svi parametri se vracaju unutar svjih idealnih vredosti! Jednom recju,ukupno psiho-fizicko stanje organizma se drasticno popravlja. ''

''Ja sam gladovao do sada 5x i to prvi put 3 dana bez hrane i vode, drugi put 7 dana bez hrane sa vodom, treci i cetvrti put 14dana bez hrane i sa vodom i peti put 21 dan bez hrane sa vodom. Sta da vam kazem, svaki put je bilo drugacije....u sva 5 slucajeva izgubio sam kilazu....nestala su masna tkiva..ruzne pege od sunjcanja po ledima. Jako je vazno da se ljudi koji su resili da gladuju pripreme i da recimo ako planiraju da gladuju 7 dana predhodna 7 dana jedu samo sirovo voce i povrce. Tako de je vazno da prestankom gladovanja postepeni prelaz na hranu traje isto onoliko vremena koliko se gladovalo.Jako je vazno tokom gladovanja vrsiti klistiranje''

''Moja majka se izlecila gladovanjem od 40 dana, kada su joj nasli veliki tumor u materici, koji nije mogao da se operise (tkivo je sraslo).Naravno, lekari su joj rekli da to nije prihvatljiv nacin lecenja, ali su se i oni "malo" iznenadili kada su joj posle 40 dana ustanovili malo jacu upalu materice, a tumora nije bilo.Ni sama ne znam kako je izdrzala (posto se cela porodica hranila normalno za vreme njenog posta), pila je samo Biottin sok od cedjenog povrca, cajeve i Beres kapi - i izlecila se.''
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 11:57   #2
Istina i ja sam cuo a i vidio covjeka koji je 30 dana gladovao(samo se voda pije),najteze je prva 3,4 dana a onda kao pocinje ciscenje.On mi je objasnio da je vrlo opasno tijekom gladovanja uopce unosit ikakve sokove i hranjive tvari ako se ide na duze gladovanje(30-ak dana)jer organizam nakon par dana pocne "jest"sam sebe pa ako mu onda unesemo hranjive tvari ond se crijeva opet vracaju na "stari" nacin probave pa je to vrlo opasno...e sad dali je to bas tako nemam pojma
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:54   #3
Hm,hm zanimljiva tema....
Mogu samo iz osobnog iskustva reci da su prehrana tj. alternativana medicina u mom zivotu bili bitni cimbenici tijekom borbe protiv bolesti. Da napisem sve sto zelim moj post bi imao stotine stranica pa cu samo kratko. Breusova dijeta( gore navedena kao gladovanje ili ti totalna terapija raka, je u dosta primjera bila vrlo ucinkovita(procitajte blog od Lepine, covjeka koji je na taj nacin pobijedio rak).no da li primjenljiva kod svakoga ovisi od dosta cimbenika tj, trenutno zdravstvenog stanja oboljelog .Zelim samo reci da u datom trenutku kad se nalazis pred teskim odluka kao "biti ili nebiti" nema te stvari na svijetu koju nebi isprobao i pokusao sebi ili nekom svome pomoci.
Pozdrav Dina
dina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:37   #4
Breussova terapija

Mom ocu dijagnosticiran je sarkom.Sumnjaju na Ewing-ov koji je tipičan za djecu.Čekamo još potvrdu sa Šalate.Pročitala sam lepina blog u detalje i već kupila knjigu Totalna terapija raka i leukemije od Rudolfa Breussa. Obitelj je bila oduševljena u početku,ali kako je tata počeo terapiju (ali uz zdravu prehranu,iako jako malo jede), nekako nemaju energiju i volju tako da ih neprestano ohrabrujem.Iako se čini nevjerojatnim,logično mi je ako hranom ne unosiš bjelančevine,krv počinje razgrađivati (trošiti) bjelančevine iz samog tumora. Teško će me razuvjeriti.
Pročitala sam u knjizi kako se jedna žena 2 tjedna strogo pridržavala terapije,a ostatak terapije provodila uz zdravu prehranu,te se izlječila.
Mislim da vrijedi pokušati,pogotovo što je kod sarkoma čest recidiv.
anita_pz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 11:57   #5
Check this out!!!

http://news.ufl.edu/2006/01/12/berries/
http://www.oprah.com/article/health/nutrition/life_acai

Izgleda da ovo fakat pali!
branko1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:36   #6
čitao sam jedno istraživanje o postu,uglavnom primjetilo se da kod ljudi koji jednom mjesečno poste ima 40% manje srčanih udara nego u onih koji ne poste.

Nisu spomenuli o kakvom postu se radilo ali pretpostavljam da je u pitanju bio jedan dan gladovanja,samo se voda ili neki prirodni sokovi piju
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:28   #7
Exclamation Manipulacija ljudskim zdravljem / industrija u našem tanjuru

Zanima me koliko je ljudi svjesno da smo mi kao ljudska vrsta (pre)podložni manipulaciji, i da je teško odoljeti reklamama "zdrave hrane" u našim medijima.

Mljekarska industrija bi mogla stati uz bok automobilskoj, po svojoj moći i manipulativnim sposobnostima. To je biznis! Zamislite da netko prije Dnevnika navečer kaže u eter da je osnovni uzrok osteoporoze prevelika konzumacija mlijeka kojem je potreban kalcij iz ljudskih kostiju da bi se razgradilo. Toga sutra više ne bi bilo....

Mesna industrija je uz bok mljekarskoj. Da li je itko vidio u medijima kako izgleda suvremena klaonica? Da li je itko vidio kako se proizvode famozne hrenovke?

Industrija pseće hrane. Da li znate koliko proizvođača košta kila onog "sočnog, hranjivog" keksića kojeg vaš ljubimac žvače CIJELI svoj život? (Jednom sam zbog (ne)prilika bio primoran jesti pizzu 4 dana za redom. Inače volim pizzu, ali skoro sam poludio). Što se sve i kako miješa u tu hranu za pse i mačke!?! Kosana mrkvica, svježi juneći but, malo peršina, malo graška, malo riže. Molim vas....

Nemojte piti razblaženi domaći jabučni ocat, pijte ga u TABLETAMA! Praktično i djelotvorno!

Smrznuto je zdravo! Zar ćete sumnjati u objašnjenje stručnog nutricionista na televiziji? Naravno da hoćete! Pa to su samo reklame. Ali kad prođete u dućanu kraj škrinje, vjerojatno ćete zastati pogotovo ako vam se žuri s pripremanjem obroka. Znate da su to marketinški trikovi, ali to ne može biti baš nešto loše kad tak super to prezentiraju. Marketing: ocjena 5!

Dječji slatkiši su doslovno otrovi u većim dozama. No neću ja djetetu dati toksičnu dozu, samo malo otrova svaki dan, niš mu neće bit....

Možemo dalje nabrajati dugo dugo, i zato vas pozivam da uzmemo zdravlje u svoje ruke i obranimo se znanjem od Propagande.

Što jedeš to i jesi. Ne postoje staračke bolesti. Tko će mi reći, koliko vremena treba proći da se SVE stanice u ljudskom tijelu regeneriraju, odnosno zamjene? Sve je to istraženo i dokazano. Tijelo uzima građu svaki dan iz naših zalogaja. Tijelo se obnavlja iz dana u dan prema onome što mu dajemo.

Ima li ovdje zainteresiranih za zdrav život na duge staze? Sva tuđa iskustva nam pomažu da budemo mudriji.

Mi živimo u tijelu, za kvalitetan život je potrebno kvalitetno tijelo
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:54   #8
gledaj sve što ti navodiš je istina,čak postoji već lijek
za rak,ali ga ne žele objavit jer je jako jeftin,da ne kažem
pred nosom nam je.Recept za dugi i zdravi život???
Zna se,u svemu treba biti umjeren,i alkohol i cigareta su dobri ako popiješ
jednu čašicu ili popušiš 2cigarete. Ono najvažnije je da treba piti tekučine,konkretno voda,koja je najbolje otapalo i pomaže organizmu
izbacit sve toksine.popijemo li bar 1litru čiste vode na dan...hm
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 00:11   #9
Sve je lako kad smo mladi i poletni.
Kad ostarimo idemo kod doktora i to je to.
Čemu mjenjati tok stvari?
Zato jer se može, zato jer ja želim sa 70 godina đogirati, ići na ples, putovati, imati strasti u sexu.

Ja zapravo načinjem temu koja je druga po važnosti za ljudsko zdravlje.
Prva po važnosti je stanje duha i refleksija istog na fizičko tijelo. No o tom nećemo ovdje, ali dobro je znati redosljed prioritetnih utjecaja.

Dakle, cigareta ti može pomoći samo psihički i to bi se eventualno moglo preslikati na fizički plan. No efekt je kratkotrajan jer su ljudi izmislili plinske zaštitne maske da bi se zaštitili od plinova kakve proizvodi cigareta između ostalog. Ali "pozdrav na lakim krilima Rovinja" zaista obećava

Ja ne priznajem umjerenost kao recept. Umjeren si kad uzimaš sve što ti se nudi. To nije u redu,

Ja sam osobno u stanju procijeniti reakciju mojeg tijela na određenu namirnicu pri svakom zalogaju. Zašto da pojedem taj kolač iz slastičarne ako mi tijelo govori da mu to ne treba, čak i smeta? Postoji razlog da se to pojede, i o tome bih volio ovdje diskutirati. Ja kao razlog vidim psihičko/duševno polje, a sigurno ne nutritivno/zdravsvenu opravdanost. Da li je prilagodba u društvu krivac, pa da "iz pristojnosti prema kulturi" pojedemo kolač u slastičarni?

Da se razumijemo, ja ovdje ne želim nikog napadati ili osuđivati. Zanima me samo rasprava o gledištima na problematiku kvalitete prehrane, a u cilju poboljšanja tjelesnog stanja na duge staze.
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 00:38   #10
zašto prilikom biološke ispravnosti namirnica ne objave svima nama javno,koje to firme nas truju hranom,hoću reć.koje ubacuju u proizvode namirnice što su štetne za naše zdravlje.Nedavno je u Rijeci od 22 slastičarne u 4njih nađeno neispravnosti
kod namirnica,znači postojala je mogučnost da te želudac zaboli ili da dobiješ sraćku
zašto se nije iznjelo u novinama koje su to slastičarne???

Zadnje uređivanje luiz : 07.11.2008. at 14:29.
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 06:30   #11
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Zamislite da netko prije Dnevnika navečer kaže u eter da je osnovni uzrok osteoporoze prevelika konzumacija mlijeka kojem je potreban kalcij iz ljudskih kostiju da bi se razgradilo.
Nažalost, ovo je istina. U zemljama u kojima se najviše konzumira mlijeko (Sjeverna Amerika i Europa) postoji najveći broj oboljelih od osteoporoze. I onda u korist mljekarske industrije još se preporučuje konzumiranje mlijeka, jer "ono pomaže u sprečavanju osteoporoze".
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:30   #12
čitao sam kako je odrasloj osobi dosta 2dl mlijeka
za potrebe organizma za kalcijem,heh
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 19:35   #13
Odraslim osobama uopće nije preporučljivo pit mlijeko jer je teško razgradivo i nepotrebno.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:00   #14
Moram se uključiti u ovu temu jer se potpuno slažem sa svime šta je Duh napisao. Prehrambena i fermaceutska industrija su se udružile da nas otruju. Hrana uzrokuje bolesti koje nas tjeraju liječniku, a onda dobijemo lijekove koji ništa ne liječe samo uklanjaju simptome i uzokuju nuspojave koje iziskuju uzimanje drugih lijekova... itd... nađeš se star bolestan nemoćan i potpuno ovistan o njima. Šta se tiče lijeka od raka naravno da postoji kao i lijek za sve ili gotovo sve bolesti one koje to zanima preporučujem da utipkaju u google "miracle medical supplement MSN" I DOBITI ĆE ODGOVOR. Ja sam imala blažih zdravstvenih smetnji i sve su NESTALE kad sam se počela baviti jogom i prestala jesti rafiniranu hranu. Imunitet mi se popravio nisam više prehlađena, niti nervozna, stres za mene više ne postoji, hormoni u ravnoteži ... Šta se tiče hrane koja je proizvedena industrijski treba uvijek imati na umu da je na prvom mjestu profit. treba proizvesti čim jeftiniju hranu i prodati po visokoj cijeni. Aditivi šta se stavljaju u dječje bombone i ostalo gotovo su bez iznimke svi štetni isto kao i boje kojima se boje tablete i dražeje u fermaceutskoj industriji. Na televiziji su reklame koje peru mozak ljudima, ma ko još vjeruje da je margarin ZDRAV? To je jedna od najotrovnijih stvari u dućanu. Kad se mlijeko homogenizira ono postaje otrov za ljudsko tijelo, a da se ne govori o onome sa manje laktoze ili manje masti, šta se više procesuira to je otrovnije. Šta se tiče osteoporoze magnezij, vit. D (od Sunca) puno su važniji od kalcija. Ovo je stvarno odlična tema o kojoj bi se trebalo puno raspravljati i izvan ovog foruma jer nažalost ljudi su sve bolesniji, ali tako im i treba kad ne misle svojom glavom nego prihvaćaju ko ovce ono šta im se prezentira u medijima koji služe sa manipulaciju i pranje mozgova.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:09   #15
ova homogenizirana bijela voda lišena svakih enzima, teško da se može nazvati mlijekom, ako znate koga sa kozicom, pa da se ubodete za koju litricu, e to je posao!
e sad, primjer kao replika na 1. post. muškarac, 70 godina, svoje povrće, meso, jaja, riba, ulje... pije svoje vino svaki dan, puši, radi fizički puno svaki dan. zdravlje savršeno, nikad tabletu popio, ako se ozlijedi ubrzo zacijeli, "sex.strast" funkcionira. a stjecajem okolnosti znam i više takvih ljudi. osim toga, jede i mnoge stvari iz dućana, puši (već spomenuto) itd.... a hvala bogu ne može ni kakvoća tla gdje uzgaja uzevši u obzir opću situaciju biti idealna... moj zaključak bi bio nešto ovakvo: mi smo ljudi žilava stvorenja, programirana na opstanak, i potreban je samo minimum (gore spomenuti čovjek ima i više od minimuma, da se razumijemo) brige oko cijele priče, a organizam će odraditi ostalo. međutim, problem je u tome, što većina ljudi ne ulaže ni taj minimum. odnosno truje to svoje jadno tijelo od djetinjstva pa sustavno kroz život. dakle, svakodnevni ljekovi (ko zna više zašto i za šta), skroz prerađena hrana s nula hranjivom vrijednošću isl, kupovni slatkiši, alkohol kao life-style, mobiteli, strahovi i negativa... ako mene pitate, još smo i super zdravi, kako živimo i što trpamo (i gdje!) u te svoje potrošačke košarice.

p.s. cilj marketinga je prodaja uključujući tu i stvaranje lažnih potreba (npr. krema za lijevu sisu, krema za desnu sisu, krema za ispod sisa ), a ne informiranje javnosti
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 09.11.2008. at 00:18.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 16:13   #16
Quote:
BadSeed kaže: Pogledaj post
Odraslim osobama uopće nije preporučljivo pit mlijeko jer je teško razgradivo i nepotrebno.
Kravlje mlijeko je jedino preporučljivo za telad. Kad djeca trebaju mlijeko, tada ga i imaju -od svoje majke koja ih doji.
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 23:45   #17
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Kravlje mlijeko je jedino preporučljivo za telad. Kad djeca trebaju mlijeko, tada ga i imaju -od svoje majke koja ih doji.
a što je onda sa jogurtom,da li je onaj manjemasan štetniji
od onog sa više masti??
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:55   #18
Quote:
pufy kaže: Pogledaj post
Prehrambena i fermaceutska industrija su se udružile da nas otruju.
Prehrambena i farmaceutska industrija rade isključivo radi profita. Nije im stalo do ljudskog zdravlja i dobrobiti, jer zdrav čovjek njima nije od koristi. Također im niti mrtav čovjek nije od koristi. Znači, treba čovjeka održavat boležljivim (da bi koristio proizvode), ali ipak mora biti na životu.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:06   #19
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Ja zapravo načinjem temu koja je druga po važnosti za ljudsko zdravlje.
Prva po važnosti je stanje duha i refleksija istog na fizičko tijelo. No o tom nećemo ovdje, ali dobro je znati redosljed prioritetnih utjecaja.
Slažem se!
Od svih zagađenja kojima je čovjek izložen, najgore je "mentalno zagađenje".
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:53   #20
Duh sa sjekirom, SVAKA ČAST.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.