Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2022., 14:54   #221
Zna li tko s kojeg točno vodocrpilišta Travno dobija pitku vodu ili je možda izmjerio/la tvrdoću? Trebam tu informaciju za namjestiti tvrdoću vode na perilici posuđa.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2022., 15:41   #222
Da,bila je,clanarina povoljna,nigdje takve kao tamo
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2022., 17:38   #223
Ok. znači nemam nikakvih lažnih sjećanja.

A zna li tko kad je točno došlo do te promjene, tj. preuređenja?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2022., 03:12   #224
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ok. znači nemam nikakvih lažnih sjećanja.

A zna li tko kad je točno došlo do te promjene, tj. preuređenja?
2018.se zatvorila teretana zbog preskupog najma. Trazili su 20.000 kn mjesecno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 13:26   #225
mod edit: premješteno s Potresi i obnova

Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Sjećam se ja. U mamutici sam otkako se izgradila (1975) i prije Zagrebačkog je bilo jedno 3 komada jača od 4 (s obzirom da sam ih osjetio) no svi su bili u stilu ljuljanje lustera i/ili lagano ljuljanje ili podrhtavanje. Tek je Zagrebački dobro zaljuljao zgradu. Petrinjski je oborio rekord, kod njega se jako ljuljala otprilike minutu, taj me pošteno isprepadao.
(Off... Mi smo se tad razdvojili pa sam ja bila podijeljena i živjela 2 tjedna u Novom Zagrebu, a jedan tjedan u centru, tako da 1975. nisi mogao živjeti u Mamutici, useljena je 1977. Možda neki haustor krajem 1976., ali gro zgrade 1977.)

Da, svi su bili takvi da se nešto zanjihalo i najbolje si na lusterima vidio.
Nije bilo trešnje ni njihanja, samo bi se kratko zanjihalo.
Ne pamtim da je nešto škripalo kao kod ovih od 2020. nadalje.
Većinu nismo ni skužili, svega ovih par, onaj talijanski mislim '77., taj iz '90., onaj iz mislim 2014., i to je bilo to
Streslo se jače kod onog 1990.
A prvi kod kojeg se čula kao eksplozija je bio onaj pred 7-8 god. Kad se čula "eksplozija" i sve se streslo.
2020 je bilo dobro drmanje
Petrinjski je bilo zastrašujuće njihanje, imala sam dojam da će zidovi početi pucati, zvuk koji su proizvodili bio je ali nije bilo trešnje kao kod Zagrebačkog, gdje je bilo kao da te netko luđački drma u kutiji.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 14:19   #226
Quote:
Flavia de L kaže: Pogledaj post
(Off... Mi smo se tad razdvojili pa sam ja bila podijeljena i živjela 2 tjedna u Novom Zagrebu, a jedan tjedan u centru, tako da 1975. nisi mogao živjeti u Mamutici, useljena je 1977. Možda neki haustor krajem 1976., ali gro zgrade 1977.)
Pogrešno, otvorena je 1974.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Mamutica

Sjećam se da smo nekoliko puta dolazili gledat kako se gradi, mi smo među prvima uselili u malu mamuticu jer je bila gotova, velika mamutica je još imala dizalice u to vrijeme. Imao sam 3 godine kad sam svaki dan iz Travnog išao u vrtić u Utrini, a kasnije se izgradio vrtić pred zgradom pa su me prebacili tamo, 1977. sam ja već debelo bio u tom vrtiću. Ona zgrada u Kopernikovoj (Crveni makovi ili kak se već zvala) se tek gradila kad sam već bio u stanu u mamutici. Iza mamutice je bila močvara, u čizmama smo išli kroz blato, žabokrečinu i kreketanje žaba.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 16:17   #227
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Pogrešno, otvorena je 1974.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Mamutica

Sjećam se da smo nekoliko puta dolazili gledat kako se gradi, mi smo među prvima uselili u malu mamuticu jer je bila gotova, velika mamutica je još imala dizalice u to vrijeme. Imao sam 3 godine kad sam svaki dan iz Travnog išao u vrtić u Utrini, a kasnije se izgradio vrtić pred zgradom pa su me prebacili tamo, 1977. sam ja već debelo bio u tom vrtiću. Ona zgrada u Kopernikovoj (Crveni makovi ili kak se već zvala) se tek gradila kad sam već bio u stanu u mamutici. Iza mamutice je bila močvara, u čizmama smo išli kroz blato, žabokrečinu i kreketanje žaba.
Wikipedia nije nikakav izvor.
To sto govoriš je nemoguće i netočno je.
1974. jedine dvije zgrade u Travnom potpuno gotove i useljene bile su crveni i smeđi neboder; žuti i zeleni još nisu bili gotovi; mislim da je žuti bio zadnji.
1975. su u Travnom bili gotovi i useljeni samo neboderi u Kopernikovoj.
Mamutica je završena krajem 1976. Ima nekih ljudi koji kažu da su se tamo doselili u 12 mjesecu 1976., moji iz škole su svi 1977.; za 1977. sam potpuno ziher, za 1976. nisam, ali ako i je nije prije kraja godine, svaki dan sam ju gledala.
Po internetu se povlači potpuno pogrešna informacija da je Mamutica useljena 1975 a to se vrlo lagano može provjeriti kod ljudi koji žive u njoj; nitko ti neće reći da se tamo uselio 75. jer to naprosto nije istina Mamutica je useljena par godina nakon nakon nebodera u kopernikovoj koji su useljeni 1974. i 1975.
Za svaku zgradu postoji dokumentacija u arhivu i lako se provjeri.
To sto glupi novinari pišu gluposti nije dokaz.
Ti si bio premali da se točno sjećaš.
Škola je počela raditi 1977., a klinci iz Kineskog zida i zgrada na jugu, u školu su ovdje krenuli 1978.

Off topic, ali kad je o točnosti riječ.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 17:00   #228
Quote:
Flavia de L kaže: Pogledaj post
Ti si bio premali da se točno sjećaš.
Još uvijek čuvam svu dokumentaciju. Našao sam zapisnik koji smo dobili zajedno s ključevima za stubište kao i početak garancije na građevinske radove u stanu. Oba imaju isti datum: 27.02.1976. Potpisao Pajić himself, tkogod taj bio. I kod upravitelja se za naš ulaz vodi 1976 kao godina izgradnje. Eto, fulao sam samo 3 mjeseca, a ti preko 9 mjeseci.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 17:59   #229
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Pogrešno, otvorena je 1974.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Mamutica

Sjećam se da smo nekoliko puta dolazili gledat kako se gradi, mi smo među prvima uselili u malu mamuticu jer je bila gotova, velika mamutica je još imala dizalice u to vrijeme. Imao sam 3 godine kad sam svaki dan iz Travnog išao u vrtić u Utrini, a kasnije se izgradio vrtić pred zgradom pa su me prebacili tamo, 1977. sam ja već debelo bio u tom vrtiću. Ona zgrada u Kopernikovoj (Crveni makovi ili kak se već zvala) se tek gradila kad sam već bio u stanu u mamutici. Iza mamutice je bila močvara, u čizmama smo išli kroz blato, žabokrečinu i kreketanje žaba.

Sto je mala mamutica? Probala sam guglat al nema fotke.
grizantema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2023., 21:47   #230
Quote:
grizantema kaže: Pogledaj post
Sto je mala mamutica? Probala sam guglat al nema fotke.
Mamutica su ti zapravo dvije zgrade iste visine od kojih velika ima 6 ulaza, a mala 3 ulaza. Velika je sa zapadne, a mala s istočne strane.

Evo na slici s Google Maps mala uokvirena crveno, velika plavo.

discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2023., 13:40   #231
Ova idiotska pošta u Mamutici.
Samo utorkom i četvrtkom rade popodne, i to do 7, subotom više uopće ne rade.
Čudo da je nisu zatvorili.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2023., 13:43   #232
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Još uvijek čuvam svu dokumentaciju. Našao sam zapisnik koji smo dobili zajedno s ključevima za stubište kao i početak garancije na građevinske radove u stanu. Oba imaju isti datum: 27.02.1976. Potpisao Pajić himself, tkogod taj bio. I kod upravitelja se za naš ulaz vodi 1976 kao godina izgradnje. Eto, fulao sam samo 3 mjeseca, a ti preko 9 mjeseci.
I za moju zgradu se vodi 1973. kao godina izgradnje - tad se pocela graditi.
Useljena je, pak, godinu dana kasnije.
Nema teorije da je Mamutica useljena u veljači 1976.
To sto imas papir da si dobio stanarsko pravo, ugovor o koristenju, ne znaci da je tad uselio, to dobijes mjesecima prije.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 09:30   #233
Quote:
Flavia de L kaže: Pogledaj post
I za moju zgradu se vodi 1973. kao godina izgradnje - tad se pocela graditi.
Useljena je, pak, godinu dana kasnije.
Nema teorije da je Mamutica useljena u veljači 1976.
To sto imas papir da si dobio stanarsko pravo, ugovor o koristenju, ne znaci da je tad uselio, to dobijes mjesecima prije.
Ma naravno, i garancija na stan ti istekne prije nego se useliš. Koji je smisao te garancije?

Po tvom sam ja odmah išao u vrtić pred zgradom, a nije tako bilo nego sam 1976 išao u Utrine jer ovaj pred zgradom još nije postojao. Tek 1977 sam išao u vrtić pred zgradom, 1978 lutao po kvartovima, koncertima, propušio sa 6 godina, a 1979 u prvi razred. Točno tako je i bilo, meni sve štima.

Ne znam otkud ti opće ideja da bolje od mene znaš kad sam se uselio. To je kao da ja tebi idem trubit da si se uselila godinu dana kasnije nego što misliš.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 16:35   #234
Sam kazes da si isao u vrtic.
Jesi pitao mamu i tatu?
Imam njih sestero iz razreda iz Mamutice, plus najbolja frendica mi je iz Mamutice.
Kako se razred povremeno vida, tak smo se kroz skoro 45 godina i razgovarali.
Nitko iz Mamutice nije 1976. isao u skolu s nama, a mi iz Travnog - iste generacije - smo bili ubaceni u jedan razred. I isli smo samo u jednu skolu. Niti je u generaciji ispred nas itko isao.
Pitaj mamu i tatu i susjede.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 17:39   #235
Ti tvoji ljudi iz razreda i frendica su iz velike mamutice, a ta se ne računa. Rekao sam ti već da je velika mamutica bila u fazi gradnje dok smo se mi već uselili u malu. I još su nam mjesecima bučili s obližnjih gradilišta (uključujući i veliku mamuticu), a kad smo ulazili u naš ulaz morali smo pazit da nam nešto ne padne na glavu jer su još dovršavali radove po zadnjem katu-dva u našem ulazu. Mi smo vjerojatno bili među prvih 5 obitelji koji su uselili u malu mamuticu 1976. Dok su ti tvoji ljudi iz razreda i frendica uselili u veliku mamuticu, mi smo već imali skoro godinu staža u maloj.

Meni sve štima, i dokumentacija i sve. Definitivno 1976.

Pitaj ti frendicu da li se sjeća kreketanja žaba svaku večer. Ako se ne sjeća onda je došla kasnije nakon što su isušili sve iza velike mamutice. Mi smo 1976. kroz tu žabokrečinu redovito išli pješice do ambulante u Trnskom.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.