Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 23:05   #21
Na Krku koji kakti ima neki status zeleno otoka ili tak nes, imaju hrpu razlicitih kontejnera, od plastike, papira, stakla, organsko i sl., cuo sam da na kraju dodje jedan kamion i iskipa sve kontejnere na isto mjesto.
bezzajebancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 23:08   #22
Sve ide u jedan koš. Tak je radio moj otac, i njegov otac, i otac njegovog oca.... Tko sam ja da proturijecim?
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 23:17   #23
odvajam baterije. imamo mali kompostnjak u vrtlu pa tamo zavrsio dio organskog otpada, ali sam cesto lin i sve bacim u kantu.

mater odvaja boce i limenke koje se vracaju. pijem samo pivu iz limenke pa se skupi

staklo isto odvajamo, a novine se potrose na potpalu gradela i spakera zimi.

to je to.

liti kad je puna kuca gostiju nazalost sve ide u istu kantu. nemos ljude natirat da na odmoru odvajaju smece, a u mistu i nema kontejnera za odvajat. triba vozit u grad. a ja da cu kopat po tudjen smecu....
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 19:25   #24
Ne znam gdje bih ovo zapravo pitala, a glupo mi otvarati novu temu.
Osjećam grižnju savjesti zbog onih par plastičnih boca mjesečno koje kupim kada sam na putu.
Pitam se gdje su otišli milijuni boca ovo proljeće kada je umjesto cisterni s vodom organizirano kupovanje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:51   #25
Kako je kriza i drva su skupa, prošle zime sam počeo bacati plastične boce u peć. Mogu reći da daju solidnu količinu topline. Sada eksperimentiram sa starim gumama.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 09:22   #26
To ti baš i nije pametno. Gorenjem se ispuštaju opasni kemijski spojevi, a i plastika se nakuplja u dimnjaku. Jedan dan bi mogao zvat vatrogasce.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:39   #27
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
To ti baš i nije pametno. Gorenjem se ispuštaju opasni kemijski spojevi, a i plastika se nakuplja u dimnjaku. Jedan dan bi mogao zvat vatrogasce.
rusi su u ww2 ložili tenkovske mine, bez upaljača
tada su još bile limene :klap: pa nisu zagađivali zrak. Ofkors da su i zato potjerali promrzle agresore sve do Berlina
--------
koja je svrha odvajati plastične boce u kontejnere za plastiku ?
mislim... do kad će bit taj zakon o povratnoj ambalaži... jel to ima igdje u EU ?

Zadnje uređivanje parcov : 22.02.2015. at 19:49.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:43   #28
Već duže vrijeme odvajam plastiku, staklo i papir od ostatka te (naivno) vjerujem da na kraju ne ide sve na isto odlagalište i da to što radim ima smisla
__________________
“I am only responsible for my own heart, you offered yours up for the smashing my darling. Only a fool would give out such a vital organ”
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 00:03   #29
Zna li tu netko gdje sa strganim i praznim upaljačima? Imam ih punu vreću... A nisam vidjela neko posebno mjesto kao za baterije. Može u običan koš? Ajde pomozite da vjerujem da sam napravila nešto dobro za okoliš
Pandora01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 01:06   #30
Quote:
Pandora01 kaže: Pogledaj post
Zna li tu netko gdje sa strganim i praznim upaljačima? Imam ih punu vreću... A nisam vidjela neko posebno mjesto kao za baterije. Može u običan koš? Ajde pomozite da vjerujem da sam napravila nešto dobro za okoliš
zašto ne u spremnik za plastiku i metal? (žuti poklopac)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 14:03   #31
Prije par dana vidio na TV da Zagreb ima veliki problem sa odlaganjem i razvrstavanjem smeca? Po ovom clanku ispada da je zadnji u Europi po postupanju sa smecem.

Kako je moguce da svega 1% razvrstava otpad? Jel problem losa promidzba o potrebi reciklaze, ekoloska svijest gradjana ili nesto trece?
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 14:14   #32
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Prije par dana vidio na TV da Zagreb ima veliki problem sa odlaganjem i razvrstavanjem smeca? Po ovom clanku ispada da je zadnji u Europi po postupanju sa smecem.

Kako je moguce da svega 1% razvrstava otpad? Jel problem losa promidzba o potrebi reciklaze, ekoloska svijest gradjana ili nesto trece?
lijenost
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 14:19   #33
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
lijenost
Ok, recimo da je tako. Mislis li da se to moze promjeniti nekako? Recimo upotrebom mass medija? Ili mozda klasicnom represijom/kaznama?
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:52   #34
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Prije par dana vidio na TV da Zagreb ima veliki problem sa odlaganjem i razvrstavanjem smeca? Po ovom clanku ispada da je zadnji u Europi po postupanju sa smecem.

Kako je moguce da svega 1% razvrstava otpad? Jel problem losa promidzba o potrebi reciklaze, ekoloska svijest gradjana ili nesto trece?
Možda zato kaj ne postoje uvjeti za reciklažu....Sve završi na Jakuševcu....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:53   #35
sve u isti koš dok se garnitura lopova na vlasti ne promjeni

jer ako razdvajaš papir, staklo time samo finaciraš pripuza i kumove u holdingu!

plastične boce naravno sortiram sastrane za skupljače
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 01:47   #36
Ne mogu vjerovati, imamo dva mjesta za odlaganje razvrstanog otpada, jedan 200 metara lijevo niz ulicu, drugo 100 metara u ulici ispod naše ali u standardnoj baji viđam odbačenu plastiku, kartone, limenke, papir, tetrapak... Ljudi su lijeni prošetati do odgovarajučih baja. Ja recikliram gotovo 70% mog otpada.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:58   #37
U mojoj su ulici uvalili dvije kante po kući jedan za mješani otpad, a drugi za papir... No što mi to uopće znači kada čistoća ne želi ulaziti u moju slijepu ulicu iako ima mjesta za mikser betona s 12 kotača, susjed je naručivao takve miksere betona jedno 5-6x tako da znam da može i veliki kamion ući u moju ulicu i isto tako izaći. A njihov kamiončić s 6 kotača kao nemože ići.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:43   #38
Zna li tko gdje se odvozi otpad prikupljen u kontejnerima za plastiku. Tko to obrađuje i prerađuje u sirovinu za buduću proizvodnju?
Prije nekih tjedan ili više dana na HRT-u bio prilog, mislim iz Samobora, gdje je kamion za odvoz otpada u isti kamion pobrao sve iz kontejnera za plastiku, papir i staklo.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 00:32   #39
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
sve u isti koš dok se garnitura lopova na vlasti ne promjeni

jer ako razdvajaš papir, staklo time samo finaciraš pripuza i kumove u holdingu!
Baš htjedoh to napisati.
Nek si Pripuz sam razvrstava.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:50   #40
tražim nešto o zbrinjavanju otpada po internetu i naletim na ovu temu. i oduševim se. naletim na lika koji kaže nek si taj neki sam razvrstava i odmah si ga zamislim - neće si guzicu brisati jer si misli "nek si šef tvornice wc papira sam briše guzicu", neće si zube prati jer misli isto "nek si on/ona/oni/one sami zube peru, da im ne bi ja"

ali nije to vrhunac. vrhunac je lik koji predlaže da se sve pali. i guma i plastika i sve, sve, od igle do lokomotive. taj je fakat izazvao najviše smijeha u društvu. zaključili smo da je glavni kandidat za b(isera) godine. (da ne upotrijebimo onu drugu riječ na b. ili na i. ili na k). taj misli da izgaranje nije štetno, čak otrovno, sve dok dim ne formira riječi "ja sam otrovan i štetan dim". fakat vrhunac

odsad svima preporučujem da se bace na čitanje raznih tema na forumu, jer zabave ima više nego na svim programima svih kablovskih i ostalih tv postaja ukupno
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.