Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 17:04   #1581
Radije za prvi puta nemoj ići na staze već na neko dobro (i prazno) parkiralište, još bolje ako ima razne oslonce za koje se možeš primiti povremeno i odmoriti.

Obavezno zaštitnu opremu.

Pripazi na stazama jer se roleri zakonski smatraju pješaci na kotačima a ne biciklistima.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 18:56   #1582
I mene su gledali sad kad sam nakon xy godina stala na role.... Samo sam proslijedila ignore pogled... Prvi dan sam jedva napravila krug oko Bundeka.... morala sam skinuti role, obuti tenesice i čvrsto dotaknuti tlo već nakon 15 min
Ali navikneš se, noge ojačaju i sve više i duže se možeš voziti....
Moje dijete (6) mi je taj dan reklo: mamaaaa, ti bi malo role, malo tenisice, malo role, malo tenisice.... šta je tebi, daj idemo se voziti....
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:47   #1583
Malo sam bacio oko na djecje role posto i mojoj princezi trebaju jedne, i moram priznati da sam odusevljen s modelima K2 jer pokrivaju 6 brojeva (npr. 29-34), klizni sistem je dobro izveden i jednostavno ih je namjestiti, u rukama djeluju kvalitetno, uz to lijepo izgledaju i primaju dvije velicine kotaca, te po meni nemaju konkurencije u djecjem segmentu (razmatrao sam ono dostupno kod nas - Fila, Roces, Rollerblade, K2, Fear, Decathlon).
Dobre su mi i Rollerblade ali po trgovkinjinoj prici, kalup je manji i rola neudobnija, pa je iskoristivost raspona u praksi manja od onog kod K2. Ona rekla K2, moja intuicija nakon sto sam ih oboje imao u rukama isto K2.
Ono sto odbija je cijena od 800-1000kn s kojom te djecje role ulaze u segment kvalitetnih rola za odrasle.

Ono sto je dobro je internet i Amazon gdje su trenutno djecje K2 role, ovisno o modelu i velicini, na popustu 40-61% pa cu s jednima K2 Charm X Pro razveseliti dijete
Veliki plus je kasnija prodabilnost ovih rola kad ih dijete jednog dana preraste, ili kad odustane od rolanja (sto cisto sumnjam, mala obozava kretanje i adrenalin, sve sto ima kotace i sto se brzo krece). Osim toga Jarun nam je 5min od zgrade.

Tatko si je narucio jedne Fila Plume, u odnosu na cijene kod nas skoro pa u pola jeftinije (kod nas muskih nema).

Sad jos mamu da naoruzamo, ustanovili smo neki dan da su joj stare role potrgane, nije vozila oko 18g - malo se necka oko rola , a ja vec znam da joj je neminovno ponovno stajanje na kotace, samo je pitanje vremena

Zadnje uređivanje ZeGeNik : 07.06.2017. at 11:29.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:57   #1584
Svaka čast!

Javi kako je kčeri išlo, ima još ekipe koji bi htjelo naučiti svoju djecu.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:17   #1585
Stigle mi danas role, pa da opisem prve dojmove - o roli, a bome i prvoj voznji
Ovakve, slapa broj 47...



Role su izuzetno udobne, mekane, imam osjecaj kao da sam u slapama, nigdje nista ne stisce, niti zulja.
Iako se savjetuje uzeti broj vece, ja sam ipak uzeo svoj broj, a to je 47, ulozak je identican (u milimetar) Adidas tenama broj 47 1/3.

Unatoc istom broju, tena je dosta komotna, i po meni dosta dugacka, i to kazem ja koji imam siroko stopalo i jaki rist (citaj: ITL cipele ne trebam ni pokusati obuci) pa imam prst lufta naprijed. Po tome ispada da je Fila ukalkulirala ono "uzeti broj vece role". Unatoc svemu rola kad se sve zategne dobro drzi nogu.

A sad o voznji.
Prvi test u sobi na parketu, pa u holu zgrade (mramorni pod) - role su mi prebrze, cak mi i dobro ide, ne lamacem i ne gubim ravnotezu. Jako sam zanimljiv maloj, i zeni - cekaju da se ispruzim koliko sam dug i sirok, ali figa

Cim je sunce zaslo pravac cesta i Jarun (na Kneziji sam pa mi je blizu).
Put do Jaruna mi je problem zbog graba, grba i krizanja Horvacanska - Selska koje mi je prvo na redu (i najgori dio puta). Naravno, nisam opusten i vrlo brzo se javljaju neki cudni misici, pokosnica, stopalo, zglob i tako sve nesto ispod koljena.

Napokon dohvatim Jarun - a tamo pjesma, asfalt gladak, ovlas se odgurujem s noge na nogu i idem odmah 17km/h, meni je to nekako brzo, a Jarun krcat, kamikaza sa i bez male djece hrpetina i odmah sam u problemu jer naravno zaustavni put mi je (pre)dugacak. Naglo zaustavljanje je utopija, ne dao Bog da netko iskoci ispred mene

No dobro, prvi krug ledjero upoznavanje s rolama, ubrzam na 17-18km/h pa se pustim da me inercija nosi (odmaram ne), kad odmaram onda sam u problemu jer mi ravnoteza odsece na pete pa se tu i tamo cimnem, dok rolam s tezistem naprijed nema frke.

Drugi krug krece, vec mislim da sam baja, puno opustenije vozim, putna brzina ne pada ispod 20km/h, osim ako me netko ne omete pa moram usporiti onom petnom kocnicom koja bas i ne koci. U drugoj polovici kruga isprobavam koliko role mogu brzo ici, pa prebrzo iz prvog kruga sad postaje jos brze, dok ne napravim gresku u koracima koja me vrati u stvarnost da ipak nisam 20g stao na role. Nisam pao ali se pojavi nestabilnost u stopalu, noga zaplese a tijelo trzne - bas me zanima kako to izgleda nekom sa strane. Drugi krug sam zavrsio puno brze nego prvi.

Mali rezime:
Za povratak rolama nakon 20g pauze sveukupno sam odvozio 16km u ravno sat vremena. Po mojoj procjeni moram odvoziti jos 3-4 takve runde da budem siguran i opusteniji na kotacima i da misici popamte pokrete, a tada krecem s T kocenjem, voznjom u nazad i povecanjem brzine i broja krugova i sl.
Lijeva noga mi je fakat lijeva i dosta nestabilnija od desne, moram se naviknuti na mekanu cipelu, vjerojatno bi mi bolje pasala cvrsca urban rola - ali otom-potom.

Djetetu jos nije stigla zastitna oprema, cim dodje, idemo vidjeti kako ce se ona snaci. Za pocetak ce hodati u rolama po travi, a dalje postepeno.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:03   #1586
Šta reći...

Možeš biti inspiracija svakome tko se nećka da li početi ili ne. Samo tako naprijed
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:56   #1587
@ZeGeNik, samo naprid!
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:20   #1588
Jutros sam odradio trecu voznju ovaj tjedan i samo da napomenem da su u 8h stavili pregradu sa zabranom prolaska rolerima i biciklistima (pjehe se moze) tamo kad se predje cesta i krene voziti uz Veliko jezero zbog Beach Handballa Euro kupa 2017 na Jarunu koji ce trajati iducih 7 dana.

Znaci taj zavoj sada treba odraditi po cesti (taman su me zeznuli na pol 4. kruga).

Danas u zoru staza prazna, koja milina, problem je bila vjetrometina, ali me to nije sprijecilo da izvrtim 4 kruga i odvozim 29km
U srijedu su pala tri kruga, i kad sve zbrojim ovaj tjedan imam skoro 4h rolanja i nesto preko 67km.

Btw, nogostup uz cestu oko Jaruna je kriminal, zato sam danas u povratku do Knezije pola rute odvozio po cesti. Cesta je pic-pic
Mislim da je vrijeme s instruktazom podmaltka.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:07   #1589
Vrlo inspirativno

Da, pločnici su uglavnom po cijelom gradu katastrofa, ali nekako se navikneš. Kada će se skupiti kritična masa rolera i rolerica koja će se voziti po ulicama (po pločnicima), biti će lakše utjecati da se obnove pločnici.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 14:12   #1590
Dali u Šibeniku postoji kakva rolerska staza?
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 11:01   #1591
Bok,
prodajem koturaljke/disko role pa me zanima ima li negdje na forumu tema za takvo što (sigurno ima neka ali ja ju ne nalazim) pa me uputite molim vas.
Hvala!! ☺
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 15:40   #1592
pdf "mali oglasi".
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 18:16   #1593
zna li netko pouzdano gdje ima kupiti zamjenskih kopča za role? idealno bi bilo da su rollerblade
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 10:19   #1594
možda ne pripada tu al evo: ako netko treba role br. 51 ( ) vrlo rado ih poklanjam ( bez kotača ) kako su mi ostale višak zbog greške kod narudžbe izvana od prije koje godine. Vožene su samo 1 sezonu možda 10-tak puta. tko voli nek izvoli
aka47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 12:37   #1595
Bok svima.

Kolega u rolanju i dobar prijatelj vodi instrukcije rolanja za velike i male.

Često se rolamo skupa i smatram da je odličan u tome. Svakako preporučam.

https://i.imgur.com/qDgYMqe.jpg
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 13:51   #1596
Quote:
voldie kaže: Pogledaj post
zna li netko pouzdano gdje ima kupiti zamjenskih kopča za role? idealno bi bilo da su rollerblade
Britton,Ilica kod Frankopanske,a možeš i na Šalati kod klizališta.
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:39   #1597
Jel itko probao one role iz dechatlona, Oxelo marka? Razmisljam o kupovini drugih rola..imao sam nekad role ali davno, a sad zelim se vratit u tu fazu imam budget do cca 600-800 kn a nisam siguran koje kupit.
Blackyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 23:15   #1598
Quote:
bayker kaže: Pogledaj post
Britton,Ilica kod Frankopanske,a možeš i na Šalati kod klizališta.
hvala!
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 09:56   #1599
Ajmo Dalmoši!
Šibenik,Vodice idem sad u 5.i6.mjesecu na more.Dali se množe negdje rolati.Riva mi nije opcija,nekakva rolersko biciklistička staza?
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 10:28   #1600
Kad se vec prizivaju Dalmosi, molim i ja za komentar ima li smisla uzeti role na Dugi otok? Mjesto nebitno, zbog rolanja sam spremna malo putovat. Hvala!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.