Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 18:09   #1
Baterija na laptopu

Imam nov laptop. Star 5 mjeseci. Kad ukljucim bateriju dole u kutu gdje prikazuje sliku male baterijice naravno prikaze se "prikljucak" nesto kao utičnica i to je sve okej, znam da to tako i treba. Zatim se prikaze na praznoj bateriji kako se puni (isto kao i na telefonu)...dalje....
Kad ukljucim u struju to sto prikazuje punjenje traje manje od minute a onda se zaustavi. To me je nanerviralo jer nisam sigurna da li mi se laptop puni ili ne. I dalje stoji uticnica na bateriji (opisujem slikicu u kutu pored sata), ali ne pokazuje punjenje. Lampice su upaljenje....Tako sam ja palila i gasila cijelih dva sata sve dok se laptop nije napunio i sad imam 2 sata i 48 minuta (85 % remaining), baterija iskljucena totalno. Da li sam sebi uvrtila u glavu da imam neki kvar ili ne-pojma nemam, ali ocekujem da ce mi znalci reci.Pliz ljudi pomagajte. Krivo mi-nov laptop-Lenovo jes, ali mozda je sve oke. Ponavljam.....palila gasila bateriju sve dok nije dosla do 100%.....a do tada nije realno prikazivala punjenje, hocu rec, prikazivala je kao da je sve stalo i nista ne radi...cim iskljucim/ukljucim opet ista prica minutu-dvije-tri i tako stalno.Nov je brzo se puni...mozda trebam nesto nastimati kod baterije....
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:04   #2
Radi samo na bateriji dok ti "komp" ne javi da će se ugasiti i pogledaj koliko si ga koristila. Na bateriji ne možeš baš ništa osim da je povremeno jednom mjesečno tako isprazniš.
Ako je vrijeme manje od sata jedan članak je na izdisaju ..
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 02:59   #3
Meni se cini da je ovdje "problem" to sta animacija punjenja traje minutu. To sta je animacija punjenja stala ne znaci da se laptop prestao punit. Pa mislim gledaj na kolko je posto svakih 10ak minuta pa ces vidjet jel se puni ili ne.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:12   #4
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je ovdje "problem" to sta animacija punjenja traje minutu. To sta je animacija punjenja stala ne znaci da se laptop prestao punit. Pa mislim gledaj na kolko je posto svakih 10ak minuta pa ces vidjet jel se puni ili ne.
Jeste animacija je punjenja. Nisam znala naci rijec za ovaj "problem",koji nije bio problem, vec moja greska. Bas sam se uspanicarila. No, kad smo vec kod baterije, da pitam nesto sto bi pomoglo jos nekome mozda....
Nov mi je laptop, to sam vec rekla...bateriju upalim, pa ugasim kad se napuni. Kako da produzim vijek baterije ako je to moguce?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:06   #5
https://www.forum.hr/showthread.php?t=874122
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.