Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 06:55   #81
Dahtanje može biti povezano i sa srcem, a može biti i na živčanoj bazi. Kod nas je u kući ugodno, uopće nemamo potrebe za klimom, pa Sitko, kad joj se preklopi šalter u glavi, legne i dahće. S obzirom na to da smo na temi o dijabetesu, a ne gastritisu, moram reći da dijabetes ne boli, bole tek njegove posljedice.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:00   #82
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Dajem joj ujutru 25mg i navečer 25 mg.

Psu smijem davati samo nemasno meso. I kad mi se tresla od tog što sam joj spremila je bila ždrebetina, koja je nemasna. Tad se sama zaletila i pojela duplu dozu briketa, a inače ih smisliti ne može.

Ali se desilo i na briketima da se trese, jer sam jedan dan duže radila a ona ne jede kad me nema sve dok se ne pojavim. A kad dođem prvo skače i veseli se, pa je vjerojatno i to iscrpilo. Nakon što je jela sve je bilo uredu.

Gastritisa nema. Ali me sada zabrinulo ovo što spominješ bolove. Nisam primjetila da je nešto boli.
Nije nužno da su bolovi i kod vas. Zeznuto je to što treba biti nemasno i posno kod vas. To je stvarno mala doza euth. Pitala bih te nešto u vezi toga na pm jer nije tema ovdje.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:59   #83
Slobodno pitaj.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 07:26   #84
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Osobno mogu preporučiti vet Tomislava Šegotu u Zagrebu, on je nama spasio pesicu sa hipoglikemijom, bez njega ne bi bila živa sada.
Smijem pitati kako je tocno reagirao/dijagnosticirao?

Mom macku je nedavno izvadjena krv i u tom trenu je ustanovljen prilicno nizak secer (donja granica) s obzirom na to da je macak jeo prije 2h. Nije nista dijagnosticirano jer nema nekih simptoma tipa da se rusi (jos) ali je vec par mjeseci imao lagano drhtanje cijelog tijela za koje mi nije bilo jasno sto bi moglo biti. Odmalena je letargican tako da letargiju ne dovodim u pitanje sa secerom vec prije sa srcem (pasminski problem), i tu je s na granici za HCM.
Enivej, poslala sam mejl sa videom gdje sam ga snimila kako drhti na deset ambulanti i NITKO nije stavio secer u pitanje. Svi su zabrijali na neurologiju + respiratorne probleme al "ajmo izvadit krv pa cemo vidjeti".
Jede sirovo meso 2x dnevno, znam da je preporuka imati vise manjih obroka ukoliko bi bila hipoglikemija u pitanju no zbog radnog vremena ne uspijevam davati obrok preko dana te sam im sad pocela ostavljati ujutro veci obrok (120g umjesto 80g za svaku macku) pa pratim stanje.
Ne znam koja bi pretraga trebala biti slijedeca da uvidimo bolje stanje, elektroliti, stitnjaca?
nabavit cu aparatic za mjerenje secera pa provjeravati doma. S obzirom da je macak celav ilitiga sphynx, mislim da ne bi bilo problem negdje ga bocnuti. Vet mi je pricao o uhu al to se pretpostavljam odnosi na dlakave macke.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:18   #85
Nabavi svakako aparatić, na taj način ćeš vidjeti jel ovaj nalaz bio izolirani slučaj ili mu se to ponavlja.

Nema ti veze dlakava, ne dlakava mačka, na ušima imaš male žilice uz rub koje je najlakše piknuti i dobiti kap krvi. Okolo ti je problem i napikati i natiskati dovoljnu količinu, a da se pri tome mačka ne rita. Ovo maltane ni ne skontaju, samo kad ih se upikne.

Ukoliko micko ima problem sa šećerom, morat ćeš davati više manjih obroka ili se prebaciti na drugu vrstu hrane da si može pozobati dok tebe nema (recimo daj sirovo kako si i do sada, a suhu recimo ostaviš u zdjelici dok si na poslu da si pojede).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:01   #86
Didi mi je vec to predlozila, takodjer su mi u stranim raw grupama predlozili i automatsku hranilicu al postoji problem:
1) meni je dehidrat + sirovo jednostavno "moralno nezamislivo" jer ako sam sav ovaj trud sa sirovim napravila da skinem macke s dehidrata (jer njega smatram najvecim zlom) onda bi vracanje na to pa makar i djelomicno po mom misljenju znacilo da se u potpunosti mogu vratiti na industrijsku hranu.
2) imam dvije macke pa automatska hranilica otpada jer ne bih mogla znati tko je sto pojeo.
3) vise manjih obroka zbog posla preko dana ne mogu napraviti a uvodjenje kasnovecernjeg obroka mi nema smisla jer macke mirno spavaju sa mnom od ponoci do 6.30 ujutro kad se dizemo i u 7 doruckuju. Svakako cu slijedeci mjesec napraviti krvnu sliku druge macke da vidim da li je to problem samo muzjaka ili i zenke, u tom slucaju bi dobili potvrdu da nesto radim krivo sa sirovim.
Vidjet cu kod veta kako se pika u uho pa cu procijenit koliko ce to bit zajebano moji bas i ne vole da im se pipka po usima....posto im se usi vise prljaju (jer su celavci) vise ih cistim, bilo stapicima samo izvana bilo da nalijem Dermaotic otopinu unutra, pa im sve to skupa ide na k
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:53   #87
Ma nabavi prvo aparatić pa poprati šta se događa, lako onda odlučiš kako ćeš i šta ćeš im davati i koliko puta. Glupo je ovako sad davati ikakve savjete kad je ono možda bio izolirani slučaj (držim fige da je, meni je u 2 nalaza došlo da sam hipo pa kad sam si doma mjerila šećer nemam problema s njime, tak da ti to ništa ne znači ako se tu i tamo dogodi)

Pogledaj na yt-u filmiće, imaš baš fino objašnjeno gdje i kako i na koji način pikati. Vjeruj mi da je to najlakši način na uhu pogotovo ako moraš pikati više puta i redovno pratiti. Moj micek ti je imao tumor nadbubrežne žlijezde i taj mu je između ostaloga i drmao po šećeru. Imao je dana kad bi mu bio normalan i dana kad bi divljao (a to je karakteristično za taj tumor, razmrda u naletima hormone pa znaju i visok tlak imati i šećer is vašta nešto). Mjerila sam mu na gore opisani način, sat ili 2 nakon jela, ne mogu se više sad sjetiti. Probala sam pikati i okolo, uši su bili najbrži i najbezbolniji način.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:27   #88
Okidoki

on se vec nekoliko mjeseci cudno trese dok miruje, isla sam traziti uzrok toga i moguce da je nizak secer, eto. Al vidjet cemo kad dodje aparatic.

edit - evo pogledala par videa. Ne cini se tesko al vec vidim ovog manijaka mog kako ce biti ritanja jer inace ne da ni nokte da mu rezem nit da ga okupam nit da ga obrisem s vlaznom krpom, ma nista...nakapat sredstvo u usi nema sanse, udje malo, ostalo bude po zidovima..nis zivo ne da Al budem ga nekako stisla.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:59   #89
Joshira, ako se kod ženke koja je iste rase - nadam se da sam dobro shvatila, ne javljaju isti vanjski simptomi, morat ćeš mačku prilagoditi prehranu. Potraži na netu kako se kod ljudi radi tzv. GUK profil pa prilagodi mačjoj situaciji da vidiš kako izgleda dnevna krivulja šećera. Dakako, to ćeš izvesti vikendom. Ako ništa drugo, umiješat ćeš mu ujutro i uvečer malo meda u hranu. Valjda neće odbiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:44   #90
Da, oboje su sphynx pasmina, simptomi tj. ovo drhtanje kod nje ne postoji. Njoj jos nisam radila krvne pretrage, budem slijedeci mjesec. Takodjer, cim dodje aparatic za mjerenje secera svakako cu i njoj pogledati pa usporediti.
A odbijanje, oh , naravno da bude odbio, on je zajeban. Zenka jede sve zivo i nezivo a on je izbirljivac. Evo upravo sam stavila zlicicu pacje masti preko mesa i nije htio jesti. Lososovo ulje i vitamin koji im dajem povremeno im dajem tako da umijesam u onaj smecarski sugavi tekuci snack iz Mullera inace nece jesti.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:46   #91
Ja i dalje isto povremeno imam probleme sa trešenjem kod psa koje prestane ako mu dam med ili hranu taj čas. Neki dan sam mu ujutro dala pol od obroka kojeg mu inace dajem dođem doma 4 sata kasnije pas se trese. Kako mu kuham na brzinu slozim zdjelicu oslića i povrća doslovno je pojeo količinu za dva obroka /inače ga moram nagovarat da jede/ i prestao se tresti. Do sada smo tri put mjerili šećer kod veta zadnji put par dana prije ovog zadnjeg trešenja i svaki put nalaz ok. Sad sam ga počela jače hranit no bojim se da ga ne udebljam previše ionako bi trebao biti lakši.
Što je s tim ugljikohidratima kod pada šećera negdje nalazim da ih treba davati a negdje da ne? Možda preporuka za nekog veta koji je dobar za ovakve probleme.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:48   #92
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Što je s tim ugljikohidratima kod pada šećera negdje nalazim da ih treba davati a negdje da ne?
Najbolje je dati brzo probavljive UH, recimo, malo meda. Ako se bojiš debljanja, smanji masno tkivo u hrani.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:13   #93
Jednom davno
U jednom samostanu na vrhu planine stali fratri raspravljati koliko konj ima zuba...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:46   #94
Corduroy, točno si opisao kako se ja osjećam kad odem kod veterinara pričati o ovom problemu (vidim da nisam jedina), ni sama to ne bih bolje definirala, na žalost. Jedini konkretan savjet je bio da uzmem aparatić pa u tom trenutku kad mi pas ima tremor bodem u uho.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:28   #95
Zapravo sam opisivao vas 0
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:11   #96
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Jedini konkretan savjet je bio da uzmem aparatić pa u tom trenutku kad mi pas ima tremor bodem u uho.
I jedini dobar savjet. Drukčije i ne možeš utvrditi je li riječ o hipoglikemiji ili je uzrok tremoru neki neurološki razlog.

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zapravo sam opisivao vas
Koga nas, oprosti? Dala sam koristan i posve točan savjet u slučaju hipoglikemije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:59   #97
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zapravo sam opisivao vas 0
I ja zapravo Vas . Iako bih radije budući ste veterinar kad ste se već uključili da ste dali kakav konstruktivniji savjet.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:35   #98
Znaš li priču do kraja? Znaš kako je završio mladi fratar koji je predložio nešto konkretno?

Ovdje je strašno malo, čak nimalo informacija. Ako želiš ću ti i raščlaniti
A svi se uhvatili na pretpostavku i drmaj

No, evo konstruktivno, treba pregled
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:46   #99
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
I ja zapravo Vas . Iako bih radije budući ste veterinar kad ste se već uključili da ste dali kakav konstruktivniji savjet.
A ukoliko pitaš, forum je pa pustimo to Vi, za svog psa (hipotireoza, ako se ne varam) tu je več više info
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:21   #100
Ovdje na forumu sam dobila puno konkretnijih i upotrebljivih kvalitetnih savjeta i uputa nego kod veterinara, gdje sam često. Didi, da nabavila i aparat ali bojim se pikati a izgleda nema mi druge...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.