Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 09:34   #4461
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Ako neko baš pati za kruhom, onda LCHF nije prehrana koju može sebi nametnuti na duge staze. Onda je to patnja ili nekakva čudna kombinacija nutrijenata koja je vjerojatno loša za zdravlje. A trošenje hrpe vremena i novca za zavaravanje sebe nekakvim čudnim kvazi kruhom meni je blesavo.

Povremeno ni list bunike neće nikoga ubiti...
Sta ja znam, ja sam 'patila' za tjesteninom, sad je se vise ni ne sjetim.
Neki period prilagodbe treba i izdrzat jel, nije sve u zivotu lako.

Druga je stvar ako netko trpi i pati i muci se na ovoj ili bilo kojoj prehrani bez kraja i konca, odes dalje i nadjes sto ti odgovara, ja samo govorim da uvrstavanje snite kruha na LCHF jelovnik nema veze s logikom LCHFa, dodje mi na isto kao uvrstavanje 1 malene pilece snicle na vegeterijanski meni.

Sto se LCHF kruha tice meni je prefin, kao i ljudima koji uopce nisu na LCHFu.
Pecem ga jednom u 4-6 mjeseci kad su mi cef neki namazi i pizdarije.

Razumijem da nekim ljudima ne ide bez kruha i ovi LCHF nisu ono sto su kruhovi od zitarica, ali jbg, izguraj i odviknut ces se ili neces, ako neces teraj dalje na drugi oblik prehrane, ima ih bezbroj.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:45   #4462
Quote:
Naj kaže: Pogledaj post
Pratim vas tu već neko vrijeme, našla sam hrpu korisnih informacija i ideja, pa sam krenula prije 7 dana.
Sve nekako, ali gdje da držim kokosovo ulje? U hladnjaku se skameni, na sobnoj temperaturi kao voda, a baš mi se sviđa kad je polučvrsto.
Smeta li mu ako često topim i hladim?
Evo ne znam.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
niš mu ne smeta. drži ga gdje god želiš.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:58   #4463
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
To vise nije LCHF ne zato jer je kontra pravila vec zato sto si dizes inzulin i samim time pobijas efekte LCHFa.





Zitarice su s razlogom izbacene, a taj razlog nije zato jer je netko tako rekao vec zato sto iza toga stoji odredjena logika.
Ovo drugo podržavam i slažem se skroz. Sad me zanima što će se dogoditi ako ja prekršim ovo gornje pravilo i unosim primjerice 100 grama zobenih svako jutro. Na koji način sam pobio efekat low carba i što točno znači "dizati inzulin"?

Kod laika je logika: "provocirao sam inzulin"=spriječio sam lipolizu i još sve konvertirao u mast. To tako ide kod slučajeva teške nebrige za ono što se unosi ili ako netko pročita ovo moje i protumači na način da udara po slancima iz pekare. Jednom kad ti imaš sređene osnove low carba,a to su manje-vise principi svih ok režima prehrane, kolike su točno šanse da se išta značajno dogodi u odnosu na mene i tebe koji gledamo drugačije na "provociranje inzulina"? Mislim da odgovor znaš i sama. Ako je za dvije individue razina šećera u krvi jednaka kroz 23 sata, a promijeni se nebitno u pol sata i to na način da tijelo i dalje funkcionira jednako, dobiješ iste efekte.

Jednako je sa 26 obroka dnevno i ubrzavanjem metabolizma. Ljudi doista vjeruju da će ubrzati metabolizam sa tim. Ganjaju cardio ujutro jer vjeruju u fore sa glikogenom itd.
Inače low carb mi je osnova prehrane već desetak godina. Nekad cikliram, ali većinom low carb
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:08   #4464
Na ovoj temi se svakih 20 stranica vrti jedna te ista rasprava.

Zobene nisu LCHF, nemaju sta raditi na LCHF temi, kao ni snita kruha ni 50gr rize.To sto tebi nista nece biti od njih je u redu. Svatko prilagodjava sebi, meni recimo hoce, zobene me debljaju isto kao sir, jbg, tak je.

Ali, ALI, zobene nisu LCHF i ne mogu se navoditi pod LCHF prehranu ni temu.
Zasto? Jer zbunjuje narod i mimo pravila je, ovo je LCHF tema. Moze se otvoriti i nova tema, MCMF ili sta ja znam...
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:53   #4465
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi se svakih 20 stranica vrti jedna te ista rasprava.

Zobene nisu LCHF, nemaju sta raditi na LCHF temi, kao ni snita kruha ni 50gr rize.To sto tebi nista nece biti od njih je u redu. Svatko prilagodjava sebi, meni recimo hoce, zobene me debljaju isto kao sir, jbg, tak je.

Ali, ALI, zobene nisu LCHF i ne mogu se navoditi pod LCHF prehranu ni temu.
Zasto? Jer zbunjuje narod i mimo pravila je, ovo je LCHF tema. Moze se otvoriti i nova tema, MCMF ili sta ja znam...
Aha, broscience nutrition. Nisam skužio na vrijeme, moje isprike. Nastavite
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:03   #4466
a ti si nas ovdje došao preobratiti?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:16   #4467
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Aha, broscience nutrition. Nisam skužio na vrijeme, moje isprike. Nastavite
Ima nekoliko toica o raznim vrstama prehrane a i onih kontra pojedinih.
Mozes se ukljucit u bilo koji pripadajuci
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:12   #4468
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Meni je fasting drag jer je Berardi rusio jos jedan mit u vezi prehrane. Majka i temelj svega je uvijek bilo cca tri sata izmedju obroka..stalan dotok aminokiselina..ubrzan metabolizam i citava plejada ostalih gluposti nebitnih za random covjeka. A vecina nas ne stigne jesti zbog manjka vremena,a meni se osobno ne da jesti bilo sto. Pojedes svoje u periodu 6-8 sati i dobro je. Naravno neki ne mogu tako funkcionirati i onda im princip ne valja. Mislim da osobno skuzim kako padam u nesvijest na poslu zbog toga,ne bi ni ja toliko cekao sa unosom hrane. Ovako mi se i inace po ljetu ne da jesti stalno i strpam oko treninga sve. Ciljano nikada ne bi radio niti jednu dijetu,to mi je vrh retardacije. Pogotovo za ljude koji nemaju previse vremena. Prilagodis se okolnostima i onome sto ti pase. A i sama si kazala kako si fastala bez da si i znala,sto je jedino i normalno u svemu.
Nemam pojma što si ovim htio reči ali ja sam čisti dokaz da sam u 3mj izgubio 15kg da ni u jednom trenutku nisam padao u nesvjest i to bez nekakvih treninga teratana i sl p. materinih ljudi se ubijaju od utega žderu one kemije što im tamo uvale koje koštaju pun k.. i na kraju NIŠTA

Ja se točno držim propisanih unosa kad sam izbacio mlječno rezultati su bili još bolji ali bez sira meni nema života
Tri obroka na dan 3-4L vode kroz dan radim fizički ne sjedim u klimatiziranom uredu tak da treninga i kardio vježbi imam dovoljno

Čemu još uz izbačene ugljikohidrate ˝postiti˝? mislim ima lakših načina da završiš na hitnoj
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:49   #4469
Pitanje uz juhu/temeljac od kostiju..

Dakle kupio sam danas junece kosti ubacio u hladnu vodu uz malo jabucnog octa. Ostavio sat vremena i stavio kuhati.
Nakon sto je zakuhalo dodao 2 mrkve persin korabe celera sol biber. Obrao sam necistocu i kuhao lagano 6 sati.
Potom sam izvadio kosti i sa njih skinuo meso.
Pitanje glasi sto sa povrcem?
Dali komadice mesa u temeljcu izradite stapnim mikserom pa onda u posude i dubinski ili ne? Naravno kada se ohladi.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:52   #4470
Samo javljam da sam se predozirala sirom
Mislim da sam u 2 dana pojela kilu razno raznih
Svinjica
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:30   #4471
njorac, obično se zamrzava čista, neposoljena i procijeđena juha koju kasnije možeš dodavati drugim jelima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:54   #4472
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Pitanje uz juhu/temeljac od kostiju..

Dakle kupio sam danas junece kosti ubacio u hladnu vodu uz malo jabucnog octa. Ostavio sat vremena i stavio kuhati.
Nakon sto je zakuhalo dodao 2 mrkve persin korabe celera sol biber. Obrao sam necistocu i kuhao lagano 6 sati.
Potom sam izvadio kosti i sa njih skinuo meso.
Pitanje glasi sto sa povrcem?
Dali komadice mesa u temeljcu izradite stapnim mikserom pa onda u posude i dubinski ili ne? Naravno kada se ohladi.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
Samo se nadam da to ne bacaš?

Ja obično ubacim u završenu juhu ako je odmah jedem mrkvu,celer,crveni luk(koji sam prije kuhanja bacio na tavicu da ga malo zapečem) i češnjak

Mislim da ima i recept za to kuhano meso iz juhe+povrče u blender i imaš paštetu to onak iz sječanja pišem
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:02   #4473
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Samo javljam da sam se predozirala sirom
Mislim da sam u 2 dana pojela kilu razno raznih
Svinjica
U tommy dučanu naletio na fior del monte koji je nešto najsličnije grana padano ali još masniji kila je 89kn
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:57   #4474
@ Garga i Davor...
Zahvaljujem na odgovoru.
Kakosam ga malo docnije dobio, povrce jucer zavrsilo u trbuscicu ;-) sa juhu sam skup sa mesom u pvc kutijice pa u dubinac.
U biti nisam namjeravao koristiti kao temeljac vec za klopu kao obrok.
Sljedeci puta cu pametnije pa po vasim uputama.
Hvala.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:59   #4475
Btw... danas na trznici prisilio sam sebe proci pored sirerice a onda kuppvao starcima kukuruz.
Tako rado bi ga ponjupao...
Ovak zelena salata rajcica domaca slanina jajca...

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:35   #4476
Ke ima narode.

Vozim i pozdravljam vas.
Danas u uredu njupam psyllium palacinke s namazom od posnog i malo majoneze. Najbolje za anva.

Kasnije imam paradajz s Dragec sirom i maslinovim.

Nekih 70-80g proteina se tu nabralo.

Inace rutina all the way. S gymom sam u pauzi zbog x razloga no to ne utjece na moj weight loss.
Eto neki dan mi taman M majica bila u ducanu sto se dugo nije desilo

Masem vam.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:39   #4477
Ja jucer ispekla new york cheesecake.

Pa cujte, dobro je ispao, podlogu sam koristila orah i maslac, kremu mascarpone i slatko vrhnje i zalila gore borovnicama.

Za prvi puta je i vise nego dobra
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:17   #4478
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
U biti nisam namjeravao koristiti kao temeljac vec za klopu kao obrok.
ti u toj juhi možeš i naknadno skuhati neko povrće i imaš kompletan obrok

ja kad kuham juhu uopće ne stavljam nikakvo povrće nego tek naknadno u jednoj rajngli ukuham djeci njihovo, a u drugoj svoje
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 07:10   #4479
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
U tommy dučanu naletio na fior del monte koji je nešto najsličnije grana padano ali još masniji kila je 89kn


Ja sam u Parizu i umirem od srece svaki put kad vidim izbor sireva u supermarketu :klap:
Samo da razmislim sto dovuci doma
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:57   #4480
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post


Ja sam u Parizu i umirem od srece svaki put kad vidim izbor sireva u supermarketu :klap:
Samo da razmislim sto dovuci doma
Jaooooooo, pozdravi mi Schmizle (Champs Elysees)
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.