Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 07:09   #461
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Odušak treba napraviti na septičkoj jami. Kod adaptacije sanitarija, kupaone i kuhinje , svakako treba odvodne vertikale povući skroz na tavan, a zatim izvan krova. To je jedina garancija da se nakon tako složene kanalizacije, mirisi neće pojaviti u samoj kući.
Važno je znati, ako se rade dvije odvodne vertikale (ako se wc nalazi u kupaoni i ima još jedan poseban wc) za svaki treba napraviti posebnu vertikalu, koja se mora izvući skroz na krov.

Vertikala se mora polagati po zidu i može završiti na tavanu, ali sav smrad tada se osjeti na tavanu.
Da ne smrdi stalno , to je istina. Ali više smrdi nego kaj hoće priznati, vjeruj mi.
Smatras li da bi bolje rjesenje bili automatski odusni ventili obzirom da ce i na tavanu biti stambeni prostor?
Nebi htjela da se smrad osjeti kad se otvori prozor
garavusa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:05   #462
Quote:
garavusa90 kaže: Pogledaj post
Smatras li da bi bolje rjesenje bili automatski odusni ventili obzirom da ce i na tavanu biti stambeni prostor?
Nebi htjela da se smrad osjeti kad se otvori prozor

Bolje rješenje je povući odušak na krov!
Kod adaptacija kuća koje imaju takvu situaciju poput vaše, najbolje je stvari posložiti kako treba. Kod izrade sanitarija u samom početku, trebalo je napraviti odušak na septičkoj jami i u stanu. U situaciji da postoji samo jedan sanitarni čvor - kupaona i wc , mora se raditi odušak, jer mirisi iz jame uvijek idu van kroz wc školjku i podne sifone.
Kada se na takvu situaciju napravi i kat , postavi još jedan sanitarni čvor, sve postaje još gore! Napravljen je "dimnjak" za septičku jamu, svi mirisi jednostavno se ventiliraju u kuću.
Pogledajmo sadašnju situaciju, praktično.

Ostani u prizemlju, a netko neka pusti vodu u wc-u na katu. U tom momentu, u toj školjki u prizemlju, podtlak izvuče dio vode, a mirisi ulaze u prostor! da se to ne dogodi, potreban je odušak.

Kod adaptacije kata, od wc školjke postojeća odvodna vertikala, mora se produžiti na tavan i svakako van na krov. Uz odvod, mora se ugraditi i dovodna vertikala hladne i možda tople vode (ovisno o vrsti grijanja), da se sve osigura za buduću situaciju.

Predlažem da se prije bilo kakvih radova dobro savjetuješ s majstorom, na koji način možete riješiti sadašnje i buduće probleme, koji su očekivani ako se sve ne riješi kako treba.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:12   #463
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Bolje rješenje je povući odušak na krov!
Kod adaptacija kuća koje imaju takvu situaciju poput vaše, najbolje je stvari posložiti kako treba. Kod izrade sanitarija u samom početku, trebalo je napraviti odušak na septičkoj jami i u stanu. U situaciji da postoji samo jedan sanitarni čvor - kupaona i wc , mora se raditi odušak, jer mirisi iz jame uvijek idu van kroz wc školjku i podne sifone.
Kada se na takvu situaciju napravi i kat , postavi još jedan sanitarni čvor, sve postaje još gore! Napravljen je "dimnjak" za septičku jamu, svi mirisi jednostavno se ventiliraju u kuću.
Pogledajmo sadašnju situaciju, praktično.

Ostani u prizemlju, a netko neka pusti vodu u wc-u na katu. U tom momentu, u toj školjki u prizemlju, podtlak izvuče dio vode, a mirisi ulaze u prostor! da se to ne dogodi, potreban je odušak.

Kod adaptacije kata, od wc školjke postojeća odvodna vertikala, mora se produžiti na tavan i svakako van na krov. Uz odvod, mora se ugraditi i dovodna vertikala hladne i možda tople vode (ovisno o vrsti grijanja), da se sve osigura za buduću situaciju.

Predlažem da se prije bilo kakvih radova dobro savjetuješ s majstorom, na koji način možete riješiti sadašnje i buduće probleme, koji su očekivani ako se sve ne riješi kako treba.
Hvala ti na trudu i savjetima pogledala sam par videa pa mi je jasnije o cemu pricas..
Znaci napraviti vertikalni odušak na krov... U jednom videu sam vidjela da se na taj odušak na krovu može staviti studor automatski ventil koji bi omogućavao dovod zraka a opet se mirisi nebi širili na tavanu/ krovu :klap:
Hvala majstore
garavusa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:32   #464
Quote:
garavusa90 kaže: Pogledaj post
Po mojem laičkom mišljenju, umivaonik ima sifon.. to je ona čašica na kraju ako se ne varam.. ali kako se umivaonik ne koristi često valjda u njoj nema vode koja bi spriječila miris..
Napuni vode u taj sifon pa ćeš vidjeti da li ćeš onda osjećat smrad.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:06   #465
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Napuni vode u taj sifon pa ćeš vidjeti da li ćeš onda osjećat smrad.
Vrijedi probati, ali koliko sam shvatila cim netko pusti vodu u skoljki ili bilo gdje, obzirom da nema vertikalnog oduska, vodu iz sifona umivaonika ce podtlak povuci i eto smrada opet
garavusa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:59   #466
Planiram malo uređivat dvorište pa bih prije toga zamjenio kanalizacijsku cijev od kuče do šahta na cesti.
E sad pošto bi uređivao samo polovicu dvorišta (ograda i asfalt) mislio sam malo ušparat na vremenu i novcu tako da mjenjam samo cijev na toj polovici dvorišta.
Pretpostavljam da je trenutno korištena betonska cijev za kanalizaciju pa me zanima da li je moguće spojit novu plastićnu cijev za kanalizaciju u betonsku.

Tek kad malo odkopam ću znat točan materijal i fi cijevi koja je sad pod zemljom ali možda je netko radio slučnu stvar ili zna malo o tome više?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:46   #467
Imam jedno pitanje ,znaci nedavno sam uplatio prikljucak za kanalizaciju odavno sam vec cijev doveo do mjesta gdje treba biti prikljucak(šaht) a oni su nedavno doveli svoju cijev .Došli su prekjuce iz vodovoda ja sam sve pripremio iskopao rupu i ocistio oko cijevi da ljudi nesmetano spoje i oni su to učinili i rekli mi da ja zatrpam zemljom koju sam iskopao da bi oni mogli spojiti ..e sad me zanima dali oko šahta treba staviti betona pošto je u zemlji da se to fiksira ili moze ostati tako i dali su oni to trebali napraviti ili je to moja duznost?
teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:17   #468
Angry Korijenje u kanalizaciji

Muku mučim već neko vrijeme sa time.

Tražila sam sličnu temu ali je nisam našla.

Probali smo mehanički i bilo je dobro neko vrijeme no sada je opet botanika u akciji a meni je pukao film.
Napravili smo iskop jer smo pronašli mjesto ulaska.
Čistili samo sajlom do septičke jame, sajla je prošla i strgala nešto sitnog korijenja.
Protok je bolji ali to nije gotova priča.
Sumnjamo na barem dva mjesta gdje je ista priča /kanalizacije je stara 40 godina, keramičke cijevi, mjesto vikendica gdje se ne živi/.

Sada smo cijeli dan stavljali u cijevi mješavinu alkoholnog octa, soli i deterđenta za suđe da učini svoje.
Ta mješavina inače ubija manji korov u vrtu za 24 sata. Za veće se ponavlja.

Zna li netko za neku drugu kemijsku opciju (čak i da mi se nešto osuši od manjih biljaka) dok mi je sustav kanalizacije otvoren?

Inače mi je majstor (2008. godine) računao oko 2000 eura za trganje stare kanalizacije, izradu nove (10 metara) te manju septičku.
Postoji i ta opcija da sve strgam, no radije bih sada da dobro potrujem beštiju.

Čini mi se da ta cijena zamjene cijevi više nije aktualna...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:51   #469
folijarni herbicid direktno gore po sumnjivcima? pa kad se posuši malčirati tako da na tom potezu ništa više ne nikne.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:29   #470
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Muku mučim već neko vrijeme sa time.


Čistili samo sajlom do septičke jame, sajla je prošla i strgala nešto sitnog korijenja.
Protok je bolji ali to nije gotova priča.
Sumnjamo na barem dva mjesta gdje je ista priča /kanalizacije je stara 40 godina, keramičke cijevi, mjesto vikendica gdje se ne živi/.


Ta mješavina inače ubija manji korov u vrtu za 24 sata. Za veće se ponavlja.

Zna li netko za neku drugu kemijsku opciju (čak i da mi se nešto osuši od manjih biljaka) dok mi je sustav kanalizacije otvoren?

Inače mi je majstor (2008. godine) računao oko 2000 eura za trganje stare kanalizacije, izradu nove (10 metara) te manju septičku.
Postoji i ta opcija da sve strgam, no radije bih sada da dobro potrujem beštiju.

Čini mi se da ta cijena zamjene cijevi više nije aktualna...
Probaj se obratiti na [email protected] koji u ponudi obavlja sječenje korijenja u cijevima ili na web-u "sječenje korijenja u kanalizacijskim cijevima"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:37   #471
Hvala vam na odgovorima.
Naš kolega mi je dao ideju kako je on to riješio - bacanjem modre galice u kanal. sustav.

Probati ću sve jer mi se ne iskopava mi se vrt.
To je zadnja opcija kao kod liječnika "pod nož"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:25   #472
Kako naći cijev od kanalizacije

Trebam naći mjesto u betonskom podu garaže gdje kopati da pronađem cijev od kanalizacije. Slika će pomoći



ovo bi bio tlocrt kuće.
oluk sa krova ulazi na gornjoj strani a dolje je šaht.
iz planova znam da jedna linija kanalizacije ide po jednoj strani kuće (zelena linija) i ona je čista.

druga, crvena linija, skuplja vodu sa krova, iz sudopera, perilice suđa i rublja i negdje između kuće i šahta se spajaju u jednu cijev.

na 10,5 metara od ulaza sa oluka je blokada (negdje u području žutog kvadrata), zapleteno crijevo miniwasha koje je ostalo unutra u pokušaju čišćenja, zaplelo se i odrezano ali ne ide dalje.

par pokušaja čišćenja mašinama pročisti cijev ali ne može izbaciti crijevo miniwasha niti ga se može povući natrag. na tom mjestu se stalno začepljuje odvod sa svim mirisnim posljedicama. nema smisla jednom godišnje zvati majstore da čiste odvod, jedino rješenje se čini razbiti pod, otvoriti cijev, izvući zapetljanu cijev miniwasha i zakrpati to mjesto.

sad tražim savjet.
da li postoji pravilo kod gradnje po kojem bi crvena cijev MORALA ići paralelno sa zidom, ili ona može biti postavljena i ukoso, prema šahtu?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:34   #473
ekipa za sanaciju puknuća cijevi ima mikrofone za slušanje kuda cijevi idu, tako da bi ti bilo najsigurnije obratiti se takvoj tvrtci pa da ti oni kažu gdje ti je cijev...
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:58   #474
Postoji pravilo da kanalizacijske cijevi idu kraćim putem van zgrade a ne paralelno. Potrebno je izvući crijevo koristeći spiralnu oprugu kao hvatačem sa pozicije od šahta ili uz zgradu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:44   #475
pretpostavljam da je za mikrofon potrebna čista cijev.
jer ovako sada je začepljena toliko da je po ovom pljusku izbacilo vodu sa krova do sudopera.

izvlačenje smo probali.
majstor sa onom mašinom koja rotira i gura sajlu i pogodnim vrhom, i ja sa ručnom sajlom koja ima vrh kao spiralu. ne ide.
sad je to još gorje jer je cijev sa strane ulaza začepljena a sa strane šahta ne možeš znati da li si ušao u zelenu liniju ili u crvenu. a kak je zelena glavna, crvena je spojna pa je teško pogoditi sajlom u nju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:34   #476
Piranje za majstore od kanalizacije. Punac mi zbog umjetnog kuka,.koji je sjlon iskakanju ne smije sjediti na niskom. I sad bi htjeo i nekakvu višu WC školjku. Sad nisam upućen dali postoji nekakav standard visine ili ppstoje modeli koji su viši od drugih.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 23:10   #477
Sličan proizvod smo kupili punici (http://medivita.hr/ortopedska-pomaga...etno-povisenje) ako se mora dobro je. Vodi računa o čvršćim hvatačima za tijelo školjke- malo zna šetati
Ima puno ponuda u prodavaonicama oropedskih pomagala od 160 kuna na više
Ali ako je to moguće bolje bi bilo da se dozida donji rub školjke za 10 ili 13 cm u visinu i ugradi normalna školjka i svakako doštuka kanalska cijev (muf) i mislim da je to jeftinije u konačnici . Preporučujem da ipak povremeno tjerate punca na drugi wc normalne visine zbog ispravne konfiguracije debelog crijeva

Zadnje uređivanje kanjar : 27.07.2017. at 23:26. Reason: dopuna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:46   #478
Izvadi se wc školjka, produži cijev od kanalizacije - ako je odvod u pod- zalijepi se siporeks od 5 ili 7 cm i postavi se wc školjka. Za učvršćivanje se kupe malo dulji vijci za wc školjku. Nakon toga se stiropor lagano obradi, a kad se sve osuši, rubovi se mogu premazati s bijelom lak bojom.

Ako je odvod u zid, koriste se druge spojne cijevi, a vodokotlić se postavi više, za debljinu podloge, radi boljeg ispiranja (nije obavezno).

Sa strane se postavi držač za pomoć kod dizanja.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:06   #479
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Izvadi se wc školjka, produži cijev od kanalizacije - ako je odvod u pod- zalijepi se siporeks od 5 ili 7 cm i postavi se wc školjka. Za učvršćivanje se kupe malo dulji vijci za wc školjku. Nakon toga se stiropor lagano obradi, a kad se sve osuši, rubovi se mogu premazati s bijelom lak bojom.

Ako je odvod u zid, koriste se druge spojne cijevi, a vodokotlić se postavi više, za debljinu podloge, radi boljeg ispiranja (nije obavezno).

Sa strane se postavi držač za pomoć kod dizanja.
Tako sam si nešto i mislio, no idem pitati. Jer na ovom forumu sam se već znao iznenaditi nekim stvarima što sve postoji, pa remo možda postoji i visoka školjka.
A za ovaj uložak znam.
Ok, hvala na odgovorima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 09:29   #480
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Tako sam si nešto i mislio, no idem pitati. Jer na ovom forumu sam se već znao iznenaditi nekim stvarima što sve postoji, pa remo možda postoji i visoka školjka.
A za ovaj uložak znam.
Ok, hvala na odgovorima.
Postoje višlji modeli, za cca do 10cm. Ima inker i camargue koliko mi je poznato.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.