Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 10:07   #6221
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Danas punih 35 tjedana. Jos 5 za izgurati.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Aaaaa budete vi izgurali sigurno, drzim fige

Nama je danas punih 31 tt bome mi to prolazi sve brze i brze ponekad me uhvati kratka paranoja vezano za porod i tako to. Jos moj gin ide na GO i ja necu bit pregledana do 37+1 tt (dakle bez pregleda 7 tjedana i to pred sam porod) i to ce bit pregled u TA vec pa me panika opere tu i tamo...jel se ja u tom slucaju mogu ranije narucit na pregled u TA? Mozda vec s 36+1? Oce me primit? Ici cu na Merkur.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 16.07.2017., 10:08   #6222
Cure cemu sluzi jastuk dekica? Moze to posluzit ko vreca za spavanje? Ili je ovo jastuk bas za nosenje ako te je npr. strah?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 16.07.2017., 10:15   #6223
Quote:
MordSith kaže: Pogledaj post
Pedijatra jos nisam imala prilike vidjet, al cini mi se da je musko...
Radikovic je bio ok, al kazem nije on puno tu petljao...
Sta se dohrane tice koliko vidim ne daju nista jer je dijete 24h s tobom, forsiraju dojenje i presvlacrnje.. par puta dnevno dodje sestra za bebice i pita koliko je sisala beba, kad smo je presvukli, piskila? Kakala? Nadam se i ja da kod nas nece bit nikakvih problema i da ce sve ic po peesu pa da cemo brzo kuci i uhodat se u sve... Mlijeko mi jos nije doslo nadam se da ce uskoro, mali za sad povlaci kolostrum..

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Mene je to kad su je odveli na infuziju zeznuli jer su joj dali dohranu,aprije toga je napravila ragadu mi i valjda povukla i malo krvi pa je nastao problem. Pa se nadam da ne daju djeci vise dohranu kad su na infuziji.
profesorka87 is offline  
Old 16.07.2017., 10:59   #6224
Jutrooo... opet me ustekala lumbalna. Hodam ko penzicka. Nece valjda tako do kraja biti
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:00   #6225
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Danas punih 35 tjedana. Jos 5 za izgurati.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Brzo ce to...jos 2 tjedna i ti mozes rodit ja se po tebi ravnam onda....
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:02   #6226
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Brzo ce to...jos 2 tjedna i ti mozes rodit ja se po tebi ravnam onda....
Ovaj protekli tjedan mi je bio najduzi u cijeloj trudnoci. Valjda od straha da cu prije rodit.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 16.07.2017., 11:02   #6227
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Aaaaa budete vi izgurali sigurno, drzim fige

Nama je danas punih 31 tt bome mi to prolazi sve brze i brze ponekad me uhvati kratka paranoja vezano za porod i tako to. Jos moj gin ide na GO i ja necu bit pregledana do 37+1 tt (dakle bez pregleda 7 tjedana i to pred sam porod) i to ce bit pregled u TA vec pa me panika opere tu i tamo...jel se ja u tom slucaju mogu ranije narucit na pregled u TA? Mozda vec s 36+1? Oce me primit? Ici cu na Merkur.
Ovako sam i ja nekako bila na pregledu...s 31+5.i sad bi trebala sa 37 tjedana.razmisljam da odem sljedeci tjedan kod svog gin jos jednom na pregled prije TA (mada je on rekao da nema potrebe da se vise vidimo) al moja guzica nema mira ..
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:05   #6228
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ovaj protekli tjedan mi je bio najduzi u cijeloj trudnoci. Valjda od straha da cu prije rodit.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
O znam.....meni sad nekako vrijeme dosta brzo ide jer sam u pripremama i pranju robice...i sad mi je ustvari zao sto nisam prije to sve obavila jer osjetim koliko mi je sve teze postalo. A lijepo sam govorila muzu da to mislim ranijr napravit al me on uvjeravao da je prerano.
Jos kad se sjetim kakva je prognoza za sljedeci tjedan...kazu iznad 35... tocat cu se u kadi
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:06   #6229
Mord čestitke!
Meni svaki porod zvuči grozno, ali opet, manje mi traumatično roditi doma nego doći prerano u bolnicu. Tog se užasavam. Kod mene sigurno neće biti preranog odlaska, ako uopće bude taj scenarij a vidjet ću kad dogovorim neki pregled u bolnici.
36 tt, kod mene nikakvih kontralcija, pomaka, ništa, možda mi se malo trbuh spustio. Ogroman je.
Jučer me 2,5 sata hodanja dotuklo, zaspala sam navečer ko da me netko izmlatio. Zasad sam nešto posteljinice oprala, u slijedeća dva tjedna bi trebali ponabavljati što treba da još stignem to oprati i popeglati.
Usput još rješavam druge stvari oko kuće koje treba riješiti i dobro, nadam se da će biti sve ok.
MARIJA0077 is offline  
Old 16.07.2017., 11:07   #6230
Mislim sa cu si naruciti mustelu s coocoona... i mislila sam mozda samo onaj gel za pranje tijela. Sto ste vi od kozmetike nabavljale?
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:11   #6231
Ja sam do proslog tjedna bila suuuper...sad sam u 35.tjednu i bole me kukovi,kriza, fali mi zraka, vrti mi se... uglavnom katastrofa! Najjace mi kad se idem ustat nakon duzeg sjedenja ili lezanja...pa moram napravit par pingvinskih koraka dok se ne dovedem pod radnu temperaturu da mogu dalje nastavit
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:12   #6232
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Cure cemu sluzi jastuk dekica? Moze to posluzit ko vreca za spavanje? Ili je ovo jastuk bas za nosenje ako te je npr. strah?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ja sam inace protiv jastuka jer ih ne volim, ali ako je netko sigurniji nositi dijete u njemu, zasto si ne olaksati. Samo po ljeti mi se cini da se bebe jadne akuhaju u jastuku.
Ja sam dobila poplun koji ima po sebi trakice pa pretpostavljam da se on veze u jastuk samo ne znam kako jer su te trake po sredini popluna i ima ih 4, a poplun je onako ukrasni sa volancicima po rubovima. Posluziti ce za pokrivanje ako smoci ovaj koji imam od kompleta posteljine.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 16.07.2017., 11:17   #6233
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
O znam.....meni sad nekako vrijeme dosta brzo ide jer sam u pripremama i pranju robice...i sad mi je ustvari zao sto nisam prije to sve obavila jer osjetim koliko mi je sve teze postalo. A lijepo sam govorila muzu da to mislim ranijr napravit al me on uvjeravao da je prerano.
Jos kad se sjetim kakva je prognoza za sljedeci tjedan...kazu iznad 35... tocat cu se u kadi
Ja sam sve napravila a 28-29 tjedana i sad sam besposlena pa mi vrijeme sporo prolazi. U jednu ruku mi je drago da je sve gotovo jer tko bi peglao po ovim vrucinama. Opet, sada nemam sto raditi pa zivim od obaveza. Ponedjeljak rijesavam papire za porodiljno napokon. 25.7. Mi je curici rođendan. Pa krajem mjeseca imam jedan obiteljski rucak. I tako. Između visim na forumu i gledam tv. Dosadni i jak sporo prolazi vrijeme.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 16.07.2017., 11:17   #6234
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Tynaa, sanjala sam da si kupila bugaboo kolica i bila su predivno rozasta, bas curicasta hehehehe

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ahahhaa zakoon nas kaj je najbolje kaj imaju navlaku ciklama rozu a zena uz nju prodaje i plavu navlaku koja se moze promjeniti za decka samo kaj su ovo stariji model camelon nisu cameleon 3 evo bas ih idemo pogledati, drzite fige
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 16.07.2017., 11:26   #6235
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve napravila a 28-29 tjedana i sad sam besposlena pa mi vrijeme sporo prolazi. U jednu ruku mi je drago da je sve gotovo jer tko bi peglao po ovim vrucinama. Opet, sada nemam sto raditi pa zivim od obaveza. Ponedjeljak rijesavam papire za porodiljno napokon. 25.7. Mi je curici rođendan. Pa krajem mjeseca imam jedan obiteljski rucak. I tako. Između visim na forumu i gledam tv. Dosadni i jak sporo prolazi vrijeme.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Uzivaj, odmaraj, spavaj, mlati po lubenicama i sladoledu... ja jos ovaj tjedan obavim peglanje i onda se prebacujem u ovaj drugi mood gdje cu vise manje nista ne raditi. Hopsat cu po pilates lopti eto jedino to malena je kod mojih u Ka.svaki dan je na kupanju..ljepse joj je tamo nego da samnom truli u zgu...jos sam sposobna vozit pa odem malo tamo malo ovdje...
-Aya- is offline  
Old 16.07.2017., 11:31   #6236
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Mislim sa cu si naruciti mustelu s coocoona... i mislila sam mozda samo onaj gel za pranje tijela. Sto ste vi od kozmetike nabavljale?
Prvih par mjeseci samo bademovo ulje, i u vodu i poslije kupanja. I mislim da sam mu jednom na tjedan kosicu oprala niveom baby il necim takvim
Mustela mm-u smrdi, pa ju nismo bas koristili iako smo imali
Snow Fairy is offline  
Old 16.07.2017., 11:34   #6237
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Uzivaj, odmaraj, spavaj, mlati po lubenicama i sladoledu... ja jos ovaj tjedan obavim peglanje i onda se prebacujem u ovaj drugi mood gdje cu vise manje nista ne raditi. Hopsat cu po pilates lopti eto jedino to malena je kod mojih u Ka.svaki dan je na kupanju..ljepse joj je tamo nego da samnom truli u zgu...jos sam sposobna vozit pa odem malo tamo malo ovdje...
Sladoled mi bas treba na mojih 22kg viska. Nadam se da necu do kraja jos puno dobiti. A ja vozim samo jos do vrtica po malenu i natrag. Ukupno kilometar. Do zadnjeg pregleda sam sama sve obavljala i onda sam rekla muzu da ne mogu vise. Izmori me voznja do rijeke. Skoro 40km i jos toliko natrag.
Sad sam u fazi razmisljanja kada bih barem izbjegla epiziotomiju. Prosli put je kolegica pokusala ali mi je rekla da cu jako ispucati jer nisam nimalo elasticna. Zanima me kako ce sada biti.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 16.07.2017., 11:35   #6238
Quote:
naomi1 kaže: Pogledaj post
Ja sam se mislila izmedju Mime i Stokke xplory.
mima mi je otpala zbog koznog sjedala koji nema nikakvu zastitnu navlaku nit ista, i onda kad beba tu kozu oguli to izgleda ocajno.

Xplory cu sigurno uzeti, samo cekam da uvatim negdi popust na gotovinu,nije mi nekako fer da jednim kupcima npr u Lesnini daju popust a drugima ne.

Bugaboo su mi fora kolica, ali su mi nekako preniska...
Meni kod xploryja smeta sto nema ispod kosare za speceraj. I ti kotaci su mi sumnjivi za sve terene.

Scoot su puno kompaktnijs, sklapaju se sa sjedalom, imaju veliku kosaru ispod.....i povoljnija su znatno. Da kupujem za prvo dijete ajd al za ovo zadnje....ionako ce s gpdinu ipo u maclaren.
Blackie is offline  
Old 16.07.2017., 11:39   #6239
Ma ja sam se i prenatovarila s obvezama. Na papir si pišem što moram napraviti. Samo se nadam da ću biti dovoljno dobro psihički i fizički da nastavim u revijalnom tonu i poslije porođaja. Zasad se još dobro i držim.

Mi smo s prvim koristili samo kremu za guzu - JGL čini mi se, Bephanten sam imala, ulje gospine trave koje smo sami napravili ako se pojavio osip a za kupanje samo povremeno maslinovo ulje inače isključivo čista voda. Uopće ga nismo mazali osim ako je baš bilo potrebno. Takva je tada bila uputa i od patronažne.
MARIJA0077 is offline  
Old 16.07.2017., 11:40   #6240
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Sladoled mi bas treba na mojih 22kg viska. Nadam se da necu do kraja jos puno dobiti. A ja vozim samo jos do vrtica po malenu i natrag. Ukupno kilometar. Do zadnjeg pregleda sam sama sve obavljala i onda sam rekla muzu da ne mogu vise. Izmori me voznja do rijeke. Skoro 40km i jos toliko natrag.
Sad sam u fazi razmisljanja kada bih barem izbjegla epiziotomiju. Prosli put je kolegica pokusala ali mi je rekla da cu jako ispucati jer nisam nimalo elasticna. Zanima me kako ce sada biti.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
I ja sam na 20+ s kg
Ja sam curku rodila na carski.jer se nisam otvarala...ni uz drip...
Iskreno voljela bi da mogu ovaj put prirodno, ali spremna sam na obje opcije.samo znam da sam odlucila da cu odbiti ovaj put drip...
-Aya- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.