Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 18:04   #21
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zaboraviti na stanove. Treba investirati u aktivni turizam: http://www.24sata.hr/news/kauboji-u-...ni-ranc-526299

Najskuplji je okrugli bungalov od 30-tak m2 :
http://www.lindenretreat.com/reservations/rates

Stella135€

https://t-ec.bstatic.com/images/hote.../100240142.jpg
Ovo nije lose ali za ovo treba dosta novaca a ako posao stane tesko je prodati a i nije izgledno da ces ti zivjeti pa nemas multifunkcionalnost posla

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Old 31.05.2017., 23:54   #22
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ovo nije lose ali za ovo treba dosta novaca a ako posao stane tesko je prodati a i nije izgledno da ces ti zivjeti pa nemas multifunkcionalnost posla

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
To je turistička investicija slična hotelu. Gradi se isključivo za biznis , a ne kao investicija u nekretnine koje ćeš uz put iznajmljivati.
krena is offline  
Old 01.06.2017., 16:56   #23
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To je turistička investicija slična hotelu. Gradi se isključivo za biznis , a ne kao investicija u nekretnine koje ćeš uz put iznajmljivati.
I koliki je povrat na investiciju u idealnim uvjetima?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Old 01.06.2017., 17:26   #24
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
I koliki je povrat na investiciju u idealnim uvjetima?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Možda čak i manje negoli kamate u banci. Ali uvijek ima nešto iznad novca. Npr. da cijela obitelj radi u svome hostelu.
krena is offline  
Old 01.06.2017., 23:38   #25
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,kupili smo stan u Splitu renovirali,dogovorili dugoročni najam sa sportasom(minimalno 3 godine),prodajna cijena je 198000EUR,a prepuštamo najamninu od 9600EUR godišnje,znači 5% plus plaćene režije.
S obzirom na najmoprimca amortizacija je minimalna.
Koliko je ova ponuda zanimljiva?Link na stan

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-22002222
Zašto ti u oglasu piše da je Žnjan kad je taj stan na Mertojaku?

Ja sad tražim nekakav stan do 200K i svi su oglasi kao i tvoj, nešto ne štima.

I još kažeš da imaš najmoprimca za 800 eura mjesečno a taj isti stan nudiš u najam na njuškalu.

Ne ide ovo sve tebe osobno jer te ni neznam, samo mi je puna kapa svih tih poluistinitih oglasa.
Doze is offline  
Old 02.06.2017., 03:13   #26
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
Zašto ti u oglasu piše da je Žnjan kad je taj stan na Mertojaku?

Ja sad tražim nekakav stan do 200K i svi su oglasi kao i tvoj, nešto ne štima.

I još kažeš da imaš najmoprimca za 800 eura mjesečno a taj isti stan nudiš u najam na njuškalu.

Ne ide ovo sve tebe osobno jer te ni neznam, samo mi je puna kapa svih tih poluistinitih oglasa.
Zasto pise da je Znjan?Iskreno malo marketinga jer stan ima dosta predispozicija da ponudi ono sto ljudi traze na Znjanu,nov moderan stan sa pogledom na more.Naravno da se adresa nemoze sakriti kao ni lokacija.

Sto se najma tice on je dogovoren oglas nije deaktiviran sada cu to napraviti,hvala na info,sto se ostalih stanova tice to nebi komentirao,sve sto sam naveo u postu stoji i lako se provjeri.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Old 02.06.2017., 03:16   #27
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Možda čak i manje negoli kamate u banci. Ali uvijek ima nešto iznad novca. Npr. da cijela obitelj radi u svome hostelu.
Sve ok ali posao radim radi zarade,a sa obitelji i prijateljima se druzim u slobodno vrijeme,ako nema nivaca onda je hobi a ne posao.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Old 02.06.2017., 08:43   #28
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zaboraviti na stanove. Treba investirati u aktivni turizam: http://www.24sata.hr/news/kauboji-u-...ni-ranc-526299

Najskuplji je okrugli bungalov od 30-tak m2 :
http://www.lindenretreat.com/reservations/rates

Stella 135€

https://t-ec.bstatic.com/images/hote.../100240142.jpg
To je jako specifičan proizvod. Da karikiram, kao da želiš otvoriti farmu pa umjesto pilića ili svinja otvoriš farmu nojeva. Možda će netko i jesti nojevo meso ali sa pilićima ili svinjama igraš na sigurno jer ljudi neće prestati to jesti. Isto tako igraš na sigurno sa standardnim oblicima smještaja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 02.06.2017., 15:38   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je jako specifičan proizvod. Da karikiram, kao da želiš otvoriti farmu pa umjesto pilića ili svinja otvoriš farmu nojeva. Možda će netko i jesti nojevo meso ali sa pilićima ili svinjama igraš na sigurno jer ljudi neće prestati to jesti. Isto tako igraš na sigurno sa standardnim oblicima smještaja.
Tocno tako Neno u ovakve poslove ulazim samo ako mi je povrat znatno veci od "provjerenog posla".

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Old 07.06.2017., 01:32   #30
neznam jeli radi foruma,ali stigla je ponuda od 185000,gospodina sam odbio,mislim da mi je bolje sačekati godinu dvije najma pa onda mogu tražiti 185000 plus najam

evo novi link,

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-22707560
crazysplico is offline  
Old 24.06.2017., 17:38   #31
Jel još Said živi unutra? 😀
brban1950 is offline  
Old 05.08.2020., 04:02   #32
Ljudi gledam kupit jedan stan u kineskom zidu ali nije mi jasno zašto je cijena toliko nabijena pa ide i preko 200k, ja znam za prednosti poput pogleda i blizine centra i valjda jer je to bivši dom Borisa Dvornika, ali zgrada je stara i nema termofasadu i stepenište je ajme, a lift je prostran ali ajme lošem stanju...pa ako netko zna još mana ili prednosti ajde podilite
fromcopacabana is offline  
Old 05.08.2020., 11:53   #33
Quote:
fromcopacabana kaže: Pogledaj post
Ljudi gledam kupit jedan stan u kineskom zidu ali nije mi jasno zašto je cijena toliko nabijena pa ide i preko 200k, ja znam za prednosti poput pogleda i blizine centra i valjda jer je to bivši dom Borisa Dvornika, ali zgrada je stara i nema termofasadu i stepenište je ajme, a lift je prostran ali ajme lošem stanju...pa ako netko zna još mana ili prednosti ajde podilite
Ja tražim gripe,marjan,špinut u biti 2 km od rive stan prizemlje s vrtom. izgubija sam volju više tražit.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 05.08.2020., 13:47   #34
Quote:
fromcopacabana kaže: Pogledaj post
Ljudi gledam kupit jedan stan u kineskom zidu ali nije mi jasno zašto je cijena toliko nabijena pa ide i preko 200k, ja znam za prednosti poput pogleda i blizine centra i valjda jer je to bivši dom Borisa Dvornika, ali zgrada je stara i nema termofasadu i stepenište je ajme, a lift je prostran ali ajme lošem stanju...pa ako netko zna još mana ili prednosti ajde podilite
lokacija, lokacija, lokacija
DoktorNo is offline  
Old 05.08.2020., 13:49   #35
Quote:
fromcopacabana kaže: Pogledaj post
Ljudi gledam kupit jedan stan u kineskom zidu ali nije mi jasno zašto je cijena toliko nabijena pa ide i preko 200k, ja znam za prednosti poput pogleda i blizine centra i valjda jer je to bivši dom Borisa Dvornika, ali zgrada je stara i nema termofasadu i stepenište je ajme, a lift je prostran ali ajme lošem stanju...pa ako netko zna još mana ili prednosti ajde podilite
kineska dva zida su ponajbolji tlocrti koje sam vidio (mislim arh. gotovac)- uz kaskade, u pravilu stanovi od 105mkv. gornji kineski vode kao 107 kvadrata. manji stanovi su 95 (nemoj me oko kvadrature uzeti za riječ, ovi mi nisu bili zanimljivi pa sam zaboravio). orijenacija je da ti zimi sunce tuče u južnu stranu, nisko, efekt staklenika, ljeti je putanja iznad zgrade.
lokacija je odlična, parking je problem. kao i manje više, svugdje.
termofasadu zajebi, ovo je kvalitetna gradnja. iz mraka, kad je bog hodao zemljom.
ukratko, stanovi za klasu bolji od 90% novogradnji.
__________________
This ain't no Mudd Club, or C. B. G. B.
housesinmotion8 is offline  
Old 05.08.2020., 14:03   #36
Quote:
fromcopacabana kaže: Pogledaj post
Ljudi gledam kupit jedan stan u kineskom zidu ali nije mi jasno zašto je cijena toliko nabijena pa ide i preko 200k, ja znam za prednosti poput pogleda i blizine centra i valjda jer je to bivši dom Borisa Dvornika, ali zgrada je stara i nema termofasadu i stepenište je ajme, a lift je prostran ali ajme lošem stanju...pa ako netko zna još mana ili prednosti ajde podilite


lokacija naravno, dvi terace, dva wc-a.105-107m2 Nema veze sa Borisom,Spinut drzi cijenu a stanovi u Kineskom su rasporedno odlicni, 200
+k i unutra mozes radit sta god zelis (triba love naravno )ali Spinut je Spinut.
Imas u Kastelansku nebodere i Jobova dobar pogled malo su ti jeftiniji,raspored ne los.
.
Parking ima garaza zapravo 2, kad kupujes stan velika vjerojatnost da vlasnik ima i garazno misto pa samo pribacis na svoje ime i nastavis placat .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 28.09.2020., 01:10   #37
Samo se strpi do 10 mjeseca 2021 kad kleknu cijene nakon 2 izgubljene sezone, sada kupovati ni slucajno.
crazysplico is offline  
Old 28.09.2020., 01:25   #38
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Samo se strpi do 10 mjeseca 2021 kad kleknu cijene nakon 2 izgubljene sezone, sada kupovati ni slucajno.
Po tržištu dionica vidim samo stagnaciju cijene za sad.
Upravo je to vrijeme za ulog. Znači istraživanje, a u 2. mjesecu kupovanje.

Koji građevinar iz Splita ima najveći kapacitet stanogradnje?
Lavčević ili netko drugi?

Ako obnova u Zagrebu počne za 6 mjeseci, a to je za početak 500M eura, onda očekuj vakum na strani stanogradnje. Da bi i dalje gurao stanogradnju u građevini treba min. 10 000 ljudi za početak.

Split je grad za ulaganje viška love, ali kao investicija je upitan na kratki rok. Jedino kao ulaganje u mešetarsku zaradu, ne kratkoročno iznajmljivanje - dugoročno da. Cca 20% zarade u 5.g na cijeni plus najam.


Edit: da sam Kovačević (lik iz Janafa) definitivno bih drža veći stan u centru Splita.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 29.09.2020., 02:25   #39
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Po tržištu dionica vidim samo stagnaciju cijene za sad.
Upravo je to vrijeme za ulog. Znači istraživanje, a u 2. mjesecu kupovanje.

Koji građevinar iz Splita ima najveći kapacitet stanogradnje?
Lavčević ili netko drugi?

Ako obnova u Zagrebu počne za 6 mjeseci, a to je za početak 500M eura, onda očekuj vakum na strani stanogradnje. Da bi i dalje gurao stanogradnju u građevini treba min. 10 000 ljudi za početak.

Split je grad za ulaganje viška love, ali kao investicija je upitan na kratki rok. Jedino kao ulaganje u mešetarsku zaradu, ne kratkoročno iznajmljivanje - dugoročno da. Cca 20% zarade u 5.g na cijeni plus najam.


Edit: da sam Kovačević (lik iz Janafa) definitivno bih drža veći stan u centru Splita.
Realizirane cijene staniva u Splitu u centru i sirem centru stagniraju vec 3, 4 godine, a sada sa Coronom i padom prihoda od turizma i najma realan je i pad cijena. Ona novogradnja na Kili povise Lukoila jos stoji neprodana.
Inace turizam u Splitu se vjerojatno nikad vise nece vratiti na zaradu do Corone jer kad se vratimo na 3mič nocenha imat cemo duplo vise kreveta.

Dugo ocan najam je isto pao i moze se naci lijep dvosoban u sirem centru za 400eur,ako gledamo da je to stan od cca 150 do 200 000eur trenutno to je nikakav povrat kad oduzmemo porez i amortizaciju. A tu cak racunas m svih 12 mjeseci...
crazysplico is offline  
Old 29.09.2020., 12:30   #40
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Realizirane cijene staniva u Splitu u centru i sirem centru stagniraju vec 3, 4 godine, a sada sa Coronom i padom prihoda od turizma i najma realan je i pad cijena. Ona novogradnja na Kili povise Lukoila jos stoji neprodana.
Inace turizam u Splitu se vjerojatno nikad vise nece vratiti na zaradu do Corone jer kad se vratimo na 3mič nocenha imat cemo duplo vise kreveta.

Dugo ocan najam je isto pao i moze se naci lijep dvosoban u sirem centru za 400eur,ako gledamo da je to stan od cca 150 do 200 000eur trenutno to je nikakav povrat kad oduzmemo porez i amortizaciju. A tu cak racunas m svih 12 mjeseci...
Tko kaze da je zgrada povise Lukoila neprodana. Kako ste to zakljucili?
karamustafa94 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.