Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 14:29   #1
Ne želim biti u vezi a osjećam društveni pritisak i nekad...

Muško sam, ušao sam u 30te, završio faks, imam svoj posao, svoj stan, dobro izgledam, u formi sam i snebivam se kad me netko pita o mom statusu veze.
Negdje duboko u sebi želio bih biti u vezi, ali znam da u stvarnosti nakon mnogo mnogo iskustva to nije za mene. Trenutno stanje mi odgovara jer mogu raditi što hoću i kad hoću i kako hoću. I trenutno mi je to milina.
No evo danas idem na svadbu i tamo ću sresti mnogo rodbine i znanaca i nekako mi je uvijek kad se pojavljujem na tim javnim mjestima koma jer nemam uz sebe nekog. Jednako tako mi je i zbog posla.
Super mi je biti solo, ali znam da kad se pojavim negdje u društvu da će netko to pitanje potegnuti i kad to čujem bude mi muka jer meni je čudno kako ljudi jednostavno mogu ući u vezu i ženiti se i kako su stvari vrlo jednostavne, ali za mene se to tako nije pokazalo kao jednostavno.

S jedne strane mi je odlično jer imam slobodu da radim što želim, ali opet htio bih nekako s nekim podijeliti svoj dio života da bude zanimljivije i da razvijem život u dvoje.
Ima li netko sličan?
enthos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:57   #2
Quote:
enthos kaže: Pogledaj post
Muško sam, ušao sam u 30te, završio faks, imam svoj posao, svoj stan, dobro izgledam, u formi sam i snebivam se kad me netko pita o mom statusu veze.
Negdje duboko u sebi želio bih biti u vezi, ali znam da u stvarnosti nakon mnogo mnogo iskustva to nije za mene. Trenutno stanje mi odgovara jer mogu raditi što hoću i kad hoću i kako hoću. I trenutno mi je to milina.
No evo danas idem na svadbu i tamo ću sresti mnogo rodbine i znanaca i nekako mi je uvijek kad se pojavljujem na tim javnim mjestima koma jer nemam uz sebe nekog. Jednako tako mi je i zbog posla.
Super mi je biti solo, ali znam da kad se pojavim negdje u društvu da će netko to pitanje potegnuti i kad to čujem bude mi muka jer meni je čudno kako ljudi jednostavno mogu ući u vezu i ženiti se i kako su stvari vrlo jednostavne, ali za mene se to tako nije pokazalo kao jednostavno.

S jedne strane mi je odlično jer imam slobodu da radim što želim, ali opet htio bih nekako s nekim podijeliti svoj dio života da bude zanimljivije i da razvijem život u dvoje.
Ima li netko sličan?
Društveni pritisak i mišljenje društva o tvom statusu te ne hrani i ne plaća ti račune. Dakle nemaš koristi od njega i čemu ga uzimat u obzir po pitanju navedenoga ako si i sam rekao da si ok sam sa sobom sa trenutnim stanjem.

:mic drop:
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:37   #3
To je točno, svjestan sam da me to ne bi trebalo mučiti, ali opet me malo muči i pritisak mi je. Čisto iz razloga što se pojavljujem sam i onda imam dojam da negdje postoji mišljenje da sam disfunkcionalan i da nisam ispunio taj "društveni dogovor" a u sebi iskreno mislim da mi ne treba netko za čitav život jer mi ok povremeno imati date ili slično. I onda sam malo tjeskoban kad moram dolaziti na mjesta gdje je hrpa parova.
enthos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:04   #4
Quote:
enthos kaže: Pogledaj post
To je točno, svjestan sam da me to ne bi trebalo mučiti, ali opet me malo muči i pritisak mi je. Čisto iz razloga što se pojavljujem sam i onda imam dojam da negdje postoji mišljenje da sam disfunkcionalan i da nisam ispunio taj "društveni dogovor" a u sebi iskreno mislim da mi ne treba netko za čitav život jer mi ok povremeno imati date ili slično. I onda sam malo tjeskoban kad moram dolaziti na mjesta gdje je hrpa parova.
Dojam je možda pogrešan, jesi li razmišljao na taj način?

Disfunkcionalan - sve je to relativno. Postoje parovi i brakovi di ljudi jedan drugog maltretiraju emotivno i fizički. Jesi li ti disfunkcionalniji od njih? Nauči malo stavit stvari na vagu i pogledat širu sliku.

Još jedanput - Hoće li te ispunjavanje tog "društvenog" dogovora nahranit i platit ti račune? Nemaš se kaj sramit pred ljudima radi svog statusa. Osim toga, bavit će se tobom dve minute i nastavit sa svojim životima. A ak je njima to "disfunkcionalno" - njihov problem, ne tvoj. Koliko vidim radi svoje neuparenosti ne patiš, pa čemu onda ne slušat svoj unutrašnji glas koji ti kaže da si trenutno ok sa tim (a sutra šta bude) i ići sebi na štetu radi sela?
Kasnije će ti možda unutrašnji glas i/ili želja govoriti drugo, ali za takve stvari mislim da trebaš slušati sebe.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:34   #5
Quote:
enthos kaže: Pogledaj post
I onda sam malo tjeskoban kad moram dolaziti na mjesta gdje je hrpa parova.
Koja su to mjesta i zašto moraš dolaziti na njih?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:11   #6
Nabavi si pratnju.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:33   #7
Ja. zadnje vidanje sam ja odlucila prekinuti... kuzim te. Ono sto mogu reci je ono sto sebi isto velim. Ti si ti, drugi su drugi. Ako treba biti, biti ce. Ako ne treba, nece. Sad sam bila na nekom seminaru tvrtke, i ljudi su me znali dan i pol- svaki do jednog je rekao da sam iznimno jaka osoba koja zna sto hoce... cak i pametna

nemam puno sanse u danasnjem svijetu da netko to dugorocno zeli u ovim godinama, nakon 20tak godina i par rastava da... ali vjerujem da postoji jedan od 100 koji ne trazi inferiorniju u samoostvarenju, a s zlatnom pipicom

I da se ja vidim s njim
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:39   #8
Quote:
enthos kaže: Pogledaj post
ali opet htio bih nekako s nekim podijeliti svoj dio života da bude zanimljivije i da razvijem život u dvoje.
Quote:
enthos kaže: Pogledaj post
u sebi iskreno mislim da mi ne treba netko za čitav život
A da se dogovoriš sâm sa sobom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:39   #9
Nemam pojma, bit solo mi je zadovoljavajuće ali opet kind off sucks... Zanimalo me mišljenje drugih koji imaju slični dojam
EDIT: Na kraju nisam siguran je li moja prava želja da budem u dugoročnoj vezi, braku ili što već ili je to čisto društveni konstrukt nešto tipa kao da mi je u um umetnuta umjetna ideja koja možda nije moja originalno
enthos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:21   #10
Neuvjerljiv si mi nekako.
Imas potrebu za drugim bicem, da svoj zivot dijelis s njim. To nije "umjetno" nego normalno, ljudski. A koliko ces htjeti da to bude "dugorocno" vidjet ces kad i ako s nekim prozivis koji mjesec, pa i godinicu. Unaprijed analizirati sto zelis, bez konkretne osobe, je zapravo besmisleno.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:16   #11
Teme su vam BISERI!!! Bolje da ja svoje bisere ne prosipam onda...

Stari, kratko i jasno... Idi tamo gdje uživaš. Ak te ne privlači seksualnost, možda si aseksualan. Mislim, ne seksualnost samo kao sex. Ako te ne tjera intrinzično da imaš curu, a vidim da te malo bocka... Ali ako misliš da možeš prdnut pod rosu sa 80 ili koliko godina u miru i biti sretan da nisi nikada bio sa nikime, GO FOR IT!!! Pa što očekuješ odgovor ovdje? Nađi ga u sebi. Može ti odgovoriti milion različitih odgovora. Svi će biti različiti. Ti bi htio, kako sam i ja nekada da ti svi jednoglasno kažu da ili ne i da kažeš, ok, onda ću to učiniti. Mislim, zgrožen sam jer ja kao osoba sa nepunih 30 godina sam već sa 18 znao decidirano što želim u životu. Prije 18 sam bio klackalica. Malo bi bio sam u životu i ne treba mi nitko na svijetu i idem u gorski kotar u kolibu, pa bi malo ženu djecu obitelj i sve ostalo... Sve se to kristaliziralo do 18. Imao sam malih nedoumica i dan danas ih imam, ali pobogu... trudim se ostvariti to što sam naumio. Nešto što još nije zaživjelo na našim prostorima. Kohabitacija bez djece. Ili ti, brak bez ugovorne obaveze. Djeca ne, zbog razloga koji sada nisu za temu ni bitni. Imam zdravstvenih problema, tako da ne želim mučiti jadnu bolju polovicu. Ali pobogu... već godinama se krećem u tom smjeru. I polako stvari dolaze na svoje mjesto. Pošto žene manipuliraju brakom i djecom, to je dosta teško za ostvariti. Ok, brak je isto osjetljiva tema. Al stari, hoću reći, to ti moraš odlučiti. Ne zato što ja želim ovo ideš i ti. Ili što Hazen kaže da tako radiš. Doduše dobro je rekla... Prvo moraš probati... Ja sam eto, probao mjesec i kristalizirao ideju. Dovoljno žudim za kohabitacijom i partnerstvom (btw ima jako sretnih kohabitacija koje poznajem), no nedovoljno za djecom i potpisom braka.

Ammm... i stari, ako se odlučiš na curu to ti je Tier 1 odgovornosti, brak ti je Tier 2, sa djecom si na Tieru 3. U Tieru jedan zajebete jedno drugo, u Tieru 2 često nastrada i imovina, u Tieru 3 razjebe ti se i imovina i djeca (slučaj moje obitelj). Tak da stari, trebao bi ti jako dobro razmišljati o tome. Ne kaže se đabe 3 put razmisli. Ma da 10000 puta razmisliš nisi siguran. To su ti koraci bez povratka, treći uništava živote. Moraš shvatiti da kao i tvoj posao i veza i nadalje sve ostalo snosi odgovornost.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:25   #12
nadi neku lezbu kojoj zbog okoline treba fake boyfriend
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:53   #13
Koje okoline usred ničega? Fazani i srne su još jako konzervativni.

Nisam prije vidio ovo o aseksualnosti. Jedna velika prednost života u divljini u dvoje jest da se fukate ko štuke.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:56   #14
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Koje okoline usred ničega? Fazani i srne su još jako konzervativni.

Nisam prije vidio ovo o aseksualnosti. Jedna velika prednost života u divljini u dvoje jest da se fukate ko štuke.
jel si fulao temu?
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:24   #15
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Koje okoline usred ničega? Fazani i srne su još jako konzervativni.

Nisam prije vidio ovo o aseksualnosti. Jedna velika prednost života u divljini u dvoje jest da se fukate ko štuke.
I množite kao mravi?

Ahhhh... Strašno teško danas napraviti kontracepciju.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:18   #16
Onima koji te pitaju, lepo akzes-A zasto moram da budem u vezi i nasmesis se ;-) Ucutace odmah!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:54   #17
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
To su ti koraci bez povratka, treći uništava živote.
Thnx man. Najbolje je da ne poduzimam nikakve korake izgleda. To mi je ok.
enthos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 19:15   #18
Samo trebas upoznat pravu osobu i znat ces na cemu si. Ovako sve preispitujes zbog prijasnjih propalih veza.Da ti je dobro tako kako pricas bilo bi te briga sto selo ima za reci na tvoj ljubavni status.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:22   #19
Nekako kad upoznaš pravu osobu i ona ode s drugim nakon mnogo godina... Teško je povjerovati da postoji prava osoba nakon toga. Kad god se dogodi ponovo kemija i treba se prepustiti u brod ljubavi bla bla, isplivaju sranja, nesigurnosti, kompleksi, flashbackovi i počneš vjerovati da to nije moguće više. I onda više ne znaš što je dobro a što loše za tebe. I nije da to ljude zanima jer mnogi to dožive. Na kraju to ostaje tvoja stvar koju ne znaš kako baš razriješiti. Eto, tako otprilike, u mom slučaju.
enthos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:13   #20
Talking

Iz svakog sranja izvuces neku poantu u tvom slucaju otislo je u drugom smjeru.
Savjeti,ima puno riba u moru za tebe su samo sjecanja na lose zavrsetke. Mozda si npr preemotivan,ljudi znaju dobro nakon takvih propalih veza sto tocno zele i ne zele u sljedecoj to vise prolaziti i cim primjete da to nece ici odu dok je jos vrijeme ali ne odustaju dok ne nadju onu pravu.
Sad analizirat koliko si ti emotivan,koliko dugo trpis nesto u vezi,kakav je tvoj odnos prema partnerici u vezi itd..je drugi korak pa ako imas volje otvori nam svoju dusu
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.