Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 12:46   #21
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pitanje jasno i glasno, kome služe strane banke?

a) Naciji

b) Vlasnicima banaka


Ja sam osobno za državne banke, kao što je i vojska i policija državna, novac je tvrdi temelj suvereniteta!
I jednima i drugima.

I državna banka bi naplaćivala svoje isto tako kako plaćaš porez za svoju vojsku i svoju policiju.

Quote:
Pa iz RH ONI izvlače cifru od nekoliko milijardi!
I konzum u BiH izvlači tuđu paru,kao i lidl i ostali ovdje.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Imas HPB...pa izvoli prebaci svoje poslovanje kod njih.
neće on nikome plaćat vođene račuba

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Htio sam, ali je onda Linić prijetio i da će tu banku predati strancima u ruke!
dat ili prodat
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:48   #22
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Jel mi živimo u istoj državi? Ti si valjda u Norveškoj.
Računica je vrlo jednostavna, ako nacija da bankarima nekoliko milijardi godišnje, onda je to nama minus.

ne mogu ja tebi dat lovu, pa da mi se to isplati, a uvjet je da zaradiš na meni, a moj uvjet je da si smanjim konkurentnost.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:50   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Računica je vrlo jednostavna, ako nacija da bankarima nekoliko milijardi godišnje, onda je to nama minus.

ne mogu ja tebi dat lovu, pa da mi se to isplati, a uvjet je da zaradiš na meni, a moj uvjet je da si smanjim konkurentnost.
Ne znam jel tebe ova vrućina opalila, računica je vrlo jednostavna?? Jedina računica koja je ovdje jednostavna da našu banku netko od naših opelješi pa se štedišama isplati ono garantirano od strane države, što smo opet mi platili. Ovdje druge jednostavne računice nema.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:52   #24
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Državno vlasništvo, u čemu je problem, ako volimo državu i ako smatramo to našom državom?
Ja volim ljude unutar države. Državne vlasti služe da svojim potezima i akcijama osiguraju ekonomski properitet i sigurnost građana RH.

Stoga svaki potez koji smanjuje državno upravljanje sredstvima za proizvodnju je u intresu građana RH jer državne tvrtke služe da bi politčke elite krale napaćeni narod, da bi se ulazilo u loše investicija jer se želi pogodovati određenim ljudima, služe da rodijaci dobivaju plaću bez da išta rade, da imaju previše radnika koji onda u intresu politčkih elita održavaju takvo stanje.

Ekonomski properitet se kreira tako se da diže efikasnost gospodarstva tj. sa što manje ljudi se proizvodi što više roba i usluga. Državne tvrtke nisu motivirane da dižu produktivnost....
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:54   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I jednima i drugima.

I državna banka bi naplaćivala svoje isto tako kako plaćaš porez za svoju vojsku i svoju policiju.

I konzum u BiH izvlači tuđu paru,kao i lidl i ostali ovdje.

neće on nikome plaćat vođene račuba

dat ili prodat
U poštenoj državi se porez koristi za opće dobro...

Naravno da ne zagovrama trgovaček police u stranom vlasništvu i ovuz strane otrovne hrane (ministar Kujndžić je priznao da visoka stopa raka u RH je od strane hrane).

Da imamo državu u kojoj su zaštićeni svi njeni građani, porez bi mi bio svetinja.

Sve što je u državnom vlasništvu, može raditi na dva modela, tržišno, tako da bude samoodržavajuće ili solidarno pa da bude besplatno krajnjem korisniku, ovisi o samom subjektu.

Zdravstvo bi trebalo biti besplatno za krajnjeg korisnika, bolje u zdravstvo uplaćivati zdrav, nego kad si bolestan!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:55   #26
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel tebe ova vrućina opalila, računica je vrlo jednostavna?? Jedina računica koja je ovdje jednostavna da našu banku netko od naših opelješi pa se štedišama isplati ono garantirano od strane države, što smo opet mi platili. Ovdje druge jednostavne računice nema.
Ali ja ne zagovaram da ti na izborima moraš dat glas lopini, zaokruži poštene ljude ili ukinimo državu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:59   #27
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Ja volim ljude unutar države. Državne vlasti služe da svojim potezima i akcijama osiguraju ekonomski properitet i sigurnost građana RH.

Stoga svaki potez koji smanjuje državno upravljanje sredstvima za proizvodnju je u intresu građana RH jer državne tvrtke služe da bi politčke elite krale napaćeni narod, da bi se ulazilo u loše investicija jer se želi pogodovati određenim ljudima, služe da rodijaci dobivaju plaću bez da išta rade, da imaju previše radnika koji onda u intresu politčkih elita održavaju takvo stanje.

Ekonomski properitet se kreira tako se da diže efikasnost gospodarstva tj. sa što manje ljudi se proizvodi što više roba i usluga. Državne tvrtke nisu motivirane da dižu produktivnost....
Ako nemaš povjerenja u onog kojeg si sam izabrao, kako onda možeš imati povjerenja u one koje je izabrala elita?

U komunizmu su nas učili o odumiranju države, nikad mi to nije bilo jasno, valjda se išlo prema novom svjetskom pretku.

Ako je država nešto loše, pa ukini mo je i podajmo se svjetskoj eliti.

Ako ja nesmijem imati svoje državne banke, onda mi ne trebe ni državna vojska, ni državna policija, plaćajmo zaštitare po tržišnoj cijeni!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:01   #28
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Računica je vrlo jednostavna, ako nacija da bankarima nekoliko milijardi godišnje, onda je to nama minus.
.
Računica je jedina a glasi da li bio u pitanju Ivica ili Johann uvijek će ti uzet.Druge računice nema a Johann će ti uvijek prije dat popust.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sve što je u državnom vlasništvu, može raditi na dva modela, tržišno, tako da bude samoodržavajuće ili solidarno pa da bude besplatno krajnjem korisniku, ovisi o samom subjektu.
Ajde sad objani to solidarno.Oni koji rade plaćaju a svi živi koriste To imamo.

Dakako da i državno mora radit tržišno jer će u protivnim narod plaćat minis i to opet oni koji imaju i rade.

Ti bi se j..o a da ti ne uđe.Ne može.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:05   #29
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Računica je jedina a glasi da li bio u pitanju Ivica ili Johann uvijek će ti uzet.Druge računice nema a Johann će ti uvijek prije dat popust.
Govorim o državnom vlasništvu, dakle i Ivan ili Đon dobili bi plaću, a profit bi bio u vlasništvu nacije, pa bi bilo love u državi.

Kad daš nešto drugom, ti ostaješ bez toga.

mi kad dajemo stranim bankaroidima, to nije investicija, to je reket!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:17   #30
Profit bi bio u rukama direktora i njihovih kvislinga a ne kod naroda.

Slobodna trgovina.Osnuj firmu u ostatku europe i svijeta i uzmi im lovu.Nitko ti ne brani.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:26   #31
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Profit bi bio u rukama direktora i njihovih kvislinga a ne kod naroda.

Slobodna trgovina.Osnuj firmu u ostatku europe i svijeta i uzmi im lovu.Nitko ti ne brani.
Reci da se šališ

Pa ako su u Hrvatskoj svi lopovi, pa čemu onda služi policija

ako sam dobro shvatio, strani bankaroidi nas štite od političara lopina.

Pa kome onda služi takva država?


Ja malo glup, pa mi treba bolje objasniti, dakl,e kad naš političar proda banku, on zapravo radi za dobrobit nacije, jer ima drugarsku samokritiku i zna da neće odoliti nešto maznut


Evo jedano izlaganje Bulja https://www.youtube.com/watch?v=_05FUWg3vaI


Nekako mi se čini da su češće scene deložacija, od scena uhićivanja ratnih profitera. Jel postoji netko da je osuđen za ratno profiterstvo i privatizacijsku pljačku ili su to sve pokajnici?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:04   #32
Legalnu pljačku koja se odvija na način da se zaposle podobni uhljebi i onda povećaju porezi na dio gospodarstva koji nešto stvarno radi nitko iz drugih grana vlasti nemože spriječiti. Također teško je sve procesuirati i dokazati da su investicje bila napravljenje u lošoj vjeri da bi se pogodavalo strančki bliskim osobama.

Država je tu da stvari okvir u kojem će tržište odrđivati što će, koliko i za koga prozvoditi. Stagancija i lopovluk nastaje kad parijtiski podbnici odlučuju o tome. Zato su državne tvrtke katastrofa koje su omča hrvatskog gospodarstva.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:06   #33
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Legalnu pljačku koja se odvija na način da se zaposle podobni uhljebi i onda povećaju porezni na dio gospodarstva koji nešto stvarno radi nitko iz drugih grana vlasti nemože spriječiti. Također teško je sve procesuirati i dokazati da su investicje bila napravljenje u lošoj vjeri da bi se pogodavalo strančki bliskim osobama.

Država je tu da stvari okvir u kojem će tržište odrđivati što će, koliko i za koga prozvoditi. Stagancija i lopovluk nastaje kad parijtiski podbnici odlučuju o tome.
Da li može par Hrvata osnovati banku pa konkurirati nekoj stranoj kako ono kažu, jednake šanse
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:11   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da li može par Hrvata osnovati banku pa konkurirati nekoj stranoj kako ono kažu, jednake šanse
Kako ne, svatko može osnovati svoju banku. Ako naši poduzetnci vide u tome priliku onda će to i napraviti.

Opsjednutos sa strancima i naivnost da su ljudi sa kojima dijeliš jezik nešto bolji je razlog zašto naši domoljubi mogu toliko krast.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:17   #35
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali ja ne zagovaram da ti na izborima moraš dat glas lopini, zaokruži poštene ljude ili ukinimo državu.
Tu se više opće ne radi o tome. Ljudi u ovoj državi, većinom, nemaju nikakvu ideju izgradnje države i budućnosti. Zato su i pustili da država služi bogaćenju nekolicine, i da se to događa porezima koje i oni uplaćuju. I tako će do samouništenja.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:25   #36
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Možemo i prepraviti pitanje, čemu služi Hrvatska kao država...?
Za mene država služi tome da pruža dobru pravnu zaštitu (brzo i efikasno pravosuđe), da bude jeftina (niski porezi), da pruža koliko-toliku šansu svima (i Todoriću i meni), da potiče zdravu ekonomiju (da poslujem bez straha od birokracije, samovolje inspekcija i namještenih natječaja). Eto, ne tražim puno, a koliko Hrvatska udovoljava ovim kriterijima, znamo i sami.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:28   #37
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Kako ne, svatko može osnovati svoju banku. Ako naši poduzetnci vide u tome priliku onda će to i napraviti.

Opsjednutos sa strancima i naivnost da su ljudi sa kojima dijeliš jezik nešto bolji je razlog zašto naši domoljubi mogu toliko krast.
Ne vidim baš naše ljude da uspjevaju, osim ako im netko nije na vlasti i ne rade s državom.

A opsjednutost strancima, pa daj odgovori čemu služe države onda?

Kad je Hićo htio ostvariti jednu državu, jedan narod, jednu vjeru, onda su se nacije suprotstavile?

Dakle, čemu onda uopće država, vojska, policija, ako se tehnički nemre bez stranih printera i stranih bogatih obitelji.


Novac samo po sebi nije vrijednost, nego tehnička realizacija vrijednosti države/suvereniteta. kao što neki ovdje govore, o pravnom okviru, dakle štampanje novca je jedan od okvira koji se može iskoristiti za rast gospodarstva.


Ja uvjek idem od pretpostavke, da borba i žrtve za državu nisu bile uzalud, i da ćemo sve učiniti kako bi država doista imala onu vrijednost koju su vidjeli oni koji su dali živote za državu.

Ne želim pušiti populizam europolitičara!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:33   #38
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Tu se više opće ne radi o tome. Ljudi u ovoj državi, većinom, nemaju nikakvu ideju izgradnje države i budućnosti. Zato su i pustili da država služi bogaćenju nekolicine, i da se to događa porezima koje i oni uplaćuju. I tako će do samouništenja.
Ali dokle god postoje izbori, mislim da ne bi glasove trebali dobivati oni koje postave centri moći.

Uništimo našu državnu banku, i dovedemo stranu banku.

Naša banka morala propast ili biti pokradena, sad mi pala policijska stanica u Zg i to mislim glavna stanica, isto bila pokradena, zar bi trebali sad dovest stranu policiju?

Damo svoje tržište stranim bankama, izvlače milijarde svake godine - meni je to sumnjivo.

Nisu mi jasni ti političari, koji bi vlastitu banku pljačkali, a stranoj omogućili da radi ekstra profitom, pa takvi političari u tome vide veću korist, zašto?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:51   #39
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Htio sam, ali je onda Linić prijetio i da će tu banku predati strancima u ruke!
Ali nije predao.
Dakle...trenutno vec imamo ono sto ti zazivas. Drzavno kontroliranu domacu banku.

Sve sto treba je malo poraditi na marketingu i natjerati Hrvate da svu svoju stednju i poslovanje prebace iz zlih stranih banaka u HPB.


Evo ti prvi kreni...jos danas stignes to obaviti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:56   #40
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Računica je vrlo jednostavna, ako nacija da bankarima nekoliko milijardi godišnje, onda je to nama minus.

ne mogu ja tebi dat lovu, pa da mi se to isplati, a uvjet je da zaradiš na meni, a moj uvjet je da si smanjim konkurentnost.
Ako ti nisi dignuo kredit, to tebi nije nikakav minus.
Ako je netko dignuo kredit da sagradi kuću to je njegov problem, a ne tvoj.
Zabadaš nos u tuđa posla.

Nacija ništa ne "daje" bankama, nego banke prodaju svoje usluge na slobodnom tržištu, kao što to radi i tvornica čokolade.
Ako nećeš njihove usluge, onda ih ne kupuj.

Kao ti je razmišljao staljin pa je zabranio uvoz, samo mu nije palo na pamet da i on nešto izveze drugima pa je zato 10 milijuna rusa umrlo od gladi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.