Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 09:01   #41
Veći problem hrvatskog turizma od toga što neki Pero na Stradunu naplaćuje kavu 25 kuna je u nečemu sasvim drugom...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 09:22   #42
Samo nek ugostitelji i iznajmljivaci plate drzavi porez po zakonu i bas me briga kolike su im cijene. Ako imaju klijentelu neka naplate. U Jugi su izbjegavali placat porez mrskoj Jugoslaviji, a u Hrvatskoj ce ga placati sa smjeskom i domoljubnim zanosom.:klap:
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:37   #43
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Zašto bi to bilo glupo?
Zašto bi Dubrovnik trebao biti podcijenjen pod nekom Venecijom a pogotovo Canneson?

Nije istina da po u zapadnoj Europi skuplje???
Ti se šališ!
Po Engleskoj i dosta mjesta u Francuskoj bude itekako skuplje no u Hrvatskoj. I po drugim zemljama, pogotovo ako idemo sjevernije pa do Danske, Norveške, Švedske... a tek Island?

Kad već spominješ Monte Carlo - ja sam pak jeo skupu i očajnu pizzu u Monte Carlu u pizzeriji De Caterina i kaj sad ova tvoja opaska o jeftinoj pizzi treba značiti??? Ima i po Dubrovniku i Hrvatskoj također jeftine klope...


Ili će biti da velike turističke firme znaju o Turizmu puno manje od tebe pa ne cijene Dubrovnik manje od recimo Venecije? A gle - Hilton i Expedia, npr.
Hilton Dubrovnik
Hilton Venezia

Screenshot za Hilton Dubrovnik
Screenshot za Hilton u Veneciji

Dubrovnik od 445 dolara, Venecija od 266 dolara.

Ajmo sad svi drvljem i kamenjem na Hilton i Expediu, jer kako se samo usude tražiti više za iste datume u Dubrovniku od nenadjebive Venecije!
Nisam rekla da u Europi nije nigdje skupo ili skuplje nego kod nas ali nije svugdje i sve a što se tiče Dubrovnika, jebi ga ali je još manje poznat po svijetu od Venecije ili Cannesa.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:50   #44
Cemu potcjenjivanje Dubrovnika? Hr je daleko manja drzava od Ita i FR, jos uvijek nepoznata za vecinu ljudi, a i jos gradi brend. Dubrovnik, Venecija, Cannes su skroz razliciti tipovi gradova, cemu usporedba..
Sve ionako regulira zakon ponude i potraznje: nema gostiju, propadne lokal.
Nase novine su smece po pljuvanju po svemu. Umjesto da se bave bitnim problemima koje se ticu svakog drzavljanina Hr (npr izuzetno opasan porez na nekretnine) oni o cijenama kave u jednoj ulici u jednom gradu
Istrazivacki novinar bi na licu mjesta obisao cijeli stari Dubrovnik i vidio bi da unutar zidina ima i normalnih cijena


Poslano sa mog HUAWEI G6-L11 koristeći Tapatalk
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:12   #45
Ne kuzim oko cega vi diskutirate??
Moj kafic,moja politika, tvoja politika oces pit ili neces....
Postoji li regulacija cijena?? Mislim da ne,tako da prica gotova.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:19   #46
diskutiramo o tome kako kod nekih pohlepa ne zna granica.. sloboda govora.. u čemu je problem? postoji li regulacija govora? mislim da ne..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:24   #47
Al to je prica uprazno. Ante ako stavi kavu 50 kn, i ima pun kafic to je to....
Savrseno te boli briga,tebe mane,nju......isto tako ako taj Ante i propadne ili korigira...
Naravno da mozemo komentirati,dapace.

Al nevidim smisao price....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:28   #48
kad Ante propadne da znamo zašto je propao ili korigirao
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:17   #49
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da u Europi nije nigdje skupo ili skuplje nego kod nas ali nije svugdje i sve...
Rekla si upravo ovo pa se prvo onda sama sa sobom dogovori oko svojeg vlastitog stava...

Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Drugo, nije istina da je u zapadnoj Europi skuplje
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cemu potcjenjivanje Dubrovnika? Hr je daleko manja drzava od Ita i FR, jos uvijek nepoznata za vecinu ljudi, a i jos gradi brend. Dubrovnik, Venecija, Cannes su skroz razliciti tipovi gradova, cemu usporedba..
Sve ionako regulira zakon ponude i potraznje: nema gostiju, propadne lokal.
Nase novine su smece po pljuvanju po svemu. Umjesto da se bave bitnim problemima koje se ticu svakog drzavljanina Hr (npr izuzetno opasan porez na nekretnine) oni o cijenama kave u jednoj ulici u jednom gradu
Istrazivacki novinar bi na licu mjesta obisao cijeli stari Dubrovnik i vidio bi da unutar zidina ima i normalnih cijena
Ja sam prvi stavio Dubrovnik, Veneziu i Cannes u istu rečenicu, isključivo kroz prizmu kukanja oko cijena kave, klope i sl. Vidimo ta kukanja kad je kava u Dubrovniku 3 Eura, a u Veneciji i Cannesu na špici redovno ima kafića s kavom na 5 Eura pa nikom ništa. I to sam vidio i kod naših ljudi, kukaju na ugostitelja sa Straduna ali im je cool isprsiti i koji Eurić više za istu stvar po Europskim gradovima.

Mrzimo kad naši zarađuju ali nam je cool kad nas stranci pelješe.

Potom sam i stavio ovaj primjer s Hiltonom gdje isti lanac za iste datume i isti tip sobe traži cca 75 posto više za svoj hotel u Dubrovniku no za svoj hotel u Veneciji. Čudnim čudom nigdje po našim portalima kukanja kako to Hilton može činit?

Po kojoj je logici naših portala jedan Hilton nedodirljiv a neki ugostitelj s Jadrana nije?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:21   #50
nitko nije nedodirljiv, ali mi ne idemo u hilton pa nam je svejedno
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:34   #51
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
nitko nije nedodirljiv, ali mi ne idemo u hilton pa nam je svejedno
Nisam baš nigdje vidio da se na portalima kritizira Hilton.

Što mislite koliko od onih 445 dolara koje posjetilac Hiltona u Dubrovniku potroši za jednu noć za sobu ostane u Hrvatskoj? Postotno...

A koliko od one Perine kave iz kafića na Stradunu?

U nekom postotku, ostane li više love u Hrvatskoj potrošene kod domaćeg ugostitelja no kod velikog međunarodnog korporacijskog hotelskog lanca?

(retoričko pitanje, naravno)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:36   #52
koji auto vozi ugostitelj? koju kućansku tehniku kupuje? čiju hranu kupuje? jel ide u hilton ?

pošto je Hilton kupio hotel? od koga?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:38   #53
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
koji auto vozi ugostitelj? koju kućansku tehniku kupuje? čiju hranu kupuje? jel ide u hilton ?
Koji auto voze Hiltonovi vlasnici? Koje aute kupuju za službene svojih hotela? Koju kućansku tehniku kupuju? Čiju hranu kupuju? Idu li kod Pere na Stradun na kavu?

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
pošto je Hilton kupio hotel? od koga?
Bolje je pitati zbog čega je Hilton (jeftino) kupio taj hotel?

(retoričko pitanje)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:41   #54
ovdje je potrebna jedna temeljita analiza kako bi se to utvrdilo

samo znam da Pero i ja nećemo tako skoro u kava-poslovni odnos.. osim ako ne pošalje kćerku na studij u Zagrebu, onda možda.. samo još nisam siguran hoću li joj biti profesor, rentati stan, ili nositi kavu

zato jer je ATPL visoko zadužena tvrtka? (mislim da ga nije kupio hilton nego adris?)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:51   #55
bogte, čime se vi bavite. svi znamo da je konzum najskuplji pa raja i dalje uredno daje lovu Todoriću i onda dođu ovdje javkati kak je sve skupo

jel imaš lidl?

svatko ima pravo potrošiti svoju lovu kak hoće
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:51   #56
Ima jedan drugi problem sa takvim skupim destinacijama. Selektiranje i staležiranje gostiju. Onaj tko uđe u takav skup lokal dobiva na vrijednosti u očima drugih, gleda ga se kao nekoga tko si to može priuštiti, uspjašnog i nadprosječnog. A ljudi ne vole biti tako procjenjivani, i naravno, ne bi trebali biti. No, sama činjenica da si netko ne može priuštiti takve lokale kao standard, već samo jednom ili nijednom u godinu dana svrstava ga u kategoriju ispod onoga tko to može u ljudskoj psihologiji.
Drugi je problem valorizacija te cijene kroz dobiveno na tanjuru ili u šalici, čaši.....Ako je to vrijedno cijene, cijena na mora biti problem, ali ako sam ja (koja zbog principa u takve lokale rijetko ulazim jer se uvijek sjetim koliko moram raditi za svoj novac) platila astronomsku cijenu i iz restorana izađem pa moram kupiti još i sednvič za deset kuna da budem sita - e, to je onda problem.
Nije problem ako znam da ulazim zbog prestiža da se mogu kurčiti i pričati naokolo pričice, ali onda se ne idem tamo najesti, nego idem u taj lokal.......

Evo, u jedan restoran na Rabu nikada više neću ući, kao i jedan u mome kraju gdje sam nakon što smo došli kući ispekla svakome tri jaja na oko.
Ali mogu svima pričati - iju, bila sam na ručku u Kneji....koja je propala i zatvorena je, usput rečeno.
A znala sam koliko ću platiti prije naruđbe - u cjeniku sve piše - odluka o ne posjetu više ikada je pala onog trenutka dok je naruđba servirana pred nas.

Odluka o ulasku u skupe lokale je osobni izbor, kao i kupnja odjeće, obuće....očeš kupiti pamučnu haljinu ili svilenu, kao i hoćeš li u lijepom ambijentu kupiti pamučnu po cijeni svilene. .
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:54   #57
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bogte, čime se vi bavite. svi znamo da je konzum najskuplji pa raja i dalje uredno daje lovu Todoriću i onda dođu ovdje javkati kak je sve skupo

jel imaš lidl?

svatko ima pravo potrošiti svoju lovu kak hoće
Pa Manči, upravo je to tema topika - Čemu ovolika hajka na cijene u restoranima...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:16   #58
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pa Manči, upravo je to tema topika - Čemu ovolika hajka na cijene u restoranima...
u pravu si.

ljudi su pismeni, znaju pročitati cijenik, to je to
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 04:41   #59
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Al to je prica uprazno. Ante ako stavi kavu 50 kn, i ima pun kafic to je to....
Savrseno te boli briga,tebe mane,nju......isto tako ako taj Ante i propadne ili korigira...
Naravno da mozemo komentirati,dapace.

Al nevidim smisao price....
... i to bi stajalo tako dugo dok taj tvoj Ante uredno plati porez.
No, s obzirom na aplikacije u blagajnama...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:03   #60
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Rekla si upravo ovo pa se prvo onda sama sa sobom dogovori oko svojeg vlastitog stava...





Ja sam prvi stavio Dubrovnik, Veneziu i Cannes u istu rečenicu, isključivo kroz prizmu kukanja oko cijena kave, klope i sl. Vidimo ta kukanja kad je kava u Dubrovniku 3 Eura, a u Veneciji i Cannesu na špici redovno ima kafića s kavom na 5 Eura pa nikom ništa. I to sam vidio i kod naših ljudi, kukaju na ugostitelja sa Straduna ali im je cool isprsiti i koji Eurić više za istu stvar po Europskim gradovima.

Mrzimo kad naši zarađuju ali nam je cool kad nas stranci pelješe.

Potom sam i stavio ovaj primjer s Hiltonom gdje isti lanac za iste datume i isti tip sobe traži cca 75 posto više za svoj hotel u Dubrovniku no za svoj hotel u Veneciji. Čudnim čudom nigdje po našim portalima kukanja kako to Hilton može činit?

Po kojoj je logici naših portala jedan Hilton nedodirljiv a neki ugostitelj s Jadrana nije?
Bila sam prije dva mjeseca u Veneciji na vise dana. Kava na spici (San Marco) je sada 8 eura, poskupilo je .
100 m dalje je 3 eura.
Ista prica kao u Du, na Stradunu skuplje, van Straduna jeftinije.
Slazem se, nasi vole pljuvati po nama samima. Vrlo cesto neopravdano.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.