Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 08:41   #1
Koliko vam je dugo trebalo da prebolite prekid?

Izašao sam iz veze prilično friško. Trajalo je jednu godinu (kaj je meni dosad najdulja veza, a i "najozbiljnija"). Ukratko, sve je bilo super, voljeli smo se, sve dok u zadnjih nekolko mjeseci nije krenulo s njezinim nezadovoljstvom s nekim stvarima, odrazilo se i na vezu i iniciran je prekid s punim uvjerenjem da sam dao sve od sebe.

Prekinuli smo kontakte, u međuvremenu sam saznao da je započela vezu s drugim (ako je prošlo i tjedan dana nakon prekida) i ja sam, nepotrebno za objašnjavati, ostao povrijeđen. I pokušao sam se uključiti u socijalni život, koristim vrijeme za sebe, vidim se s ljudima s kojima se dugo nisam vidio i na trenutke sam ok. Al generalno, užasno se loše osjećam većinu vremena.

Niš mi se ne da, turoban odlazim na posao, ne nalazim zadovoljstvo u malim stvarima, stalno vrtim u glavi i ono dobro i ono loše i pokušavam odjebat ono loše i prihvatit ono dobro. Samo kaj mi ne ide.

Razgovarao sam s nekim frendovima i frendicama o tome i glavno je pitanje koliko je njima trebalo nakon sličnog prekida i tu je razlog otvaranja ove teme. Kad se to sve prekinulo, samo sam se pitao kolko će mi dugo ova faza trajat? Uplašio sam se dok mi je par ljudi reklo da se oporavljalo oko pola godine i više. Imao sam i ja prekida veze i prije, al nikad nisam patio dugo nakon prekida, zato mi je ovo sasvim novo iskustvo.

Pokušavam inicirati novi bliskiji odnos, samo kaj uviđam da trenutno ne mogu. Znam da moram izbit bivšu iz glave, zato sam htio vidjeti neka vaša iskustva: koliko vam je trebalo da si posložite stvari u glavi nakon prekida nakon kojeg ste patili? Ima li neki mjerljivi vremenski prosjek ili je stvar potpuno individualna?
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:03   #2
prilicno individualno. racunaj da vrijeme nije ono sta pomaze, nego stvari koje radis i koje prozivljavas. ali generalno, 6 mjeseci je jako malo za oporaviti se od gadnog prekida, ako ce ti samo toliko trebati smatraj se sretnim.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:23   #3
Nisam imala takav prekid, ali nekoliko njih (nepovezanih međusobno) mi je reklo da im je trebalo 3 godine.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:24   #4
Daj, ne plašite ga.

Bit će bolje ali se kreći. Nemoj zapast u letargiju, izlazi i druži se (hobi, izlasci, bilo šta). Svaki put kada ti mozak krene sa trikovima u kojima te uvlači u misli da ti ona nedostaje, sjeti se da nije to bilo to i da ima stvarno mnogo divnih žena koje vrijedi upoznat.

Proć će, kao da nije bilo.

Čim razviješ apetit za druge cure, bit će znaaaatno bolje. Zato, action!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:46   #5
Hvala na odgovorima.

Moji su strahovi najvjerojatnije uvjetovani zbog kontinuiteta na koji sam navikao. Prije nje sam bio u kraćim vezama nekoliko godina za redom i to otkako sam postao seksualno aktivan.

Ako je bilo pauza, trajale su maksimalno mjesec dana i uvijek bi se pojavila neka nova cura koja je ušla u moj život. Dobro, to su bile veze kraćih i slabijih intenziteta i nekako su se prirodno raspale, neke s većom dramom, neke s manjom, uglavnom s prekidom tih veza sam osjetio neko olakšanje.

Ovdje je baš suprotno jer se nikako nisam mogao spremiti na ovo, nije bilo drame ni ičega. Razgovarali smo puno i reko sam sebi, ako se ona više ne osjeća zadovoljno kraj mene i s ovim odnosom, onda čemu se mučit? I prođe skoro tjedan dana kad me baš strefilo i jedino čega se plašim da mi ne ostane trajno.

Sad ove tri godine me jako plaši Možete reć da je to narcisoidno, al ova nastala depresija plus apstinencijska kriza koja slijedi... ha nije baš nešto čemu se možeš veselit... Znam da treba pričekat neko vrijeme, više je zbog tog osjećaja usamljenosti i bezvoljnosti kad me čekaju radne obaveze i te stvari. Svi mi želimo stabilnost na kraju krajeva...
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:00   #6
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Daj, ne plašite ga.

Bit će bolje ali se kreći. Nemoj zapast u letargiju, izlazi i druži se (hobi, izlasci, bilo šta). Svaki put kada ti mozak krene sa trikovima u kojima te uvlači u misli da ti ona nedostaje, sjeti se da nije to bilo to i da ima stvarno mnogo divnih žena koje vrijedi upoznat.

Proć će, kao da nije bilo.

Čim razviješ apetit za druge cure, bit će znaaaatno bolje. Zato, action!
Da, mi ga plašimo, a ti mu uopće nisi odgovorila na pitanje.

Quote:
stevo7650 kaže: Pogledaj post
Sad ove tri godine me jako plaši Možete reć da je to narcisoidno, al ova nastala depresija plus apstinencijska kriza koja slijedi... ha nije baš nešto čemu se možeš veselit... Znam da treba pričekat neko vrijeme, više je zbog tog osjećaja usamljenosti i bezvoljnosti kad me čekaju radne obaveze i te stvari. Svi mi želimo stabilnost na kraju krajeva...
A jebiga, ne može sve uvijek biti stabilno i lijepo. Iskoristi da iz sranja izvučeš što bolje za sebe. Primjerice, ako sljedeće vrijeme iskoristiš za to da se suočiš sa svime lošime i vidiš da se ne treba bojati ružnih razdoblja u životu - puno ćeš za sebe napraviti. Zamisli samo kako je jaka i slobodna osoba koja je shvatila da se ne treba bojati tuge, depresije, usamljenosti, apstinencije jer je to normalan dio života.

OK, otišla sam u filozofiju, samo sam htjela dati jedan primjer kako se loše razdoblje može korisno iskoristiti. Ti možeš naravno nešto drugo za sebe iz toga izvući, što tebi bude odgovaralo.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:04   #7
Ako je tvojoj partnerici trebalo čitav tjedan da te preboli nakon veze, onda sam sigurna da ti veza i nije bila nešto.
Onda bolje da propadne na vrijeme nego da poslje vodiš bitku preko sudova, sa rastavom braka.

Sigurna sam da ti se veza klimala neki duži period i da ti sigurno nisi bio anđeo u cijeloj situaciji, koju nisi baš iznio.

Koliko će ti trebati, ovisi koliko je veza kvalitetna bila a na temelju ovog gore, malo će ti trebati.

Samo se fokusiraj na svoj život jer ako ćeš gledati partnericu što radi, samo će ti biti gore! Mislim da je ona odlučila konačno uživati!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:13   #8
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post

A jebiga, ne može sve uvijek biti stabilno i lijepo. Iskoristi da iz sranja izvučeš što bolje za sebe. Primjerice, ako sljedeće vrijeme iskoristiš za to da se suočiš sa svime lošime i vidiš da se ne treba bojati ružnih razdoblja u životu - puno ćeš za sebe napraviti. Zamisli samo kako je jaka i slobodna osoba koja je shvatila da se ne treba bojati tuge, depresije, usamljenosti, apstinencije jer je to normalan dio života.

OK, otišla sam u filozofiju, samo sam htjela dati jedan primjer kako se loše razdoblje može korisno iskoristiti. Ti možeš naravno nešto drugo za sebe iz toga izvući, što tebi bude odgovaralo.
Ma svaki komentar je dobro došao, makar sam svih tih stvari svjestan i sam. Zasad samo razmišljam kako što prije zaboravit i trgnut se.

Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Ako je tvojoj partnerici trebalo čitav tjedan da te preboli nakon veze, onda sam sigurna da ti veza i nije bila nešto.
Onda bolje da propadne na vrijeme nego da poslje vodiš bitku preko sudova, sa rastavom braka.

Sigurna sam da ti se veza klimala neki duži period i da ti sigurno nisi bio anđeo u cijeloj situaciji, koju nisi baš iznio.

Koliko će ti trebati, ovisi koliko je veza kvalitetna bila a na temelju ovog gore, malo će ti trebati.

Samo se fokusiraj na svoj život jer ako ćeš gledati partnericu što radi, samo će ti biti gore! Mislim da je ona odlučila konačno uživati!
E sad je problem kaj nemaš drugih izvora osim ovog kaj ti tu pričam, tak da nemreš validno pretpostavit kaj se događalo, a kaj nije. Napisao sam da nije zadnje vrijeme bila skroz zadovoljna, kaj znači da se zadnja dva mjeseca počela hladit, a ja to nisam primjećivao/mislio da je faza, da će proći/nisam znao kaj napravit. U nekim parametrima, ne toliko nesvakidašnja situacija.

Al na kraju krajeva, sad to nije ni bitno. Poanta je da se moram suočit sad s tim da sam sam i s ovom problematikom koju sam iznio.

Ostalo stoji, samo kao da želim prečac za sve patnje koje sad proživljavam. Zato sam i postavio pitanje kakva su tuđa iskustva, koliko je kome trebalo da se oporavi i krene dalje.
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:25   #9
A gle, ako je baš samo do prečice:

1. daj si neki rok koliko ti je prihvatljivo trpiti frustraciju i agoniju (prema tvom pisanju, rekla bih tjedan dana)

2. nakon što prođe taj rok, ako još uvijek nisi dobro: otiđi kod doktorice nek ti da uputu za psihijatra, njemu malo izdrami da si još lošije nego što stvarno jesi i nek ti da šaku tableta

3. uzimaj te tablete nekoliko mjeseci i kad prestaneš s njima, pola toga se nećeš sjećati. (a i za to vrijeme dok ih uzimaš, bit ćeš nadrogiran, pa nećeš imati osjećaj usamljenosti i depresije)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:32   #10
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
A gle, ako je baš samo do prečice...
radije prihvaćam onaj savjet koji si napisala iznad, hvala
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:44   #11
potpis na cca tri godine.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:01   #12
Ne trebaš čekat, nego djelovat.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:04   #13
Quote:
stevo7650 kaže: Pogledaj post
Izašao sam iz veze prilično friško. Trajalo je jednu godinu (kaj je meni dosad najdulja veza, a i "najozbiljnija"). Ukratko, sve je bilo super, voljeli smo se, sve dok u zadnjih nekolko mjeseci nije krenulo s njezinim nezadovoljstvom s nekim stvarima, odrazilo se i na vezu i iniciran je prekid s punim uvjerenjem da sam dao sve od sebe.

Prekinuli smo kontakte, u međuvremenu sam saznao da je započela vezu s drugim (ako je prošlo i tjedan dana nakon prekida) i ja sam, nepotrebno za objašnjavati, ostao povrijeđen. I pokušao sam se uključiti u socijalni život, koristim vrijeme za sebe, vidim se s ljudima s kojima se dugo nisam vidio i na trenutke sam ok. Al generalno, užasno se loše osjećam većinu vremena.

Niš mi se ne da, turoban odlazim na posao, ne nalazim zadovoljstvo u malim stvarima, stalno vrtim u glavi i ono dobro i ono loše i pokušavam odjebat ono loše i prihvatit ono dobro. Samo kaj mi ne ide.

Razgovarao sam s nekim frendovima i frendicama o tome i glavno je pitanje koliko je njima trebalo nakon sličnog prekida i tu je razlog otvaranja ove teme. Kad se to sve prekinulo, samo sam se pitao kolko će mi dugo ova faza trajat? Uplašio sam se dok mi je par ljudi reklo da se oporavljalo oko pola godine i više. Imao sam i ja prekida veze i prije, al nikad nisam patio dugo nakon prekida, zato mi je ovo sasvim novo iskustvo.

Pokušavam inicirati novi bliskiji odnos, samo kaj uviđam da trenutno ne mogu. Znam da moram izbit bivšu iz glave, zato sam htio vidjeti neka vaša iskustva: koliko vam je trebalo da si posložite stvari u glavi nakon prekida nakon kojeg ste patili? Ima li neki mjerljivi vremenski prosjek ili je stvar potpuno individualna?
nemoj forsirati stvari. iskreno, ako ti se plače...plači. ako ti se nešto ne da, nemoj to radit. nemoj na silu inicirati nove odnose jer se u većini slučajeva ne završi dobro.

ja sam bila skoro godinu i pol u jaaako sjebanom odnosu, trebalo mi je oko 8 mjeseci da 100% dođem sebi, da me ne štrecne kad ih vidim zajedno i da posložim stvari u glavi. prva 2 mjeseca su mi bila najgora. mislila sam da nikad neće proć. poslije sam počela dosta raditi na sebi, fokusirala se na sebe i neke svoje ciljeve i prošlo je. svako nađe način na koji će preboljeti. je klišej ali vrijeme stvarno pomaže, tj.kvalitetno vrijeme koje uložiš u sebe.

i netko ti je već napisao, ne treba se bojati ružnih i loših situacija u životu. iz njih stvarno puno možeš naučiti a i dokažu ti da nema toga što čovjek ne može pregrmiti.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:09   #14
Kao prekid-profi (i prekidana i sama prekidala): ništa ne forsiraj. Ljudi će ti svašta savjetovati, najviše da ne budeš sam i da izlaziš, nađeš si neku drugu zanimaciju itd. Lijepo to zvuči, no meni je onda često kad bi došla doma bilo još teže jer eto - nisam nikog upoznala vani, samo vidim sretne parove (privid, ne odgovara ta slika reali), itd.

Nema pravila, ja ti mogu reći da jednog svojeg bivšeg kojeg sam jako voljela - nikad nisam preboljela. A prekinuli smo pred 10 godina i bili zajedno svega par mjeseci.

Nemoj se bojati tog perioda "preboljevanja". Radi što ti paše. Ako ti se ne ide među ljude - ne idi. Ako ti se ide - idi. Meni se uvijek činilo kao najbolji lijek, radiit nešto od čega ćeš imati koristi, pa sma upisivala razne tečajeve.

Eto, ne znam, nisam baš pomogla, ali - vjeruj staroj koki, da je "to bilo to", trajalo bi. Ne treba ti veza bez prave obostrane ljubavi, a takvih je dana i previše.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:28   #15
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Nema pravila, ja ti mogu reći da jednog svojeg bivšeg kojeg sam jako voljela - nikad nisam preboljela. A prekinuli smo pred 10 godina i bili zajedno svega par mjeseci.
Daj nemoj zezat. Pa kako to osjećaš da ga nisi prebolila? Valjda ne misliš svaki dan o njemu i tuguješ? Jer, mislim se, poslije 10 godina, pa ne sjećaš se ni u kom si gradu živio, a kamoli nekog odnosa i detalja...
I još me zanima - jel to bila stvarno obostrana ljubav pa vam je nešto stalo na put ili te on samo iskorištavao pa ti je to izazvalo intenzitet i traume koje su ti ostale?
Hvala da si podijelila to iskustvo, zanimljivo.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:34   #16
A ustvari - koja je definicija "preboljeti"? I tko je rekao da je bila obostrana ljubav? Onda bi valjda još bili zajedno. Isto kao i autor teme - ja kad vidim da netko piše "voljeli smo se", mislim si "wtf? kak ti znaš što druga oosba osjeća? ne znaš - NIKAD".

Nije bila obostrana, on je mene ostavio. Meni je bilo skoro pa nemoguće to prežaliti, jedva sam se izvukla koliko-toliko "normalna". Danas ga se sjetim često, ne svaki dan, ali često. I onda su to uglavnom gorke uspomene jer je prekid zasjenio sve lijepo. I bude mi pomalo teško kad idem u njegov grad itd. Dakle, jel to preboljeno ili ne? Vjerojatno ne. Jel me ograničava u svakodnevnom životu i "osjećanju"? Ne, jer mogu i dalje nekog voljeti, nisam ogorčena, nisam depresivna i ne znam što. Ali da bi radije da nije tog perioda ni bilo, da ga nisam upoznala - bi.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:05   #17
Al kad je istina da treba nać neku zanimaciju...
Vrijeme koje je provodio s tom curom treba zamijenit s nečim drugim.A ne da je praznina i razmišljanje o njoj.
I slažem se da ne treba niš forsat jer baš onda ne bude.
To su jedini savjeti kaj mu se i mogu dat.

Izlazi.Upoznaj nove ljude.
Ali ne s nekim očekivanjem veze,nego polako.
I ako ti se ne da,ipak izađi.Ne daj da te depra preuzme.
Prvenstveno se zabavljat,družit,nać neki hobi (ako već nemaš) i to je to.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:09   #18
Ja sam savjetovala da slobodno vrijeme iskoristi za nešto korisno, a gdje će možda upoznati i nove ljude. Jer - ako to budu "samo" izlasci, a prijateljstva, veze ili slično se ne ostvare - biti će razočaran. Ako ide u teretanu, upiše tečaj jezika ili šiavnja - imati će konkretne koristi od toga, pa se neće poslije za ljude koje je tamo upoznao pitati "zašto sam uopće tratio vrijeme". Ako me razumiješ...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:17   #19
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
potpis na cca tri godine.
Stari moj, kakve tri godine. Ako ti toliko treba, onda si ocito kontraproduktivan u tome da je prebolis, tj. radis sve suprotnom onom kaj bi trebao - pratis cim se sad bavi ili cak pokusavas ponovno inicirati kontakt s njom...

Ono kaj sad trebas napraviti je racionalno sagledati situaciju. Shvatiti di i kako je poslo krivo, pomiriti se s time da ste ocito prerazliciti da bi uspjeli i krenuti dalje. Najbolji nacin da to ucinis je da si nadjes jos neku zanimaciju osim posla, inace ces cim dodjes s posla razmisljati o njoj... radi ono sto volis, pokusaj uzivati u zivotu, bez nje... i kad tad ces upoznati neku novu djevojku.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:52   #20
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
A ustvari - koja je definicija "preboljeti"? I tko je rekao da je bila obostrana ljubav? Onda bi valjda još bili zajedno. Isto kao i autor teme - ja kad vidim da netko piše "voljeli smo se", mislim si "wtf? kak ti znaš što druga oosba osjeća? ne znaš - NIKAD".

Nije bila obostrana, on je mene ostavio. Meni je bilo skoro pa nemoguće to prežaliti, jedva sam se izvukla koliko-toliko "normalna". Danas ga se sjetim često, ne svaki dan, ali često. I onda su to uglavnom gorke uspomene jer je prekid zasjenio sve lijepo. I bude mi pomalo teško kad idem u njegov grad itd. Dakle, jel to preboljeno ili ne? Vjerojatno ne. Jel me ograničava u svakodnevnom životu i "osjećanju"? Ne, jer mogu i dalje nekog voljeti, nisam ogorčena, nisam depresivna i ne znam što. Ali da bi radije da nije tog perioda ni bilo, da ga nisam upoznala - bi.
Hvala na pojašnjenju. A valjda tako neke stvari se duboko usijeku pa ostanu... i teško ih je prihvatiti. Kužim. A dobro, glavno da popusti intenzitet pa se može nastaviti živjeti.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger