Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2007., 19:06   #41
Quote:
abba kaže: Pogledaj post
najbolji tribusonov krimić mi je made in usa
Je, odličan je. Politeo i onaj naš Amer.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 02:21   #42
nije nista posebno njegova ranija dela su mnogo bolja mislim na Sheldona
Agatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 09:00   #43
Quote:
Agatija kaže: Pogledaj post
nije nista posebno njegova ranija dela su mnogo bolja mislim na Sheldona
slažem se, sheldon iz '70-ih ja puno bolji nego danas... valjda se stari već potrošio, pa sad pogleda malo vijesti i na brzinu složi neku pričicu...
dakle, čitajte stare sheldonove romane, ovi noviji nisu ništa posebno, utapaju se u moru prosječnih krimića kojima smo danas zasuti...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:10   #44
Quote:
malicka kaže: Pogledaj post
Ingrid Noll, totalno super stvari, makar mislim da su samo dvije prevedene na hrv
__________________
2 Pac : "Wars come and go, but my soldiers stay and turn the tide"
°~Snoopafella~° is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 16:46   #45
meni nema do agathe christie...obozavam je-pogotovo knjige u kojima je gl. lik poirot
citala sam i od tess gerritsen grijesi-ok pogotovo pocetak price,kasnije mi se malo razvodnilo s onim ljubavnim dijelom i citala sam kirurg-isto tako mi je skroz ok
od koontza sam citala samo žestina -knjiga mi je prebolesna i prejaka i sve-svidila mi se skroz
sidney sheldon mi nije bas
zujalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:33   #46
U ovoj kategoriji je mnoštvo autora koje, uz one koji su već spomenuti, svakako valja pročitati: Ruth Rendell, Peter Cheyney, Ed McBain, Leslie Charteris, John le Carré, Frederick Forsyth, Robert Ludlum, Mary Higgins Clark, Edgar Wallace, Dorothy L. Sayers, Raymond Chandler, Dashiell Hammett, Mickey Spillane, Erle Stanley Gardner, Robert Bloch, Arthur Conan Doyle, Georges Simenon, John Grisham, Ross MacDonald, Edgar Allan Poe, Ellery Queen...
LakatBradePedaljMuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 02:08   #47
Upravo dovrsila Sheldonovu "Gnjev anđela". Preporučam svakako!
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 07:54   #48
meni Robert Ludlum nije baš.. počela čitati dvije knjige, previše američke politike i prava.. težak mi nekako za čitanje ..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:33   #49
Meni su jako dragi romani Henninga Mankella, gdje je glavni lik inspektor Wallander.
Evo procitaj tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_Wallander
Malo su drugacije price od standardno americkih i engleskih, a opet napete i sa policijskom istragom. Mislim da je nekoliko prevedeno i na hrvatskom, ne znam kako se zovu jer ih ja citam uglavnom na engleskom i na talijanskom. Cini mi se da su izdanja Mozaik knjige. Preporucam ti, sigurno se neces razocarati.
Jos jedna autorica koju volim je Kathy Reichs, ima junakinju slicnu Scarpetti, zove se Temperance Brennan i bavi se forenzickom antropologijom. Cak mi je zanimljivija nego Scarpetta koja je malo zastranila i vise nije zanimljiva kao na pocecima. Od Kathy Reichs imas isto nesto u Mozaik knjizi, jedan naslov se sigurno zove VEC SU BILE MRTVE.
Jos jedan moj favorit je Elizabeth George i knjige o Inspektoru Lynleyu (bila je i serija kod nas). Evo bas citam jednu trenutno,i jako je zanimljiva...

Nadam se da sam ti dala kakvu korisnu sugestiju.... Ugodno citanje...
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 07:38   #50
krimići i trileri:
kad jaganjci utihnu, hannibal-thomas harris
skupljač kostiju, plesač na ljesu, đavolja suza-jeffery deaver
tri blizanca-ken follet
ima ih još...
lets go... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 20:44   #51
Quote:
RnR kaže: Pogledaj post
Sidney Sheldon.. definitivno najbolji trileri koje sam citala dosad...
Gospodar kulminacije, magije i misterije... Skrojio je 12 bestselera koji su neoborivi masteri americke knjizevnosti, ali cemu pricat, to se triba osjetit
Potpisujem! Sve sam ih pročitala.. preporučam Vjetrenjače bogova! Kraj će vas ostaviti bez daha vjerujte mi!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:47   #52
Martina Cole - OPASNA ŽENA i MAURA RAYAN, te BEZIMENI.Knjige su stavrno predobre!!!
didona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 08:34   #53
Dobre trilere pise John Grisham, samo sto kod nas nije toliko popularan koliko u UK i USA, jer tamo na pitanje za preporuku dobrog krimi ili triler romana odgovaraju A. Christie i J. Grisham. Preporucujem The Firm (ima i kao film), The Testament, The Pelican Brief (da da gledali ste film) i The Runaway Jury (da da gledali ste i ovaj) i ima jos nekoliko romana od kojih su jos poneki posluzili kao predlosci za scenarije .. mada knjige su naravno puno puno bolje od filmova
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 14:00   #54
jep, John Grisham je super-vecinu san citala
iako, najbolje su prvih par knjiga od istog autora, jer svi imaju svoj stil pisanja tj.stvaranja price pa 5 knjiga postane prepredvidljiva, a desetu mozes sam dovrsit nakon 15ak stranica (karikiran)
lets go... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 17:46   #55
tu se slazem u potpunosti
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:03   #56
Bez konkurencije- Alain i Sylvestre, serija o "ocu svih Dijabolika": Fantomas
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:06   #57
Hebiga, sad vidim tipfeler- Allain i Souvestre.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fantomas
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:28   #58
najbolji krimi romani

ovako.. htjela bih frendici kupiti poklon, a to bi bio neki krimi roman jer ih obožava! znam da joj je agatha christi najbolja, a jel mi možete predložiti neku knjigu koju će obožavati i koju će htjeti milijun puta pročitati?? a da nije od agathe. još je i bed ako joj kupm nešto što je već pročitala, ali ako je čak i pročitala koja bi bila knjiga koju bi svaki zaljubljenik u krimće htio imati?? hvala unaprijed
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 18:35   #59
ne znam da probas mozda Edgar Wallace - Krivotvoritelj, malo je drugacija od Agathe a simpaticna je. Jedino ako je citala vecernjakovu seriju krimi romana, onda nemoj jer je i tada izasla.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:23   #60
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
ovako.. htjela bih frendici kupiti poklon, a to bi bio neki krimi roman jer ih obožava! znam da joj je agatha christi najbolja, a jel mi možete predložiti neku knjigu koju će obožavati i koju će htjeti milijun puta pročitati?? a da nije od agathe. još je i bed ako joj kupm nešto što je već pročitala, ali ako je čak i pročitala koja bi bila knjiga koju bi svaki zaljubljenik u krimće htio imati?? hvala unaprijed

Kupi joj prvi dio Patricie Cornwell o doktorici Kay Scarpetta - "Obdukcija", ako joj se svidi može početi skupljati kolekciju.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.