Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 18:05   #41
Jel kujica slucajno nemirna? Dahce, izgleda uznemireno? Odbija hranu? Ima povisenu temperaturu? Mogla bi biti eklampsija, patolosko stanje koje se zna javiti kod dojnih kuja zbog iscrpljenja zaliha kalcija. Ako je to u pitanju, kujici bi trebalo davati injekcije kalcija. Stanje moze biti opasno po zivot kujice ako dodje do grceva (izgleda kao epilepsija).

http://www.kathylang.com/eclampsia.htm
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 18:20   #42
Pa ne izgleda mi posebno nemirna, više zbunjena od svih ovih događanja zadnjih dana, pogotovo danas kad su štenci u wc-u, a ona u dnevnome, samo ih je tri puta podojila i onda smo je izveli iz wc-a. Od prekjučer sam primjetila da odbija namočeni dehidrat za kuje koje doje (ne voli ga ako nije namočen, jela ga je svaki dan po nekoliko puta punu zdjelu do prije par dana, a sad ga izbjegava i žica konzervu- Pedigree junior, doduše uvijek je više voljela konzervu), pije normalno.
Ako je jela tu hranu za kuje koje doje onda ne bi trebala ostati bez kalcija, a ponekad je dobijala i jogurt i sir?
Jutros smo bili u veta i nije spomenuo eklampsiju.
Mogla bih joj kupiti one tablete šumećeg kalcija bez šećera za ljude pa pola jedne rastopiti u vodi i izmješati joj sa konzervom?
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 18:35   #43
Ja stvarno nisam detaljno upucena u te probleme, gore sam napisala sve sto znam o eklampsiji, pala mi je na pamet kao moguci izvor iznenadne agresije prema stencima (jer ako tvoja Gara ima eklampsiju, ne bi bila prva kujica koja je zbog toga ubila stene). Mislim da bi trebalo ipak pitati veterinara o dijagnozi i lijecenju. Probaj bar nazvati dezurnog veta na Vet Info na 060/500-000 (3,40kn/min) i pitati to za tablete kalcija.
Sretno!
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 18:41   #44
Nisam znala za taj broj i tu službu, sinoć smo se izludili dok smo dobili veterinara na telefon, na kraju zvali Pulu..
Poslala sam sad vetu na mob. poruku da ga pitam za eklampsiju i šta on misli treba li Gara doći po inekcije, neugodno mi ga više zvati,a i jutros smo bili kod njega.
Čitala sam o eklampsiji ali ja sam mislila da su simptomi ono jako dramatični, tipa drhtanje psa, dahtanje, izraziti nemir...
Hvala ti za broj.
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 18:59   #45
Da, znalo se događat i nama u azilu. Da štenci jednostavno nestanu, ili ih nađemo mrtve. Vjerojatno su ili bolesni ili majka misli da neće preživjeti pa ih se "riješi" na vrijeme... A i neke kuje jednostavno nisu pazile bebe. Ni lizale, ni ništa. Kao da su ih nervirali. Dok obično kujice obožavaju svoje mlade, stalno ih paze, čiste, ne daju nikom blizu... Ne znam... Stvarno gadno...

Ja bi na vašem mjestu držale štence dalje od Gare, a kad trebaju jesti da ju vi držite i da tako bebe jedu. I onda ih udomite čim počnu samostalno jest (inače je preporučljivo da ostanu u leglu i sa mamom 2 mj). Ne znam što drugo, možda sam u krivu...

Žao mi je što to sve morate prolaziti.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:02   #46
Kuja uvjek ima razlog zašto odbija štence. Da li je to nedostatak hormona, nedostatak hranjivoh tvari pa odbija štence za svoje dobro, nedostatci štanaca itd.-razlog uvjek postaoji i kujama štenci nikad ne dosađuju, ne dosađuju ni djeca majkama i uvjek postoji patološki razlog zašto to rade. Priroda jednostavno nije takva.
Sad, zašto se to događa možda i nije moguće saznati, pogotovo ne ovako nadaleko, ali možda sad nije ni bitno. Pokušajte odhraniti štence sami je ripnako bi za cca. tjedan dana trebali početi sami jesti, a kuju svakako sterilizirajte da se to ne ponovi i gotovo.
Tako je kako je , a veterinari razni ionako sumnjam da će vam puno pomoći ( iz iskustva) .
U tome bi vam mogao pomoći prije netko tko ima puno iskustva s uzgojem pasa, ali opet kažem, odhranite štence i sterilizirajte da se ne dovedete opet u takvu situaciju , to vam je najlakši i najjednostavniji način. Štenci imaju preko dva tjedna i imaju velike šanse za preživljavanje i samo uz vašu pomoć.Sretno!
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 08:54   #47
Hvala vam svima na savjetima i odgovorima.
Situacija je sad ok, ja sam se donekle sabrala i idemo dalje.
Jasno mi je da neću nikad doznati zašto je to napravila, ali neka, to je stvar ponekad okrutnih zakona prirode.
Gara pod našim nadzorom doji štence 4-5 puta na dan, kad završi onda je izvedemo i nije s njima sve do sljedećeg podoja.
I meni je nekako čudno to objašnjenje veterinara da su joj dosadili i da joj je mala iz nekog nama nepoznatog razloga išla na živce, ali tako je on to nama jučer objasnio.
Jučer smo započeli s nadohranom, tj. prvi put su lickali kašicu sa tanjurića, shvatili su princip.
Izgledaju zadovoljni i dobili su na težini.
Za 7 dana valjda će preći skroz na kašice, pa ćemo ih moći udomiti.
Pozdrav!!
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:43   #48
Uf zao mi je

ja sam cula da se ovo desava,
ali nikada nisam znala zasto...
(ipak, mislim da mora biti objasnjene, vrticu malo po net-u kad stignem)

Sad me skoro uhvatila panika
moji su sami kod kuce (kujica i 4 stenceta)


...nasa dva posta juve kao da su se "mimoisla...

nemoj kujici davati nikakve tablete bez konsultacije sa veterinarom,
je joj na taj nacin mozes potpuno poremetiti balans u organizmu.
__________________
Boze, daj mi snage da promijenim ono što mogu promijeniti.Boze, daj mi strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.
I, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...&postcount=404
StellaNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 00:37   #49
Možda je štence dirala kuji neka nepoznata osoba pa ih ova pokušava pobit. Zvuči okrutno ali je istinito. Trebala bi odvojit štence od kuje i odgojit ih onim mlijekom šta moš kupit po petšopovima..
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:34   #50
Na žalost ne zna se zašto se povremeno ovakve stvari dešavaju. Sve su samo nagađanja.

Iako je u životinjskom svijetu takvo ponašanje, uvjetno rečeno, "normalno" ponašanje, ali mi ljudi se sa svojim povijesno uvjetovanim moralističnim preserima zgražamo nad tim...

Toliko
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:18   #51
Postoje li neke naznake da je moja kujica stvarno trudna?

Prije 10 dana prošla je faza tjeranja i bila sam sigurna da se moja dva psa nisu sparila, no sad se Nala (kujica)počela čudno ponašati. Nije vesela kao prije, postala je trula i nikakva, povraćala mi je danas, živčana je na svoje cimere (mačka i pas) s kojima se do prije par dana s oduševljenjem igrala. Da "dižem paniku" ili da to sve pripišem lažnoj trudnoći?
Piccola_favola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:14   #52
Quote:
DraMaRi kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu:
Danas mi westica krvari. E sad ja nisam sigurna jel ona piški krv ili krvari (kao kad se tjera).. Šta je to? Zašto krvari? Prošlo je 3 tjedna od početka tjeranja i ovo je žarko crvena krv- tako da nisu ostaci od tjeranja- nije smeđkasto...
Vidim da je davno napisano, ali ovo je vjerovatno bio znak piometre pa ako netko primjeti ovako nešto nakon tjeranja, omdah vetu jer je jako ozbiljna stvar koja zahtjeva hitnu operaciju vađenja maternice.
Nadam se da je sve prošlo uredu na kraju .

Quote:
Piccola_favola

Prije 10 dana prošla je faza tjeranja i bila sam sigurna da se moja dva psa nisu sparila, no sad se Nala (kujica)počela čudno ponašati. Nije vesela kao prije, postala je trula i nikakva, povraćala mi je danas, živčana je na svoje cimere (mačka i pas) s kojima se do prije par dana s oduševljenjem igrala. Da "dižem paniku" ili da to sve pripišem lažnoj trudnoći?
Kujice najčešće znaju povraćati, tj. imaju mučnine negdje oko sredine skotnosti, možd ai malkice prije, naše oko sredine trudnoće i to je normalno te traje samo par dana. Također ( radi mučnine) i slabo jedu te se povlače u miran kutak, ono, nije im dobro i normalno da im smetaju cimeri.
Moguće je da su se sparili dok niste gledali, hoće to tako
I to nikako nisu znaci lažne trudnoće već one prave
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 14:17   #53
I ja vidim da je ova tema iskopana iz naftalina, pa da preventivno upozorim da ne pokušavate ni pitati da li pare 'čistokrvne', 'sa papirima', 'sa rodovnicima' i slično, a ovi kojima se pitanje postavlja da ne odgovaraju na to, već da mi samo jave da to brišem i da ne ističu uopće takve podatke.
Zato jer tema nije o parenju ovakvih ili onakvih nego o trudnoći.
Hvala na pažnji.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:19   #54
Trajanje trudnoće

Nikako da nađem koliko kujice točno nose bebače... pa ako netko zna neka mi kaže
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:24   #55
63 dana
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:29   #56
Hvala
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 06:39   #57
58 do 70 dana.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:35   #58
Kuja i dojenje

Pošto je puno štenaca u leglu dojenje je otežano i bojim se za zdravlje kuje.
Gubitak Kalcija ili mlijeka veliki su problem.
Zato bih molio one koji su upučeni da mi preporuče što mi je činiti.
Zasad redovno dva puta tjedno cijepim kuju kalciem i viaminima i hranim ju sa eukanubom za štenad .
Dali imate još što za preporučiti?
Unaprijed hvala.
__________________
PSI LAJU KARAVANE PROLAZE

Zadnje uređivanje h.hart : 02.05.2009. at 14:36. Reason: slika
h.hart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:50   #59
Odeš u Pet Centar i kupiš mlijeko u prahu za štence, dođe sa dudicom, a možeš dudu kupiti i posebno, ukoliko vas dvoje u isti čas hrani štence. I time dohranjuješ štenad ukoliko vidiš da se dovoljno ne najedu ili neki pak nemogu doći na vrijeme do sise.

Kuji je po mom mišljenju u to vrijeme bolje davati kuhano nego suho, ali također imaš za kupiti suhu hranu za doljilje. Hraniš naravno, više puta dnevno a ne jednom ili dvaput kao što bi obično hranio. Ako kuhaš, kuhaj mljevenu junetinu, kaloričnija je, dodaj mrkvice koju na sitno zgnječiš i riže. Ali možeš i piletinu, naravno. Dnevno daj bar jednom jogurt ili svježi kravlji sir. Ne znam zašto injekcije kalcija ako se kuja pravilno hrani? To je vet preporučio ili?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:55   #60
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Odeš u Pet Centar i kupiš mlijeko u prahu za štence, dođe sa dudicom, a možeš dudu kupiti i posebno, ukoliko vas dvoje u isti čas hrani štence. I time dohranjuješ štenad ukoliko vidiš da se dovoljno ne najedu ili neki pak nemogu doći na vrijeme do sise.

Kuji je po mom mišljenju u to vrijeme bolje davati kuhano nego suho, ali također imaš za kupiti suhu hranu za doljilje. Hraniš naravno, više puta dnevno a ne jednom ili dvaput kao što bi obično hranio. Ako kuhaš, kuhaj mljevenu junetinu, dodaj mrkvice koju na sitno zgnječiš i riže. Dnevno daj bar jednom jogurt ili svježi kravlji sir. Ne znam zašto injekcije kalcija ako se kuja pravilno hrani? To je vet preporučio ili?
Vet mi dolazi 2 puta tjedno pocjepiti kuju ništa ne radim na svoju ruku jer nemam iskustva u tome prehrana je identična onoj koju si gore ispisala.
Ali vet je isto tako rekao da kuja može pasti iz razloga što klinci puno klopaju i na taj način izvlače iz nje kalci i ostale vrjednosti.
U pet shopu su mi preporučili tablete kalcija i neke alternativne metode.
Mljeka za sad ima dosta i svi su fini bucmasti.
Tražio sam po webu nešto o tom gubitku kalcija ali sve je nedefinirano
__________________
PSI LAJU KARAVANE PROLAZE
h.hart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.