Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 09:39   #2701
Je li ovo mjesec proizvodnje ili wft?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...689a3a58b7.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.07.2017. at 12:15. Reason: a kol'ke li fotke :eek:
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 10:06   #2702
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
Je li ovo mjesec proizvodnje ili wft?
Što kažu u dućanu gdje si kupila?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 10:27   #2703
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
Je li ovo mjesec proizvodnje ili wft?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...689a3a58b7.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


http://www.frontline.com/plus/Pages/Faq.aspx

Q. Does FRONTLINE Plus have an expiration date?
A. No. As long as you keep it at room temperature and sealed in its original packaging, FRONTLINE Plus will remain ready for battle.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.07.2017. at 12:16. Reason: linkanje prevelike fotke
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 10:41   #2704
To je donacija za napustene pse iz UK 😊 ali sam ukrala jednog i nakapala na Alficu 😁😛 inace smo na Advantixu.
Hvala ljudi!!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:32   #2705
https://www.pet-centar.hr/krka-ataxx...je-za-pse.aspx

Koji vrag je ovo? Malo sad proučavam sredstva za krpelje i buhe, šta ima osim frontlina i linije od bayera (to sam najčešće stavljala mačkama) i prvi puta vidim da postoje i nekakve otopine.

Koja je razlika između ampule i otopine za nakapavanje?

I kakva su vaša iskustva sa foresto i sličnim ogrlicama, jel to valja šta? Ne bi mu sad kupovala jer ide zima, al razmišljam da na proljeće kupim pa sam mirna mjesecima. Barem se tako reklamiraju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:41   #2706
Prognozirana je prilicno topla zima, a za vrijeme iznenadnih zatopljenja je obicno brdo stradalih.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:49   #2707
Vidiš, o tome nisam razmišljala. Baš mi jučer jedna ženskica priča kak se njena jedva izvukla pa mi se baš ne zeza s time.

Jel valjaju te ogrlice šta? S čime vi svoje tretirate?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:32   #2708
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Vidiš, o tome nisam razmišljala. Baš mi jučer jedna ženskica priča kak se njena jedva izvukla pa mi se baš ne zeza s time.

Jel valjaju te ogrlice šta? S čime vi svoje tretirate?
Ja se ne mičem od Advantixa jer mi se pokazao super. Mislim da moraš probati pa vidjeti s čime ste zadovoljni i ti i pas. Neki psi loše reagiraju na pojedina sredstva za nakapavanje (ampula i otopina ista je stvar), neki loše na ogrlice, neki pokupe krpelja samo što izađu iz kuće, drugi se provlače kroz šumu i šiblje pa ništa, a nekima sve paše.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:37   #2709
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
https://www.pet-centar.hr/krka-ataxx...je-za-pse.aspx

Koji vrag je ovo? Malo sad proučavam sredstva za krpelje i buhe, šta ima osim frontlina i linije od bayera (to sam najčešće stavljala mačkama) i prvi puta vidim da postoje i nekakve otopine.

Koja je razlika između ampule i otopine za nakapavanje?

I kakva su vaša iskustva sa foresto i sličnim ogrlicama, jel to valja šta? Ne bi mu sad kupovala jer ide zima, al razmišljam da na proljeće kupim pa sam mirna mjesecima. Barem se tako reklamiraju.
generik ("kopija") Advantixa, kao i Frontline-Fypryst ili Aspirin-Andol
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:16   #2710
Nego, LeeLoo, sad sam se sjetila da ti imaš mačke. Mislim da možeš upotrebljavati i ampule, samo da moraš na neko vrijeme ograničiti pristup mačkama. Ne znam više koji je aktivni sastojak otrovan za mačke. Permetrin, čini mi se.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:43   #2711
Advantix, jednom imala par mjeseci foresto- isto je bilo ok.

Ampule preferiram jer ne volim ogrlice.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:43   #2712
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nego, LeeLoo, sad sam se sjetila da ti imaš mačke. Mislim da možeš upotrebljavati i ampule, samo da moraš na neko vrijeme ograničiti pristup mačkama. Ne znam više koji je aktivni sastojak otrovan za mačke. Permetrin, čini mi se.
Uvijek doma vičem da ne diraju pesa po leđima i peru ruke prije nego maze mačka. Njih dvoje si nisu toliko dobri da bi bilo opasno.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:02   #2713
Ma stavila sam ja svome bila prošli mjesec ampulu, fypryst combo od krke. Ta mi se pokazala dobra kod mačaka kad su imale invaziju buha, a duplo je jeftinija od frontlina. Bunilo šta je ovo otopina. Obično piše ampula pa sam mislila možda je to ono što se kapa po ogrlici da je se obnovi (znam da ima takvih ogrlica)

Što se tiče psećih ampula i mačaka, mislim da to više nije toksično kad se osuši na psu. S time da su moji u odnosu ne diram te, ne diraj me i ne spavaju na istim mjestima, a preko noći je pas sa mnom a mace se povuku u kuhinju i na balkon da imaju mira tako da se toga ne moram bojati.

Ja bi u biti njemu stavila ogrlicu ako to valja, samo glupo mi davati 200 i nešto kuna ako ne drži toliko koliko piše (ajd mjesec-dva kraće od onoga što piše mi je prihvatljivo)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:33   #2714
Ok je forresto bio, držala ga je sigurno 5 mjeseci, od kojih je 1 mjesec bio na moru.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:07   #2715
Ogrlice ne koristim jer moraju non stop biti na psu. Bella je doma nudistica
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:57   #2716
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ogrlice ne koristim jer moraju non stop biti na psu. Bella je doma nudistica
Same here
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:00   #2717
Koristili smo prije Foresto, najmanje 6 mjeseci ga je imala. S krpeljima nikad nije bilo problema, no išli smo na more pa sam zbog zavrzlame s papatačima uzela ampulu. Iako sada na popsiu inidkacija stoji da smanjuju rizik, ili tako nešto, no ne zvuči mi baš uvjerljivo, a voli biti bez ičega
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:01   #2718
Moram priznati da ovo ljeto opće nije ni bilo krpelja u Zg. Tamo negdje od početka 6og mjeseca skinuo sam Scalibor(pas je bio na nešto alergičan , ne mora biti da je do Scalibora...)i moram priznati da ni jednog krpelja nisam našao...
Sad očekujem laganu reaktivaciju možda početkom prave jeseni, pa budem pratio stanje možda neku ampulu kupim.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:56   #2719
Mi smo u ptroteklih 2 tjedna skinuli 2 komada sa svog čupavca
Ima ih, samo ovisi gdje se krećete i koliko im je tvoj pas interesantan
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:18   #2720
To su se zakačili ili su bili šetajući? I šta koristiš za zaštitu?

Kod nas su pokosili travu, sad je fino niska pa manje moram strahovati od krpelja (iako nema pravila). Jel vi svojepregledavate nakon svake šetnje? Ja svoga kad se sjetim, al kratkodlak je pa si kontam da bi uočila dok ga mazim da se zakačio neki.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.