Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 00:03   #21
Ne čitam puno knjige, ali najviše mi je se svidjela knjiga sedam navika uspješnih tinejđžera od Sean Covey.

Knjiga koja je definitvno najviše i najpogubnije utjecala na mene je Novi zavjet, znam da ću sada skrenut malo s teme i unaprijed se ispričavam ali kad smo već kod knjiga i kako su nam se dojmile moram ispričat ovo svoje iskustvo. Slijepo sam vjerovao sve što piše u bibliji jer sam bio u očajnoj situaciji i nadao sam se da ću naći izlaz u toj "svetoj" knjizi u kojoj stoji samo istina. Užasno su me opteretile različite zapovijedi i tvrdnje tipa: tko ljubi svoj život izgubit će ga, a tko mrzi svoj život sačuvat će ga i naravno uvijek prisutne prijetnje kako ćemo goriti u ognju-paklu za sve vijeke vjekova ne budemo li se pridržavali svega. Nakon više od 3 godine vjerovanja i truda moji problemi ne da se nisu riješili nego su bili još mnogo gori, na koncu sam JA-SAM otkrio što me muči i medicina mi je pomogla i shvatio sam da sam mogao još toliko moliti Boga za pomoć i nebi se desilo apsolutno ništa. Nakon više od tri godine mogu reć da mi vjera u Boga apsolutno ni na koji način nije pomogla.

Moram ovdje izraziti svoju frustraciju i ogorčenost u vezi Biblije i svega negativnog što je sa svojim tvrdnjama prouzročila u mom životu. Za sve, rekao bih naivne kao što sam ja bio, koji se ustručavaju provjeriti istinitost raznih takvih tkz. "svetih pisama" jer misle da time čine grijeh poručujem da je mudro biti kritičan i preispitati istinitost tih knjiga, to je ljudski i sasvim logično i normalno. Osim toga što će nam razum i mozak ako ne da ga koristimo da sami istražujemo ovaj svijet oko sebe. Znanje je fantastična stvar i nebi trebali ograničiti svoje vidike tvrdnjama jedne knjige samo zato što na njoj stoji sveta. Ono što želim reć jest da nije pametno a ni zdravo biti isključiv i to mislim u bilo čemu.

Još jednom se ispričavam što sam skrenuo s teme.

Pozdrav!
__________________
Katon! Ryuuka no Jutsu!

Zadnje uređivanje HATAKE : 13.03.2008. at 04:42.
HATAKE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:37   #22
Hesse - Der Steppenwolf

Eccentric Freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:38   #23
Krik i bijes - William Faulkner
Jackass-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:35   #24
Post

[QUOTE=NoWa;12992998]ja sam istom bila pod dojmom..bezveznosti


well - p.s.volim te je obavezna literatura za curice do 18 godina! i mislim da se moze svidjeti samo mladim i sentimentalno-nerealno-romantičnim ljudima koji ne znaju jos uvijek dobro gdje zive - i mozda ljudima koji nisu citali nista vise od Koelja! prvoklasni šund kome je jedina svrha zarađivanje novca!

nego nađi i pročitaj Ispod vulkana od Malkolma Laurija (Lowry), i vidjećeš šta je moćna priča o ljubavi... mnogi kažu da je to najveći roman xx vijeka! takođe od srca preporučam Ramayanu - veoma komplexan i moćan ep koji govori o ljubavi, o svijetu koji nas okružuje, o sudbini, o tome "zašto se loše stvari dešavaju dobrim ljudima"...
pjesnik108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:54   #25
POstoji više knjiga koje su me se dojmile. A ne mogu reći koja viša koja manje. Sve ovisi o trenutku kad je čitaš.

bez posebnog reda:

7000 dana u Sibiru
Demijan
Stepski vuk
Stranac
Posljednji križar
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:52   #26
Quote:
Eccentric Freak kaže: Pogledaj post
Hesse - Der Steppenwolf
...to i "Treće oko" autora Lobsang Rampa.

Dvije knjige koje "otvaraju prozore"...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:19   #27
Robert Pauletic: Nepal u 77 priča
ana1508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:26   #28
ej... ja sam nova ovdje pa vas sve puno pozdravljam... ne mogu reći koja me se knjiga najviše dojmila jer je svaka knjiga koju sam pročitala bila savršena... svaka čast autorima koji imaju toliko mašte... evo ja ću navesti neka djela koja su mi ipak bila malo draža od drugih:
S. Kourdakov: oprosti mi Nataša
J.R.R. Tolkien: Gospodar prstenova
itd.
[Život je poput priče; nije važno koliko je du, već koliko je dobar. Seneka]
aurora16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:33   #29
znate li kako se zove jedna knjiga...radi se o nekoj tinejdžerici koja se drogira...
nikako da se sjetim kako se zove...
__________________
I got love for all the games,
but not in love with all of them.
**ThE_gIrL** is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:53   #30
mi djeca s kolodvora zoo?

ot. ima ih dosta, ali trenutno mi prva pada na pamet kunderina nepodnošljiva lakoća postojanja
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 15:37   #31
Zločin i kazna
Nesanica
Ana Karenjina
Lovčevi zapisi

I nisam sigurna da li je Sarajevski Marlboro zbirka pripovjetki Miljenka Jergovića ona u kojoj je priča Betlehem nije daleko, ili tako nešta.
Ima već da sam to pročitala, pa sam i zaboravila.
Senilnost u 17.
November_Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 22:54   #32
Definitivno "Sto godina samoće", i "Zločin i kazna".
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 01:10   #33
shodno uzrastu......... tim redom:
devojcica sa sibicama
oliver twist
slika dorijana greja
vjesticji san
bludni sin
lovac u zitu
1001 noc
100 god samoce
tako je govorio zaratustra
poezija i proza miroslava antica
__________________
I know what I want and I know that I need it right now....
_GaL_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:39   #34
Pričaj mi o njoj (naš pisac, zaboravila sam koji)
za razbibrigu Anđeli i demoni
Za razmišljanje nakon pročitanog "I srne ubijaju, zar ne?"
Malo psihologije "5 jezika ljubavi"
Malo filozofije "Sofijin svijet" (knjiga koju treba čitati s olovkom u ruci, odlična, ali ne za čitanje pred spavanje)
1962 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 18:36   #35
Imam dvije knjige koje čitam cijeli život. I to tako da mi stoje na nočnom ormariću pa kada me uhvati uzmem ih i otvorim nema veze na kojoj strani ionako su tako dobre. Jedna je Rat i mir od tolstoja, a druga Budenbrokovi od Mana.
Tako dobro već znam što se na kojoj stranici dešava, i kako se radnja nastavlja, i kako opisi teku.... Ali te knjige nemaju greške. One vas preuzmu i vode takvom lakoćom i snagom da se u trenutku mogu potpuno preseliti na mjesto događaja i u likove junaka.
Pa i onaj dokumentarni dio kod Tolstoja gdje on tumači npr. bitku kod Borodina ...to je neponovljivo...
kika11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:11   #36
Možda "Angelin prah" - Frank McCourt.
Nasmijala me, rasplakala...sve.
Prije knjige gledala sam film. Tada me se strašno dojmio, ali poslije knjige...
semera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:02   #37
Najviše me se dojmila saga ˝Sjećanje, Tuga i Trn˝ Tada Williamsa...
 
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:14   #38
Dojam

Dojam, ili osjećaji koje je ona pobudila?

Dojmiti,

Pričajmo o osjećajima koje je ona pobudila, dojmio me se jedan Porsche 911, a ne knjiga, knjiga se osjeća!

No, kad već pitaš Martin Eden, Jack London.
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:42   #39
Quote:
pjesnik108 kaže: Pogledaj post

nego nađi i pročitaj Ispod vulkana od Malkolma Laurija (Lowry), i vidjećeš šta je moćna priča o ljubavi... mnogi kažu da je to najveći roman xx vijeka!
Potpisujem... Jedan od tih mnogih sam i ja. :-)

Quote:
pjesnik108 kaže: Pogledaj post
takođe od srca preporučam Ramayanu - veoma komplexan i moćan ep koji govori o ljubavi, o svijetu koji nas okružuje, o sudbini, o tome "zašto se loše stvari dešavaju dobrim ljudima"...
Dobra pridlog... mora'cu ponovno!
Majklendželou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:22   #40
Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray

...taština i strah od starenja, utjecaj Lorda Henryja na mladog Doriana; zaljubljenost Doriana u glumicu, njeno ubojstvo... odlična psihološka karakterizacija likova i njihovih odnosa, a naravno, i dobar dio dekadencije...ništa manje se ne može očekivati od dendija...
__________________
Nemoj da te zavara izraz moga lica.
Jer, nosim masku, tisuće maski,
maske koje se bojim skinuti,
a nijedna od njih nisam ja...

Charles C. Finn: Molim te, poslušaj ono što ne kažem
rembrandt_5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.