Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 01:59   #1
Question Kako dati tabletu mački?

Na sto muka sam svaki put kad mi se micek razboli i vet prepiše nekakve tablete. Nema šanse da bilo kaj uguram malom zafrkantu u usta. Nema veze što je star i žgoljav i što bi ga po svim pravilima trebala bit u stanju svladati, ništ od toga. Kajla.
Ni uz pomagače nikad nisam nešto konkretno postigla, a najgore je što je skužio još kao mačić da sam nespretna i da padam na tužnjikave 'maooo' i ne ljutim se kad me izgrebe sa sve četiri pa je sva saznanja okrenuo debelo u svoju korist. Nakon nekog vremena sam odustala i pomirila se s odlascima vetu na injekcije jer je usput ispalo da je prelukav da nebi skužio tabletu u hrani. Bilo da je u komadićima, zdrobljena, smiksana sa najfinijim papicama... uopće nema veze. Pojede sve okolo, tabletu ostavi meni - ili ne pipne ništa.
No jel, kako rekoh, star je i češće ga muče svakakve stvari a svaki odlazak vetu kod njega rezultira novim sijedim dlakama i sad se ponovo grizem zašto nikad nisam svladala tehniku ubacivanja lijekova u mačje ralje. A kad probam guglat izlete samo ovakvi tekstovi:


KAKO DATI TABLETU MAČKI:

1. Podignite mačku i polegnite je na lijevu ruku, držeći je kao da držite bebu. Namjestite desni kažiprst i palac sa svake strane mačjih usana i nježno pritišćite prema licu istovremeno držeći tabletu u desnoj ruci. Kada mačka otvori usta, ubacite tabletu u usta. Dopustite mački da zatvori usta i proguta tabletu.

2. Dohvatite tabletu sa poda i mačku iza kauča. Polegnite je na lijevu ruku i ponovite postupak.

3. Dohvatite mačku iz spavaće sobe i bacite vlažnu tabletu.

4. Izvadite novu tabletu iz folije, namjestite mačku na lijevoj ruci držeći čvrsto prednje šape lijevom šakom. Prisilite je da otvori čeljust i ugurajte tabletu do grla desnim kažiprstom. Držite joj usta zatvorena i brojite do deset.

5. Dohvatite tabletu iz akvarija i mačku sa vrha ormara za odjeću. Dozovite suprugu iz vrta.

6. Kleknite na pod sa mačkom čvrsto uglavljenom između koljena. Držite prednje i stražnje šape. Ignorirajte prijeteće režanje koje dolazi od mačke. Neka supruga jednom rukom čvrsto drži glavu dok joj gura drveno ravnalo u usta. Spustite tabletu po ravnalu i snažno masirajte mačkino grlo.

7. Dohvatite mačku sa vrha držača za zavjese, uzmite drugu tabletu iz folije. Pribilježite da morate kupiti novo ravnalo i popraviti zavjese. Pažljivo pometite komadiće razbijenih figurica i vaze sa kamina i stavite ih na stranu za kasnije lijepljenje.

8. Umotajte mačku u veliki ručnik i recite supruzi neka legne na nju tako da joj viri samo glava ispod pazuha. Stavite tabletu u jedan kraj slamke za sok, prisilite je da otvori usta pomoću olovke, namjestite i puhnite u slamku za sok.

9. Provjerite etiketu kako biste se uvjerili da su tablete neopasne za ljude, popijte jedno pivo da isperete okus. Zalijepite flaster iz prve pomoći na ženinu podlakticu i odmah odstranite krv sa tepiha pomoću hladne vode i sapuna.

10. Dohvatite mačku iz susjedove šupe. Uzmite novu tabletu. Otvorite još jedno pivo. Stavite mačku u kuhinjski ormarić i zatvorite vratašca oko mačjeg vrata tako da samo glava viri. Prisilite je da otvori čeljust pomoću žlice za desert. Ubacite tabletu niz grlo pomoću elastične gumice.

11. Uzmite odvijač iz garaže i vratite vrata kuhinjskog ormarića na šarke. Popijte pivo. Uzmite bocu konjaka. Natočite si čašicu i popijte. Stavite hladan oblog na obraz i provjerite kad ste zadnji put dobili injekciju protiv tetanusa. Stavite oblog sa rakijom na obraz za dezinfekciju. Popijte još jednu čašicu. Bacite majicu sa sebe i obucite novu.

12. Pozovite vatrogasce da skinu preplašenu mačku sa stabla preko ceste. Ispričajte se susjedu koji se zabio u ogradu prilikom skretanja da izbjegne mačku na cesti. Uzmite posljednju tabletu iz folije.

13. Zavežite mački prednje šape za zadnje šape sa konopom i svežite ih čvrsto za nogu od kuhinjskog stola, nađite debele zaštitne rukavice u garaži i navucite ih na ruke. Gurnite tabletu u usta a za njom ubacite veliki komad filetiranog mesa. Držite glavu okomito i ulijte litru vode niz grlo kako biste isprali tabletu.

14. Zamolite suprugu da vas odveze na hitnu, mirno sjedite dok doktor zašije prste i podlakticu i odstrani ostatke tablete iz desnog oka. Na putu kući svratite u prodavaonicu namještaja kako bi naručili novi kuhinjski stol.

15. Obavijestite specijalnu policiju da pokupe mačku mutanta i nazovite trgovinu kućnih ljubimaca da provjerite da li prodaju hrčke.

KAKO DATI TABLETU PSU:

1. Umotajte je u slaninu.



pa mislim...

Al sad ozbiljno, imate kakve savjete? Isprobane tehnike?
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:58   #2
e nije mi se dalo čitat ove svce brojke kaj si pisala-al evo ovak kak ja to riješavam
pritisne macana što više al ne da ga boli već da se ne miče previše.tabletu uglavnom prepolovim ak je veća pa iz dva puta dam i to tako da mu prstima (kažiprst i palac) pritisne uglove čeljusti ...onaj dio di se čeljusti spajaju.na taj način životinja odma otvara usta i ja napadam s tabletom koju prstom uguram u grlo...zvuči brutalno al odma ju proguta pa ju ni ne stigne ispljunuti i ostale fore!
meni pali...je da poludi kad vidi da prilazim s nečim al...kaj se mora nije teško!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:51   #3
Komadić tablete(ako je veća) umotati u zdenka sir i "zalijepiti" na nepce. To je najlakši način. Drugi, u nagradne štapiće - moj je pojeo bez problema i još žvakao tabletu. Za one koje se bore i obrvama ako im se nešto takvog približi ustima, jednostavno zamotati tijelo u deku, nagnuti glavu i sa strane staviti tabletu. Tako nagnutu glavu, držeći čeljust čvrsto, čekati da maca proguta (ima i pametnih maca koje se prave da progutaju)
Ni meni se ne svidja ideja da moram popiti tabletu, a kamoli maci. To je ipak za njeno dobro.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:53   #4
da probaš tabletu smrvit, pomiješat s vodom, zgrabit mačku i ušpricat joj u grlo?
ne znam dal se može tableta toliko smrvit, tako smo mi našem pokojnom davali antibiotik, al to je bio sirup.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:56   #5
tekst je super
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:43   #6
Moram priznat da nisam nikad uspjela izvesti ovaj zahvat koji je opisala TheWho, valjda je problem u meni ali bome i u mačoru... jer refleksno vozi u rikverc čim ga primim i pokažem namjeru da mu prčkam po ustima, otima se, grebe, potiho frkće al usta ne otvara... Stisne zube za nepovjerovat i ne otvara ni pod razno. Možda zato kaj mu na taj način nikad nisam probala ubacit nešto fino? Eventualno mu uspijem malo razdvojiti zube i progurati prst, al to nije dosta za ubaciti tabletu.

Alexxx, to mi je savjetovao i vet, čak mi je išao demonstrirati kako se to radi... uvalio mu špricu na prepad sa strane i štrcnuo, pa zapanjen gledao mog Oscara kako pušta da mu s druge strane sve iscuri van. Drugi pokušaj je bio uštrcavanje i čvrsto držanje usta zatvorenima, masiranje vrata. Ja već mislila – super, ovo ide, kad se mali klipan uredno ispovraćao vetu po krilu. Sad bježi od šprice kao lud...

Wumac, budem isprobala savjet sa sirom, nisam se toga sjetila. Ne znam kako ću stići do nepca ali moram barem probati... sir bar voli.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:02   #7
Ajde probaj ovo, ako već nisi
Stavi mačka na pod, primi ga za šiju, "sjedni" na njega, tako da klekneš i staviš među noge, otvori usta i gurni tabletu, ostani ga držati za šiju i drži mu usta zatvorena.
flora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:34   #8
Jinxy, plakala sam od smjeha kad sam čitala tvoje upute kako dati mački tabletu!!
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:58   #9
Quote:
flora kaže: Pogledaj post
Ajde probaj ovo, ako već nisi
Stavi mačka na pod, primi ga za šiju, "sjedni" na njega, tako da klekneš i staviš među noge, otvori usta i gurni tabletu, ostani ga držati za šiju i drži mu usta zatvorena.
to je i moj način! a maca nakon toga ponekad prođe cijeli dan da se prestane ljutit na mene!
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 19:06   #10
Uff... probala sam ubacivanje tablete sa sirom u dva navrata. Nisam baš stigla do nepca, jednom se zagrcnuo i pljunuo sve natrag van, drugi put me gricnuo za prst. Nije bilo s namjerom da ozlijedi, više onako kao upozorenje u stilu 'aj probaj još jednom pa da vidiš kaj sve mogu' . Al je ipak usred borbe slučajno progutao i komadić tablete, ni sad ne znam kako.

I sad se duri na mene ispod ormara i boli me prst
al baš me briga, čekam da izađe van, još mu nekako moram utrpati ostatak
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 12:05   #11
Za one koji ne mogu nikako-tu je pet piller!

__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:04   #12
Ja Kimi jednostavno gurnem tabletu prstom u usta, ali Šapa pljuje, pa čekam dok zjevne ili tako nešto pa mu ubacim u grlo. Ali, ja sam bivša košarkašica...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 19:09   #13
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja Kimi jednostavno gurnem tabletu prstom u usta, ali Šapa pljuje, pa čekam dok zjevne ili tako nešto pa mu ubacim u grlo. Ali, ja sam bivša košarkašica...
Lukavo...

Jučer sam kapitulirala nakon još sat vremena natjeravanja po stanu, otišla u dućan, kupila neke ribice koje voli jesti i posrećilo mi se. Valjda je jadničak bio previše gladan (i živčan ) pa nije imao volje pretraživati ribu i tako je smazao i ostatak tablete.
Radi se o tabletama koje pospješuju mokrenje tako da sam dobar dio noći provela čekajući da ga ulovim na djelu da bih mogla odnijeti uzorak na analizu. Današnju dozu mu je nekako ubacio vet kad smo bili na kontroli ali uskoro me očekuju nove vratolomije.

Clearwater, jel ima za nabaviti pet piller kod nas ili ću morati potražiti na netu?
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 22:52   #14
Ne znam, pitaj u pet centru ili u veterinarskoj ljekarni. Iako, i s njim treba znat raditi, nije baš da on sam ubacuje tabletu.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 12:17   #15
kako dati tabletu maci...

I ja sam sa svojim muku mucila... on je jedanod onih sto se pravi da su progutali i ceka da ga pustim, pa je pljune. Naravno, do tad se tableta toliko natopi njegovom pljuvackom da nema sanse da slijedeci pokusaj obavim s istom. Sada ga zgrabim dok se opusta i lezi, malo tepam dignem glavicu razdvojim usnice sa strane, jer ima rupicu izmedju kracih zubi i tu uguram tabletu. Glavu mu drzim podignutu i masiram mu vrat sve dok ne vidim da je progutao...
Inace, prijatelj mi je dao super foru koja zvuci vrlo logicno. Dakle, tableta se smrvi i pomijesa sa malo pavlake. Onda se to fino namaze na macin bok (da, da, namaze na njeno krzno)... a maca, posto je obsesivno cista zivotinja, odmah to krene lizati!!! Briljantno, zar ne?
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 15:13   #16
Moja metoda je uhvatiti mačku/a za šiju (tamo gdje ih inače mama nosi) i povući glavu tako da usta budu prema gore. Kad dovoljno zijevne, ubaciti tabletu što dublje u grlo (Marie je sklona pljuvanju) da ju ne može pljunuti. Nakon toga držati usta zatvorena i masirati da proguta. Nakon toga brzo pobjeći od kandži (uvrijeđenih). U drastičnim situacijama lagano odignem cijelo mače od tla - refleksno se prestanu batrgati i umire kao vreće- to im je ostalo iz djetinjstva - ostatak postupka isti.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 21:14   #17
Maca se uhvati za šiju i stavi na sebe (dok se stoji). Pincetom se ubaci tableta, pinceta odbaci i sa tom rukom mačka ulovi za njušku da ne pljune. Može se puhati dokle u njušku da proguta, ili špricom nakon tablete ušpricati u usta malo vode, ili masirati po vratu.

Druga taktika je pritisnuti mačku uz pod (trebaju dve osobe). Jedna drži za šiju, otvara usta, druga drži mačku uz pod. Obavezno držati prednje šape.

Recimo, Tomiju pali drugi način. Uz dugo držanje njuške, jer glumi da je progutao. Kimiju ne pali nikakav način, jer me ugrize, izgrebe si njušku, a tableta slinom iscuri. On jednostavno ništa ne dobiva u tabletama - nego u inekcijama. Ali postoji osoba koja njemu može dati tabletu.
Ali znam macu kojoj nitko ne može dati tabletu. Pa ni veterinar
Većina je uz malo prakse savladiva.

Najviše problema imati ćete sa Pratelom - za gliste. Odvratnog je okusa. U nikakvoj hrani ga neće dobrovoljno pojesti. Nemojte ni pokušavati, šteta novaca.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 00:01   #18
Ja svoje ulovim za šiju, otvorim usta i uguram tabletu na korijen jezika pa sa špricom malo vode dok ne proguta. Čak sam im i pratel tako davala. Poslije toga dobiju nešto fino za papat i zaborave na tabletu u trenu. Ono sa miješanjem u hranu mi je uspjelo samo jednom kad su bili kolektivno prehlađeni i tablete nisu imale miris. Tada sam je sa žlicom smljela u prah i pomiješala sa malom količinom konzerve za mace da budem sigurna da je svaka pojela svoju.
animaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 12:59   #19
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Najviše problema imati ćete sa Pratelom - za gliste. Odvratnog je okusa. U nikakvoj hrani ga neće dobrovoljno pojesti. Nemojte ni pokušavati, šteta novaca.
Potpisujem!!! Moja maca antibiotik pojede bez problema smrvljen u mokroj hrani, ali Pratel! To kao da je otrov!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:13   #20
ja svoje mace zamotam u ručnik ili deku samo da viri glava, uhvatim ih između koljena ili pritisenm na pod. te jednom rukom otvorim usta a drugom ubacim tabletu i čekam dok ju ne proguta. tako i uši čistim i sve.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.