Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 23:32   #41
Dakle umjesto u Ožujku,konferencija će biti u Travnju,tada počinje deblokada,2010. završavamo pregovore i ulazimo 2012.?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 19:46   #42
Na združenoj temi su opet zajahali SLO troleri i naši naivci koji im odgovaraju...

Ovo se samo tiče političkih poteza i prijedloga,a ne povijsti,čije je veći itd...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 21:49   #43
Najavao odlučnosti ili još jedan "SPIN"?

ZAGREB - Potpredsjednik Nacionalnog odbora za praćenje pristupnih pregovora između Hrvatske i EU-a Vladimir Šeks rekao je danas, nakon što je objavljeno da se neće održati sastanak hrvatskog i slovenskog parlamentarnog odbora, da je sada neprikladno ići na noge Sloveniji jer njezina službena politika odbija prijedloge Europske komisije.

Sastanak Nacionalnog odbora za praćenje pristupnih pregovora između Hrvatske i EU-a te Odbora za europske poslove slovenskog parlamenta koji je planiran za kraj svibnja u Ljubljani, neće se održati zbog protivljenja HDZ-a, rekla je danas predsjednica Nacionalnog odbora Vesna Pusić na konferenciji za novinare nakon sastanka tog odbora na kojem se trebao pripremiti susret sa slovenskim odborom.

više iz
rubrike
VIJESTI
Vladimir Šeks, potpredsjednik Hrvatskog sabora i nacionalnog odbora rekao je u izjavi za Hrvatski radio da je krajnje neprikladno sada ići na noge Sloveniji i vanjskopolitičkom odboru slovenskog parlamenta jer je riječ o situaciji kada slovenska službena politika jednostavno odbija prijedloge Europske komisije.

Šeks smatra da bi to značilo da Hrvatska ponovno ulazi u polemiku i da relativizira svoje stajalište koje je iznio Hrvatski sabor i vlada o tome pod kojim se uvjetima može rješavati granični spor i deblokada hrvatskih pregovora.

Komentirajući izjavu Vesne Pusić, ministar vanjskih poslova i europskih integracija Gordan Jandroković rekao je da ima dojam da se ipak radi o njezinom pokušaju da tu temu iskorisiti za vlastitu političku promociju.

Sastanak predstavnika hrvatskog i slovenskog odbora za europske poslove odgađan je nekoliko puta, uglavnom na slovenski zahtjev.

Europski povjerenik za proširenje Olli Rehn potvrdio je danas da je osobno primio slovenski odgovor na svoj prijedlog za rješenje hrvatsko-slovenskog graničnog prijepora, ali je odbio odgovoriti je li ga Slovenija prihvatila ili odbila, kazavši da mu treba vremena da to podrobnije prouči.

Hrvatska je Rehnov prijedlog prihvatila još 8. svibnja, a Slovenija svoj pristanak uvjetuje prihvaćanjem njezinih dopuna, koje mijenjaju samu bit prijedloga koji je Hrvatska prihvatila u obliku u kojem je ponuđen, bez ikakvih dopuna. (Hina)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 21:56   #44
što se ti sam sa sobom dopisuješ?
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 19.05.2009., 22:06   #45
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
što se ti sam sa sobom dopisuješ?
Ponekad...

Mene ova tema jako zanima,a sve su dosada zaključane...
__________________
.

Zadnje uređivanje Cika Strile : 20.05.2009. at 08:44.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 22:13   #46
Mislim da pozitivnog pomaka neče doći pogotovo nakon obečanja Bildta da neče tražiti tokom švedskog presjedanja suspendiranje zlovenske blokade u procesu pristupanja RH u članstvo EU, znači tek iza nove godine se može očekivati nastavak pokušaja rješavanje blokade
DEFENSE is offline  
Old 19.05.2009., 22:14   #47
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Mislim da pozitivnog pomaka neče doći pogotovo nakon obečanja Bildta da neče tražiti tokom švedskog presjedanja suspendiranje zlovenske blokade u procesu pristupanja RH u članstvo EU, znači tek iza nove godine se može očekivati nastavak pokušaja rješavanje blokade
Jel ti pričaš o famoznom AMsterdamu,ili da uopće neće pokušavati riješavati problem blokade...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 22:15   #48
Čekamo srbiju, slovenci odrađuju prljavi posao za VB.
jpm is offline  
Old 19.05.2009., 22:17   #49
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Čekamo srbiju, slovenci odrađuju prljavi posao za VB.
Molim bez ovog,ne želim još jednu zaključanu temu,i ja imam sumnje,ali tema je samo politika,ali nema dokaza za ovo što tvrdiš...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 22:25   #50
Ne znam za tu vašu definiciju politike i ne znam zašto je zabranjeno analizirati i izvoditi zaključke koji nisu na klimavim nogama. Evo ne mislim više ništa napisat pa možete nastavit komentirat šeksa.
jpm is offline  
Old 19.05.2009., 22:28   #51
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Ne znam za tu vašu definiciju politike i ne znam zašto je zabranjeno analizirati i izvoditi zaključke koji nisu na klimavim nogama. Evo ne mislim više ništa napisat pa možete nastavit komentirat šeksa.
Ma možda sam i pogriješio citirajući Šeksa...

On više nije predsjednika Sabor,i zapeavo je običan član HDZ-a...

Ne znam ni zašto su ga uopće pitali išta u medijima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 22:44   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ti pričaš o famoznom AMsterdamu,ili da uopće neće pokušavati riješavati problem blokade...
Ne znam gdje je bilo, to sam pročitao negdje ali ne sječam se gdje sastali su se žbogar i bildt
DEFENSE is offline  
Old 19.05.2009., 22:49   #53
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje je bilo, to sam pročitao negdje ali ne sječam se gdje sastali su se žbogar i bildt
Ali nisam te shvatio,jel on rekao da neće uopće pokušati riješavati blokadu ili?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.05.2009., 23:21   #54
Meni je zanimljiv ovaj navodno 5.amandman na Rehnov sporazum:

Kao petu dopunu, navode mediji, Slovenija će zahtijevati da se u arbitražnom sporazumu navede mogućnost povratka na bilateralne pregovore Slovenije i Hrvatske, uz mogućnost političkog posredovanja ili nekog drugog načina za mirno rješavanje spora.

Ovo mi izgleda kao "izlazna strategija" u kojoj bi se Zlo mogla pokušati prešaltati na bilateralni sporazum/traženje kondominija.
Ali isto tako se može tumačiti i kao alibi za daljnje zahebavanje/insistiranje na političkoj medijaciji
Sve pod pretpostavkom da su te dopune/amandmani točni
Ri-con is offline  
Old 20.05.2009., 03:21   #55
SLO najavili sve da i Sud doenese odluku da odluka ide na referendum!
agent is offline  
Old 20.05.2009., 07:52   #56
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
SLO najavili sve da i Sud doenese odluku da odluka ide na referendum!
To i je jedna od velikih manjkavosti bilo kakve EU inicijative za rješavanje spora jer i dalje omogućuje izvođenje referenduma za naše zaustavljanja.

Da ne spominjem sve njihove memorandume, deponirane izjave i slične političke platforme oni imaju instrument kojim nas žele držat što dalje od EU i to su doveli do teatra političkog apsurda.

Za bit pošten moramo reć da i sami snosimo dio odgovornosti jer od 1993. godine kad je zapravo počela ova politička agresija a i vojna (sv. Gera) pa do početaka 2000. godine nismo napravili ništa ili jako malo. A tada smo bez potrebe forsirali nemoguće rješenje sa sporazumomm D-R a u pristupnim dokumentima za EU smo propustili jasno naglasit kako dokumenti ne prejudiciraju granicu i sukladno tome na Saboru usvojit rezoluciju u tom smislu.

Ali za prolivenim mljekom sad nije vrijeme za plakanje.

Kako je do sada a i sada EU prilično inertna asocijacija koja je mnogo puta jedno najavila a drugo radila neznam koliko uopće ima smisla da se mi tu trpamo silom ili ne daj bože kupujemo nečiju naklonost teritorijem.

Treba nastojat samo u jednom a to je tvrd stav da pristupni dokumenti ne prjudiciraju granično rješenje i da se ono mora odvojit kao bilateralno pitanje koje se može i mora riješit na međunarodnom sudu.

Kako će to bit dosta zahtjevna utakmica mislim da polako dolazi vrijeme da se neke stvari počmu riješavat kroz poltičke forume NATO a vrloj Evropi ostavit ovaj vruči krumpir da ga oni sami prevrču među sobom.

Istina treba pričekat odluku Olia i trojke pa da vidimo na čemu smo jer ono šta su ponudili sami su među sobom svi usaglasili i dostavili nam a mi smo to prihvatili. Više do nas nije i niko nas ne bi trebao prozivat jer smo uradili točno ono šta su od nas tražili.

Na nama je da radimo na reformama maksimalnom brzinom i učinkovitošću i to prvenstveno radi sebe a i kurbanjski se ponašat pa nastojat večim tempom trošit nepovratna sredstva iz EU predpristupnih fondova a i još koje izvore sredstava iz EU. Neka plaćaju svoju nemoć i bezobrazluk svoje članice.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 20.05.2009., 08:28   #57
Obzirom na nastup Joe Bidena jučer u Sarajevu, vidjet ćemo što će govoriti danas Srbima, očito je da se Ameri vraćaju na stadion West Balkans Field i da im je opet pun kuac EU neefikasnosti u regiji.
Na tu kartu treba igrati jer je Obamina administracija prilično sklona HR.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 20.05.2009., 08:35   #58
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv ovaj navodno 5.amandman na Rehnov sporazum:

Kao petu dopunu, navode mediji, Slovenija će zahtijevati da se u arbitražnom sporazumu navede mogućnost povratka na bilateralne pregovore Slovenije i Hrvatske, uz mogućnost političkog posredovanja ili nekog drugog načina za mirno rješavanje spora.

Ovo mi izgleda kao "izlazna strategija" u kojoj bi se Zlo mogla pokušati prešaltati na bilateralni sporazum/traženje kondominija.
Ali isto tako se može tumačiti i kao alibi za daljnje zahebavanje/insistiranje na političkoj medijaciji
Sve pod pretpostavkom da su te dopune/amandmani točni
Krivo si shvatio.

Slovenci hoce da EU kaze da ih se taj problem ne tice nego da se slucaj prepusti samo Hrvatskoj i Zlovačkoj dok se ne dogovore.

A dogovoriti se sa Slovencima - znaš šta znači.
pjosip is offline  
Old 20.05.2009., 09:36   #59
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
Bravo kexx,upravo tako....s tim da će na kraju još tvrditi kako...eto,niti Slovenija nije dobila sve što je tražila,pa smo još i zahvaljujući fantastičnim naporima naše diplomacije, dobro i prošli....Slovenci na ovom pitanju rade već godinama i ništa nije slučajno...svaki korak je pomno i duboko isplaniran....

Jedino što vidim u ovoj medijaciji je alibi pred domaćom javnosti...ništa drugo...obje zemlje su se "dovele" u status quo situaciju i ova arbitraža im je potrebna da se iz nje izvuku....samo što slovenija nije u tu situaciju upala,ona ju je isprovocirala....ne slučajno i ne bez razloga....
Ako si ovo zakljucio sam onda si stvarno genijalac naime ja to znam iz druge ruke. Slovenac, moj frend u obitelji ima diplomata i vec mi je prije dvije godine dao naslutiti, da ce HR zbog SLO imati velikih problema na zadnjoj etapi ulaska u EU.
easyg is offline  
Old 20.05.2009., 09:36   #60
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio.

Slovenci hoce da EU kaze da ih se taj problem ne tice nego da se slucaj prepusti samo Hrvatskoj i Zlovačkoj dok se ne dogovore.

A dogovoriti se sa Slovencima - znaš šta znači.

Ma nisam mislio da se Zlo sad želi dogovoriti...... toliko lud ipak nisam
Samo kažem da time možda žele ostaviti odškrinuta vrata za kakav-takav uzmak(ako pritisak postane prevelik).Po svemu što se do sad dalo vidjeti,čini se da oni uopće nisu imali izlaznu strategiju.
To dosta govori o njihovim političarima ali boga mi i o našima
Ri-con is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.