Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 12:36   #101
zbog faksa u Kc dolaze ljudi iz skoro svih krajeva Hrvatske tako da su se svi fino snašli
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:49   #102
Pozdrav ljudi,ove godine upisujem prvu godinu fax-a u ZG(ja se nadam ) i molio bih vas kako je vama na fax-u(bez obzira na koji idete),koliko vam traju predavanja,kako se snalazite,imate li uopće slobodnog vremena?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:50   #103
kakav je studentski zivot u Rijeci?ima li zabave?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:51   #104
Imam pitanje vezano za prijevoz u Zadru. Mogu li izvanredni studenti kupiti mjesecnu kartu i kako to funkcionira? Kupuje li se mjesecna karta od jedne lokacije do druge ili vrijedi po cijelom Zadru u bilo kojem smjeru?
lori Neymar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 11:53   #105
Dobar dan,

zanima me kakav je studentski zivot u Rijeci? Ima li se sto raditi u slobodno vrijeme? Postoji li koji park kao Park Maksimir u Zgu ili nesto gdje bi se moglo uzivati i rekrearirat? Kakvi su klubovi?

Hvala,
Lp
threxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:06   #106
People, kakav je studentski život u Virovitici?
strongenough is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:03   #107
Studiranje u Osijeku

Hej svima!

Jako me zanima kako je studirati u Osijeku, kakav je studentski život, profesori, fakulteti, dali se priznaju osječki fakulteti i dali se uopće isplati studirat u Osijeku?
.
Hirokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:25   #108
Quote:
Hirokoo kaže: Pogledaj post
Hej svima!

Jako me zanima kako je studirati u Osijeku, kakav je studentski život, profesori, fakulteti, dali se priznaju osječki fakulteti i dali se uopće isplati studirat u Osijeku?
.
Pa zavisi od fakulteta, na svakom faksu imaš profesora koji su odlični, s kojima ćeš se slagat, surađivat i slično a isti tako svaki faks ima par svojih bisera koji će ti biti problem.

Ako imaš super ekipu studentski život će ti biti odličan, imaš puno raznih mjesta i događaja gdje možeš izać, a meni osobno Osijek je divan.

Pa ako se ne varam, Zagreb je prvi, pa onda ide Osijek kad se govori o nekim rangovima za studiranje..
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:34   #109
Quote:
maruskamasa kaže: Pogledaj post
Pa ako se ne varam, Zagreb je prvi, pa onda ide Osijek kad se govori o nekim rangovima za studiranje..
Meni se čini da je Rijeka puno cjenjenije sveučilište od Osijeka.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:09   #110
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je Rijeka puno cjenjenije sveučilište od Osijeka.
Ovisi o pojedinom fakultetu i smjeru mozda vise nego nekom sveucilisnom prosjeku. Samo na filozofskom mislim da su im recimo psihologija i pedagogija dosta dobre, ali povijest sa druge strane dosta upitna. Pomorski je sigrno bolji nego u ZG koji ga uopce nema.

Jedan specifican problem koji mogu imati "provincijski" faksevi u odnosu na "centralne", cak i kada je nastavno-znanstveni kadar dobar, jest da su generalno studenti losijeg kalibra zbog slabije ulazne selekcije/kompetitivnosti. A nije isto studirati u sredini gdje je barem pola studenata aktivno angazirano i uspjesno ili u sredini gdje je to nekoliko postotaka, a vecina hvata muhe po hodnicima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:42   #111
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je Rijeka puno cjenjenije sveučilište od Osijeka.
Split je za neke fakultete po meni ispred Osijeka i Rijeke, npr. Mef, FESB,Računarstvo, Rijeka je ispred Splita i Dubrovnika kad su Pomorstvo i Turizam u pitanju, Osijek je imao priliku steći izvrsnost u Poljoprivredi i Prehrambenoj tehnologiji ali mi se čini da mu to nije uspjelo. Ne znam koji fax je u Osijeku u rangu izvrsnosti?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:05   #112
Quote:
Hirokoo kaže: Pogledaj post
Hej svima!

Jako me zanima kako je studirati u Osijeku, kakav je studentski život, profesori, fakulteti, dali se priznaju osječki fakulteti i dali se uopće isplati studirat u Osijeku?
.
Kao sto su forumasi vec napisali, sve ovisi od fakulteta. Ni jedan fakultet nije lagan ako ne ucis. Postoji i laganijih i tezih. Ali svi su jednako cijenjeni i u RH i izvan granica. Ovo sto drugi pisu da je bolji ovaj u nekom drugom gradu objesi macku o rep. To dokazuju studenti koji s takvih fakulteta dolaze k nama pa opet imaju losije znanje od nas osjeckih studenata. Bitno da imas ambicija truditi se na faxu i da dobijes diplomu na kraju. O profesorima, također. Postoje oni zbog kojih ces dobiti cir na zelucu jer ce svoje frustracije lijeciti na studentima,a postoje i oni cija ces predavanja jedva cekat.

No, opcenito o studentskom zivotu u Osijeku se moze reci da je dosta dobar jer bez studenata to bi bio puno prazniji grad.
Ovisi takodjer o tome gdje bi htjela zivjeti. U zadnjih par godina izgrađen je novi studentski dom, trenutno se gradi jos jedan paviljon, a obnovljen je i stari studentski dom. Jedna od dobrih stvari u Osijeku je sto su cijene stanova nize u usporedbi sa Zagrebom ili dalmatinskim gradovima.

Drustveni zivot. Studentska vecer je cetvrtkom. Obicno budu neka okupljanja tj. pijanke kod nekog u stanu/domu i onda pravac tvrđa gdje je vecina kafica i klubova.

Sto se tice prehrane u Os postoje dvije menze. Jedna je u samom kampusu gdje je vecina fakulteta i studentski dom. Druga je kod studentskog centra malo dalje od kampusa i tu imas i studentsku slastu.

Takodjer, cesto se organiziraju neki studentski dogadjaji, predavanja itd.. Ja kao osoba koja je zivjela i u Zg i u Os mogu ti reci da zivot u Zg pruza vise mogucnosti za bilo koga, ne samo za studenta. Primjer su samo studentski poslovi koje je u Os teze naci. Ali ako i upises fakultet u Os vjerujem da te nece razocarati jer ce ti pruziti mnogo mogucnosti.
B1rdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:43   #113
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Split je za neke fakultete po meni ispred Osijeka i Rijeke, npr. Mef, FESB,Računarstvo, Rijeka je ispred Splita i Dubrovnika kad su Pomorstvo i Turizam u pitanju, Osijek je imao priliku steći izvrsnost u Poljoprivredi i Prehrambenoj tehnologiji ali mi se čini da mu to nije uspjelo. Ne znam koji fax je u Osijeku u rangu izvrsnosti?
Filozofski iako su po meni takve usporedbe potpuno neosnovane kad dolaze od nekog tko nije studirao na svim fakultetima koje spominje. A sumnjam da jesi.


Sto se tice vrijednosti diplome - sve diplome na razini sveucilista (svih u drzavi) vrijede JEDNAKO. Ako netko moze naci dokaz da nije tako, neka ga slobodno linka, podijeli, citira. Sve ostalo su ogranicena misljenja ljudi koji uglavnom nisu mrdnuli iz jednog grada cijeli svoj zivot.
Osijek je divan grad, svakome bih ga preporucila. Dovolnno velik i drustveno/kulturno sadrzajan da pruzi sve sto jednom studentu treba (pa i vise), a opet dovoljno malen da ga ne "proguta".
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:21   #114
Quote:
blanca nieves kaže: Pogledaj post
Filozofski iako su po meni takve usporedbe potpuno neosnovane kad dolaze od nekog tko nije studirao na svim fakultetima koje spominje. A sumnjam da jesi.


Sto se tice vrijednosti diplome - sve diplome na razini sveucilista (svih u drzavi) vrijede JEDNAKO. Ako netko moze naci dokaz da nije tako, neka ga slobodno linka, podijeli, citira. Sve ostalo su ogranicena misljenja ljudi koji uglavnom nisu mrdnuli iz jednog grada cijeli svoj zivot.
Osijek je divan grad, svakome bih ga preporucila. Dovolnno velik i drustveno/kulturno sadrzajan da pruzi sve sto jednom studentu treba (pa i vise), a opet dovoljno malen da ga ne "proguta".
Studiranje u nekom gradu nisu samo učenje polaganje ispita,odlasci na predavanja, vježbe...studentski život priprema je i utiranje puta za cijeli život jedne osobe. Sukladno tome ne može biti jednako kvalitetno studiranje u manjem gradu koji je na žalost postao rubni grad RH kao što bi bilo studiranje u Zagrebu gdje vrijedan i kvalitetan student može imati potencijalne kontakte sa poslovnim ljudima, firmama i sl. A da ne go vorim kad je npr.studiranje kliničkih oredmeta na Medicini. Nema šanse da većinu rijetkih stanja i bolesti, akoi sofisticiranih operacija i opreme vidite,naučite i usvojite npr u Osijeku.Svaki kompliciraniji slučaj završi u Zg, ne u Osijeku. Toga tamo nema jer se to tamo ne radi.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:02   #115
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Studiranje u nekom gradu nisu samo učenje polaganje ispita,odlasci na predavanja, vježbe...studentski život priprema je i utiranje puta za cijeli život jedne osobe. Sukladno tome ne može biti jednako kvalitetno studiranje u manjem gradu koji je na žalost postao rubni grad RH kao što bi bilo studiranje u Zagrebu gdje vrijedan i kvalitetan student može imati potencijalne kontakte sa poslovnim ljudima, firmama i sl. A da ne go vorim kad je npr.studiranje kliničkih oredmeta na Medicini. Nema šanse da većinu rijetkih stanja i bolesti, akoi sofisticiranih operacija i opreme vidite,naučite i usvojite npr u Osijeku.Svaki kompliciraniji slučaj završi u Zg, ne u Osijeku. Toga tamo nema jer se to tamo ne radi.
Vrijedan i kvalitetan student imat ce prilike i kontakte gdje god studirao. Poslovni ljudi i firme postoje, draga, svugdje, ne samo u Zagrebu. Cinjenica je da nam je drzava strasno centralizirana i da to sto ti spiminjes direktno proizlazi iz toga (Zagreb dobiva daleko vise drzavnog novca nego ostali gradovi iz cega proizlaze te "velike" mogucnosti). No to je druga tema. Voljela bih samo znati jesi li ikad bila u Osijeku. Misljenje da je izvan Zagreba mrak i da ne postoje firme, poslovne prilike itd. nije ni malo logicno, a cesto dolazi od ljudi koji iz njega nisu nikad otisli negdje drugdje. Gdje ima ljudi, ima i poslovnih prilika.
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:05   #116
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Nema šanse da većinu rijetkih stanja i bolesti, akoi sofisticiranih operacija i opreme vidite,naučite i usvojite npr u Osijeku.Svaki kompliciraniji slučaj završi u Zg, ne u Osijeku. Toga tamo nema jer se to tamo ne radi.
kvaliteta klinike u Zagrebu ovisi prvenstveno o kvaliteti predavača, odnosno voditelja grupa - sasvim je izgledno da student diplomira, a ne zna izmjeriti tlak. istina jest da u Zagreb idu svi najteži slučajevi - jer je RH ekstremno centralizirana - ali to ne znači da ćeš ti išta od toga na fakultetu vidjeti. uostalom, ti rijetki slučajevi nisu presudni za svladavanje osnova klinike, što se od tebe na fakultetu i očekuje. sve ostalo je samo bonus. puno veće razlike postoje na pretklinici, pogotovo na prvoj godini, po pitanju kriterija i literature na medicinskim fakultetima. klinika je na sva četiri sveučilišta na sličnoj razini.

ne znam temeljem čega si zaključila da je splitska medicina ispred riječke ili osječke, kao medicinar - nikako se ne slažem.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:24   #117
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ovisi o pojedinom fakultetu i smjeru mozda vise nego nekom sveucilisnom prosjeku. Samo na filozofskom mislim da su im recimo psihologija i pedagogija dosta dobre, ali povijest sa druge strane dosta upitna. Pomorski je sigrno bolji nego u ZG koji ga uopce nema.

Jedan specifican problem koji mogu imati "provincijski" faksevi u odnosu na "centralne", cak i kada je nastavno-znanstveni kadar dobar, jest da su generalno studenti losijeg kalibra zbog slabije ulazne selekcije/kompetitivnosti. A nije isto studirati u sredini gdje je barem pola studenata aktivno angazirano i uspjesno ili u sredini gdje je to nekoliko postotaka, a vecina hvata muhe po hodnicima.
Ovo uopće nije istina. Kao primjer bih naveo zadarsku rusistiku, koja je po meni daleko bolja od zagrebačke, prvenstveno radi same organizacije fakulteta, kao i suradnje istoga ( ovom slučaju zadarskog ) s nizom ruskih fakulteta, što npr. zagrebačka rusistika nema u toj mjeri.

Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Studiranje u nekom gradu nisu samo učenje polaganje ispita,odlasci na predavanja, vježbe...studentski život priprema je i utiranje puta za cijeli život jedne osobe. Sukladno tome ne može biti jednako kvalitetno studiranje u manjem gradu koji je na žalost postao rubni grad RH kao što bi bilo studiranje u Zagrebu gdje vrijedan i kvalitetan student može imati potencijalne kontakte sa poslovnim ljudima, firmama i sl. A da ne go vorim kad je npr.studiranje kliničkih oredmeta na Medicini. Nema šanse da većinu rijetkih stanja i bolesti, akoi sofisticiranih operacija i opreme vidite,naučite i usvojite npr u Osijeku.Svaki kompliciraniji slučaj završi u Zg, ne u Osijeku. Toga tamo nema jer se to tamo ne radi.
Nije točno. Apsolutno svi ljudi koji su studirali u Osijeku su našli poslove bez problema, dio njih je otišao van raditi, dio u Zagreb, dio ostao u Osijeku. Stvar je osobe, a ne mjesta studiranja.

Samo da napomenem, studirao sam u Zagrebu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:42   #118
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ovo uopće nije istina. Kao primjer bih naveo zadarsku rusistiku, koja je po meni daleko bolja od zagrebačke, prvenstveno radi same organizacije fakulteta, kao i suradnje istoga ( ovom slučaju zadarskog ) s nizom ruskih fakulteta, što npr. zagrebačka rusistika nema u toj mjeri.

Na ovaj dio sam se i ja htjela referirati. Osobno poznajem ljude koji su otisli studirati u Zagreb zbog Zagreba, a ne zbog afiniteta prema nekom određenom fakultetu (doslovno su upisali bilo sto samo da je u Zg). Kakva je motivacija takvih studenata za nesto sto ih ne zanima nego su tamo samo jer je to Zagreb? S druge strane, ne treba zanemariti izvrsne ucenike koji su upisali fakultete u manjim gradovima jer Zagreb nisu mogli financirati. Također, postoje ljudi koji nisu htjeli u Zagreb jer im se ne sviđa/daleko im je/nisu zeljeli itd., a bili su izvrsni ucenici. Uzet cu za primjer samu sebe: izvrsna ucenica, matura polozena s 5 (a nisam imala teme eseja unaprijed i sl.sto se događa redovito u zagrebackim gimnazijama - to je javna tajna), zeljela sam bas taj jedan određeni smjer na filozofskom u Osijeku i upisala sam ga kao druga na listi. Moze li netko reci za mene da sam losiji student od nekog tko studira isti taj smjer u Zagrebu, samo zato sto je on u Zg, a ja u Os?
__________________
Music is what feelings sound like.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 25.02.2018. at 20:46. Reason: popravak citata
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:00   #119
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jedan specifican problem koji mogu imati "provincijski" faksevi u odnosu na "centralne", cak i kada je nastavno-znanstveni kadar dobar, jest da su generalno studenti losijeg kalibra zbog slabije ulazne selekcije/kompetitivnosti.
hmmmmm, zanimljivo - statistički, provincijski Filozofski fakultet u Splitu + Sveučilište u Zadru dobivaju uspjehom bolje maturante nego centralni Filozofski u Zagrebu.

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je Rijeka puno cjenjenije sveučilište od Osijeka.
dobro ti se čini.



Quote:
...(a nisam imala teme eseja unaprijed i sl.sto se događa redovito u zagrebackim gimnazijama - to je javna tajna)...
ovo je jako ružno od tebe.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:13   #120
Quote:
poison.Ivy kaže:
ovo je jako ružno od tebe.
Nije to ruzno od mene nego od nekog drugog. Osobno poznajem djevojku u cijoj je skoli tako bilo na maturi 2013. godine. Ispricavam se na generalizaciji, mozda nije tako u svim gimnazijama, ali eto, u toj je.
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.