Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 22:40   #21
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da postoje određene tehnike disanja, posebno za čučnjeve i bench, ali mene zanima može li se bez tih ne baš bezopasnih tehnika vježbati sigurno s naravno manjim težinama (max. 35-40 kg)?

Najgora stvar koju osoba koja vježba s tegovima može uraditi je da pri podizanju tereta ne diše. Određene tehnike disanja to prporučuju da bi se povečala stabilnost kralježnice, corea i zdjelice, naravno samo da bi se mogle podići velike težine, ali tada se stvara ogroman pritisak u trbušnoj šupljini i mislim da to nije baš poželjno ako želite izbječi herniju.

Dakle, je li izdisaj pri podizanju i udisaj pri spuštanju tegova dovoljan i siguran, uz minimalnu kontrakciju abdomena? I treba li pri čučnjevima i možda benchu naglasak udisaja staviti na pluća i minimalno na trbušnu šupljinu, jer ako bude na trbuhu, tj. dijafragmi neće li onda biti prevelik pritisak u trbušnoj šupljini?
Udisaj u ekscentričnoj (popuštajuća) fazi, izdisaj u koncentričnoj (svladavajuća) fazi.

Vježbe kod kojih se u koncentričnoj fazi pokreta iziskuje širenje prsnog koša, preporučuje se tada udisaj.

Udiše se ravnomjerno tijekom cijele ekscentrične faze pokreta.

Kod koncentrične faze pokreta, potpuni izdisaj je vezan za zadnju trećinu pokreta, a izvodi se naglašeno i u kratkom vremenskom intervalu.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:52   #22
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
1. Ako se radi s manjim tezinama, tj. ako se radi vise ponavljanja, onda se dise kod svakog ponavljanja, spustanje tega- udisaj, podizanje- izdisaj.
Kada dišemo i vježbamo na ovaj način treba li uopće vršiti kontrakciju trbušnih mišića?
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:21   #23
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Kada dišemo i vježbamo na ovaj način treba li uopće vršiti kontrakciju trbušnih mišića?
Nema svesne i namerne kontrakcije trbusnjaka, trbusnjaci, ispravljaci kicme, kosi trbusni misici, oni sluze kao stabilizatori, svesnu kontrakciju treba da imas kod misica agonista, koji podizu teret, recimo kod cucnja su to noge i gluteusi, doduse manjim delom i ispravljaci kicme.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 08:49   #24
dižem temu, imam pitanje vezano za disanje, tj upala sluznice sinusa, krenula sam sa ozbiljnijim treninzima, tri puta tjedno da probam vježbanjem ojačati imunitet,
zanima me dal je bolje da vježbam pod upalom, ono temp 37, suha i upaljena sluznica nosa, mučnina od nazalnog sljevanja, dal da vježbom možda smanjim vrijeme trajanja upale ili mi je bolje napraviti pauzu kada mi se upali sluznica?
Naime imam kronične probleme sa sinusima, sluznica se upali od klime, i onda mi otpade bar dva tjedna vježbanja, pa nanovo. Vježbam pod klimom, nemam još koonde, tek se počela izgrađivati i super se osječam, jedino me opet uhvatili sinusi i prekinula dva, možda tri treninga. Pitam se dal sam možda trebala probati? Dr nema pojima.
Ako netko ima iskustva sa upalama sinusa i vježbanjem u teretani, da su mu se prorjedile upale kad se doveo u formu?
i kako je to na početku izgledalo?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.