Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 11:51   #7761
Pozz žene, postoje li kod nas L'Angelica losioni/mlijeka za tijelo? Vidjela sam samo gelove za tuširanje i šampone za kosu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Feferonka is offline  
Old 28.06.2017., 12:00   #7762
Quote:
Feferonka kaže: Pogledaj post
Pozz žene, postoje li kod nas L'Angelica losioni/mlijeka za tijelo? Vidjela sam samo gelove za tuširanje i šampone za kosu.
ima u dm-u i krema za tijelo sa zobenim mlijekom. dođe preko 40 kuna također imaju i čajeve, paste za zube, roll-on deziće bez aluminija i sapune za ruke. meni je super onaj antibakterijski sa čajevcem.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Old 28.06.2017., 13:33   #7763
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
ima u dm-u i krema za tijelo sa zobenim mlijekom. dođe preko 40 kuna također imaju i čajeve, paste za zube, roll-on deziće bez aluminija i sapune za ruke. meni je super onaj antibakterijski sa čajevcem.


Hvala zaljubljena sam u miris tusiralice s pamukom pa sam mislila da postoji i mazalica istog mirisa
Feferonka is offline  
Old 28.06.2017., 14:36   #7764
Quote:
Feferonka kaže: Pogledaj post
Hvala zaljubljena sam u miris tusiralice s pamukom pa sam mislila da postoji i mazalica istog mirisa
netko je spomenuo pamuk? mazalicu pamuk?

lotion
oil
....
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.06.2017., 15:37   #7765
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
netko je spomenuo pamuk? mazalicu pamuk?



lotion

oil

....


Uuuuuu, puno, puno hvala
Feferonka is offline  
Old 28.06.2017., 16:44   #7766
Pitala sam ta temi za koz. Salone ali nitko me nije doživio pa tu ponavljam pitanje...
Gdje u Zagrebu (zapadni dio) na pedikuru da je dobro, a da se ne čeka tjednima na red?
lil sunshine is offline  
Old 30.06.2017., 00:53   #7767
Kako iskombinirati ova 3 proizvoda-serum s hijaluronom (JAL), kremu sa AHA i BHA (Uriage Hyseac 3 regul), kremu s retinoidom (Avene Triacneal expert) ?
Mislila sam ujutro na cistu kozu hijaluron, pa preko kiseline...a navecer retinoid. To ok?
micek-jerry is offline  
Old 30.06.2017., 05:37   #7768
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kako iskombinirati ova 3 proizvoda-serum s hijaluronom (JAL), kremu sa AHA i BHA (Uriage Hyseac 3 regul), kremu s retinoidom (Avene Triacneal expert) ?
Mislila sam ujutro na cistu kozu hijaluron, pa preko kiseline...a navecer retinoid. To ok?
mislim da bi te to bez neke dodatne hidratacije jako isusilo
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 30.06.2017., 06:26   #7769
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kako iskombinirati ova 3 proizvoda-serum s hijaluronom (JAL), kremu sa AHA i BHA (Uriage Hyseac 3 regul), kremu s retinoidom (Avene Triacneal expert) ?
Mislila sam ujutro na cistu kozu hijaluron, pa preko kiseline...a navecer retinoid. To ok?
Mislim da ti kiseline i retonoid uopće ne idu skupa, a čak kad bi jedno od to dvoje izbacila svejedno bi te ostatak bez dodatne hidratacije skroz isušio.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.06.2017., 07:36   #7770
A kvragu, ja i moje kemijanje
I kaj sad, ovu Avene s retinolom sam sinoc nacela. Na pumpicu je. Ak ju stavim sa strane, moze tak trajati? Ili da koristim naizmjence jedan dan kiseline, drugi retinoid?
Ma idu mi na zivce moji pristici na bradi (39.g, nemam policisticne jajnike).
Pliz, kaj bi mi preporucile za nahranit kozu? Napisite kaj vam pada na pamet, cisto da znam u kojem smjeru da trazim.
micek-jerry is offline  
Old 30.06.2017., 08:53   #7771
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kako iskombinirati ova 3 proizvoda-serum s hijaluronom (JAL), kremu sa AHA i BHA (Uriage Hyseac 3 regul), kremu s retinoidom (Avene Triacneal expert) ?
Mislila sam ujutro na cistu kozu hijaluron, pa preko kiseline...a navecer retinoid. To ok?
Inače imam slične probleme kao ti, godine isto tu negdje, samo još i isušenu kožu...

Od ova tri sam koristila samo JAL. On je meni nekako gust i težak za ljetno vrijeme, ali sam ga redovno zimi koristila.

Ali generalno, pročitaj na kremama šta piše da li se koriste na suhu i čistu kožu? Kod mene na većini kiselina piše tako. U tom bi slučaju jednu večer koristila retinoid, drugu večer kremu s AHA i BHA.
Možeš probati i kombinirati, ali ja bi radije krenula ovako.

E sad, JAL, ako ti nije pretežak njega stavi ujutro i preko neku laganu kremu (ja sam preko njega koristila Eucerinaquaporin -verziju bez SPF, i Vicy idealia za mješovitu kožu) ali možeš i bilo koju drugu laganu kremu. Ja ne bi preko njega stavljala kiseline. On je gust i mislim da bi stvorio fil i da će kiseline teže proći kroz njega.

Ako ti je JAL težak ujutro, njega stavi kao treću noć u rotaciji večernje rutine (naravno opet preko njega neku kremicu bez kiselina), tako da malo sanira ono što kiseline isuše.

A za jutro koristi nešto lagano što ti ne stvara probleme a da je ok ispod make upa.

Znam da u ovoj varijanti trebaš dodatno kremu preko JALa, te nešto za jutarnju rutinu ali mislim da bi to bilo bolje (a i sve će skupa duže trajati )
rosa_salvaje is offline  
Old 30.06.2017., 10:44   #7772
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
A kvragu, ja i moje kemijanje
I kaj sad, ovu Avene s retinolom sam sinoc nacela. Na pumpicu je. Ak ju stavim sa strane, moze tak trajati? Ili da koristim naizmjence jedan dan kiseline, drugi retinoid?
Ma idu mi na zivce moji pristici na bradi (39.g, nemam policisticne jajnike).
Pliz, kaj bi mi preporucile za nahranit kozu? Napisite kaj vam pada na pamet, cisto da znam u kojem smjeru da trazim.
stavi ti to fino sve sa strane i kupi nešto za hidrataciju.
hijaluron bez hidratacije sad po ljeti će te isušiti kao grožđicu.
retinoidi i kiseline uopće ne idu skupa, kao što sam napisala.
retinoidi sami za sebe i kiseline same za sebe ne idu pogotovo preko ljeta.
možeš staviti sa strane, rok trajanja je 12 mjeseci od otvaranja. na jesen kad sunce malo opadne moći ćeš koristiti u večernjoj rutini. u dnevnoj nikako.

hidratacija, hidratacija, hidratacija.
pogotovo sad ljeti.
a ova tri proizvoda koja si navela svaki pojedinačno, a pogotovo svi skupa su recept za dehidraciju, dehidraciju, dehidraciju.

od proizvoda koji su dostupni po ljekarnama, preporučam ti caudalie vinosource sos serum. to ti je i za ujutro i za navečer i odličan je. mislim da je caudalie ovih dana u ljekarni natura na akciji. ma u svakoj ljekarni bude jednom mjesečno akcija.
a ako želiš naručivati online - onda probaj kombinaciju: kikumasamune high moist toner + tosowoong sparkle propolis ampoule + swanicoco waterfall emulsion za početak.

ovaj tvoj popis sad za ljeto - bolje nemoj koristiti.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.06.2017., 10:55   #7773
Ufff! Puno hvala cure! Idem googlat kaj da uzmem.
Najbolje od svega je kak sam si ja mislila da je ovaj hijaluron nesto naj naj za hidrataciju, tak sam bila happy kad sam ga kupila... ono stavit cu njega i nis mi vise ne treba
micek-jerry is offline  
Old 30.06.2017., 11:06   #7774
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ufff! Puno hvala cure! Idem googlat kaj da uzmem.
Najbolje od svega je kak sam si ja mislila da je ovaj hijaluron nesto naj naj za hidrataciju, tak sam bila happy kad sam ga kupila... ono stavit cu njega i nis mi vise ne treba
hijaluron možeš koristiti SAMO ako imaš dovoljno hidratacije koje mu daš.
znači, hijaluron vezuje vodu i zadržava hidrataciju. ali moraš mu dat tu hidrataciju koju će zadržati.
u protivnom, vezuje ono što već imaš unutar kože pa ti je učinak na kožu dehidriranost.
a kad mu dodaš hidratacije koja mu treba, onda on tu "vanjsku hidrataciju" veže unutra u kožu i dobiješ fini plump efekt.

znači, može jal, ali treba mu i te kako dati priliku da pokaže svoj pravi efekt, a jedini način je dodati hidrataciju, u obliku tonera i ampula. kreme ne, jer to je već druga namjena.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.06.2017., 11:18   #7775
Ja i menni i naši stavovi o kiselinama
Vidiš koliko se vi razlikujemo, te svatko mora pronaći šta njemu odgovara.

Ja nekoliko godina koristim kontinuirano kiseline, i dok prestanem lice se upali. Tako da jednostavno ih moram koristiti i preko ljeta.
Meni samo dobra hidratacija ne pomaže. Ali je obavezna. Da, i meni su Caudalie serumi dobri za hidrataciju kako je menni predložila.

A što se tiče kiselina, njih je bolje zimi koristiti, ali ja ne mogu samo zimi, upalilo bi mi se lice i baš mi fale kiseline ljeti. Obavezno ujutro imam BB kremu s visokim faktorom na licu. Ali... moje lice je već nekoliko godina naviknuto na kiseline. I ja sam u ZG, radim u uredu. To nikako nije isto kao netko na moru ili netko tko je veći dio dana na otvorenom.

Taj JAL je meni dobar, ali ja ga nikad nisam probala bez kreme korisitti, iskreno kao ni jedan drugi serum. Meni je za suhu kožu bio dobar zimi, za ljeto mi je pretežak.KOristila sam ga samo JAL serum +hidratantna krema i bio mi je ok. Mislim da on ima dosta glicerina i da nije klasično hijaluronski serum.

A što se tiče kombinacije kiseline i retinoidi, ja imam ALPHA H Beauty Sleep Power Peel - to je noćna krema koja je kombinacija glikolne i retinola
KEY INGREDIENTS
14% Glycolic Acid
0.5% Retinol
Chronodyn
Hydranov-P
Axolight
Fruit Enzymes
rosa_salvaje is offline  
Old 30.06.2017., 11:33   #7776
Prilicno izbjegavam sunce inace.
Nego kakve sad ampule i toneri?? Pogubila sam se. A taman odlucila kupit cu neku hidratantnu kremu za dan. Bankrotirat cu
micek-jerry is offline  
Old 30.06.2017., 11:37   #7777
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Prilicno izbjegavam sunce inace.
Nego kakve sad ampule i toneri?? Pogubila sam se. A taman odlucila kupit cu neku hidratantnu kremu za dan. Bankrotirat cu
ajmo ispočetka. jesi koristila kad prije kiseline? a retinoide?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.06.2017., 11:47   #7778
Jesam kiseline, Bioderma sebium serum i Uriage hyseac K18. Navecer. Koza mi je vidljivo bolja od njih.
Retinoide prvi put sinoc (nisam izdrzala). I lice je tak nekak fino ujutro.
micek-jerry is offline  
Old 30.06.2017., 12:04   #7779
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Jesam kiseline, Bioderma sebium serum i Uriage hyseac K18. Navecer. Koza mi je vidljivo bolja od njih.
Retinoide prvi put sinoc (nisam izdrzala). I lice je tak nekak fino ujutro.
stanjit će ti se koža, ako ne dodaš dovoljno hidratacije, od tih retinoida ljeti.
preko dana ti treba najmanje spf 50 za lice ispod bb ili pudera što već koristiš.
nije za se zezati: retinoidi i kiseline ljeti ne idu.

rosa_salvaje je već razradila svoju rutinu za ljeto s kiselinama jer ih koristi i inače redovno. no ti ako ih tek uvodiš, pogotovo u ovoj kombinaciji - mogla bi se dubinski dehidrirat, a tek onda počinje veselje i dugotrajni popravak.

evo, kao što napisah prije, ostajem pri tome: ampula tosowoong sparkle propolis + swanicoco waterfull emulzija (ta emulzija ti glumi hidratantnu kremu) - to kao dodatak ako ćeš koristiti jal.

ovo dvoje retinoid i kiseline izbaciti.

a ako ne želiš naručivati online, onda u ljekarni uzmi caudalie vinosource sos serum. jako je fin i djelotvoran.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.06.2017., 12:13   #7780
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kako iskombinirati ova 3 proizvoda-serum s hijaluronom (JAL), kremu sa AHA i BHA (Uriage Hyseac 3 regul), kremu s retinoidom (Avene Triacneal expert) ?
Mislila sam ujutro na cistu kozu hijaluron, pa preko kiseline...a navecer retinoid. To ok?
Kiseline i retinol ostavi za navečer.
Na tvom mjestu bi jednu večer koristila kiseline, drugu retinol i tako rotirala, nakon kiselina/retinola bi stavila JAL kapi (nakon nekih pol sata) i noćnu kremu. Ujutro bi ubacila hidrataciju i obavezno SPF 50.
Caudalie SOS serum je odličan za hidrataciju i dobra je podloga za make up.

I naravno prati stanje kože, ako se previše isuši smanji kiseline/retinol na svaki drugi dan ili više i pojačaj hidrataciju.

6 mj koristim Sona kremu (retinol) i uz blagoslov dermatologa ne mislim prestat ni preko ljeta, al obavezno uz visoki SPF.
bedacha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.