Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 15:59   #7801
Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Evo sestra je odlučila da će ona uzeti pa ću isprobati od nje i uzeti i sebi ako bude valjala Ja isto imam jako masnu kožu pa bi mi dobro došlo takvo dubinsko čišćenje, samo ne bih da me jako isuši jer mi se onda lice krene još jače mastiti od dehidracije...
ako ti je koža dehidrirana....nisam sigurna da je korištenje takve maske rješenje. naime, samo ćeš se još više mastiti.
prije bi trebala riješiti dehidraciju. no, odluka je svakako na tebi
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.07.2017., 16:34   #7802
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Obična, mislim da super ipak malo više isušuje. Naravno, ne možeš poslije ove ostaviti kožu nenahranjenu, ali ako je koristiš jednom tjedno, mislim da ti neće baš drastično isušiti kožu.
Da, da, ma jasno Pogledat ću baš, vidim da ima čak i testera

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
ako ti je koža dehidrirana....nisam sigurna da je korištenje takve maske rješenje. naime, samo ćeš se još više mastiti.
prije bi trebala riješiti dehidraciju. no, odluka je svakako na tebi
Ma znam da, ti si mi baš i savjetovala kad sam kretala sa azijskom da prvo riješim dehidraciju...Meishoku mi uvelike pomaže s tim (doduše, koristim ga tek neka 3-4 tjedna, ali već neki pomak vidim) i nastojim što je moguće više hidratizirati kožu (uz to još i Innisfree green tea serum i rozu Mizonku jer mi je to trenutno jedino dovoljno lagano što posjedujem).

Nisam već nekih mjesec i pol nikakve maske koristila, ali kako je došlo ljeto opet sam se počela jako mastiti i pore su mi jako pune, pa sam htjela uzeti neku glinenu masku samo za fiddy metodu. Imam Iope ulje, ali mislim da bi možda bolje djelovalo u kombinaciji s tim. Ili misliš da bih možda ipak trebala još čekati s tim, da pustim kožu još malo na miru?
Jasa is offline  
Old 12.07.2017., 17:45   #7803
Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Ma znam da, ti si mi baš i savjetovala kad sam kretala sa azijskom da prvo riješim dehidraciju...Meishoku mi uvelike pomaže s tim (doduše, koristim ga tek neka 3-4 tjedna, ali već neki pomak vidim) i nastojim što je moguće više hidratizirati kožu (uz to još i Innisfree green tea serum i rozu Mizonku jer mi je to trenutno jedino dovoljno lagano što posjedujem).

Nisam već nekih mjesec i pol nikakve maske koristila, ali kako je došlo ljeto opet sam se počela jako mastiti i pore su mi jako pune, pa sam htjela uzeti neku glinenu masku samo za fiddy metodu. Imam Iope ulje, ali mislim da bi možda bolje djelovalo u kombinaciji s tim. Ili misliš da bih možda ipak trebala još čekati s tim, da pustim kožu još malo na miru?
roza mizonka ti nije baš neka hidratacija, a meishoku i green tea nisam sigurna da su ti dovoljni. imaš još nešto za hidrataciju? makar nešto u testerima? vadi popis :klap:

možeš iope ulje, ali navečer (tako da nisi odmah vani na suncu nakon toga) i puuuuuno hidratacije. ali nemoj češće od svakih 7 do 10 dana. i svakako na to dodaj hidratacije, hidratacije i ponovno hidratacije. a za kraj kao sleeping pack možeš rozu mizonku da sve to drži zatvoreno do jutra odnosno da ta hidratacija ne ispari u zrak tijekom noći pa se na kraju koža počne mastiti.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.07.2017., 18:37   #7804
Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Evo sestra je odlučila da će ona uzeti pa ću isprobati od nje i uzeti i sebi ako bude valjala Ja isto imam jako masnu kožu pa bi mi dobro došlo takvo dubinsko čišćenje, samo ne bih da me jako isuši jer mi se onda lice krene još jače mastiti od dehidracije...Ništa, probat ću od nje pa vidjeti... A umivalicu sam isto htjela isprobati, super što ne isušuje, mislim da ću možda prvo uzeti onaj njihov putni set koji sadrži i taj gel
Mene maska ne isušuje. Uopće.

Ali ja nisam dehidrirana.

Iako kada sam je koristila prije ljeta, imala sam dehidriranih dijelova na faci i također nisam vidjela problem. Jednostavno znam da nekim dijelovima trebam posvetiti više pažnje stavljala masku ili ne ako nije ljeto.
mirtochka is offline  
Old 12.07.2017., 18:43   #7805
Mene Himalaya maska uopće ne isušuje i ona je jedna od rijetkih maski za koje ekšli vidim da nešto rade.
anđeo tame is offline  
Old 12.07.2017., 23:00   #7806
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Mene maska ne isušuje. Uopće.

Ali ja nisam dehidrirana.

Iako kada sam je koristila prije ljeta, imala sam dehidriranih dijelova na faci i također nisam vidjela problem. Jednostavno znam da nekim dijelovima trebam posvetiti više pažnje stavljala masku ili ne ako nije ljeto.
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Mene Himalaya maska uopće ne isušuje i ona je jedna od rijetkih maski za koje ekšli vidim da nešto rade.
Super što vam odgovara tako...I važno mi je čuti da nešto stvarno i radi, jer npr. ta Schaebensova me nije uopće isušivala, ali ništa posebno nije ni radila Kao i sa svakim proizvodom - ovisi od osobe do osobe. Mislim da ću se možda ipak još malo pozabaviti rješavanjem dehidracije pa onda probati. Tj. vidjet ću kako sestra reagira na nju pa se odlučiti. Jer kod mene je problem baš jako masna koža, a istovremeno je i totalno tanka i poprilično dehidrirana pa me uvijek nekako strah da ne bih pogoršala stvar još više...

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
roza mizonka ti nije baš neka hidratacija, a meishoku i green tea nisam sigurna da su ti dovoljni. imaš još nešto za hidrataciju? makar nešto u testerima? vadi popis :klap:

možeš iope ulje, ali navečer (tako da nisi odmah vani na suncu nakon toga) i puuuuuno hidratacije. ali nemoj češće od svakih 7 do 10 dana. i svakako na to dodaj hidratacije, hidratacije i ponovno hidratacije. a za kraj kao sleeping pack možeš rozu mizonku da sve to drži zatvoreno do jutra odnosno da ta hidratacija ne ispari u zrak tijekom noći pa se na kraju koža počne mastiti.
Da, uvjerila sam se da mi mizonka ništa posebno ne radi što se hidratacije tiče čisto mi dođe ovako kao završni sloj, kao što si napisala...
Pa znaš što, nažalost nemam baš nekog izbora jer kod mene ti je bila ovakva situacija - kako sam ja s azijom počela tek negdje prije ljeta nakon što sam dugo iščitavala sve, gledala sam što bih mogla i računam - ma za ljeto će mi biti dovoljan samo meishoku, naručim još taj innisfree serum i imam rozu mizonku od prije, vruće je pa meni masnoj neće trebati puno slojeva. Kao -
na jesen ću krenuti s ozbiljnijim stvarima. Međutim, zeznula sam se i baš sam nedavno o tome pisala na azijskoj kozmetici, da mi totalno fali bar još jedan sloj, jer kad tek stavim meishoku i serum lice mi bude fino matirano i hidratizirano. I onda tijekom dana, opet budem jako masna, baš kao da ta vlaga ispari van pa koža to nadoknađuje.

S obzirom da ima stvarno puno svega toga, tražila sam savjet što odabrati za masnu kožu s aknama i javila mi se draga frecume i ponudila mi ako želim probati tester Innisfree bamboo sleeping packa za noć i malo it's skin propolisa i tosowoong propolisa kad joj stigne. Tako da se veselim to isprobati pa uzeti full size ako bude odgovaralo. A i na putu su mi testeri A'pieu madecassoside kreme, gledala sam jako dobar video od liah yoo gdje objašnjava kako taj sastojak povoljno utječe na kožne iritacije i oštećenja, a ja imam i crvenila, i akni i ožiljaka i generalno mi je oštećena koža pa se nadam da bi mogla malo poboljšati izgled lica, a navodno je i dosta hidratantna.
Imam u testerima i benton snail bee skin i lotion, ali me brejkaju Tj. bila sam uzela cijelu tu liniju pa me brejkala, možda nije konkretno do skina i lotiona pa se možda koji put još odvažim probat.
A sve si nešto mislim ubosti i koju sheet maskicu kao dodatak

Ako imaš još neki prijedlog što bih još mogla ubaciti, pucaj Volim uvijek prvo isprobati testere pa se onda odlučiti za full size jer mi je koža baš jako zahtjevna pa treba pogoditi što joj odgovara...

Isprobavam svakako Iope i dalje, jednom sam ga samo isprobala pa me nije baš skroz očistilo, ali baš sam pisala i recenziju i ono, nisam ni očekivala to jer moje su pore baš jako, jako pune, tako da vjerujem da će s vremenom biti bolje i djelotvornije. Bilo mi je lice jako fino i glatko nakon njega pa sam ipak zadovoljna Zato sam mislila još pojačati učinak ulja glinenom maskom, tj. fiddy metodom, ali možda onda bolje da to zasad preskočim...

A jesam se raspisala
Jasa is offline  
Old 13.07.2017., 20:50   #7807
Jesam ja jedina čudakinja kojoj je dio kože na donjim leđima tamnije boje i malo isušen, onako duž kralježnice. Znam da je to od nepravilnog sjedenja, ali ipak. Kako da to saniram?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 13.07.2017., 21:21   #7808
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jesam ja jedina čudakinja kojoj je dio kože na donjim leđima tamnije boje i malo isušen, onako duž kralježnice. Znam da je to od nepravilnog sjedenja, ali ipak. Kako da to saniram?
Piling, pa Kikumasamune ili takav neki moist toner za isušenost. A tamnija boja je vjerojatno nakupljeni melanin. Za to c vitamin ili niacinamid.
Little lioness is offline  
Old 13.07.2017., 21:52   #7809
Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Da, uvjerila sam se da mi mizonka ništa posebno ne radi što se hidratacije tiče čisto mi dođe ovako kao završni sloj, kao što si napisala...
Pa znaš što, nažalost nemam baš nekog izbora jer kod mene ti je bila ovakva situacija - kako sam ja s azijom počela tek negdje prije ljeta nakon što sam dugo iščitavala sve, gledala sam što bih mogla i računam - ma za ljeto će mi biti dovoljan samo meishoku, naručim još taj innisfree serum i imam rozu mizonku od prije, vruće je pa meni masnoj neće trebati puno slojeva. Kao -
na jesen ću krenuti s ozbiljnijim stvarima. Međutim, zeznula sam se i baš sam nedavno o tome pisala na azijskoj kozmetici, da mi totalno fali bar još jedan sloj, jer kad tek stavim meishoku i serum lice mi bude fino matirano i hidratizirano. I onda tijekom dana, opet budem jako masna, baš kao da ta vlaga ispari van pa koža to nadoknađuje.

S obzirom da ima stvarno puno svega toga, tražila sam savjet što odabrati za masnu kožu s aknama i javila mi se draga frecume i ponudila mi ako želim probati tester Innisfree bamboo sleeping packa za noć i malo it's skin propolisa i tosowoong propolisa kad joj stigne. Tako da se veselim to isprobati pa uzeti full size ako bude odgovaralo. A i na putu su mi testeri A'pieu madecassoside kreme, gledala sam jako dobar video od liah yoo gdje objašnjava kako taj sastojak povoljno utječe na kožne iritacije i oštećenja, a ja imam i crvenila, i akni i ožiljaka i generalno mi je oštećena koža pa se nadam da bi mogla malo poboljšati izgled lica, a navodno je i dosta hidratantna.
Imam u testerima i benton snail bee skin i lotion, ali me brejkaju Tj. bila sam uzela cijelu tu liniju pa me brejkala, možda nije konkretno do skina i lotiona pa se možda koji put još odvažim probat.
A sve si nešto mislim ubosti i koju sheet maskicu kao dodatak

Ako imaš još neki prijedlog što bih još mogla ubaciti, pucaj Volim uvijek prvo isprobati testere pa se onda odlučiti za full size jer mi je koža baš jako zahtjevna pa treba pogoditi što joj odgovara...

Isprobavam svakako Iope i dalje, jednom sam ga samo isprobala pa me nije baš skroz očistilo, ali baš sam pisala i recenziju i ono, nisam ni očekivala to jer moje su pore baš jako, jako pune, tako da vjerujem da će s vremenom biti bolje i djelotvornije. Bilo mi je lice jako fino i glatko nakon njega pa sam ipak zadovoljna Zato sam mislila još pojačati učinak ulja glinenom maskom, tj. fiddy metodom, ali možda onda bolje da to zasad preskočim...
innisfree bamboo ti je odličan, on će ti biti za preko noći super!
računaj na to da je it's skin propolis hranjiv, pa je njega možda bolje noću, a tosowoong...oh well...moja ljubav, moj HG, moja hidratacijska bomba, svugdje ga vučem gdje god idem - meni je to ujutro za dobar dan i uvečer za dobar san (da, da, ja sam kraš express generacija ona s vlakićima, znaaaam ).
benton je i mene brejkao, moje lice je toliko osjetljivo da ne voli ni pužetinu ni pčelinji otrov, no - kad bi samo lokalno stavila na neki nered koji se pojavio - začudo, tako funkcionira. srećom, rijetko mi je trebalo.
iope, kad ćeš koristiti, vodi računa o hidrataciji (extra hidrataciji).
od prijedloga..hm....:
* swanicoco waterfall emulsion
* tosowoong propolis sparkling ampoule (to sam već napisala i dosadila sam koliko je hvalim, ali ne mogu si pomoći)
* ako ti je lice toliko osjetljivo, probaj i laneige trouble relief toner (ima unutra neke vrste borovine koja baš umiruje..)
* pyukang yul linija (na sweetcorea imaš baš cijelu liniju u testerima - odnosno jedan tester sa svih pet-šest proizvoda iz linije!)
* nježna piling maska (obrati pažnju na naglasak nježna) - skinfood rice wash-off mask - i ako je uzmeš, probaj je stavljati obrnuto od uputa, tako je i ja stavljam: najprije namažem na lice, pustim pol sata, pa tek onda napravim piling, diiiivno miriše... sa žlicom bi je jela
* od maskica: illi mugworth, skinfood yuja water c ampoule (ful su jeftine i hidratantne!)..

toliko, eto, u ovom javljanju
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 13.07.2017., 22:02   #7810
Jasa, ajde si razmisli sto bi od azije htjela probati, imam hrpu svega i svacega pa ako imam nesto od toga sto te zanima, posaljem ti bez problema: samplove, dekante...kaj god.

i ajde mi tamo na aziji objasnite malo taj pyunkang yul.
gledam sastav i svidja mi se, ali zanima me djelovanje i po cemu je bolji od onih nasih zilijun nahajpanih tonera/losiona/mistova koje svi imamo i rado koristimo...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 13.07.2017., 22:05   #7811
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

i ajde mi tamo na aziji objasnite malo taj pyunkang yul.
gledam sastav i svidja mi se, ali zanima me djelovanje i po cemu je bolji od onih nasih zilijun nahajpanih tonera/losiona/mistova koje svi imamo i rado koristimo...
koliko ja znam, pyunkang yul linija testera stoji kraj son&park beauty water
tako da... feel no fear, prva pratiljo
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 13.07.2017., 22:10   #7812
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, pyunkang yul linija testera stoji kraj son&park beauty water
tako da... feel no fear, prva pratiljo
aaaaa
hvala ti, miss!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 14.07.2017., 07:02   #7813
pyunkang yul se jako sviđa gothamisti. A ona je nekako početak i kraj sve Azijske kozmetike
Bar po meni
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 14.07.2017., 08:32   #7814
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
aaaaa
hvala ti, miss!
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
pyunkang yul se jako sviđa gothamisti. A ona je nekako početak i kraj sve Azijske kozmetike
Bar po meni
ali ja imam dojam da se njoj sve zivo svidja
ne pratim ju vise, nije mi neka alfa i omega, tim vise sto mi je dosta proizvoda koje ona hajpa bilo meh.
sad idem obrnutim redoslijedom: kad me zanima neki proizvod, istrazujem o njemu, a ne gledam sto sve youtuberice i blogerice preporucaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 14.07.2017., 16:35   #7815
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
innisfree bamboo ti je odličan, on će ti biti za preko noći super!
računaj na to da je it's skin propolis hranjiv, pa je njega možda bolje noću, a tosowoong...oh well...moja ljubav, moj HG, moja hidratacijska bomba, svugdje ga vučem gdje god idem - meni je to ujutro za dobar dan i uvečer za dobar san (da, da, ja sam kraš express generacija ona s vlakićima, znaaaam .
benton je i mene brejkao, moje lice je toliko osjetljivo da ne voli ni pužetinu ni pčelinji otrov, no - kad bi samo lokalno stavila na neki nered koji se pojavio - začudo, tako funkcionira. srećom, rijetko mi je trebalo.
iope, kad ćeš koristiti, vodi računa o hidrataciji (extra hidrataciji).
od prijedloga..hm....:
* swanicoco waterfall emulsion
* tosowoong propolis sparkling ampoule (to sam već napisala i dosadila sam koliko je hvalim, ali ne mogu si pomoći)
* ako ti je lice toliko osjetljivo, probaj i laneige trouble relief toner (ima unutra neke vrste borovine koja baš umiruje..)
* pyukang yul linija (na sweetcorea imaš baš cijelu liniju u testerima - odnosno jedan tester sa svih pet-šest proizvoda iz linije!)
* nježna piling maska (obrati pažnju na naglasak nježna) - skinfood rice wash-off mask - i ako je uzmeš, probaj je stavljati obrnuto od uputa, tako je i ja stavljam: najprije namažem na lice, pustim pol sata, pa tek onda napravim piling, diiiivno miriše... sa žlicom bi je jela
* od maskica: illi mugworth, skinfood yuja water c ampoule (ful su jeftine i hidratantne!)..

toliko, eto, u ovom javljanju
Odlično, znači onda bih taj sleeping pack i it's skin mogla isprobati navečer... a tosowoong ujutro (a možda i navečer ako ga zavolim kao i ti ) Vidjet ću kako će mi se svidjeti pa onda uzeti full size, ako bude dobro.
Da, izgleda da je i moje lice preosjetljivo za taj pčelinji otrov u bentonu (bar mislim da je pčelinji, a ne puž ), jako mi se svidjelo kako mi je lice bilo nekako baš više plump, onako fino puno, odmah su mi ožiljci bolje izgledali, to je valjda taj učinak pčelinjeg otrova...ali džabe kad me brejkao kao lud Probat ću možda i ja ovaj lotion i toner koji su mi ostali tu i tamo lokalno utapkat na aknu pa vidjet kako će djelovati.
Ovaj laneige zvuči super, a i pyunkang yul, samo moram i ja skužiti što bi bilo za mene, plava ili bijela linija...
Eh da, taman sam htjela pitati i za piling, prvo sam gledala onaj black sugar, ali bi mi to možda bilo prejako, tako da bi mogla pasti ova

Stvarno ti puno hvala na svim prijedlozima, odmah mi je lakše kad imam neki vodič Jer stvarno se lako pogubiti u svom tom moru proizvoda, pogotovo kad si još na početku...

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Jasa, ajde si razmisli sto bi od azije htjela probati, imam hrpu svega i svacega pa ako imam nesto od toga sto te zanima, posaljem ti bez problema: samplove, dekante...kaj god.
:
Joooj, hvalaa Javim ti se u pp
Jasa is offline  
Old 14.07.2017., 19:26   #7816
kupila sam si sad u dm- u na popustu onu konjac spuzvicu, pa sad nezz kak se to koristi? na cistu kozu samo sa vodom ili?
i kaj samo tapkam po faci?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Old 15.07.2017., 09:21   #7817
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
kupila sam si sad u dm- u na popustu onu konjac spuzvicu, pa sad nezz kak se to koristi? na cistu kozu samo sa vodom ili?
i kaj samo tapkam po faci?
Imas u pakiranju koje si kupila upute kako se koristi
mozes samo s vodom na vec ocisceno lice, a mozes i s gelom za umivanje u svrhu skidanja sminke, ali ce ti tada krace trajati...
Pise da ukoliko se koristi samo s vodom traje cca 3 mjeseca, nakon toga ju je preporucljivo zamijeniti... uostalom, po njenoj strukturi ces skuzit kad ju treba zamijeniti...
Dobro ju natopis vodom da postane skroz mekana i nabubrena i kruznim pokretima cistis lice...
Pise ti u uputama i kad ju cistis da se ne stišće nego se lagano prisloni izmedju dlanova i ocijedi visak vode... i obavezno, objesit negdje da se suši, a ne polegnuti (zato i ima onaj konac)
fluffy chicken is offline  
Old 15.07.2017., 09:27   #7818
Mene zanima da li termalna voda moze zamijeniti tonik kao jedan od koraka u čišćenju lica? Tj. Ima li iste koristi/funkcije za kožu kao i tonik ili je potrebno oboje?
fluffy chicken is offline  
Old 15.07.2017., 09:55   #7819
Quote:
fluffy chicken kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li termalna voda moze zamijeniti tonik kao jedan od koraka u čišćenju lica? Tj. Ima li iste koristi/funkcije za kožu kao i tonik ili je potrebno oboje?
To nije isto i nije zamjena jedno za drugo. Termalna voda obnavlja vlaznost i osvjezava, a tonik tonizira tj. vraca kozi ispravan ph nakon ciscenja.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Old 15.07.2017., 10:18   #7820
Hm,da i pretpostavljala sam da je tako... posto sam vec naumila koristiti termalnu i ukljuciti ju i u vecernju rutinu (do sad sam ju koristila jedino kao dnevnu varijantu osvjezenja lica), koji bi bio ispravan raspored? Pretpostavljam: ciscenje-tonik-termalna-pa dalje serum, krema itd... ili se varam?
fluffy chicken is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.