Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 17:25   #1
Tečaj plesa

pozdrav!

Dakle, zanimaju me savjeti iskusnih plesača koji ples je najpametnije upisati s obzirom na sljedeće interese:
voljela bih naučiti ples koji će me razgibati, dobro doći kao tjelovježba, te koji se može plesati u klasičnom izlasku vani. Dakle, ne govorim o tangu i takvim plesovima koji zahtjevaju točno određenu muziku, već o plesu koji je prilagodljiv i može se zaplesati u klubu kada izađete s momkom/djevojkom
nadam se da razumijete na što ciljam

Živim na Trešnjevci u Zagrebu, pa ako mi možete preporučiti školu takvog plesa negdje u blizini bila bih vam i više nego zahvalna <3
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:34   #2
zanima me

Mene zanima, ako netko ide u plesnu školu, kakva je ekipa tamo. Imam 37 g. i volio bih upisati početni tečaj društvenog plesa. Sad će te me ismijati jer još nisam naučio plesati. Da li je prekasno za nešto takvog? Nemam partnerice pa mi je bed da mi ne dodijele neku curicu ili neku debelu koju neću ni moći uhvatiti oko struka )
mmmnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:41   #3
Quote:
mmmnnn kaže: Pogledaj post
Mene zanima, ako netko ide u plesnu školu, kakva je ekipa tamo. Imam 37 g. i volio bih upisati početni tečaj društvenog plesa. Sad će te me ismijati jer još nisam naučio plesati. Da li je prekasno za nešto takvog? Nemam partnerice pa mi je bed da mi ne dodijele neku curicu ili neku debelu koju neću ni moći uhvatiti oko struka )
Nije prekasno i nitko ti se neće smijat! Dapače, u školama plesa redovito nedostaje muškaraca, tako da je svaki dobrodošao! K tome gotove sve škole forsiraju promjene partnera, tako da i dođeš s nekom ne bi uvijek s njom plesao. Dakle, malo ćeš mjenjat partnerice. A muškima je i olakotna činjenica da oni zovu na ples- dakle ko prvi njegova djevojka
Prijavi se, kreni i dobru zabavu!
P.S. moj je osobni stav da ples treba uvest u škole pod obavezno, jer većina muških ne zna ili ne želi plesat, a to je baš šteta!!
I obično je ekipa na tečaju iznad 30....eventualno pokoji studoš
trebamnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:58   #4
Meni ne teba 10 plesova, dovoljna su 3-4 osnovna pa je možda bolje da uzmem individualnu poduku? Ima li netko tko je išao na to, ili se time bavi?
mmmnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:10   #5
Idi na 10 plesova. Figure i elementi svih 10 (i onih ekstra 2-3 koje nekad ubace) jako se nadovezuju. Bolje ćeš naučiti.
Plus, zabavno je.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:06   #6
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Dakle, zanimaju me savjeti iskusnih plesača koji ples je najpametnije upisati s obzirom na sljedeće interese:
voljela bih naučiti ples koji će me razgibati, dobro doći kao tjelovježba, te koji se može plesati u klasičnom izlasku vani. Dakle, ne govorim o tangu i takvim plesovima koji zahtjevaju točno određenu muziku, već o plesu koji je prilagodljiv i može se zaplesati u klubu kada izađete s momkom/djevojkom
nadam se da razumijete na što ciljam

Živim na Trešnjevci u Zagrebu, pa ako mi možete preporučiti školu takvog plesa negdje u blizini bila bih vam i više nego zahvalna <3
Jedini ples kao tjelovježba je salsa, ima još neki koji se uče uz salsu.

Argentinski tango je druga kategorija.

općenito da naučiš plesati ti treba min 1g.

Išao sam u klasičnu plesnu školu i takve plesove rijetko gdje možeš plesati.
Uzmi si privatnu poduku iz disco fox-a i to ti je to za klasični izlazak.

U Zagrebu je dosta jaka scena salse i argentinskog tanga.
Izađeš van i plešeš, i ima dosta ljudi koji znaju plesati.
kad izađeš u klasični izlazak svi sami podobranci.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 10:01   #7
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Dakle, zanimaju me savjeti iskusnih plesača koji ples je najpametnije upisati s obzirom na sljedeće interese:
voljela bih naučiti ples koji će me razgibati, dobro doći kao tjelovježba, te koji se može plesati u klasičnom izlasku vani. Dakle, ne govorim o tangu i takvim plesovima koji zahtjevaju točno određenu muziku, već o plesu koji je prilagodljiv i može se zaplesati u klubu kada izađete s momkom/djevojkom
nadam se da razumijete na što ciljam

Živim na Trešnjevci u Zagrebu, pa ako mi možete preporučiti školu takvog plesa negdje u blizini bila bih vam i više nego zahvalna <3
Ja sam ti krenula u Talu ove godine i tamo sam ostala. Mislim, meni je bitna i lokacija, a ova mi je idealna
Nikad prije se nisam bavila plesom i htjela sam uvesti ples u svoj život. Pročitala sam na njihovom webu što nude, a htjela sam neki jazz dance, no nisam htjela natjecateljski već rekreativni.
Onda sam vidjela da imaju Jazz 4 Ladies tj. Jazz-o-Techu kod koje svaki put prvo cca pol sata prvo vježbamo, rastežemo se, malo korakići ovo ono... a nakon toga krećemo s koreografijom na neke super funky pjesme.
Profa Vesna je godinama živjela i učila ples u Londonu, tako da pleše i školski, a kad treba klupski, onda pleše klupski Najbolje je kad se gledaš u ogledalo, pa pored nje izgledaš kao žaba dok plešeš
Ja sam ful "osjetljiva" po pitanju toga ak mi negdje nije dobro, neću ostati. Ovo se prvi put valjda dogodilo da nisam od nečeg odustala i da mi je svaki put ultra zabavno.
Ak imaš još pitanja, pitaj
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 13:44   #8
Pozdrav!
mene zanima tečaj društvenih plesova, a ovo je jedina tema koju sam našla gdje bih mogla postaviti pitanje.
dakle, da li bi mi mogao netko preporučiti školu plesa u zg, i koja organizira plesnjake kako bi kasnije to znanje mogla i prakticirati??
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 12:51   #9
Ima netko preporuku gdje otići na privatne sate plesa? 4-5 sati da se izvježba za vjenčanje mislim da će nam to biti dovoljno.
Ne iznad 100 kuna/h.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 15:33   #10
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Ima netko preporuku gdje otići na privatne sate plesa? 4-5 sati da se izvježba za vjenčanje mislim da će nam to biti dovoljno.
Ne iznad 100 kuna/h.
Salsa de fuego https://www.facebook.com/SalsaDeFuego
Kancelar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:47   #11
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
mene zanima tečaj društvenih plesova, a ovo je jedina tema koju sam našla gdje bih mogla postaviti pitanje.
dakle, da li bi mi mogao netko preporučiti školu plesa u zg, i koja organizira plesnjake kako bi kasnije to znanje mogla i prakticirati??
Mene zanima slicno... Plesnjaci su dodatni plus, ali nisu nuzni.

Dobro bi bilo da je od zapadnog dijela Zagreba do centra (znaci otpada istok i novi zgb), kao i popusti za placanje gotovinom ili placanje za par...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 11:00   #12
(Gotovo) svaka plesna škola drži svoje tečajeve na puno lokacija po gradu, već gdje u kojoj sezoni unajme dvoranu; tako da ih možeš redom zovnuti i otići u onu koja ti se najviše dopada.
I za koju će ti pasati termini, jer u nekim dvoranama su utorak četvrtak, u nekima samo nedjelja, i sl.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 20:07   #13
Hvala Stipe
Jedino sto je poanta pitanja i bila necije iskustvo da ne moram ici bas od jedne do druge. Znaci najbitnije je dobar i pazljiv instruktor i ne pretjerano velika grupa. Prostor nije toliko bitan kao ni termini. Dodatne pluseve s vec nabrojala.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 20:55   #14
To će ovisiti najviše o tebi i o tome tko se tebi kao instruktor dopadne.

Ako ranije nisi išla na ples, za prvih 3-4 mjeseca to ti je praktički svejedno po mom mišljenju. Rade se osnovni koraci i program koji je svugdje vrlo sličan. Čak ni veličina grupe ti tu nije naročito bitna.

Tek nakon toga se stvari počinju razlikovati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:08   #15
U zadnje vrijeme raste scena Swing plesova. To su plesovi koji se plešu na Jazz, a može i na R'n'R muziku.

Upišite u youtube Lindy Hop da vidite o čemu se radi.
gpaladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:46   #16
Evo si nešto baš gledam, htjela bi ići u školu plesa. Molim preporuke u koju da odem. Inače, pronašla par linkova pa evo jedan, da okvirno steknete sliku što me zanima:

https://www.youtube.com/watch?v=Nkc4Y80e-I0

Meni je ovo mrak, samo bi si htjela to malo umjerenije bez ovoliko energičnog lupanja nogama, da ne ozlijedim koga.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:20   #17
Malo visoko postavljena ljestvica, godine treniranja su potrebne da bi tango donekle ličio na ovaj sa videa.
Počneš od osnovnih koraka osnovnih plesova, za jedno cca 5-6 mjeseci si spremna za osnove tanga. Nitko se nije rodio da je odmah sve znao. Ako ide ide, ako ne bar si pokušala.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:41   #18
Potpisujem... Iako to možda djeluje da ona izvodi nešto jednostavno tu su uložene godine i sati treniranja
Ali svakako podržavam želju za učenjem. Nisi napisala odakle si, ali većina plesnih klubova ima web i FB stranice pa proguglaj. Ako želiš Valcere, Tango, Disco for, Foxtrot tražiš standardne plesove, iako se uglavnom kombiniraju standardni i latin, rumba, salsa, jive, samba...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:44   #19
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Potpisujem... Iako to možda djeluje da ona izvodi nešto jednostavno tu su uložene godine i sati treniranja
Ali svakako podržavam želju za učenjem. Nisi napisala odakle si, ali većina plesnih klubova ima web i FB stranice pa proguglaj. Ako želiš Valcere, Tango, Disco for, Foxtrot tražiš standardne plesove, iako se uglavnom kombiniraju standardni i latin, rumba, salsa, jive, samba...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ma ni nemam iluziju da ću postati Marcela Duran, posebno ne u tri mjeseca bavljenja plesom dva puta tjedno. Žena je mrak, vidi se da s time živi otkad zna za sebe. Tečaj plesa sam si htjela već godinama upisati onako rekreativno za svoju dušu, neću od toga živjeti. I nikako naći vremena, imam sad pola godine vremena pa si to iskoristim. Kao dijete sam bila na početnom tečaju plesa, naučili smo osnovne korake za par plesova, ali ništa konkretno. Još kao klinki to mi je diglo tlak takav model rada. Kad si nešto krenem, onda se tome volim posvetiti 300%, da to napravim kako spada do kraja. Godinama sam gušila svoju ženstvenost na svim razinama. Kad sam ju prigrlila, sve je nekako prirodno sjelo na svoje mjesto pa tako i odluka o bavljenju plesom (iznenada imam i vremena ). I osjećam se konačno kao svoj na svome, nekako ugodno u svojoj koži. Mislim da bi mi ples uz ovu fazu u kojoj se trenutno nalazim fino legao, da je došlo vrijeme za to. Inače, našla tečaj salse i tanga početni, jedan iza drugoga, svaki 200 kn, 2 puta tjedno po sat vremena, zasad bi samo to da mi ne bude previše. Fino... Hvala na savjetima. Ima netko još kakav prijedlog? Gdje nabaviti neke cipelice za ples za početak, omjer cijena/kvaliteta?
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:52   #20
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Malo visoko postavljena ljestvica, godine treniranja su potrebne da bi tango donekle ličio na ovaj sa videa.
Počneš od osnovnih koraka osnovnih plesova, za jedno cca 5-6 mjeseci si spremna za osnove tanga. Nitko se nije rodio da je odmah sve znao. Ako ide ide, ako ne bar si pokušala.
Ako ne upišem tango sad u ovih pola godine, teško da ću se poslije toga uhvatiti, a to bi mi bilo žao propustiti. Bolje da sad probam dok sam neopterećena relativno s drugim stvarima, dam sve od sebe pa šta bude. Nego da se poslije kajem da sam ovo, da sam ono. U životu sam žalila samo za stvarima koje nisam napravila.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.