Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 09:33   #41
Quote:
danijeel kaže: Pogledaj post
Jel netko zna šta treba za vraćanje dokumenata,imam frenda koji je odustao od fakulteta,pa mora po dokumente,jel se plaća šta ili se samo dođe u referadu po dokumente i vrati indeks.
Ja sam za ispis platila 150 kn..
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:04   #42
Unhappy Nastavak studija

Trebam u biti savjet; upisao sam Ekonomski fakultet u Osijeku i nakon što sam nisam uspio upisati treću godinu, prebacio sam se na višu - smjer računovodstvo, što je, naravno, bila greška jer sam dao tipa 3 ispita (od 10 razlike), a osim toga računovodstvo me apsolutno ne zanima ali je bio izbor samo između trgovine i računovodstva. Nedugo nakon toga sam počeo raditi u turizmu (agencija) i odustao od faxa.
Sad me ponovo (nije niti prestalo) muči to što mi dvije položene godine stoji već godinama, a neki papir bi mi dobro došao.
Htio bih nastaviti negdje gdje bi mi se ovo priznalo, tako da nemoram sve ispočetka jer još uvijek radim i nemam baš previše 'lufta' s vremenom (kako god okreneš.
Hvala
canIdothis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 17:21   #43
pa ponovo studiraj drugu godinu ekonomije ovaj put uz novce naravno, ak ih imaš, khm
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:47   #44
Ako mislim upisati višu, dali se trebam ispisati s faksa?

Imam jos jedan problem, izgubila sam indeks, oce li mi to predstavljati problem pri ispisu s faksa ako je uopce potreban?
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 19:24   #45
di god da odlaziš mislim da se trebaš ispisat sa faksa i uzet svoje dokumente nazad. a indeks, ak ti baš bude trebao mislim da se uvijek more napravit novi
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 19:46   #46
Quote:
canIdothis kaže: Pogledaj post
Trebam u biti savjet; upisao sam Ekonomski fakultet u Osijeku i nakon što sam nisam uspio upisati treću godinu, prebacio sam se na višu - smjer računovodstvo, što je, naravno, bila greška jer sam dao tipa 3 ispita (od 10 razlike), a osim toga računovodstvo me apsolutno ne zanima ali je bio izbor samo između trgovine i računovodstva. Nedugo nakon toga sam počeo raditi u turizmu (agencija) i odustao od faxa.
Sad me ponovo (nije niti prestalo) muči to što mi dvije položene godine stoji već godinama, a neki papir bi mi dobro došao.
Htio bih nastaviti negdje gdje bi mi se ovo priznalo, tako da nemoram sve ispočetka jer još uvijek radim i nemam baš previše 'lufta' s vremenom (kako god okreneš.
Hvala
Pa prebaci se na izvanredni studij, priznat ce ti se na bilo kojem srodnom fakultetu, s tim da ces mozda negdje morati poloziti pokoji razlikovni ispit.

Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Ako mislim upisati višu, dali se trebam ispisati s faksa?

Imam jos jedan problem, izgubila sam indeks, oce li mi to predstavljati problem pri ispisu s faksa ako je uopce potreban?
Ne moras, ali onda ces morati placati visu jer ti ministarstvo placa samo jedan studij, a visa ce ti se onda racunati kao drugi, odnosno paralelni studij.

Indeks je potreban jer ti lupe zig u njega da si ispisana tako da ne bi mogla doci za par godina i reci da je pogreska kod njih i da su ti zagubili papire i tome slicno.
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:18   #47
Quote:
leesha kaže: Pogledaj post



Ne moras, ali onda ces morati placati visu jer ti ministarstvo placa samo jedan studij, a visa ce ti se onda racunati kao drugi, odnosno paralelni studij.

Indeks je potreban jer ti lupe zig u njega da si ispisana tako da ne bi mogla doci za par godina i reci da je pogreska kod njih i da su ti zagubili papire i tome slicno.
Ali ja sam izgubila indeks...kak da rijesim problem "izgubljenog indeksa" prije nego sto mi bude kasno? Zahvaljujem
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:43   #48
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Ali ja sam izgubila indeks...kak da rijesim problem "izgubljenog indeksa" prije nego sto mi bude kasno? Zahvaljujem
Pa odes u referadu i kazes situacija ta i ta, ispisala bih se s fakulteta, izgubila sam indeks onda ti teta kaze moze li stogod i bez indeksa ili moras kupiti indeks (oko 100kn), prepisu ti predmete i ocjene koje si polozila i onda se ispises ili sto vec hoces, nisi ti ni prva ni jedina koja je zagubila indeks, ajde, ajde
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:13   #49
trebao bi ti ljudino preformulirat svoj tekst da ide nesto ovako ''sto san ja s jebenim faksom i tim prefiskima u HRVATSKOJ?!!'' sad razmisli malo, imas cijeli svijet za pretrazit. ha ha? odi jebote u kanadu oni jebeno obozavaju hrvate! tamo ces naci posao i tajnicu da ti lize jaja.
donydarko88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 00:49   #50
Prebacivanje s ekonomije-ri na...?

Dakle samo kratko pitanje:
Na koje fakultete se moze prebacit u Zagreb SA ekonomije iz Rijeke nakon zavrsenog preddiplomskog studija (3 god.) ?
I koja titula se dobiva ako to postoji...?
Hvala!
neooen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:00   #51
Odustajanje

Odlučeno je da odustanem od daljnjeg akademskog obrazovanja.
Druga godina je dana,s iznimkom jednog predmeta koji je za prebacit'.

Zanima me,odustanem li sad,tj. ne dođem li na upise,postoji li ikakva šansa da se za godinu-dvije nastavi tamo gdje se stalo ili moram ponovno na prijemni ?

Hoće li mi se priznati predmeti koji su dani u ove dvije godine ako/kada se odlučim na ponovno studiranje ?



:/
College Dropout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:08   #52
žao mi je što odustaješ

ako je razlog teška bolest ili trudnoća, možeš zamrnuti godinu (ili čak dvije ako je bolest preteška ili dok dijete ne napuni godinu dana) pa poslije samo nastaviti kao da nisi ni pauzirala

ako nije nešto od ovog, onda moraš ponovo na prijemni

položeni predmeti bi se najvjerojatnije priznali ako program studija ostane isti
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:23   #53
Također - žao mi je, ja isto odustala, znam o čem pričaš...

Ako se ne pojaviš na upisu, smatra se da odustaješ od fakulteta kompletno i onda moraš opet na prijamni pa ako upišeš isti/-e predmet/-e ovisi o dobroj volji profesora dal će ti priznati položene ispite... Iako bi po nekoj logici trebali priznati.
Slažem se sa sminkicom, idi na upis i zamrzni godinu. Kasnije ti sve priznaju jer tehnički ne prekidaš faks, samo odgađaš.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:38   #54
Stvar je u tome što ne mogu zamrznuti jer nemam dovoljno dobar razlog,barem tako mislim.Valjani razlozi za zamrzavanje su trudnoća,teška bolest ili teška depresija.Moram se pobrinuti za mamu.Neznam.Neznam da tražim neku vezu,nekoga tko će mi nešto izmisliti,neznam što napraviti.Ne vidim razlog zašto mi nakon godinu dana,nakon prijemnog, ne bi priznali predmete koji su položeni.Uzalud mi odoše dvije godine.

@lady d- ako smijem pitati...kako ti ide? jesi li zaposlena ili nešto drugo studiraš ? ja-završena gimn.,pa mi vjerojatno samo Čistoća preostaje,a i nekako si mislim da i za to trebaš danas imati neku vezu...

Zadnje uređivanje College Dropout : 25.09.2009. at 02:42. Reason: aded kvesčn
College Dropout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:40   #55
Jesi se raspitala u referadi ili info službi koji točno razlozi moraju biti navedeni za zamrzavanje godine? Možda to nije toliko strogo određeno.

edit
neide nikako... malo radim, malo ne... sve neki honorarni poslovi... od rada u uredu, ispomoć u restoranu, kafiću... ne pitaj, mene loše ide.
pokušavam se vratiti nazad na faks, al nikako da dovoljno naučim tu matematiku... još nisam odustala, al ako me sj... s državnom maturom, bojim se da mi je tu onda kraj akademskom obrazovanju.
__________________
...something wicked this way comes...

Zadnje uređivanje Lady_D : 25.09.2009. at 02:51.
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:59   #56
Quote:
College Dropout kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ne mogu zamrznuti jer nemam dovoljno dobar razlog,barem tako mislim.Valjani razlozi za zamrzavanje su trudnoća,teška bolest ili teška depresija.Moram se pobrinuti za mamu.Neznam.Neznam da tražim neku vezu,nekoga tko će mi nešto izmisliti,neznam što napraviti.Ne vidim razlog zašto mi nakon godinu dana,nakon prijemnog, ne bi priznali predmete koji su položeni.Uzalud mi odoše dvije godine.
trudnoća ili osobna bolest su uobičajeni službeni razlozi (u smislu da sigurno prolaze), ali to ne znači da nema x drugih teških životnih situacija temeljem kojih se ne bi mogla zamrznuti godina, fakulteti u svojim statutima ne mogu navesti bezbroj različitih sudbina pa su naveli samo te uobičajene

ne znam što je s tvojom majkom i zašto se moraš brinuti za nju, ali ako ikako možeš svoju situaciju potkrijepiti papirima onda daj zamolbu za zamrzavanjem godine, za sad daj za jednu godinu, ako se dogodine ne popravi situacija dat ćeš novu molbu za još godinu dana (preporučam ti da ne tražiš odmah dvije godine jer je manja šansa da ćeš ih dobiti, radije jednu po jednu), ako je majka bolesna (bilo fizički bilo psihički) sigurno ima neku medicinsku dokumentaciju koja to potkrijepljuje i temeljem koje možeš obrazložiti svoju nemogućnost privremenog studiranja zbog potrebne skrbi o majci

probaj, nemoj odustati, puno sreće ti želim
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 03:04   #57
Slažem se sa svim navedenim. Nemoj odustat, a da se prethodno dobro ne raspitaš što i kako. Uvijek se nađe neka rupa kroz koju se možeš provuć.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 03:09   #58
Hvala vam obadvjema ,malo ste mi dale nade...
Sutra se idem raspitati u referadu u detalje,možda mi nešto uspije.


topic za lock
College Dropout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 03:17   #59
Quote:
College Dropout kaže: Pogledaj post
Hvala vam obadvjema ,malo ste mi dale nade...
Sutra se idem raspitati u referadu u detalje,možda mi nešto uspije.
i još nešto: nemoj samo u referadu, oni često nisu dobre volje, a i ne moraju nužno biti suosjećajni, oni poznaju samo onaj osnovni dio u pravilniku, idi ti i do njih i do drugih ljudi na faksu, nemaš apsolutno ništa za izgubiti, ne znam kako ti je faks ustrojen, neki imaju npr. nešto kao prodekan/prorektor za nastavu i studentska pitanja, psihološko savjetovalište kao legitimno tijelo fakulteta, pravnik, studentski pravobranitelj, nekakav fakultetski psiholog/pedagog itd. (dovoljno je da jedna od ovih osoba u nizu bude suosjećajna i želi pomoći i možeš si osigurati budućnost ), dok zadnju potencijalnu osobu ne obiđeš nemoj odustati

sretno još jednom!
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 18:02   #60
Question

Jos krace pitanje:
Na koje fakultete se moze prebacit sa ekonomije iz Rijeke nakon zavrsenog preddiplomskog studija (3 god.) ?
I koja titula se dobiva ako to postoji...?
Hvala!
neooen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.