Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 14:21   #2961
Dan!
Dobili smo prije par dana malog špica.

Ima dva i po mj i 1,30 kg

Cim je dosla imala je proljev,pa se jedan dan smirilo pa sad opet krenulo al puno gore. I malo i krvi

Znaci kod uzgajivaca se hranila canin royal hranom koju smo i mi sad kupili. Samo to i vodu smo joj do sad davali. Doslovno nista drugo
Jedino je ovaj sto nam ju je donio (prijatelj) davao neku drugu hranu samo jedan dan kad mu je ponestalo canin royal hrane sto mu je uzgajivac dao za transport
Nadam se da me razumijete

Ugl ona je ok al stalno joj se spava. Izmucena je sigurno od tog proljeva
Zvali smo vet on kaze da je moguce da je od te hrane a i promjena sredine....
Sta vi mislite? Kako joj jos mogu pomoci ? Pije vodu svako malo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:19   #2962
Nitko?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:28   #2963
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

Po ovim tropskim vrucinama stene s proljevom bi svakako trebalo posjetiti veterinara jer ti mali jako brzo krahiraju, unutar par sati od veselog do psa koji se ne moze drzati na nogama.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:44   #2964
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Po ovim tropskim vrucinama stene s proljevom bi svakako trebalo posjetiti veterinara jer ti mali jako brzo krahiraju, unutar par sati od veselog do psa koji se ne moze drzati na nogama.
Ovo svakako.

Međutim, ja sam šteneći proljev, nakon posjeta vetu, nekih preparata koji su "namijenjeni posebno psima, a bolji su od Linexa", riže i piletine pa riže i mljevene junetine (jer sam pretpostavila da je pseto možda alergično na piletinu) te koprološkog nalaza koji se pokazao negativnim, na kraju riješila Animabarfom. I isto sam se uspaničila zbog krvi u stolici, što je zapravo bila nekakva puknuta kapilarica jer se siroče naprezalo.

Idi vetu, ali oboružana ovim informacijama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:58   #2965
Question Mali stari, bolesni degu

Šta da radim, trebam savjet.
imam malu deguicu, stara je preko 8.5 godina. I dalje hoda, jede, pije, unatoč tome što ima i mrene i loše vidi. Prije cca 3 mjeseca imala je prvu stvarno ozbiljnu bolest, nekakvu upalu uha, i samo je hodala u krug i rušila se bez ravnoteže. Odveli smo je veterinaru u vet centar "Buba" (Zagreb), dali su joj neki antibiotik, ja to kapao, i prošlo joj je. Samo joj je ostala stalno glava nakošena malo na stranu, ali to se kao događa u takvim situacijama. Ujedno sam primjetio da ima nekakvu izraslinu kraj lijeve prednje noge (recimo tumor) veličine pikule. Veterinarka je rekla da je to tumor, ali da je ona jako stara, i da ona to ne bi operirala jer ne bi preživjela operaciju.
Prošla već tri mjeseca, tumor se povećao do ogromne veličine, ali ona je i dalje živa. Pokušava hodati koliko može, težak je tumor, pa se povremeno prevrne. U zadnje vrijeme povremeno jako krvavo mokri (baš onako crveno, krvavo), ali još je živa i vitalna koliko može biti.
A ja ne znam što raditi? Da li čekati da jednostavno ugine od tumora i staračkih bolesti, ili ju možda odvesti nekom veterinaru koji bi joj probao pomoći i omogućiti još malo 'kvalitetnijeg' života, ako se to u ovoj poodmakloj dobi i može zvati više kvalitetom?
Znate li ikakvog veterinara u Zg koji bi se 'osokolio', bio dovoljno hrabar i operirao malog degua? Dajte neke savjete, mišljenja, nešto? Thanks.
__________________
"You look like shit, nobody likes you, you're gonna loose!.....Smile, you fuck!"
Svenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:53   #2966
Imao sam sirijskog hrcka kojeg su nekoliko puta u Zoe operirali od tumora (davno je to bilo). Kako su ih operirali i uklanjali tako se na drugom kraju pojavljivali novi (najcesce na prsima i nogicama). Dugo je trajalo takvo natezanje dok smo sami sebi priznali da je jadna zivotinja izrezuckana sa svih strana i da joj vise ne cinimo dobro.

Koliko se sjecam krv u mokraci je obicno znak vrlo blizog kraja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:10   #2967
Quote:
Zloguka ptica kaže: Pogledaj post
Poz. Imam macka koji je star godinu i tri mjeseca.
Nije nikad bio kod veterinara i samo je jednom bio prehladjen. Djeluje i ponasa se potpuno normalno. Jede, igra se, spava, luta, mazi se, ganja mace.
Ima samo jedan problem. Trzanje kad legne da spava.
Kome sam god rekla kazu sanja nesto pa se trza ali ovo mi djeluje previse.
Desava se od kad legne pa prvih pola sata. Nekad se trzne dva a nekad deset puta. To bude tako jako da odskoci, glavu trzne u vis a onda i citavo tijelo pa ga odnese na stranu. Kad lezi na meni padne s mene, kad lezi na betonu cesto lupi glavom od beton. Onda jednom mjaukne, ustane i gleda oko sebe sirom otvorenih ociju jedno pet sekundi pa legne i nastavi spavati do sljedeceg trzaja.
Je li to normalno ili je neka bolest u pitanju. S obzirom da jako puno hoda i istrazuje moze li biti da je nesto vezano za mišiće jer se to desava samo u prvih pola sata a poslije spava normalno satima i satima.
Moji svi oduvijek trzaju dok spavaju, nekad jače i češće, nekad slabije.

Mislim da ti je to normalno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:51   #2968
Moj mačor se malkoc oprljio na onu malu svijeću - lučicu (iako sam ga stalno tjerala odatle) i skočio toliko uvis da je vosak pošpricao cijeli kut sobe, zajedno s djelićem njezinog trbuha, vrhom repa i desnom prednjom šapom.

Nisam primijetila bilo kakvu oteklinu niti se koža guli, a ni maca se ne ponaša neuobičajeno, međutim, mogu li nešto preventivno učiniti (za slučaj da je ipak došlo do sitne opekotine)? I kako da uklonim vosak (kojeg najviše ima na šapi)? Bila sam dobro namočila hladnom vodom sve što sam mogla, dok nije pobjegla.
Vosak je od intenzivno mirišuće, aromatične svijeće, a ona taj dio liže, pa se bojim da se ne otruje.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:23   #2969
Vosak problem..ošišaj dlaku na mjestu gdje je vosak, ako je micek kratkodlaki aparatićem za trimanje povucite i riješeno

I pređi na fenjere, moja je tek sa xy godina počela skakati na stolić, tad smo joj već sve dopuštali i baš iz straha da ne bi bilo frke sa svijećom kupili male ostakljene fenjere
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:39   #2970
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Vosak problem..ošišaj dlaku na mjestu gdje je vosak, ako je micek kratkodlaki aparatićem za trimanje povucite i riješeno

I pređi na fenjere, moja je tek sa xy godina počela skakati na stolić, tad smo joj već sve dopuštali i baš iz straha da ne bi bilo frke sa svijećom kupili male ostakljene fenjere
Hvala! Uspjeli smo to riješiti: svijeća tog tipa (parfemirana mješavina) je, čitala sam, najmanje opasna i najmanje vruća (suprotno mojim očekivanjima) i najbrže se suši, i uspjela sam maci nekako zdrobiti vosak i razdvojiti dlake, pa je ostalo samo masno krzno koje je ona vjerojatno lizanjem (dok sam spavala) uspjela vratiti u prvobitno stanje. Dobro sam pregledala kožu ispod, i iako mi se činilo da je vosak negdje dopro i do nje, nije bilo ni najmanje ranice ili plika. Sve čisto i bijelo.

Pouka: ne paliti lučice na stolu, čak ni dok su mace vani, jer bilo kad dlakava bomba može sletjeti u stan, pred divovskim psom ili nekom drugom strašilicom.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 11:13   #2971
Ljudi jel netko zna koliko ide ml maslinovog ulja/parafinskog ulja po kg životinje kod zatvora?

Znam da sam mački kad je bila mače od 3-4 tjedna davala po max. mililitar dok se nije odčepila, ne znam koliko se kod odraslih živina daje, strah me da ne pretjeram da mi ne dobije proljev.
Ne bi davala portalak, baš bi sa maslinovim jer ima vitamina u sebi pa spojim s korisnim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:33   #2972
pesica mi i dalje ima proljev, sluzav i često krvav; kaže vet: giardia...
odradili kuru antibiotika ali niš'...sve isto...

sad joj trebam dat Dia Dog&Cat tablete, 2x dnevno kroz 2 dana da se smiri proljev.
kako da to dam? razmrvljeno u hrani (dobila spec. dijetalnu hranu suhu i mokru, odvojeno moram davati) ili da joj tabletu nekak uguram u grlo...? malo mi je to bed jer tableta je poveća..a opet se bojim da neće pojest s tom hranom (Eukanuba intestinal for dogs, mokra i suha)..

danas trebam počet s kurom pa molim hitno upute kako to izvesti.

hvala.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:36   #2973
Je, ogromne su tablete. Prepolovi pa probaj sa hranom uvaliti, najlakše će ići sa mokrom. Smiješ i kuhano meso davati (nemasno tipa pileća prsa, but od junetine i sl pa možda s time uvaliti ak neće sa ovom vet klopom)

Ako ne ide, imaš diagel u pet centru za kupiti. To je meni bilo mačku lakše uvaliti, rastopim u vodi, pustim malo da nabubri i na špricu u usta.

I ja bi ti preporučila da kupiš probiotike, biorelu, linex ili nešto slično u ljekarni i da to isto daješ.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:45   #2974
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Je, ogromne su tablete. Prepolovi pa probaj sa hranom uvaliti, najlakše će ići sa mokrom. Smiješ i kuhano meso davati (nemasno tipa pileća prsa, but od junetine i sl pa možda s time uvaliti ak neće sa ovom vet klopom)

Ako ne ide, imaš diagel u pet centru za kupiti. To je meni bilo mačku lakše uvaliti, rastopim u vodi, pustim malo da nabubri i na špricu u usta.

I ja bi ti preporučila da kupiš probiotike, biorelu, linex ili nešto slično u ljekarni i da to isto daješ.
ok. hvala.

razmrvit ću onda i uvalit u mokru hranu. ili da razmrvim pa ubacim žlicom u usta? ili da rastopim (kao taj gel o kojem pričaš) u malo vode pa na špricu?

ne stižem više ništa drugo kupovat, itd. osim toga, reko' je vet sad ništa drugo, ni meso ni probiotics ništa prek vikenda a onda ćemo dalje...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 17:33   #2975
Ja ti tu tabletu nisam davala, samo gel al je imam doma i vetica mi je dala uputu pa sam išla pogledati šta piše.

Budući da je psima lakše uvaliti nego mačkama probaj razmrviti i pomiješati sa mokrom (tako piše u uputi da se da ako pas neće ovako). Ako ti neće tako, onda je razmrvi i pomiješaj sa vodom i daj na špricu ili žlicu (šprice inače možeš kupiti u ljekarni). Smije se i tako pomiješano sa vodom davati, to je uputa za mačkama uvaliti budući da one dosta često ne žele ni blizu klopi u kojoj je nešto umiješano.

A tablete su im ko da su pravljene za konje, a ne za mačke i pse. Ja kad sam to kupila sam gledala kak ću ja to micku uvaliti, ogromno je. Ajd barem se smiju mrviti i miješati u nešto.

Ne znam zašto ne bi smio davati probiotike, naškoditi neće, a može samo pomoći. Ne mijenjaju nalaz ako se treba raditi analiza stolice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 17:43   #2976
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
pesica mi i dalje ima proljev, sluzav i često krvav; kaže vet: giardia...
odradili kuru antibiotika ali niš'...sve isto...

sad joj trebam dat Dia Dog&Cat tablete, 2x dnevno kroz 2 dana da se smiri proljev.
kako da to dam? razmrvljeno u hrani (dobila spec. dijetalnu hranu suhu i mokru, odvojeno moram davati) ili da joj tabletu nekak uguram u grlo...? malo mi je to bed jer tableta je poveća..a opet se bojim da neće pojest s tom hranom (Eukanuba intestinal for dogs, mokra i suha)..

danas trebam počet s kurom pa molim hitno upute kako to izvesti.

hvala.
Ne znam kasnim li, ali mi smo to isto upotrebljavali jer je, kaže vet, Linux za ljude, a ovo je specijalno za životinje, ali je moja životinja to lijepo uzela iz ruke i pojela.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 19:09   #2977
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja ti tu tabletu nisam davala, samo gel al je imam doma i vetica mi je dala uputu pa sam išla pogledati šta piše.

Budući da je psima lakše uvaliti nego mačkama probaj razmrviti i pomiješati sa mokrom (tako piše u uputi da se da ako pas neće ovako). Ako ti neće tako, onda je razmrvi i pomiješaj sa vodom i daj na špricu ili žlicu (šprice inače možeš kupiti u ljekarni). Smije se i tako pomiješano sa vodom davati, to je uputa za mačkama uvaliti budući da one dosta često ne žele ni blizu klopi u kojoj je nešto umiješano.

A tablete su im ko da su pravljene za konje, a ne za mačke i pse. Ja kad sam to kupila sam gledala kak ću ja to micku uvaliti, ogromno je. Ajd barem se smiju mrviti i miješati u nešto.

Ne znam zašto ne bi smio davati probiotike, naškoditi neće, a može samo pomoći. Ne mijenjaju nalaz ako se treba raditi analiza stolice.
razmišljam sad, frka mi je da neće htjet pojest mokru hranu - jer, em je vruće em joj se može ne dopast okus jer će skužit će da je to sad neš' drugo u igri - pa mi se šifra voda + šprica čini sigurnije.

glede probiotika to je naravno ok. ali ova 2 dana trebam derat po ovoj terapiji a onda ćemo od poned. tj. utorka dodavat što treba...

a sad još spava, žao mi ju budit al morat ću nekak to izvest...da ne bude prekratak razmak između dvije tablete...

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam kasnim li, ali mi smo to isto upotrebljavali jer je, kaže vet, Linux za ljude, a ovo je specijalno za životinje, ali je moja životinja to lijepo uzela iz ruke i pojela.
pa kak si to izvela? ništa, idem vidjet (sad kad ju probudim) možda će i ona htjeti popapat samo tako? možda je tvoja pristojnija od moje curke, ta je dost' razmažena i zna bit bahata kad joj nešto nije po volji

ako ne bude išlo, ostaje varijanta šprica...a sad dal' će jest mokro (jer to je Eukanuba Intestinal, to je njoj sad nešto novo) ili ne....vidjet ću.

isto tako mi je rečeno da joj u ova dva dana dajem odvojeno mokru od suhe (suha nek bude u zdjelici cijelo vrijeme pa ako će i kada htjeti...ak ogladni..)

Zadnje uređivanje fermina-daza : 30.07.2017. at 10:40. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 08:26   #2978
Jesi uspio?

Je, bolje je uz vodu. Ja kad moram davati medicinsku klopu gledam da ako mogu u nju ne ubacujem ništa od lijekova i slično jer mačakama jako malo treba da odluče da nešto ne žele pipnuti pa si u banani jer ne možeš davati nešto alternativno.

Didi ove tablete samo nadoknađuju elektrolite koji se gube proljevom, svejedno se moraju davati probiotici uz to. Meni tako rekoše nedavno i tako sam radila. I diagel je mrvu bolji , on osim što vraća elektrolite ima dodane i vitamine u sebi tak da sam ja na kraju gel kupovala iako je 3 puta skuplji od tablete.

Inače kad imaju proljeve nije baš pametno miješati mokru i suhu klopu, ne znam zašto je tako vet preporučio. Drugačije se probavlaljaju i meni se znalo događati da im se smiri proljev i kad ih prebacim sa mokre na suhu ili obrnuto da dobiju proljev. Tak da imaj na umu da ti i od toga isto može dobiti proljev jer su crijeva iziritirana i smeta im što im inače ne smeta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:17   #2979
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
pa kak si to izvela? ništa, idem vidjet (sad kad ju probudim) možda će i ona htjeti popapat samo tako? možda je tvoja pristojnija od moje curke, ta je dost' razmažena i zna bit bahata kad joj nešto nije po volji
Bila je još štene pa je sve bilo dobro što se moglo staviti u usta, a ja sam još i ponudila. Probala sam pa da vidim.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Je, bolje je uz vodu. Ja kad moram davati medicinsku klopu gledam da ako mogu u nju ne ubacujem ništa od lijekova i slično jer mačakama jako malo treba da odluče da nešto ne žele pipnuti pa si u banani jer ne možeš davati nešto alternativno.
Sitko i Jucko labradorice su, ali si svejedno ne daju svašta umiješati u hranu. Pokušala sam im drobiti tablete protiv glista da im ih baš ne guram u grlo ako ne moram pa su obilazile frtalj sata oko zdjelica. Ulje crnog kima - ni pod razno.

Quote:
Didi ove tablete samo nadoknađuju elektrolite koji se gube proljevom, svejedno se moraju davati probiotici uz to. Nisam ja ni rekla da ne trebaju probiotici uz to, to je rekao veterinar.
Međutim, kako kod nas nije bila u pitanju ni giardija ni bilo kakav drugi parazit, nego šteneći proljev, a ja sam se usrala (oprostite na izrazu) kad je Jucki od naprezanja puknula kapilarica pa sam primijetila krv u stolici. Koliko se proljevaste lokvice mogu nazvati stolicom. Na kraju sam je nahranila animaBARF-om i sve riješila.

Nadam se da je IQ0007 uspjela, bez obzira na koji način.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:05   #2980
moj mali štenac skoro 7 mjeseci ima na jednom oku roza bjeloočnicu
i svako jutro u kutovima oba oka bjele kuglice krmelja
što da radim
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.