Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 11:28   #781
zanimaju me iskustva s easy walk ormom za pse?

https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...sy-walker.aspx

je li vam pomoglo, vuče li pas manje s tom ormom?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:58   #782
Pitam se što je ovo: "Nakon desetljeća rada i proizvodnje opreme za firme tipa Puppia, Hurtta i sl. krenuli su u proizvodnju svoje vlastite linije..." Nije li to ipak zapravo Hurttina kopija?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:29   #783
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pitam se što je ovo: "Nakon desetljeća rada i proizvodnje opreme za firme tipa Puppia, Hurtta i sl. krenuli su u proizvodnju svoje vlastite linije..." Nije li to ipak zapravo Hurttina kopija?
Kinezi. Ako mogu kopirati automobile, zašto ne bi pseću opremu?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:47   #784
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pitam se što je ovo: "Nakon desetljeća rada i proizvodnje opreme za firme tipa Puppia, Hurtta i sl. krenuli su u proizvodnju svoje vlastite linije..." Nije li to ipak zapravo Hurttina kopija?
jep, vidjela sam da ima i nešto poput Front Rangea
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:06   #785
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kinezi. Ako mogu kopirati automobile, zašto ne bi pseću opremu?
Haha, a predstavljaju se kao da su naš proizvođač. Nije mi palo na pamet provjeravati Kineze. Ubuduće ću to imati na umu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:10   #786
Kako god i štogod meni su te "masivne" orme horor. Još uvijek pokušavam prodati Front range S i M od Ruffweara (glanc nove jednom stavljene i nošene) jer mi psi izgledaju ko kornjače s tim na leđima :/ I ne vole ih nositi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:11   #787
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kako god i štogod meni su te "masivne" orme horor. Još uvijek pokušavam prodati Front range S i M od Ruffweara (glanc nove jednom stavljene i nošene) jer mi psi izgledaju ko kornjače s tim na leđima :/ I ne vole ih nositi.
Kad imaš prcvoljke. Na Sitki se orma praktično i ne vidi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:22   #788
Pa Seronja nije baš prcvoljak. Baš ne voli to imati na sebi. O P. da ne pričam. Ali ja općenito ne volim te glomazne orme jer se pas sav usafta ispod toga pogotovo ako je dlakaviji. Ipak je to najlon koji po ovim vrućinama nije baš naj opcija. Ja volim klasičnu H ormu dok god je kvalitetna i udobna i iz iskustva psima takve najbolje i pašu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:42   #789
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa Seronja nije baš prcvoljak. Baš ne voli to imati na sebi. O P. da ne pričam. Ali ja općenito ne volim te glomazne orme jer se pas sav usafta ispod toga pogotovo ako je dlakaviji. Ipak je to najlon koji po ovim vrućinama nije baš naj opcija. Ja volim klasičnu H ormu dok god je kvalitetna i udobna i iz iskustva psima takve najbolje i pašu.
Ti si kao moj Zmu, on i ormu izbjegava zadnjih dana jer je malcu "vruce".

Iako, za ove velike orme se slazem s tobom, ne lajkam ih i nemamo ih, previse je to materijala. Mi volimo bikini style.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:13   #790
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mi volimo bikini style.
Što se toga tiče, psi su najljepši u nudističkoj verziji. U sljedećem životu, kad budemo živjeli na Islandu, bome će tako i hodati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:16   #791
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Što se toga tiče, psi su najljepši u nudističkoj verziji. U sljedećem životu, kad budemo živjeli na Islandu, bome će tako i hodati.
Potpisujem. Orme su mi super ali nekako mi ”vruće” izgledaju.

Ja sam i od Foresto ogrlice odustala jer volim psa bez ičeg
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:02   #792
Bilo kakva orma koja vrši pritisak na bilo koji dio tijela prilikom povlačenja nije dobra orma. Ova konkretna (Tre ponti) vrši pritisak na gornji dio kralježnice kada pas povuče (a u svrhu zaustavljanja). Ovakve orme također nisu dobre iz razloga što se pas iz njih vrlo lako izvuče (iako se tako ne čini).

Orma treba biti lagana, od mekog materijala, bez grubih rubova i šavova (ne nužno potfutrana), a najbolje je da se svi remenčići mogu podešavati kako bi se orma što bolje mogla namjestiti. Ovaj tip orme (i varijacije istog) je jedini koji bi stavila na svoje pse baš iz tog razloga. Osim toga zbog svog oblika težina je pravilno raspoređena pa su male šanse da će psa igdje žuljati, a isto tako se pas ne može lagano izvući (pod uvjetom da je dobro namještena i stegnuta - mora biti uz tijelo, ali ne previše stisnuta da ne žulja). Još bolje ako ima kariku za povodac i na leđima i na prsima.

Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:09   #793
Hvala puno na informacijama!

imate li možda koju za preporučiti?
Dosta se priča o Hurtti, mada ova koju sam gledala (https://www.hurtta.com/global_en/padded-harness) je isto tog tipa...

Active iz njihove kolekcije mi se čini dosta glomazna.. A adventure je od najlona pa izgleda neudobno..

možda ova ?http://www.zooplus.hr/shop/psi/povod...prsnice/529281

dakle bitno mi je da dobro podnaša vodu, da ne petlja dlaku i ok je za dulju dlaku, i da je za aktivne pse (trčanje, bicikl)

Zadnje uređivanje ladytoto : 15.08.2017. at 09:20.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:38   #794
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informacijama!

imate li možda koju za preporučiti?
Dosta se priča o Hurtti, mada ova koju sam gledala (https://www.hurtta.com/global_en/padded-harness) je isto tog tipa...

Active iz njihove kolekcije mi se čini dosta glomazna.. A adventure je od najlona pa izgleda neudobno..

možda ova ?http://www.zooplus.hr/shop/psi/povod...prsnice/529281

dakle bitno mi je da dobro podnaša vodu, da ne petlja dlaku i ok je za dulju dlaku, i da je za aktivne pse (trčanje, bicikl)
Pet Centar nekada je imao ovakve Karlijeve ormice od teflona. Sad imaju isto to, ali od one ripsane vrpce. Jedan bišon s kojim sam se imala prilike družiti nosio je podstavljenu Hurttinu oprsnicu, ali više ne znam je li bila T ili Y, a pretpostavljam da je problem s dlakom sličan.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:18   #795
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informacijama!

imate li možda koju za preporučiti?
Dosta se priča o Hurtti, mada ova koju sam gledala (https://www.hurtta.com/global_en/padded-harness) je isto tog tipa...

Active iz njihove kolekcije mi se čini dosta glomazna.. A adventure je od najlona pa izgleda neudobno..

možda ova ?http://www.zooplus.hr/shop/psi/povod...prsnice/529281

dakle bitno mi je da dobro podnaša vodu, da ne petlja dlaku i ok je za dulju dlaku, i da je za aktivne pse (trčanje, bicikl)
Ja volim "vulgaris" obične onog tipa koji sam preporučila, s time da se mogu naći zaista neudobne, tvrde i oštrih rubova i fine udobne i mekane. Potrošila sam novaca na različite orme, ali ovakve su mi stvarno naj. Ne volim futrane orme jer to kad se smoči dugo se suši i zna se usmrditi (čak i ako se pere). Osim toga, svi moji psi imaju dosta debelu dlaku pa im zna ispod biti vruće. Tako sam nabavila od Ruffweara, pa sad stoje doma i skupljaju prašinu. Glomazne su, psi mi izgledaju ko da imaju oklop, a ne ormu i vidljivo im je ljeti vruće pod tim čudom. Meni osobno nisu nimalo zanimljive orme čiji se svi remenčići ne mogu podešavati, kao niti one koje imaju kopčanje samo na jednoj strani trupa (psećeg). Čim moram provlačiti noge i komplicirati oko namještanja to mi je "out". Što se mene i mojih pasa tiče - što jednostavnije i što manje kerefeka - to bolje.

Karlie Teflon No Limit bila je "the orma" ali nažalost prestali su je prodavati iz nemam pojma kojeg glupog razloga. Jedini minus je bio taj da kad se smoči znala se malo olabaviti, no to se lako riješi. Fenomenalan materijal koji se lako čisti i suši, udobna, lagana, mekana, svi remeni podesivi i ono najbolje, imali su puno "lufta" tako da se orma nije brzo trebala mijenjati ako se nabavila za psa u razvoju jer se dala dosta rastegnuti i podešavati kako pas raste i razvija se. Šteta da su to maknuli. Probaj guglati možda se nađe negdje online za nabaviti. Drugi minus je taj da nema veličine za skroz male pse (patuljaste), no za lagottića je M sasvim OK.

[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje Smartie : 15.08.2017. at 12:31.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:30   #796
super, puno hvala

ima ih na ebayu za nabaviti.. malo mi je frka kupiti bez isprobavanja, ali ako su podesive, onda bi trebalo biti ok
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:58   #797
E super da pričate o ormama. Ja sam svom štencu uzela oglicu i ormu, al kako dosta vuče koristim samo ormu. Kupila sam ovu: https://www.pet-centar.hr/camon-orma...-elegance.aspx, šta mislite o takvoj vrsti?

Isprobavala sam mu razne u pet centru, ova mi se nekako činila najbolja (baš sam za ove okrugle mislila da postoji šansa da se izvuku, sad ispadne da sam se zajebala i da je obrnuto ).

E da, i koje je vaše mišljenje o fleksicama? Imam običan povodac, nekako mi se čini bolji i praktičniji pogotovo dok smo sada u fazi uhodavanja, al mi ga bude žao što ga ne mogu pustiti da malo i otrči od mene, a bez povodca nema šanse da ga vodam jer mi ne dođe uvijek ni doma kad ga zovem, vani se tek ne usudim pogotovo jer je zaigran i kad skonta nekog psa ili dijete on pada u nesvjest od sreće i išao bi se igrati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 14:29   #798
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Jedan bišon s kojim sam se imala prilike družiti nosio je podstavljenu Hurttinu oprsnicu, ali više ne znam je li bila T ili Y, a pretpostavljam da je problem s dlakom sličan.
Samo pojašnjenje, te Hurttine Y orme su u biti isto što i ove H orme od Karlie Teflon No Limit? To je taj oblik?
Jer mi izgleda slično na fotki,Y je samo zaobljenija kod vrata A ipak bi rađe probala ormu, nego ju naručivala preko ebaya na slijepo, pogotovo jer shipping dođe kao cijela orma skoro

Koristi li neko možda Y ormu od Hurtte? (https://www.hurtta.com/global_en/padded-y-harness)

Zadnje uređivanje ladytoto : 15.08.2017. at 14:48.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:32   #799
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Samo pojašnjenje, te Hurttine Y orme su u biti isto što i ove H orme od Karlie Teflon No Limit? To je taj oblik?
Jer mi izgleda slično na fotki,Y je samo zaobljenija kod vrata A ipak bi rađe probala ormu, nego ju naručivala preko ebaya na slijepo, pogotovo jer shipping dođe kao cijela orma skoro

Koristi li neko možda Y ormu od Hurtte? (https://www.hurtta.com/global_en/padded-y-harness)
Imamo mi, hurttin y model jest sličan h modelu, ali ide niže na korijen vrata. Jedino treba pogoditi veličinu jer se dio oko vrata ne može podešavati. Modelu su dosta veliki (drugi hurttin model koji imamo je već 100, dok je y veličina 80)
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:43   #800
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Imamo mi, hurttin y model jest sličan h modelu, ali ide niže na korijen vrata. Jedino treba pogoditi veličinu jer se dio oko vrata ne može podešavati. Modelu su dosta veliki (drugi hurttin model koji imamo je već 100, dok je y veličina 80)
budem išla isprobati, hvala
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.