Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 19:01   #1
Noni ili Aloe Vera??

Sto mislite da je bolje odnosno ucinkovitije? Konkretno npr. kod tumora i malignih bolesti... I je li bolje konzumirati sok ili kapsule?
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 22:45   #2
a cuj, taj noni sok je u EU zabranjen jer se reklamira kao nesto sto strasno pomaze kod malignih i mnogih drugih oboljenja, a njihova ispitivanja su pokazala da je apsolutno beskoristan. doduse njegovo konzumiranje ne izaziva ni bilo kakav stetan efekat.

Ljudi koji su ga konzumirali strasno ga hvale. moja stara npr. imala je maligni tumor dojke i pila je to redovito. placebo efekat koji joj to izaziva je jedan od kljucnih faktora njenog izvanrednog oporavka.
StoneColdCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:16   #3
U mojem krugu koristila se Aloa vera.........rodjakinja sa rakom maternice kaze da joj je to spasilo zivot, a otac mi ima rak pluca i ne moze podnijeti okus Aloe, nazalost..........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 12:04   #4
Quote:
StoneColdCrazy kaže:
placebo efekat koji joj to izaziva je jedan od kljucnih faktora njenog izvanrednog oporavka.
Kako mozes 100% tvrditi da je izazvalo placebo efekt? Mozda je, a mozda nije. Osim ako si ti vrsio istrazivanja na njoj

No bilo kako bilo, placebo ili ne, opet joj je pomoglo
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 12:07   #5
Quote:
oona kaže:
U mojem krugu koristila se Aloa vera.........rodjakinja sa rakom maternice kaze da joj je to spasilo zivot, a otac mi ima rak pluca i ne moze podnijeti okus Aloe, nazalost..........
Pa neki tvrde da nema sanse da to pomaze, neki tvrde da je to zakon, neka istrazivanja kazu jedno, neka kazu drugo... Nisu se jos dogovorili oko svega toga, ali...

Btw, pa probaj tati uvalit Aloe kapsule! Znam da to nije isto kao sok, ali...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 15:35   #6
Ja sam prije 7 tjedana pocela koristiti Aloe Vera i Noni sok.
Jos je rano reci dali mi pomaze sto se tice raka, ali u svakom slucaju poboljsalo mi je krvnu sliku.
Koliko stvarno djelovanje ima na maligna oboljenja nije dokazano, ali ako i placebo efekt pomaze...zasto ne???
Moji doktori su isto takvog misljenja da mi nemoze odmoci.
Naime dokazano je da obadvije biljke djeluju na jacanje imuno sistema, a to je vec jako puno.
Koliko sam se raspitala za Noni, nije svaka firma koja ga prodaje dobra, tako da je na trzistu dosta sokova koji imaju jako mali postotak i koji zapravo nisu ucinkoviti, a cjena im je paprena.
Postoji jos i papaya koja je prema procjenama isto tako dobro djeluje na maligna oboljenja.
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:13   #7
Quote:
SuzA kaže:
Naime dokazano je da obadvije biljke djeluju na jacanje imuno sistema, a to je vec jako puno.
Koliko sam se raspitala za Noni, nije svaka firma koja ga prodaje dobra, tako da je na trzistu dosta sokova koji imaju jako mali postotak i koji zapravo nisu ucinkoviti, a cjena im je paprena.
Postoji jos i papaya koja je prema procjenama isto tako dobro djeluje na maligna oboljenja.
Cini mi se da se radi upravo o tome da treba podici imunitet, jer je tijelo izuzetno sposobno za porbu protiv raznoraznih, da ne kazem, sra**, tako da bi u svakom slucaju trebalo podizati imunitet kod takvih oboljenja.

Citao sam i o Taheebo-u. Osnovno djelovanje mu je jacanje imuniteta, a proglasavaju ga za odlicnim sredstvom protiv raka i AIDS-a. A aids nije nista drugo nego oslabljen imunitet. Dakle, tijelu bi trebalo dati sansu da se sam izlijeci.

Btw, koliko sam sluzio, i ti imas nazalost problema sa malignim, pa procitaj malo o Taheebo-u, ako ti se da ili ako vec nisi. Ima jedan tip kod nas koji se u 80-im godinama (navodno) izlijecio od raka iskljucivo sa taheebom (lako ces ga naci na netu, da ga tu ne spominjem, da nebi ispalo da reklamiram), i ostatak zivota je posvetio upravo toj biljci i proizvodnji preparata na bazi nje.

Postoji jos i neki pripravak Varumin iz makedonije, i navodno ga je i pokojni Tudjman koristio. Ne znam o tome bas puno, ali moguce da je i taj Varumin ok.

Uglavnom, propaganda ili ne, placebo ili ne, noni i aloe koliko-toliko djeluju.

P.S. Ako ti se da, aj mi please posalji na PM izvor iz kojeg si ti narucila Noni, jer stvarno hrpa njih ga prodaje, pa je dosta tesko skuziti i naci nekog kvalitetnog...thanx
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:25   #8
Citala sam vec o Taheebo, ali mislim da bi mi jos to bilo i previse.
Naime koristim vise toga...
Nekima ce mozda biti cudno, ali covjeku u muci svasta pada napamet.
Pocela sam s Aloe Verom i Noni.
Aloe Veru uzimam tri put na dan po 3 zlice, a Noni pijem tri put na dan po 1 dcl, prije jela.
Svaki dan pojedem jednu papayu, ako nemam frisku, onda uzmem 3 x kapsulu.
Dnevno popijem po min. 2 l Zelenog caja...
Prije par dana pocela sam uzimati i spore Ling Zhi gljivica isto 3 x dnevno prije jela.
Naime vjerujem u Kinesku medicinu, po njima svako tjelo je sposobno za samoizljecenje.Bit je u tome da ga treba stimulirati.
Ove spore koje uzimam na istoku su jako poznate i navodno su pokazale rezultate u ljecenju AIDS-a, malignih oboljenja i hepatitisa.
Djeluju prvenstveno kao jaki imuno stimulans.
U vezi svega sam pricala sa svojim doktorima koji mi odobravaju, a Prof. Dr. Zhanga, koji mi je preporucio spore osobno poznajem tako da sam sigurna da se neradi o prevarama.Ostaje jedino pitanje konacnog rezultata???
Aloe Veru kupujem u apoteci, flase po 0,5 l i kostaju 9 Eura.
Ling Zhi spore uzimam direkt kod Dr. Zhanga i pakovanje od 20 vrecica po 5 gr kosta me 32 Eura.
Noni sam po preporuci istog dr. narucila http://www.naturscheune.de/catalog/default.php?cPath=25&osCsid=a535f606e4678d36187138 5a3c51a611,
uzela sam pakovanje od 6 l tako da me je doslo po litri 8 Eura jeftinije.
Zelim ti puno srece, ako jos mogu pomoci ....
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 11:30   #9
SuzA, ja mislim da ovo mora pomoći i želim da ti pomogne, zaista.
Jesi probala sa autogenim treningom, vizualizacijama i sličnim? Probaj, nemaš što izgubiti. Snaga uma pobjeđuje sve!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 12:17   #10
Quote:
lahor kaže:
SuzA, ja mislim da ovo mora pomoći i želim da ti pomogne, zaista.
Jesi probala sa autogenim treningom, vizualizacijama i sličnim? Probaj, nemaš što izgubiti. Snaga uma pobjeđuje sve!

Hvala Lahor

Ja vjerujem da pomaze..., vjerujem da je pola svakog ozdravljenja u nasoj glavi...., vjerujem i u placebo......
Prvih par dana kad sam saznala da sam bolesna i ufurala se u taj film, bili su strasni!!!
Cak me je i pocelo boljeti, iako nije za to bilo razloga.
Zato sam sigurna da sami sebi pozitivnim misljenjem mozemo jako pomoci, isto kao sto se obrnutim mozemo i unistiti.Ja duboko vjerujem da cu na ovaj nacin ozdraviti!
Znam da me ceka dalek put, ali sve se moze.
Krajem mjeseca me ceka zracenje nakon cega cu vjerovatno kod Dr.Zhanga na neke terapije za jacanje. Cini mi se da je spominjo akupunkturu, kojom bi stimuliro organizam na obnavljanje...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 14:11   #11
ja sma pila aloe veru i javim rezultate

malo mi se zgadio..tj punnnoo..i onda svaki put sam morala zacepit nos kad ga pijem..moj je s okusom brusnica
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 03:15   #12
jel zna tko jesu li dobre kapsule Aloa vera ili to ima manji ucinak od soka?
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:53   #13
Quote:
Hana_ kaže:
ja sma pila aloe veru i javim rezultate

malo mi se zgadio..tj punnnoo..i onda svaki put sam morala zacepit nos kad ga pijem..moj je s okusom brusnica
meni je jedna prijateljica s posla prodala aloin gel i bio je gorak tako da sam ga hitio u smeće.

inače, bio sam na njihovom sastanku, preskupi su.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:55   #14
Quote:
SuzA kaže:
Naime vjerujem u Kinesku medicinu, po njima svako tjelo je sposobno za samoizljecenje.Bit je u tome da ga treba stimulirati.
Ja ti koristim proizvode jedne kineske firme-tianshi, i odlični su, puno je ljudi kojima su pomogli.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.