Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 12:36   #521
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
A zamislil da taj netko voli svoju ženu, a ševi neku drugu, kako na to gledaš, kaj ti misliš, jel to moguće van tvojih okvira poimanja ljudske prirode, ha? baš me zanima
prevara se nikad, nikad ne priznaje, posebno ako se nekome 'omaklo slučajno, jednom'
Meni je to nepojmljivo. Vjerovatno zbog mog emotivno-romantičnog pogleda na stvari. Ako nekog volim, ako mi je sa njim divno, ne vidim razloga, svrhu povrjeđivati tu osobu varanjem. Seks radi seksa? Rizikovati jednu lijepu vezu ili brak radi nečijih bicepsa/tricepsa ili zavodljivog pogleda ispod trepavica? Nije vrijedno.
Sve i da u braku ne gajim više duboka osjećanja prema partneru ne bih to mogla napraviti. Ta osoba je bila moj izbor i u ime naše prošlosti,djece,svega što smo izgradili, poštovanja prema toj osobi, ne bih to mogla uraditi. Kome bi bilo pravo da te neko na taj način ismijava i pravi budalom? Ako ne možeš dalje sa tom osobom, raščisti situaciju, pa tek onda radi šta te volja. Kao da će toj osobi biti bolje ako ostaneš sa njom a ne voliš je? To je čista obmana i samoobmana.
Ne vjerujem ni da se mogu voljeti dvije osobe istovremeno. Sve da je i moguće, intenzitet osjećanja ne može biti podjednak za obje. Kad-tad čovjek dođe u situaciju da mora napraviti izbor. Druga stvar je ljubav majke prema djeci.
Što se tiče priznavanja, oni koji imaju jak želudac, koji nemaju ni trunku savjesti, koji su izrazito sebični nikada neće priznati. Oni će to ponavljati, raditi sve dok su sposobni ili dok ih nešto dobro ne klepi po glavi.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:40   #522
Možemo u nedogled, jasno
Ali ako je prijevara samo nagonski vođena radnja, zašto se ta radnja prešućuje partneru?
Eto, to meni nije jasno.
Neki će reći, ono što ne zna, ne može ga bolit.
Onda se ja pitam, zar nije poanta da kad nekog voliš da ga ne ideš svjesno povrijediti, jer za prijevaru može saznati i bez priznanja.

Neki će pak reći, ja samo uzimam ono što mi u braku fali, i sad mi je brak još bolji.
To mi opet nije jasno. Jer ako si u zajednici sa osobom koju voliš, i dođe do problema, nezadovoljstva, kako te probleme može riješiti treća osoba?
Može riješiti samo problem onoga koji koristi "usluge" varanja, a njegov partner i dalje se nosi sa nezadovoljstvom i problemima, i u isto vrijeme mu se uskraćuje da i on potraži usluge sa strane jer misli da mu je partner vjeran.

I isto mi nije jasno, ako je varanje tako oukej, zašto je onda ovima koji varaju, često ideja da im i partner isto radi, posve neprihvatljiva?
Zar ne funkcionira ljubav po principu, da ti je bitno zadovoljstvo partnera, gotovo jednako kao i vlastito.
Zašto onda ne spremiti svog partnera i poslati ga drugoj ženi da ga obradi?ako to i sama radim?
Zašto se prijevara prešućuje ako se voli partner i uskraćuje mu se mogućnost da i on istraži svoju seksulanost sa još nekom?

Ja ne kažem da oni koji varaju da uopće ne vole svog partnera. Jer ima različitih vrsta i razina ljubavi.
samo smatram da ga ipak ne vole dovoljno.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:43   #523
Ma nisam ja pitala kak je to vama iz vaše perspektive, i što vi bi ili nebi, već dal vam je moguće shvatiti/prihvati da ima ljudi koji stvarno ne razmišljaju tako i mogu voljeti i varati, to me zanimalo, jer takvih ljudi jednostavno ima.

nadovezivala sam se na Mrvicu7, čini mi se...

ma Lepri jednostavno različito razmišljamo, nit su svi koji varaju isti, nit varaju iz istih razloga..tako da postoji bezbroj varijacija na temu.

Zadnje uređivanje Monica. : 05.04.2012. at 12:48.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:50   #524
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja pitala kak je to vama iz vaše perspektive, i što vi bi ili nebi, već dal vam je moguće shvatiti/prihvati da ima ljudi koji stvarno ne razmišljaju tako i mogu voljeti i varati, to me zanimalo, jer takvih ljudi jednostavno ima.
Naravno da ima takvih ljudi...pa evo prvo meni...sex i ljubav nemaju nikakve veze jedno sa drugim
Tek unazad tri godine imam i jedno i drugo u istom čovjeku...no ranije mi to baš i nije bio slučaj
Fizička potreba nema veze sa emotivnom potrebom...kod nekih...naglašavam još jednom
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:53   #525
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Naravno da ima takvih ljudi...pa evo prvo meni...sex i ljubav nemaju nikakve veze jedno sa drugim
Tek unazad tri godine imam i jedno i drugo u istom čovjeku...no ranije mi to baš i nije bio slučaj
Fizička potreba nema veze sa emotivnom potrebom...kod nekih...naglašavam još jednom
Što ne znači da ovog prije nisi voljela. samo ga nisi voljela dovoljno.
U vezi u kojoj si sad dali možeš zamisliti da prevariš? dali dođeš u iskušenje?

Monica, s obzirom da različito razmišljamo, ajde mi odgovori na postavljena pitanja, tako bi mi približila svoj način razmišljanja.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:57   #526
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja pitala kak je to vama iz vaše perspektive, i što vi bi ili nebi, već dal vam je moguće shvatiti/prihvati da ima ljudi koji stvarno ne razmišljaju tako i mogu voljeti i varati, to me zanimalo, jer takvih ljudi jednostavno ima.

nadovezivala sam se na Mrvicu7, čini mi se...

ma Lepri jednostavno različito razmišljamo, nit su svi koji varaju isti, nit varaju iz istih razloga..tako da postoji bezbroj varijacija na temu.

meni nije moguće shvatiti da varaš i voliš osobu koju varaš jedno je misliti da voliš a drugo je voljeti uistinu, možda vole partnera ko brata il druga al ga sigurno ne vole kao partnera
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:01   #527
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Varanje i ljubav nemaju veze jedno s drugim, vrlo često...nagoni i ljudska priroda su tu primarni faktori
Ovakvo mišljenje imaju uglavnom muškarci. Mada, veliki broj je i njih koji su mišljenja da se voljena osoba ne vara.
Svi imamo neke svoje definicije, razmišljanja u vezi ljubavi i varanja. Ne može se ništa uzeti kao univerzalno.
Imaš žena koje će reći svojim muževima ako poželiš nekad da budeš sa drugom, samo nemoj da ja saznam. Pa kad saznaju-naprave rez.
Imaš žena koje to izričito protiv toga, pa kad saznaju-oproste.
Što se tiče tih nagona, svi ih imamo -pa ipak ne radimo svi to. Šta bi na to rekle slobodne, mlade djevojke koje često imaju taj nagon a nemaju partnera? Ima i drugih načina i nehvataju prvoga na koga nalete.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:02   #528
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Što ne znači da ovog prije nisi voljela. samo ga nisi voljela dovoljno.
U vezi u kojoj si sad dali možeš zamisliti da prevariš? dali dođeš u iskušenje?

Monica, s obzirom da različito razmišljamo, ajde mi odgovori na postavljena pitanja, tako bi mi približila svoj način razmišljanja.
Recimo to tako...iako bi to sad bila poduža ekspertiza

Sad nemam ni najmanji poriv za varanjem...jer sam sexualno zadovolj(e)na pa sam mirna i krotka, predem kao maca...ne dolazim u iskušenje jer nemam potrebu žišku??
Jednostavno mislim da je to jedan od najbitnijih aspekata da veza/brak bude uspješan.
Čim nastupi sexualno nezadovoljstvo, otvaraju se vrata za prevaru...prije ili kasnije
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:09   #529
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Recimo to tako...iako bi to sad bila poduža ekspertiza

Sad nemam ni najmanji poriv za varanjem...jer sam sexualno zadovolj(e)na pa sam mirna i krotka, predem kao maca...ne dolazim u iskušenje jer nemam potrebu žišku??
Jednostavno mislim da je to jedan od najbitnijih aspekata da veza/brak bude uspješan.
Čim nastupi sexualno nezadovoljstvo, otvaraju se vrata za prevaru...prije ili kasnije

u vezi boldanog zašto ne nastupi prekid u tom slučaju?? zašto laganje , varanje i slično??
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:12   #530
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Pa to i kažem ,da u otvorenom braku ima ljubavi, baš zbog tog poštivanja, otvorenosti i iskrenosti partnera jedno prema drugom.

Da, oni koji to rade skrivečke ne vole, jer izostaje poštovanje i iskrenost koji bi trebali biti temelj svake ljubavi.
Ne može se govoriti o ljubavi, ako dolaziš doma iz tuđeg kreveta,lažeš ( jer mora se lagati gdje si bio ) partneru ravno u oči.
Oprosti, ali to nije crno bijeli svijet.
I nijanse ljubavi ja ne vidim tamo gdje se laže, ne poštuje i trči se za vlastitim užitkom na štetu partnera.
Slažem se. Kudikamo je poštenije nastupati otvorenih karata, kada osobe imaju iste afinitete i kada se dogovorno slože da imaju otvoreni brak.
Mada, moje mišljenje je da je otvoreni brak isto velika zamka. Sve je dobro dok se ta neka treća osoba posmatra kao predmet požude. Ali, ako se dogodi (a postoje velike šanse) da prorade emocije, eto ti problema.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:15   #531
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
u vezi boldanog zašto ne nastupi prekid u tom slučaju?? zašto laganje , varanje i slično??
Ajoooj šta da ja tebi sad kažem...sto ljudi sto ćudi
Netko to odmah sreže i ode, netko upadne u začarani krug (djeca, krediti i bla bla bla), netko je samo komotan pa mu je dobro tako...ima svega
Ja sam recimo svoj brak završila jako brzo čim sa počela sa varanjem...moj ex je na to rekao ...ali doslovno...pa zar nisi se mogla izdovoljiti i lijepo doći doma da nastavimo sa svojim životom
Sad ti meni reci tko je tu lud
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:29   #532
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
u vezi boldanog zašto ne nastupi prekid u tom slučaju?? zašto laganje , varanje i slično??
Zato što će malo njih stisnuti petlju i reći to iskreno partneru u oči. Ko će da ti kaže nije mi lijepo više stobom u krevetu? Ili naletio sam na ljepšu, interesantniju od tebe? Kad je samo veza u pitanju, umjesto istine nastupa izbjegavanje, nejavljanje dok ta osoba ne ukapira da je kraj.
U braku su stvari komplikovanije radi djece od kojih se teško odvojiti, radi komoditeta, radi kredita, imovine, šta će reći ovaj onaj. Svi se bore za sebe, svi polaze od sebe i kako da sebi ugode, a da im nešto ne manjka. Nekada i ta treća osoba nije slobodna, ne želi razvod ili novi brak, a time varalica ne bi dobio ništa ako bi ostavio svog zakonitog. Otuda tolika sebičnost, laganje, muljanje-da bi se što duže zadržalo stanje koje njima najviše odgovara.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:30   #533
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ajoooj šta da ja tebi sad kažem...sto ljudi sto ćudi
Netko to odmah sreže i ode, netko upadne u začarani krug (djeca, krediti i bla bla bla), netko je samo komotan pa mu je dobro tako...ima svega
Ja sam recimo svoj brak završila jako brzo čim sa počela sa varanjem...moj ex je na to rekao ...ali doslovno...pa zar nisi se mogla izdovoljiti i lijepo doći doma da nastavimo sa svojim životom
Sad ti meni reci tko je tu lud
on ne znam , ne zamisliv mi je takav život kakv je tražio od tebe a ti si super postupila našla si nekoga tko ti više odgovara i otišla si s njime , da svi tako funkcioniraju svijet bi bio lijepše mjesto
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:37   #534
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja sam recimo svoj brak završila jako brzo čim sa počela sa varanjem...moj ex je na to rekao ...ali doslovno...pa zar nisi se mogla izdovoljiti i lijepo doći doma da nastavimo sa svojim životom
Sad ti meni reci tko je tu lud
Eto vidiš...ima svega.
Neznam šta mu je bilo pa da ti ovo kaže, ali predpostavljam da je to rekao jer je bio svjestan da vaše odvajanje najviše njemu škodi. Zna se da majka i djeca idu zajedno u paketu. Rađe bi tebi oprostio, nego odvojio se od njih.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:19   #535
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
meni nije moguće shvatiti da varaš i voliš osobu koju varaš jedno je misliti da voliš a drugo je voljeti uistinu, možda vole partnera ko brata il druga al ga sigurno ne vole kao partnera
a zašto ga nebi volio kao partnera, opet to ne shvaćam, zašto je nemoguće da taj netko tog nekog voli, pa kad bi apsolutno svima bilo potpuno svejedno, svi bi varali bez ikakve potrebe da to skrivaju...je znam, zajednička djeca, stan, auto, duge godine zajedništva, blabla...ali nije uvijek to tako, nekima koji varaju je ipak stalo do te osobe koliko god to vama djelovalo kontradiktorno...al sad to opet povlači daljnja pitanja.
Jesmo li uopće po prirodi monogamni, možemo li voljeti više ljudi istovremeno i možemo li odijeliti sex od emocija
opet u krug
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post

Monica, s obzirom da različito razmišljamo, ajde mi odgovori na postavljena pitanja, tako bi mi približila svoj način razmišljanja.
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čim nastupi sexualno nezadovoljstvo, otvaraju se vrata za prevaru...prije ili kasnije
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
u vezi boldanog zašto ne nastupi prekid u tom slučaju?? zašto laganje , varanje i slično??
pa upravo se radi o tome što u slučaju kad svi aspekti veze/braka štimaju osim seksa...a tvom partneru je i takav seks super...kaj onda, odjebati sve zbog toga ili si dat mrvicu 'zadovoljstva' bez da je itko povrijeđen.
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ovakvo mišljenje imaju uglavnom muškarci.

Što se tiče tih nagona, svi ih imamo -pa ipak ne radimo svi to. Šta bi na to rekle slobodne, mlade djevojke koje često imaju taj nagon a nemaju partnera? Ima i drugih načina i nehvataju prvoga na koga nalete.
žensko sam
i opet, ne govorim o svim ljudima
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:53   #536
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...ima svega.
Neznam šta mu je bilo pa da ti ovo kaže, ali predpostavljam da je to rekao jer je bio svjestan da vaše odvajanje najviše njemu škodi. Zna se da majka i djeca idu zajedno u paketu. Rađe bi tebi oprostio, nego odvojio se od njih.
Točno...njemu je škodilo...i ne, nismo imali djecu skupa...i da, nakon 6 mjeseci što sam već živjela sa sadašnjim partnerom, gospodin je nazvao i pitao kad se mislim vratiti doma
Znači...zaključak
Postoje ljudi koji bi radije trpili varanje nego promjenili nešto u životu jer im je tako komotno.
Ima takvih žena...a bogami i muškaraca

@Monica...ja mislim da po prirodi nismo monogamni i da možemo odvojiti sex od emocija...o daaaaaa
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:16   #537
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
...ali nije uvijek to tako, nekima koji varaju je ipak stalo do te osobe koliko god to vama djelovalo kontradiktorno...al sad to opet povlači daljnja pitanja.
Jesmo li uopće po prirodi monogamni, možemo li voljeti više ljudi istovremeno i možemo li odijeliti sex od emocija
opet u krug
Ja imam prijatelja za kog znam da vara svoju zakonitu. Ukoliko je vjerovati pričama, to su kod njega ONS izleti. Koliko ja poznajem njega i njegovu ženu, kako se on nama prikazuje, rekla bih da je voli. E, sad niko ne može pouzdano znati šta se krije u čijem braku, koliko je tu prave ljubavi, a koliko komoditeta i navike.
Ukoliko polazim od predpostavke da on nju zaista voli, stvarno ne mogu sebi objasniti šta to njemu treba. Bilo bi mi strašno žao kada bi se njihov brak raspao. Nisam pristalica skrivanja ali kad ih vidim zajedno, njihovu djecu, poželim da nikada ne sazna. Pošto vidim da on nema namjeru da stane.
Nikada ga niko nije vidio na djelu, a koliko sam čula -to su sve šeme po drugim gradovima, jer on puno putuje.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:25   #538
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
a zašto ga nebi volio kao partnera, opet to ne shvaćam, zašto je nemoguće da taj netko tog nekog voli, pa kad bi apsolutno svima bilo potpuno svejedno, svi bi varali bez ikakve potrebe da to skrivaju...je znam, zajednička djeca, stan, auto, duge godine zajedništva, blabla...ali nije uvijek to tako, nekima koji varaju je ipak stalo do te osobe koliko god to vama djelovalo kontradiktorno...al sad to opet povlači daljnja pitanja.
Jesmo li uopće po prirodi monogamni, možemo li voljeti više ljudi istovremeno i možemo li odijeliti sex od emocija
opet u krug

naravno da možemo odjeliti sex od emocija ali kad si u paru dužan si svome partneru reći na čemu ste , dakle ako nisam zadovoljna u sexu , reći ću volim te ali nisi mi dovoljan u krevetu, tako da i ja i ti imamo pravo na izlete! to je fer ! nije fer reći da nekoga voliš al da on nije nježan a ti želiš i taj detalj u životu pa ćeš ga muljat i dobivat to sa strane! treba biti čovjek priznat i dopustiti drugoj osobi da donosi odluke o svome životu! možemo voljeti više ljudi istovremeno ali treba moći biti i čovjek i prikazat se drugima onakav kakav jesi i dopustiti drugima izbor ostati ili otići! i to je crno i bijelo , nema između!

Zadnje uređivanje Tupelo : 05.04.2012. at 15:53. Reason: Popravak citata
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:30   #539
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Točno...njemu je škodilo...i ne, nismo imali djecu skupa...i da, nakon 6 mjeseci što sam već živjela sa sadašnjim partnerom, gospodin je nazvao i pitao kad se mislim vratiti doma
Znači...zaključak
Postoje ljudi koji bi radije trpili varanje nego promjenili nešto u životu jer im je tako komotno.
Ima takvih žena...a bogami i muškaraca

@Monica...ja mislim da po prirodi nismo monogamni i da možemo odvojiti sex od emocija...o daaaaaa
Stvarno čudno
A što se tiče monogamnosti, ljudi po prirodi i nisu monogamni. O tome su napisane tolike studije.
Ali znaš kako sto ljudi sto čudi. Nekima je lako i potpuno prirodno se upustiti u aferu, a neki to ne bi mogli ni za živu glavu.
Racionalno gledano, nije prevara najgora stvar na svijetu koja te može zadesiti u životu. Život sa alkoholičarem, kockarem, nasilnikom je kudikamo veći pakao. Al kako to da shvati osoba koja je prevarena, koja je povrijeđena, koja na to gleda kao na izdaju?
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:40   #540
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Racionalno gledano, nije prevara najgora stvar na svijetu koja te može zadesiti u životu. Život sa alkoholičarem, kockarem, nasilnikom je kudikamo veći pakao. Al kako to da shvati osoba koja je prevarena, koja je povrijeđena, koja na to gleda kao na izdaju?
Zašto misliš da prevarene osobe to ne mogu shvatiti?
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.