Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2007., 22:47   #61
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
E ček, sad sam zbunjena. Ako je to sakrament kojim završavamo kršćansku inicijaciju i nakon kojega mladi i sami mogu biti birani za kumove - znači drugima za uzor i podršku u vjeri - što može biti prikladniji dar od Biblije?!!! Štoviše, ako do tada još nema Bibliju, krajnji je čas da je dobije... Sa posvetom od kume na prvoj strani 'za daljnji rast u vjeri - ovo je tek početak' ili nešto slično... To ne samo da se od kume očekuje, to bi bila i obaveza. Zante li da ako kum savjetuje kumče nešto protivno crkvenom nauku to je kumu težak grijeh? Savjeti tipa: upiši etiku, vjeronauk je glup. Pobaci dijete, pa premlada si da rodiš. Ne idi na ispovijed, idemo radije u birtiju..
I kako Biblija, u kojem kontekstu, može biti izrugivanje?!!!
Opet tvoja dramaturška sranja, SMS!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 02:32   #62
spojeno s postojecom temom

i...nisu dramaturska sranja, prijedlog je sasvim na mjestu, a ne znaci da ne mozes jos nesto kupiti uz to.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 02:54   #63
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
E ček, sad sam zbunjena. Ako je to sakrament kojim završavamo kršćansku inicijaciju i nakon kojega mladi i sami mogu biti birani za kumove - znači drugima za uzor i podršku u vjeri - što može biti prikladniji dar od Biblije?!!! Štoviše, ako do tada još nema Bibliju, krajnji je čas da je dobije...
Nisam ponorio nekome davati Bibliju za krizmani poklon. Pa ja kad sam se krizmao, dobio (čitaj: platio) sam Bibliju od crkve. Da sam kojim slučajem od kuma dobio Bibliju, jedna bi bila viška i skupljala prašinu na polici.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:02   #64
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
spojeno s postojecom temom

i...nisu dramaturska sranja, prijedlog je sasvim na mjestu, a ne znaci da ne mozes jos nesto kupiti uz to.
Dramaturška sranja, nego šta! Šta ona sada ima ići u offtopic o abortusima! Istrollala je sve moguće teme koje jae itimalo mogla povezati s tim!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:55   #65
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Nisam ponorio nekome davati Bibliju za krizmani poklon. Pa ja kad sam se krizmao, dobio (čitaj: platio) sam Bibliju od crkve. Da sam kojim slučajem od kuma dobio Bibliju, jedna bi bila viška i skupljala prašinu na polici.
A ti se nisi nijednom vidio sa svojim kumom i popričao o sakramentu koji se spremaš primati? Pa ako se organizira da se u župi kupi Biblija (što je potrebno upravo zato jer kumovi ne znaju što rade [zato ja držim vjeronauk i za kumove - pauzite da ne naletitet u moju župu ]) - to se kumu kaže da se ne poduplate... Ali takve su situacije rijetke...


Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Dramaturška sranja, nego šta! Šta ona sada ima ići u offtopic o abortusima! Istrollala je sve moguće teme koje jae itimalo mogla povezati s tim!
To se zove primjer... Kumovima ili treba postaviti pripremu (svima, a ne samo tamo gdje su vrijedni katehete) ili cijelu priču ukinuti jer nitko (ili malo tko) ionako ne kuži značenje...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:46   #66
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A ti se nisi nijednom vidio sa svojim kumom i popričao o sakramentu koji se spremaš primati? Pa ako se organizira da se u župi kupi Biblija (što je potrebno upravo zato jer kumovi ne znaju što rade [zato ja držim vjeronauk i za kumove - pauzite da ne naletitet u moju župu ]) - to se kumu kaže da se ne poduplate... Ali takve su situacije rijetke..
Nisam imao pojma da ću od crkve dobiti Bibliju. Velečasni nam je samo rekao da moramo nešto platiti za organizaciju troškova ili tako nešto (ipak je to bilo prije skoro 20 g.). Nakon krizme, svaki je krizmanik dobio vrečicu sa poklonima i unutra je bila Biblija i još neke relikvije. Vjerojatno je velečasni pretpostavljao da kumovi ne poklanjaju Bibliju
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:11   #67
Sada mi se stvarno ne kumuje!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 00:48   #68
onda mozda najbolje da ne kumujes
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 01:13   #69
I to šta kažeš!!!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:02   #70
ja svom kumčetu kupila nakit (naušnice i narukvicu od bijelog zlata) i još sam joj dala keša da si sama neš kupi po želji
i bila je full zadovoljna

tak sam i ja isto dobila za svoju firmu, nakita i love

danas su popularni iPOD, fakat se dobar bicikl može za 2000-2500 kn kupit, sat itekako, neki full dobar fotić (moj favorit olympus mju 740/750), mobitel ak misliš da bi kumčetu dobro došlo... al ovisi jel je sportski tip (u tom slučaju bic) il bi mu više dobro došla neka tehnikalija (iPOD ili fotić)

biblija ne bi bio moj izbor jer danas to klinca od 15g ne zanima, al da se razumijemo ne podržavam niti darove od minimalno 10000-15000 kuna
ak mu nisu mama i tata kupili dosad bibliju i pobrinuli se da neš pročita iz nje kaj bi ga ja sad trebala prosvijetljivati
al to je samo moje mišljenje
svatko ima svoje viđenje tog sakramenta i šta bi kome bilo prikladno il ne
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:11   #71
ako ga biblija ne zamnima kog se djavla krizma???
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:43   #72
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ako ga biblija ne zamnima kog se djavla krizma???
ko i vecina djece, jer moraju..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:56   #73
i ja kuma...

Ja sam za dva tjedna isto kuma na krizmi, cura je samo godinu dana mlađa od mene (ima 17) i jako smo dobre prijateljice. Uostalom, zato me je i odabrala za kumu! E sad...poklon ne treba biti nešto toliko skupo, 3000 kn. je definitivno previše! Ja ne namjeravam potrošiti više od 800, najviše 900 kn., mislim da ću joj uzeti nešto od nakita (lančić i privjesak od bijelog zlata) ili neki mobitel, sada ima jako dobrih po sniženoj cijeni i u vip-a i t-mobilea. Ona mi je sama rekla da ne želi neki preskupi poklon jer bi joj bilo neugodno, a i zna da dansa ljudi nemaju toliko novca. Nisam sigurna kada se krizma pretvorila u obično obiteljsko darivanje, ali to mi je stvarno katastrofa! Ja sam prije 2 god. dobila lančić i križ od svoje kume, nosim ih i danas i jako su mi dragi. Još draža mi je ta žena koja je uvijek tu kad mi je potrebna, mislim da je to puno, puno važnije od bilo kakvog poklona.
Dobro se provedi, pozdrav!
*Lolita* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:43   #74
promjena plana.. mislim, poklovnog..
kupit cu onaj bicikl koji izgleda ko čoper, 1000 kn u Pevecu, kameru, to je nekih 3000 i nakit. ipak sam uspjela smanjiti na manje od 10 000. stara je pristala jer ce poklon "izgledati dovoljno veliko"

bolesno. bolesno.
al kaj,ne dajem ja novce, a stara (koja daje) ne zeli cuti za nista manje.. pa kaj da joj ja radim kad je blesava..

ali, eto, preporuka ostalima za ovaj bic, ili npr iPod..

Zadnje uređivanje putnica : 02.05.2007. at 12:03.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:56   #75
kuma moje kćeri,bila joj je i krsna kuma,a moja naj frendica,danas je donijela poklon-zlatne nušnice i narukvicu u kompl...i to tak da može i sada nositi...i meni je divno i više smo nego zadovoljni...a to što se ona kroz cijelu godinu brine di smo,kak smo,kak je mala u šk...pa nema tih novaca i poklona koji to mogu zamijeniti...najbolji smo frendovi već više od 20god...a to nema cijene...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:16   #76
obrisan off topic, temu "krizmati se ili ne?" mozete nastaviti na Religiji. ako namjeravate nastaviti u revijskom tonu, nemoj te se poslije zaliti na kartone
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:04   #77
MM je ovaj vikend bio kum i kupio je sat od 1.500,00 kn, što je po meni bilo malo preeviše... ali eto, neka mu bude
Rekla sam samo da ga nosi pa nema veza i da toliko košta. Hvala Bogu, nosi ga
Ja sam za svoju krizmu prije 7 godina dobila prsten i bio mi je suuuper, nosila sam ga non stop. Sada više ne jer više ne nosim nakit (osim vjenčanog )
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:54   #78
Tema je malo pala u zaborav ali ja sam krizmana kuma jednoj jaako dragoj curi u 5. mjesecu pa sam ju ipak odlucila malo podignut... Nisam se jos odlucila sta da joj kupim za poklon-to cu nekako iskombinirat tako da joj poklonim nesto sta se uklapa u njene interese a ujedno i da joj ostane kao lijepa trajna uspomena....

Jako voli povijest,sve vezano za Egipat i piramide...pa cu se najvjerojatnije odlucit za neku dobru povijesnu knjigu sa tom tematikom,mozda neki parfemic i naravno lancic i krizic od bijelog zlata.

Nacin na koji me je pozvala da joj budem kuma me iznenadio,raznjezio,ostavio bez teksta...oci su mi zasuzile jer to stvarno nisam ocekivala. U rodu smo,jako cesto se posjecujemo i znala sam da joj je krizma ove godine,ali nisam mogla ni pretpostavit da ce izabrat mene...

Mladja je od mene 7 godina,pa nekako mislim da vise zeli da sudjelujem u biranju odjece,da idemo zajedno na kavice i da se druzimo,jer budimo realni da je zelila veeeliki poklon i bogatu kumu zvala bi nekog drugog a ne mene
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:58   #79
Mi chemo uzeti za kumu moju frendicu za koju znam da nije materijalno sredjena.........ali to je meni najmanje bitno........znam zashto je uzimam za kumu svom djetetu, ostala je sama bez obitelji prerano A i uvijek je uz nas....i stvarno je predobra osoba

Tako da che nama "nashe kumstvo" biti uzajamni najljepshi poklon......i vishe od toga nam stvarno ne treba!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:01   #80
A šta je s luđacima koji poštuju tuđe želje. Moj dragi tatica je tražio kumče da iskreno kaže što želi, ovaj rekao motor i tata kaže nema problema. A mama - šok!
Nisam ljubomorna, ali ima on na šta trošiti, a ne kupiti nekome potencijalnu kartu za planet Smrt! Ne znam šta je lud ili?
Ustvari, kojim argumentima ga odgovoriti od kupnje motora kad je već rekao može???
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.