Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2006., 15:41   #41
Quote:
Maisha kaže:
imam i ja pitanje! u vezi sam na daljinu i sa dragim ću se vidjeti samo na nekoliko dana potkraj mjeseca, ali baš ću onda "mengirati". pijem pilule pa me zanima (ako ima onih koje imaju iskustva sa time) koliko bi bilo "pametno" umjesto pauze produljiti uzimanje pilula još tjedan dana i onda napraviti klasičnu pauzu od tjedan dana? baš mi se i ne krvari u vrijeme kad ćemo samo tih nekoliko dana biti skupa na moru.
popij jos onoliko koliko ti treba oliti koliko dana zelis odgodit krvarenje a najvise moze cijelu kutiju dakle dve kutije za redom
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 16:17   #42
thanx Hana! bit će me dovoljno odgoditi je za tjedan dana. sad ću moći neometano i nešto više
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 20:08   #43
eto onda popijes prvu kutiju cijelu i iz druge kutije jos sedam tabletica i onda nakon toga napravis normalnu pauzu u kojoj bi trebala dobit mengu ali ako ne dobijes nemoj odma panicarit jer se to zna desit i dalje nastavis normalno... ugodno ljetovanje
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 13:15   #44
Ne odgadjati...nono!
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:17   #45
@Miniam
zasto?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:24   #46
odgađanje menstruacije

Znam da je to vjerojatno već iskrsnulo, ali stvarno nemam vremena, a ni živaca iščitavati xy stranica trebala bih jednu malu pomoć. kroz par dana idem na put i baš u tom periodu bih trebala dobiti menstruaciju, pa bih je htjela odgoditi. pijem Logest tablete i pročitala sam da samo nastavim piti tablete bez prekida, ali mislim da sam negdje čula da je zadnja placebo i da se ne pije već preskoči i ide sljedeća tura. i eto sad nedoumice!
piti sve i nastaviti dalje ili preskočiti zadnju pa nastaviti. ne bih baš htjela ostati u drugom stanju!
hvala na odgovoru. ginić mi je na skijanju pa moram tražit pomoć alternativnim putevima
__________________
Ultimately we know deeply that the other side of every fear is a freedom
LuckyBamboo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.01.2007., 17:33   #47
Quote:
LuckyBamboo kaže:
Znam da je to vjerojatno već iskrsnulo, ali stvarno nemam vremena, a ni živaca iščitavati xy stranica trebala bih jednu malu pomoć. kroz par dana idem na put i baš u tom periodu bih trebala dobiti menstruaciju, pa bih je htjela odgoditi. pijem Logest tablete i pročitala sam da samo nastavim piti tablete bez prekida, ali mislim da sam negdje čula da je zadnja placebo i da se ne pije već preskoči i ide sljedeća tura. i eto sad nedoumice!
piti sve i nastaviti dalje ili preskočiti zadnju pa nastaviti. ne bih baš htjela ostati u drugom stanju!
hvala na odgovoru. ginić mi je na skijanju pa moram tražit pomoć alternativnim putevima
placebo
nikad cula... koliko ja znam, nakon cijele odradjene ture krenes s novom, umjesto da radis sedmodnevnu pauzu...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:34   #48
tak je, placebo ak ih ima onda ih je 7 i u pakiranju je ukupno 28... al to nije s logestom tak da nastavi bez preskakanja icega..

pozz
crazybee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:35   #49
Kad popiješ sve tablete iz kutije,kreni odmah s drugom bez ikakvog dana pauze.Drugu možeš popiti cijelu ili samo onoliko koliko hoćeš odgoditi menstruaciju....iza toga svega 7 dana pauza,pa opet po starom.
Napravila sam to ovo ljeto;nije bilo nikakvih problema.
btw.isto sam na logestu
alisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:25   #50
hvala cure!
__________________
Ultimately we know deeply that the other side of every fear is a freedom
LuckyBamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:44   #51
Mjesecnica

Pitanje za iskljucivo zene: imam problema sa obilnim menstruacijama, pogotovo 2. dan....
Da li neka ima slican problem i kako to rjesava? Inace su mi jako redovite i traju 4-5 dana.
Mozda je ovo pitanje za podforum Zdravlje?

Ne zelim kontracepciju, uzimala sam ih kratko vrijeme prije i imala vise problema nego koristi....

Help.

Hvala
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:46   #52
Zašto je to problem? I meni su obilne i traju po 4-5 dana. To mi se čini sasvim normalno. Bilo bi mi čudno da mi se menstruacija sastoji od nekog oskudnog krvarenja.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:53   #53
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Zašto je to problem? I meni su obilne i traju po 4-5 dana. To mi se čini sasvim normalno. Bilo bi mi čudno da mi se menstruacija sastoji od nekog oskudnog krvarenja.
Pa ne znam je li ovo moje normalno....potrosim pola paketa onih ultranight always ulozaka za jedan dan...tj. taj 2. dan. Kako je tebi?
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:56   #54
I ja potrošim pola paketa

Dok god je ona redovita i niš me ne boli, meni je dobro
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:06   #55
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Pitanje za iskljucivo zene: imam problema sa obilnim menstruacijama, pogotovo 2. dan....
Da li neka ima slican problem i kako to rjesava? Inace su mi jako redovite i traju 4-5 dana.
Mozda je ovo pitanje za podforum Zdravlje?

Ne zelim kontracepciju, uzimala sam ih kratko vrijeme prije i imala vise problema nego koristi....

Help.

Hvala
Da li su ti uvijek bile obilne ili ne? Ako je to nesto novo, onda bi bilo dobro da otidjes ginekologu. Ako su ti uvijek obilne, nemoj se previse uzrujavati. Sve zene u mojoj obitelji osim mene i jedne tete, imaju obilne menstruacije koje traju i vise od 6 dana. Zdrave su. Potvrdjeno.
Sjecam se jedne moje prijateljice iz gimnazije cije su trajale po 10 dana! I uz to su bile jako obilne i bolne. I ona je bila zdrava.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:09   #56
Znaci individualno....meni su obilne zadnjih 10-ak godina. Pa sam imala problema sa anemijom....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:10   #57
zatrudni.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:11   #58
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Pa ne znam je li ovo moje normalno....potrosim pola paketa onih ultranight always ulozaka za jedan dan...tj. taj 2. dan. Kako je tebi?
boze, koristis always i nije ti jasno u cemu je problem.

uzmi libresse night.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:14   #59
Svakako odi kod doktora. Obilne menstruacije u mom slučaju su uzrokovane miomima na maternici. Ništa strašno, ali bitno ih je redovito pratiti.
velika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:21   #60
Tince, kada si zadnji put bila na gin pregledu? Otidji i zahtjevaj strucno znanje.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.