Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 21:50   #1
Nakon 12 godina veze...

... ON nema ni toliko obraza da mi otvoreno kaže da me ostavlja (ako me ostavlja) i zašto...
Ne znam što je to u ljudima da se pretvore u takva čudovišta... u tih 12 godina prošli smo sve i svašta, bilo je i većih kriza i problema, pa smo preživjeli... ova zadnja godina nam je dosta teška, ali umjesto da razgovaramo, nađemo rješenje, priznamo greške... on danima šuti, ne javlja se... kad nazovem ne želi razgovarati pošalje SMS da ima probleme, da ne može tako bla bla... ne želi mi otvoreno ni odgovoriti da li to znači kraj veze... on ne može sa mnom jer sam takva i takva, a kad ga pitam što trebam promijeniti kaže ništa...

I sve to ne bi bilo čudno da oboje nemamo 38 godina i 12 godina veze iza sebe.
Kad god pokušavam zrelo razgovarati naiđem na zid šutnje.
Tako se valjda ni tinejđeri ne ponašaju a ne zreli ljudi...


Pomozite mi da shvatim ovo jer ja ne mogu...
antoniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:52   #2
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
... ON nema ni toliko obraza da mi otvoreno kaže da me ostavlja (ako me ostavlja) i zašto...
Ne znam što je to u ljudima da se pretvore u takva čudovišta... u tih 12 godina prošli smo sve i svašta, bilo je i većih kriza i problema, pa smo preživjeli... ova zadnja godina nam je dosta teška, ali umjesto da razgovaramo, nađemo rješenje, priznamo greške... on danima šuti, ne javlja se... kad nazovem ne želi razgovarati pošalje SMS da ima probleme, da ne može tako bla bla... ne želi mi otvoreno ni odgovoriti da li to znači kraj veze... on ne može sa mnom jer sam takva i takva, a kad ga pitam što trebam promijeniti kaže ništa...

I sve to ne bi bilo čudno da oboje nemamo 38 godina i 12 godina veze iza sebe.
Kad god pokušavam zrelo razgovarati naiđem na zid šutnje.
Tako se valjda ni tinejđeri ne ponašaju a ne zreli ljudi...


Pomozite mi da shvatim ovo jer ja ne mogu...
meni je reko da nas je život uništio, potrošio. vrlo kratko. i govori u SVOJE ime. zanimljivo, zar ne. kod nas 18 g.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:57   #3
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
meni je reko da nas je život uništio, potrošio. vrlo kratko. i govori u SVOJE ime. zanimljivo, zar ne. kod nas 18 g.
Ma da bar nešto kaže... komunikacija je jednostavno nemoguća i već polako gubim snagu... ne znam kako da se postavim, da li da inzistiram, ili da čekam... pokušala sam jedno i drugo, ponekad ne nazovem i po tjedan dana a onda puknem i pokušavam stupiti u kontakt, uzalud, kao da je izgradio zid oko sebe i ne možeš do njega...

A ja još uvijek vjerujem da se razgovorom može puno toga riješiti.

Ali kako doći do njega, kako????
antoniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:58   #4
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
Kad god pokušavam zrelo razgovarati naiđem na zid šutnje.
Tako se valjda ni tinejđeri ne ponašaju a ne zreli ljudi...


Pomozite mi da shvatim ovo jer ja ne mogu...
Nema tu više razgovora, on je došao do kraja...potpuno je prazan i bespomoćan
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:59   #5
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
Ma da bar nešto kaže... komunikacija je jednostavno nemoguća i već polako gubim snagu... ne znam kako da se postavim, da li da inzistiram, ili da čekam... pokušala sam jedno i drugo, ponekad ne nazovem i po tjedan dana a onda puknem i pokušavam stupiti u kontakt, uzalud, kao da je izgradio zid oko sebe i ne možeš do njega...

A ja još uvijek vjerujem da se razgovorom može puno toga riješiti.

Ali kako doći do njega, kako????
Ako se on odlučio za šutnju, nikako. Ako i popusti vjerojatno će istresti par grubih ili par floskula. Da mu se razgovara, razgovarao bi. Razloge će ostaviti sebi. Ima i takvih, nažalost. Rijetke se veze završe na ljudski način.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:03   #6
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
meni je reko da nas je život uništio, potrošio. vrlo kratko. i govori u SVOJE ime. zanimljivo, zar ne. kod nas 18 g.
Čovjek je bio iskren, samo što je ta istina gorka kao pelin.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:06   #7
Ljudi se umore i ostanu prazni. Ali mora tu biti još neki razlog, nešto on pretpostavlja ili zna...samo je odlučio da ti nikada ne objasni pravi razlog. Teško je i njemu, voli te on, ali je odlučio i ustrajan je...
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:09   #8
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
voli te on
Dajte se prestanite samozavaravati.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:13   #9
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Dajte se prestanite samozavaravati.
dobro, onda je ne voli. ako ti je tako lakše!
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:19   #10
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
Pomozite mi da shvatim ovo jer ja ne mogu...
Vjerujem da ti je teško i da boli i sve.

Ali.

Blago rečeno, naivno je vjerovati da se svaka veza i svaka situacija mogu popraviti famoznim razgovorom, komunikacijom i ne znam čime. Jednako tako je naivno vjerovati da se bilo koja veza može popraviti tako da jedan od partnera u vezi odjednom "nešto promijeni".

12 godina nije nikakvo doživotno jamstvo za vezu, niti je ikome od uvezanih zapreka da tu vezu okonča onda kada u njoj ne može živjeti.

Jedino što s njegove strane nije u redu je činjenica da te mrcvari i ne prekida.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:24   #11
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
Ma da bar nešto kaže... komunikacija je jednostavno nemoguća i već polako gubim snagu... ne znam kako da se postavim, da li da inzistiram, ili da čekam... pokušala sam jedno i drugo, ponekad ne nazovem i po tjedan dana a onda puknem i pokušavam stupiti u kontakt, uzalud, kao da je izgradio zid oko sebe i ne možeš do njega...

A ja još uvijek vjerujem da se razgovorom može puno toga riješiti.

Ali kako doći do njega, kako????
On je odlučio da nekomunicira s tobom. Zna da te to izluđuje, ali to je njegova odluka i tu ne možeš ništa. Što više budeš pokušavala komunicirati ON će biti jači i smireniji, a TI slabija i živčanija.

Da li je izgubio povjerenje u tebe, nadu da bi vaša veza mogla opstati, da li si ga povrjedila,...to mi ne možemo bez tvoje pomoći odgonetnuti...
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:24   #12
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post
...

I sve to ne bi bilo čudno da oboje nemamo 38 godina i 12 godina veze iza sebe.
Kad god pokušavam zrelo razgovarati naiđem na zid šutnje.
Tako se valjda ni tinejđeri ne ponašaju a ne zreli ljudi...


Pomozite mi da shvatim ovo jer ja ne mogu...
Dosadila si mu!!! Da te shvaća ozbiljno-davno bi te oženio.......
Sabrina s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:29   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Jedino što s njegove strane nije u redu je činjenica da te mrcvari i ne prekida.
Koliko sam ja skužio on je prekinuo, samo što neće odgovoriti na to pitanje. namjerno je mrcvari, ali to je njegov način.

Vjerojatno ga je jako povrijedila kad je zauzeo takav stav.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:31   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Jedino što s njegove strane nije u redu je činjenica da te mrcvari i ne prekida.
tocno to
nema muda za prekid (dodala bih jos jer zna da nije u tebi problem, da nisi nista krivo napravila, vec da je do njega)
pa te mrcvari
i ceka da ti samoj dopizdi
pa da ti sama poneses odgovornost prekida

drugim rijecima: 'oce bit i jeben i posten


po meni tu ljubav ne stanuje vec duze vrijeme


ali to je samo moje osobno misljenje


PS a da nema nekog "ta tlane"?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:42   #15
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skužio on je prekinuo, samo što neće odgovoriti na to pitanje. namjerno je mrcvari, ali to je njegov način.

Vjerojatno ga je jako povrijedila kad je zauzeo takav stav.
Ma da. Vrlo ljudski. Ako njoj toliko znači da joj bilo što kaže, objasni koliko čovjek mora biti dno od čovjeka da joj to ne pruži kad ju je već ionako ostavio? Pogotovo ako zna , a svatko to zna, da je čovjeku lakše kad mu se kaže što je na stvari. Čak i ono- ohladio sam se. Šutnja je u takvim slučajevima najkurvinskiji moguć postupak.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:50   #16
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Šutnja je u takvim slučajevima najkurvinskiji moguć postupak.
Šutnja nanosi najviše štete partneru. On upravo perverzno uživa kad se nakon 15 dana ona javi, da je svojom kurvanjskom retorikom još više razjebe. Njega to smiruje bolje od 3 apaurina. Onda se on osjeća relativno jak jer vidi koliko je ona slaba.

Nije korektno, ali to je njegov način Ne smijemo mu oduzeti pravo na takav kurvanjski postupak.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:50   #17
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pogotovo ako zna , a svatko to zna, da je čovjeku lakše kad mu se kaže što je na stvari.
Ovo je, baš kao i pretpostavka, majka mnogih zajeba.

Uvjerenje da je čovjeku lakše kad mu se kaže što je na stvari je vrlo relativno uvjerenje. Ljudi redovito pod tim ultimativnim traženjem pravih razloga očekuju da ti razlozi u očima ostavljača odjednom postanu nedovoljno jaki, pa da odustanje od odlaska.

Ne mogu zamisliti da bi ikome bilo lakše kada bi saslušao monolog na temu "glup si, dosadan, loše se ševiš, mali ti je...". Sigurno je sigurno: puno se bolje držati onih "it's not you, it's me, zaslužuješ nekog boljeg od mene..." .

(BTW, "on ne može sa mnom jer sam takva i takva," baš i nije šutnja.)
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:55   #18
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
tocno to
nema muda za prekid (dodala bih jos jer zna da nije u tebi problem, da nisi nista krivo napravila, vec da je do njega)
pa te mrcvari
i ceka da ti samoj dopizdi
pa da ti sama poneses odgovornost prekida

drugim rijecima: 'oce bit i jeben i posten


po meni tu ljubav ne stanuje vec duze vrijeme


ali to je samo moje osobno misljenje

PS a da nema nekog "ta tlane"?
U istom pravcu i moje misljenje ide, a ovaj PS mi se cini vise nego vjerojatnim razlogom takvom negovom ponasanju.
rondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:59   #19
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Šutnja nanosi najviše štete partneru. On upravo perverzno uživa kad se nakon 15 dana ona javi, da je svojom kurvanjskom retorikom još više razjebe. Njega to smiruje bolje od 3 apaurina. Onda se on osjeća relativno jak jer vidi koliko je ona slaba.

Nije korektno, ali to je njegov način Ne smijemo mu oduzeti pravo na takav kurvanjski postupak.
Da. Ja jako dobro znam kako se takvi tipovi osjećaju. Time je je moj prijezir jači. Čovjek koji se na takav način hrani slabošću osobe koju je jebemu sve, volio je jako nisko biće. Čisti sadizam. I što na kraju dana ima od toga? Jupiii, sjebao sam joj još jedan dan. A zapravo, jako je zanimljivo da koliko god druga strana ostaje na neki način zarobljena u toj šutnji, strana koja šuti ponekad pati i više. Grca u toj svojoj osvetoljubivosti i uvrijeđenosti. Čovjek će reći barem nešto. Nitkov uživa u tome da ona nikad neće znati. Jer je kao fol zaslužila.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je, baš kao i pretpostavka, majka mnogih zajeba.

Uvjerenje da je čovjeku lakše kad mu se kaže što je na stvari je vrlo relativno uvjerenje. Ljudi redovito pod tim ultimativnim traženjem pravih razloga očekuju da ti razlozi u očima ostavljača odjednom postanu nedovoljno jaki, pa da odustanje od odlaska.

Ne mogu zamisliti da bi ikome bilo lakše kada bi saslušao monolog na temu "glup si, dosadan, loše se ševiš, mali ti je...". Sigurno je sigurno: puno se bolje držati onih "it's not you, it's me, zaslužuješ nekog boljeg od mene..." .

(BTW, "on ne može sa mnom jer sam takva i takva," baš i nije šutnja.)
Normalan i zreo čovjek će uvijek ponuditi neki odgovor pa makar i ublažio, slagao. Normalan čovjek se neće svetiti kao uvrijeđeni tinejdžer. Kakav je to jebeni način ostavljati nekoga bez riječi? Ako druga strana ne dao bog inzistira na objašnjenju onda sasuti par grubih i ajmo, razlaz. Ne moram uopće spominjati koliko to otežava prebolijevanje. Sva ta silna pitanja... Pitanja ubijaju. Ne ubija prekid. Ubija glupa nepotrebna nedorečenost. I to strana koja to radi jako dobro zna. Istina je da na početku ljudi žele da se osoba predomisli. Ne osporavam to. Ali s vremenom ostane ona čista ljudska želja, pa dobro jebemu zašto, pa nismo bili najgori neprijatelji da se nije mogla reći jedna ljudska riječ za kraj. Eto. Ostane to i uništi ono lijepo, uništi uspomene, uništi apsolutno sve jer je odjednom čovjek kog smo voljeli apsolutna nula. Nula koja se hrani tuđim pitanjima i suzama.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:02   #20
Quote:
antoniaa kaže: Pogledaj post

I sve to ne bi bilo čudno da oboje nemamo 38 godina i 12 godina veze iza sebe.
.
On sa svojih 38 godina i 12 godina veze s tobom, točno zna što mu ti možeš pružiti. Međutim, ne zna što mu u životu može pružiti jedna djevojka od 26 godina koju je upoznao prije nepuna 3 mjeseca. Tražio je da ga pustiš na miru i ne želi razgovarati. Ispoštuj to, koliko god ti teško bilo.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.