Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 22:28   #3081
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
dal ti stvarno misliš da ona može biti dobar prijatelj,a ovako nešto radi?
ti si naivna
da bi bio dobar prijatelj/partner/roditelj ti moraš biti dobar čovjek. dobar čovjek ne radi to što radi ona.
i onda napišeš da ti nije legla njena "istina" znači ne vjeruješ joj,ali dobar je prijatelj.daj pliz

ah da, djeca su često preslika roditelja i njihova odgoja
Meni je ona dobra prijateljica.
Primjer, kada sam trebala nešto hitno obaviti sa svojom kćerkom kod doktora slijedeći dan mi je sredila pregled.
Kada mi je prije par godina pozlilo, bila sam sama u kući, muž otišao na put, a ja oko 6 ujutro ne mogu iz kreveta, zvala sam prvo nju, ona je zvala hitnu i isti čas došla do mene, a ja sam puzeći iz kreveta nekako otvorila vrata prvo njoj, a onda kasnije hitnoj.
Kada me u 1 po noći maznuo panični jedan od gadnijih i kada sam je nazvala, odmah je bila spremna doći do mene, ali nije bilo potrebe, bilo je dovoljno da mi se javila...i da ne nabrajam.
Nije mi leglo njezino laganje da je otac njezinoj kćeri netko tko to nije. I to sam joj rekla, nakon što sam za isto saznala.
I ona se naravno sa time slaže.
Ne gura glavu u pijesak i svjesna je da je napravila nešto jako ružno. Samo ne zna što bi sada sa svim tim dugogodišnjim lažima.
Ima tešku autoimunu bolest, ali radi dva posla, visoko je obrazovana, ali se ne libi niti manje plaćenih poslova, ne pati od veličine, makar ima završena dva fakulteta i muža koji nema završen fakultet.
Brine se o svojoj mami maksimalno, makar joj je mama živući "otrovni roditelj", što joj sve nije rekla i napravila ne bih htjela sada ovdje pisati, jer nije tema o njoj, ali odvratno...ono, baš odvratno.
Moja prijateljica je duboko nesretna osoba baš i upravo zbog....rekla bih svoje mame.
Zato jednim malim dijelom imam nekog razumijevanja za nju, ali svejedno to što razumijem neke stvari kroz koje je prolazila ili prolazi nije dovoljno da mogu shvatiti taj njezin čin....ali ona je moja prijateljica i to će ostati bez obzira što je danas malo manje poštujem zbog svega što znam, ali isto tako znam da bi ona sutra dala krvi za mene da treba...

A biti prijatelj je isto tako zadaća koju eto imamo u životu i sa kojom se nosim na ovaj ili onaj način. Netko tko mi je prijatelj toliko dugi niz godina, netko tko je za mene učinio hrpu što manje važnih, što jako važnih stvari mi ostaje i dalje prijatelj, jer kaže se prijatelj i u dobru i u zlu.

Ovo što je ona učinila je nešto što ja nikada ne bih mogla opravdati, ali to što je učinila samoj sebi i svojoj obitelji je ona kazna koju ona služi svaki dan. I nije joj lako.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:33   #3082
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
dal ti stvarno misliš da ona može biti dobar prijatelj,a ovako nešto radi?
ti si naivna
da bi bio dobar prijatelj/partner/roditelj ti moraš biti dobar čovjek. dobar čovjek ne radi to što radi ona.
i onda napišeš da ti nije legla njena "istina" znači ne vjeruješ joj,ali dobar je prijatelj.daj pliz

ah da, djeca su često preslika roditelja i njihova odgoja
DA, da se nadovežem na ovu naivnost koju spominješ.
Nisam naivna u smislu da ne vidim ono što je jasno. Samo sam prihvatila da je moja prijateljica osoba koja je učinila jedan gadan čin sa kojim je kao što sam već više puta ovdje naglasila najviše naštetila samoj sebi.
I nije mi najbolja prijateljica da se razumijemo. Ne pišem to da bih sebe opravdala u smislu, eto vidiš ona se druži sa tom fuj osobom, vjerojatno je i sama takva.
NIje mi najbolja prijateljica jer mi nije rekla neke jako važne stvari u svom životu, ali nisam niti ja njoj. Nismo nekako bile na tom "stupnju povezanosti".
Ona nije osjetila potrebu da meni to kaže, jer je vjerojatno i sama bila dovoljno pametna da shvati da bi to rijetko tko mogao opravdati...odnosno znala je da ja to neću moći opravdati, pa je zbog toga i šutjela dugi niz godina.
Kada se slomila sad nedavno prije koju godinu, valjda je to naprosto moralo izaći negdje iz nje.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.