Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 21:46   #21
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pedofili i sakrivači pedofila zaslužuju daleko gore stvari od popovanja.
Sakrivači pedofila su cjelokupan sustav što sam podupro dokazima, nije to samo RKC, sve je to jedan sustav, sotonistički.
Quote:
A ti otvori temu o hillary clinton i njenoj parnici pa ćemo tamo o tome
Očito izbjegavanje teme jer ti se Hillary sviđa stoga jer je na izgled obojana tebi prihvatljivijom ideologijom.

Quote:
Ne, nego nema veze s temom jer ne odgovara na predmet teme.
Ima, nije samo Hillary oslobodila bolesnika nego sustav.
Kako se pedofilija najednom olako zanemaruje čim sa njom imaju veze oni koji su bliži vašoj ideologiji?
Ili ti misliš kao i Nepoznati da je dovoljno samo indetificirati pedofila pa ga se može pustiti neka ode na mjesto gdje ga ne poznaju i nastavi po starom?
Napominjem, neki od njih su puštani i po nekoliko puta.
A zašto?
Jer sustavom upravljaju sotonistički zlikovci.
(Igraju Island i Hrvatska )
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:10   #22
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ili ti misliš kao i Nepoznati da je dovoljno samo indetificirati pedofila pa ga se može pustiti neka ode na mjesto gdje ga ne poznaju i nastavi po starom?
Ne laži tako očigledno.

Kod pedofila je najbitnije otkriti ga. Najveći problem je dok ordinira neotkriven, a još gore je ako ga netko svjesno štiti da ponavlja svoje zločine, kao Crkva što je stoljećima činila neometano.

To su psihički bolesnici, kojima zasad nema lijeka. Pravni sustav ih procesuira na ustaljen način, kada se otkriju (kazna, zatvor, evidencija...).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:18   #23
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kad se pedofil otkrije i preda sudskim organima na istragu, najveći dio posla je završen. Identificiran je....
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=12
Ako je najveći dio posla samo indetificirati pedofila i predati ga na istragu ja sam kraljica engleske.

Quote:
Naravno da se neće odmah povest hajka, javno prilijepit etiketa pedofila, i optuživat ljude za svaku sitnicu, tek tako.
Što reći osim UŽAS I STRAHOTA ?
Sve dok se djeca sa blagim prtiskom ( zbog gnusne požude za nezrelim tijelom ) dodiruju po intimnim mjestima to nije gnusna pedofilija?
A što jest?

Zadnje uređivanje Alatnicar : 11.06.2017. at 22:31.
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:30   #24
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ako je najveći dio posla samo indetificirati pedofila i predati ga na iszragu ja sam kraljica engleske.
A što bi ti? Hajku vilama i motikama? Ne vjeruješ zakonodavcima kada obrađuju slučajeve optuženih za pedofiliju?

Lažljivo si dodao svoju riječ "samo", na moj post.

Quote:
Što reći osim UŽAS I STRAHOTA ?
Sve dok se djeca sa blagim prtiskom dodiruju po intimnim mjestima to nije gnusna pedofilija?
A što jest?
Nisam sudac, niti stručnjak za pravo, i pripadne struke koje obrađuju takve slučajeve. Vjerujem da se oni znaju s time bakćat, imaju iskustva iz prakse i ne sumnjam da u većini slučajeva dobro obavljaju svoj posao.

Najgore je dok se pedofil ne otkrije, a još gore ako ga moćna organizacija štiti iako znade tko je i kakav je. Glavni dio posla je otkriti ga i predati nadležnim organima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:56   #25
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Sakrivači pedofila su cjelokupan sustav što sam podupro dokazima, nije to samo RKC, sve je to jedan sustav, sotonistički.
I zato je RKC kažnjena jer je dio kriminalnog dijela svijeta.

Kao što je svaki kriminalac dio kriminala

Quote:
Očito izbjegavanje teme jer ti se Hillary sviđa stoga jer je na izgled obojana tebi prihvatljivijom ideologijom.
Kad bi barem svi kao ja izbjegavali temu koja nije tema topika

Quote:
Ima, nije samo Hillary oslobodila bolesnika nego sustav.
Kako se pedofilija najednom olako zanemaruje čim sa njom imaju veze oni koji su bliži vašoj ideologiji?
Ili ti misliš kao i Nepoznati da je dovoljno samo indetificirati pedofila pa ga se može pustiti neka ode na mjesto gdje ga ne poznaju i nastavi po starom?
Napominjem, neki od njih su puštani i po nekoliko puta.
A zašto?
Jer sustavom upravljaju sotonistički zlikovci.
(Igraju Island i Hrvatska )
Ti postaviš novu temu i mene ubaciš u nju bez da si me išta pitao o tome.

U raspravi čekaš da netko nešto napiše pa onda odgovoriš, a ne da pričaš sam sa sobom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:03   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I zato je RKC kažnjena jer je dio kriminalnog dijela svijeta.

Kao što je svaki kriminalac dio kriminala



Kad bi barem svi kao ja izbjegavali temu koja nije tema topika



Ti postaviš novu temu i mene ubaciš u nju bez da si me išta pitao o tome.

U raspravi čekaš da netko nešto napiše pa onda odgovoriš, a ne da pričaš sam sa sobom
Misliš li ti da je RKC ustanova u kojoj se vrše kriminalne istrage i osuđuju kriminalci?
Ako to nije država sa policijom i pravosuđem onda je moj post oftopic.
Molim konkretan odgovor...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:44   #27
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što bi ti? Hajku vilama i motikama? Ne vjeruješ zakonodavcima kada obrađuju slučajeve optuženih za pedofiliju?

Lažljivo si dodao svoju riječ "samo", na moj post.
Pa što to drugo znači? Dao sam linkove kako oslobađaju pedofile a ti odgovoriš da je najveći dio posla obavljen.


Quote:
Nisam sudac, niti stručnjak za pravo, i pripadne struke koje obrađuju takve slučajeve. Vjerujem da se oni znaju s time bakćat, imaju iskustva iz prakse i ne sumnjam da u većini slučajeva dobro obavljaju svoj posao.
Ok, ajmo ovako, misliš li da je dodirivanje djece po intimnim mjestima zbog požude koje odobrava Dawkins normalno?
Quote:
Najgore je dok se pedofil ne otkrije, a još gore ako ga moćna organizacija štiti iako znade tko je i kakav je. Glavni dio posla je otkriti ga i predati nadležnim organima.
Radi se o tome da sam dao jasne indicije da cjelokupan sustav štiti pedofile.
A najgore je kad se pedofil otkrije a institucije ( koje opravdavaš ) ga oslobode ( po nekoliko puta ).
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:26   #28
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Misliš li ti da je RKC ustanova u kojoj se vrše kriminalne istrage i osuđuju kriminalci?
Ako to nije država sa policijom i pravosuđem onda je moj post oftopic.
Molim konkretan odgovor...
Policija i pravosuđe vrše kriminalne istrage i osuđuju kriminalce.

Unatoč svemu što si napisao, pedofilija je i dalje kazneno djelo i Crkva je osuđena zbog svog dijela odgovornosti.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:23   #29
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da sam dao jasne indicije da cjelokupan sustav štiti pedofile.
A najgore je kad se pedofil otkrije a institucije ( koje opravdavaš ) ga oslobode ( po nekoliko puta ).
Pa je, nešto ne štima sa samim sistemom, razvlače, odugovlače, podare preblage kazne, pa i onih 212 milijuna, što je to u današnje vrijeme naspram bilijuna... Sistem pozbunio svjetske države, što zašto ako ne zato što zapad istovremeno pokušava spusti dobnu granicu djece, misle si do 12 životne dobi je a poslije više nije, eto prilike uznapredovale pedofilije, katastrofa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 01:25   #30
Htjeli vi (mi) to priznati ili ne, Alatničar je u pravu kad kaže da sustav štiti kriminalce općenito, uključujući i pedofile. Gdje su prave osude, gdje su javni registri, gdje je prisilno liječenje? Nula. Naprosto je degutantno čitati neke stvari i ostati imun na to. Primjerice, čitala sam kako je CZSS dopustio očevima koji su silovali djecu da s njima i dalje imaju kontakt bez nadzora, tako da se silovanje i ponovilo.

Jasna je stvar da se bolesnici raznih vrsta adekvatno ne kažnjavaju, liječe itd.; s njima općenito nema rješenja na dugoročne staze. Dakle, ja sam osobno više puta nailazila na pedofila koji je usred bijela dana skinuo gaće i već možete zamisliti što je radio tu na javnom mjestu NA DJECU koja su se tu igrala. Zvala sam poiciju, prijavljivala, i OPET ga viđala gdje radi to isto. Oni takve bolesnike puštaju, a kasnije kad neko dijete bude napadnuto ili ubijeno, pusta čuđenja.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:11   #31
Kad neki bankarski zaposlenik pronevjeri tuđe bankovne račune, slijedi mu zatvorska kazna od 5 do 10 godina,
ali
kad pojedinac oskrvne dijete, tada dobije zatvora godinu do dvije.

Što sistem želi poručiti? Dal to da je novac vrijedniji od djece/ljudi?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:31   #32
Podsjetimo, Don Nedjeljko Ivanov ne smije primati posjete i ne može ispovijedati. Od svoje mirovine će odvajati dio za potrebe Caritasa. Mora se i osobno ispričati žrtvama. To je kazna koju mu je Crkva propisala za dvadesetogodišnje (1976.-1996.) seksualno zlostavljanje bibinjskih dječaka. Zbog zastare ne ide pred civilni sud.
- Očekujem ispriku. Želim čuti da se Nedjeljko Ivanov ispriča. Jednostavno bi mi nešto značilo. Ne baš kraj, jer ta priča nema kraja. To ostaje u vama. I u stotinama drugih dječaka - rekao je. Smatra kako bi državni organi, ako imaju volje, mogli pronaći još žrtava za koje nije nastupila zastara. Jedina adekvatna kazna, smatra Lisica, je da ga se dovede pred sud i izbaci iz Crkve.
http://www.24sata.hr/news/zrtva-kazn...kon-zna-356490
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:07   #33
O crkveno-katoličkim promašajima na sve strane, ali ne zaboravite na scenu je već nastupilo kazneno vijeće istim promašajima pravoslavne crkve, jer ta se po istom ogriješila desetljećima, no malo se pričalo, a ipak sad su i oni na popisu odgovornosti tj. redoslijeda sudske procedure.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:23   #34
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I što će mo sad?
Zabraniti vjeru a vjernike poslati na gole otoke?

Mentalitet društva se ne može promijeniti, jer oni koji misle svojom glavom su automatski čudni "teoretičari zavjera", vi lijevi želite svrgnuti desne a desni lijeve i tako se vječito održava vlast istih jer je sve to jedan sustav, sotonistički.
Vječito ista priča, dođu liberali vladaju par g pa mase skuže da lažu, onda izaberu desne koji rade isto i sve u krug.
Tako da piši propalo.
Pedofil ima ime i prezime. To cime se on bavi bi trebalo biti ne bitno ( osim za statistiku i pracenja zastupljenosti pedofila u odredenim zanimanjima ).
Dakle, pedofila, imenom i prezimenom treba suditi i strpati u zatvor.
Vjernici i Crkva bi to trebali podrzati.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:43   #35
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
O crkveno-katoličkim promašajima na sve strane, ali ne zaboravite na scenu je već nastupilo kazneno vijeće istim promašajima pravoslavne crkve, jer ta se po istom ogriješila desetljećima, no malo se pričalo, a ipak sad su i oni na popisu odgovornosti tj. redoslijeda sudske procedure.
Logički je za očekivat još gore stanje u drugim masovnim religijama tipa pravoslavlje ili islam ili sekte, jer ipak katolicizam na Zapadu je pod budnijim okom slobodnih medija, koliko toliko slobodnih kad su crkveni grijesi u pitanju.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:54   #36
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Logički je za očekivat još gore stanje u drugim masovnim religijama tipa pravoslavlje ili islam ili sekte, jer ipak katolicizam na Zapadu je pod budnijim okom slobodnih medija, koliko toliko slobodnih kad su crkveni grijesi u pitanju.
Pa to onda, hm, zapad se zeznuo, prati samo zapadnjake... A što smo ono rekli, treba pratiti sve po svijetu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:10   #37
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pedofil ima ime i prezime. To cime se on bavi bi trebalo biti ne bitno ( osim za statistiku i pracenja zastupljenosti pedofila u odredenim zanimanjima ).
Dakle, pedofila, imenom i prezimenom treba suditi i strpati u zatvor.
Vjernici i Crkva bi to trebali podrzati.
Podržavam, ali crkva nije pravosudna ustanova, problem je i u državnom pravosuđu.
Jer da pravosuđe dobro radi ne bi crkva mogla skrivati pedofile.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:41   #38
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jer da pravosuđe dobro radi ne bi crkva mogla skrivati pedofile.
Drugim riječima, krajnji crkveni licemjeri, koji koriste prigodu i štite svoju čast i sveti ugled, na tuđoj grbači, dok su mogli i mogu.

Ali slažem se da cijelo društvo snosi odgovornost, a ponajviše vjernici, koji su svoje veliko povjerenje i zaštitu dali svećenstvu. Političari samo slušaju što narod svira, pa mu nude takvu glazbu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:47   #39
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, krajnji crkveni licemjeri, koji koriste prigodu i štite svoju čast i sveti ugled, na tuđoj grbači, dok su mogli i mogu.

Ali slažem se da cijelo društvo snosi odgovornost, a ponajviše vjernici, koji su svoje veliko povjerenje i zaštitu dali svećenstvu. Političari samo slušaju što narod svira, pa mu nude takvu glazbu.
?

Slaba je ta ljudska kreacija, još slabija kreacija nebeska, ništ ne reagira, nema pravice.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:14   #40
Zašto se fokusira samo na Katoličku crkvu, kad u drugim institucijama ima daleko više pedofilije?

Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Izgleda da si ti prespavao odnosno još hiberniraš u nekom svom svjetu da je crkva kriva za sve . Mislim normalno je da se crkva više napada jer ono kao trebala bi biti moralna vertikala i to. Ali prvo to je van ove teme. Drugo nemožeš koristiti svaku temu o crkvi i kao argument pedofiliju. Treće papa nije abdicirao... to se tako ne zove

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Baš tako. Bez ikakve želje da se time opravdavaju svećenici, ipak moramo biti svjesni toga da djecu neusporedivo više seksualno zlostavljaju nastavnici u školama.

Evo i CBS "otkrio Ameriku" da je seksualno zlostavljanje učenika u školama
(pa čak i ono baš fizičko seksualno zlostavljanje) više nego sto puta češće nego ono od strane svećenika:
http://www.cbsnews.com/news/has-medi...use-in-school/
Quote:
...
Any institution that has allowed children to be harmed by predators deserves to be taken to task for it. No institution should get a pass. And no profession should get a pass. Not preachers, not priests — not even teachers.

Especially not teachers. And yet …

Consider the statistics: In accordance with a requirement of President Bush's No Child Left Behind Act, in 2002 the Department of Education carried out a study of sexual abuse in the school system.

Hofstra University researcher Charol Shakeshaft looked into the problem, and the first thing that came to her mind when Education Week reported on the study were the daily headlines about the Catholic Church.

"[T]hink the Catholic Church has a problem?" she said. "The physical sexual abuse of students in schools is likely more than 100 times the abuse by priests."

So, in order to better protect children, did media outlets start hounding the worse menace of the school systems, with headlines about a "Nationwide Teacher Molestation Cover-up" and by asking "Are Ed Schools Producing Pedophiles?"

No, they didn't. That treatment was reserved for the Catholic Church, while the greater problem in the schools was ignored altogether.

...
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.