Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 14:24   #21
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Moja je bila ko iz bjafre, štapići od ruku i nogu sa velikim napuhanim tvrdim trbuhom.
Ali nije celijakija u pitanju, mučile su je druge stvari.


Ma doktori trkeljaju isto, neko prakticira ovako neko onako.
Mi smo išli u Klaićevu kod dr. Kolaček i isto je rastezala pola godine do finalnoga što smo ustvrdili, mic po mic. Ništa na prvu loptu.
Ma i slažem se s tim, prvo sve ispitat pa tek onda zaključit, pogotovo kod tako male djece.
sta su kod vas na kraju zakljucili?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:26   #22
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Na koje pretrage vas je sve slala?
Dr.Kolacek je navodno najbolja tamo.. A gledam njenu tablicu dohrane (koju mi je dala nutricionistica kao suho zlato).. puding dati sa 10mj.. Moj stariji jos danas (2god i kusur mj) nije probao puding! Koji ce mu to klinac!? Jel to nesto sto bi dijete trebalo jesti!? To je nesto zdravo, hranjivo,..!? Pa sladoled sa 12mj, keksi za grickanje (kakvi su to!??) sa 9mj.. Pa petit buerre sa 7mj!?! Kupine, jagode sa 7mj... Ma...
I sad mi reci kome i sto vjerovati....
stvar je u tome da to nije zdravo ali to ce ih napumpati... bar ja tako gledam...
meni je ipak bitnije da jede zdravo i da je zdrava, lako ce kile nakupit...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:26   #23
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
sta su kod vas na kraju zakljucili?
Netolerancija na KM u potpunosti i fermentirano, jaje i soju.

Sve age eme i ine su ok. Krvna slika ludilo, osim željeza i malo joj fali masnoće u krvi, a to riješavamo pojačanim unosom masnoća.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:30   #24
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
8472, Na koje pretrage vas je sve slala?
Dr.Kolacek je navodno najbolja tamo.. A gledam njenu tablicu dohrane (koju mi je dala nutricionistica kao suho zlato).. puding dati sa 10mj.. Moj stariji jos danas (2god i kusur mj) nije probao puding! Koji ce mu to klinac!? Jel to nesto sto bi dijete trebalo jesti!? To je nesto zdravo, hranjivo,..!? Pa sladoled sa 12mj, keksi za grickanje (kakvi su to!??) sa 9mj.. Pa petit buerre sa 7mj!?! Kupine, jagode sa 7mj... Ma...
I sad mi reci kome i sto vjerovati....

Nutricionistica je kokoš kakve nema.
Meni rekla neka maloj dam pizzu da se udeblja.

Ma nije mi ni dr. Kolaček nešto.
U tim njenim trkeljanjima, smo napravili jako puno krivih koraka koje smo mogli zdravim razumom izbjeć, tako da odsad s njom samo rezervirano.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:30   #25
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Netolerancija na KM u potpunosti i fermentirano, jaje i soju.

Sve age eme i ine su ok. Krvna slika ludilo, osim željeza i malo joj fali masnoće u krvi, a to riješavamo pojačanim unosom masnoća.
ja se nadam da bi kod nas moglo biti problema samo s KM...

iako meni je u cijeloj prici sumnjivo to sto je ona pocela slabo napredovati s 6. mjeseci, odnosno s uvodjenjem dohrane... prva 2-3 (ako ne i 4) mjeseca je jela samo voce i povrce... nikakve mlijecne proizvode, gluten i sl...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:32   #26
Ma i meni je bitnije da jede zdravo, a ne smece.. Pa to smece mu cini lose!?!!..

Ma ja kad dodjem tamo kod gastroenterologa i kad ga stavim na onu vagu.. A vaga majketi mjeri u jedan jebeni gram.. A sestra skiljava gleda u vagu ko u boga i zapisuje.. 9,125.. Ajd u pizdu materinu!! Isprepada me uzas zivi!!
I ja kazem.. Al nije ujutro sad nista jeo (niti jedan gram ), a ona.. Da..hm..ma nema veze..
Psmtr!..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:32   #27
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ja se nadam da bi kod nas moglo biti problema samo s KM...

iako meni je u cijeloj prici sumnjivo to sto je ona pocela slabo napredovati s 6. mjeseci, odnosno s uvodjenjem dohrane... prva 2-3 (ako ne i 4) mjeseca je jela samo voce i povrce... nikakve mlijecne proizvode, gluten i sl...
Moguće.
Ali ne znaš dok ne probaš.
Mjesec-dva se u potpunosti izuzme namirnica pa se promatra napredak, drukčije neide.

S. je na tom dermatološkom testu pokazala slabu alergiju na km (znači mogla bi jesti fermentirane), ali joj smeta i kad pomiriše nešto mlijeku, pa ti znaj.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:34   #28
kod nas hvala bogu nitko ne dize paniku (osim mm-a )... on je sve ovo inicirao, a sad meni vec dva dana trubi kako nema sanse da ima bilo kakvu netoleranciju na hranu... al eto, bolje da provjerimo...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:36   #29
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Moguće.
Ali ne znaš dok ne probaš.
Mjesec-dva se u potpunosti izuzme namirnica pa se promatra napredak, drukčije neide.

S. je na tom dermatološkom testu pokazala slabu alergiju na km (znači mogla bi jesti fermentirane), ali joj smeta i kad pomiriše nešto mlijeku, pa ti znaj.
mi sad nismo napravili test alergije na KM, jaje i brasno jer u bolnici nemaju reagensa i nemaju pojma kad ce ga dobit... kvragu i debilinovic...
ja cu sad izbaciti sve, pa cemo vidjeti...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:39   #30
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
mi sad nismo napravili test alergije na KM, jaje i brasno jer u bolnici nemaju reagensa i nemaju pojma kad ce ga dobit... kvragu i debilinovic...
ja cu sad izbaciti sve, pa cemo vidjeti...
Ovo je dermatološki test, ne krvni.
Ili traži uputnicu za ZG, pa odradite sve odjednom .

Mijeko/sireve/jogurte ne možeš izbacit, mora dobivat kalcij.
Traži onda recept za Pregomin (118kn), to je hipoalergeno mlijeko za zamjenu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:42   #31
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ovo je dermatološki test, ne krvni.
Ili traži uputnicu za ZG, pa odradite sve odjednom .

Mijeko/sireve/jogurte ne možeš izbacit, mora dobivat kalcij.
Traži onda recept za Pregomin (118kn), to je hipoalergeno mlijeko za zamjenu.
rekla mi je da izbacim ako mogu, da se ne brinem zbog kalcija (bas sam i ja to pitala) jer da ce ga dobiti dovoljno iz drugih namirnica...

e, a negdje sam procitala da se moze dobiti i brasno na recept?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:43   #32
Mi idemo kod dr.jadresina.. Cini mi se ok.. Ali viditi cemo..

A sto se tice nutricionistice... Majketi... .. Rekla nam je (8mj je star i jedva je sad prihvatio dohranu!), da moramo imati 5-6 krutih obroka dnevno, s tim da 2 moraju imati meso. moramo prekinuti dojiti po noci i prije svakog obroka ne smije nis jesti bar 3h..
I sad vi meni recite kako da ja to uspijem?!? Sa djetetom od 8mj koje je nedavno tek prihvatio zlicu!?!.. I po ovome ispada da dojit mogu samo 1 ili 2puta. E da, napisala je da i jedan obrok mora sadrzavati djecju formulu..

Ma nemam rijeci.. Isla sam njoj prilicno suzdrzana, mozda nam pomogne da ga natjeram jesti,.. Al eto, uspjela me skroz razocarati. Meni ne treba promjena prehrane.. Jer do sad ni nije bilo prehrane.. Osim cice! ..
Ma..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:44   #33
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
rekla mi je da izbacim ako mogu, da se ne brinem zbog kalcija (bas sam i ja to pitala) jer da ce ga dobiti dovoljno iz drugih namirnica...

e, a negdje sam procitala da se moze dobiti i brasno na recept?

Da iz jogurta i sira, ali kako onda znati jel joj smeta u potpunosti?

Da možeš sve na recept, ali moraš imat "dijagnozu" i preporuku od specijaliste. Bar tako kod nas.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:02   #34
Ej bezglutenske curke


Imate u supermarketima na "orijentalnoj prehrani" tamo među kineskim stvarima/tortiljama i sl. tzv. "Staklene rezance".
To su rižini rezanci, kinesko jelo, rađeni su samo od riže, nema jaja nema pšenice/glutena, kuhaju se brzo, brže nego tjestenina, pa možete umješat i u juhu i u papicu/gulaš/bilošto.
Vrlo je praktično i nije preskupo kao famozne posebne bezglutenske namirnice.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:04   #35
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Vrlo je praktično i nije preskupo kao famozne posebne bezglutenske namirnice.
gdje?
mislim gdje nije preskupo, ja obožavam te rižine rezance, al brate mili, gdjegod sam gledala po 30 kuna su pakiranje...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:22   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
gdje?
mislim gdje nije preskupo, ja obožavam te rižine rezance, al brate mili, gdjegod sam gledala po 30 kuna su pakiranje...
Ne sjećam se koliko, 25-30 su u Billi , dosta velika vreća.
Meni to nije puno, kad znam kako prodaju u onim posebnim dućkasima posebnu klopu.

Tu jednu vreću moja mala jede par mjeseci, pa meni paše.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:24   #37
Ma u pizdu materinu, sad sam istraumatizirana od ovog topika.

Kaj znači "veliki napuhnuti trbuh"? Kaj? Mojem trbuh strši van ko debeljku, al sam uvijek brijala da je bebama jednostavno trbuh takav, pogotovo kad se najedu. Kak da ja sad znam kaj to treba značit? I anemija je isto pokazatelj? Mi smo anemični cijelo vrijeme, ali pedijatrica ni "c" od ovog nije blebnula. Ima odličan apetit (ali brijem da od željeza, jer kad ga pije otvara usta od jutra do mraka), a svejedno ima svega nešto preko 9 kila sa 12 mjeseci. Jedino kaj ne povraća, nikad ni nije, i istovar izmeta mu je ono, jako dobar. Odnosno, ima dana gdje sere jednom, ima dana gdje sere u ratama, po tri puta. Koji kurac da ja sad mislim? Opće ne znam jel da pedijatrici išta spominjem, ionak mi ne ulijeva povjerenje i sve prebacuje na mene.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:33   #38
Lepi i nama je počelo s uvođenjem dohrane...nenapredovanje i problemi sa stolicom...
mene isto ne brinu njegove kile nego njegovo vrištanje i muke dok kaka... ja isto nisam
nešto pretjerano zabrinuta...mama pita kako ja to tako lako prihvaćam...kako?!
pa tako što znam da će proći još dosta dok se ne utvrdi da li je celijakija i ako je tek
ću onda pozabaviti se tim kako treba...za sad čitam i informiram se...ne poduzimam
ništa posebno jer eto dobila sam mišljenje od dva gastroenterologa...nalazi su napravljeni...
sad ćemo vidjeti kako će reagirati na pediashure...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:09   #39
Smart, kod koje si pedijatrice? Ako ides na kruge, dr.vidovic je nasa i prilicno je ok.
Mislim da panicaris bzvz (vid ko se javlja ).
Djetetu do 2god je tesko dijagosticirati celijakiju. Pogledaj malo simptome celijakije na netu.. Trebala bi mu stolica biti cudna, u smislu ne probavljene hrane; djeca sa celijakijom su mrsava, a jedu normalno.. Ma masa toga, a opet to nos ne mora biti pokazatelj (moze jest puno, a bit mrsav je skace ko pomahnitao dan/noc ). Ugl, koliko sam ja svatila..djetetu se trebaju crijeva upaliti da bi krenuli neki simtomi.. A crijeva se ne upale u 2 dana, vec u recimo 6mj konzumiranja glutena.. Mozda i vise.. takodjer, mislim da se vecina (ili svi ) rode sa normalnim resicama, koje polako se smanjuju (u prvih par godina ), pa nestanu.. Te resice su, jel pokazatelj (ne) podnosenja (probavljanja) glutena.

Ukratko, prekini pizdit
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:13   #40
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
takodjer, mislim da se vecina (ili svi ) rode sa normalnim resicama, koje polako se smanjuju (u prvih par godina ), pa nestanu.. Te resice su, jel pokazatelj (ne) podnosenja (probavljanja) glutena.
da...ja sam pitala doktoricu jel moguće da mu se nisu razvile...ima 15 mjeseci...
rekla je ne,svi se rode s tim a gluten ih uništavaodnosno skraćuje...nama su negdje na
polovicu negdje na trećinu skraćene...bila su uzeta 4 uzorka...i dijagnosticirano kao blaga atrofija...
ne znam koliko trebaju biti da ne bude blaga...vjerovatno skroz da nestanu...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.